Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie koło do szosy ?


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oslo

Oslo
  • Użytkownik
  • 165 postów
  • SkądPołomia

Napisano 08 październik 2012 - 10:31

Panowie mam do wyboru kilka kół np.

Mavic Aksium koła orzech czarny SHI - jakbym kupował to bym nie musiał nic dopłacać.

SHI koła WHRS30 - tu bym musiał dopłacić 700 CZK

SHI koła WHRS10 - tu by znów wychodziło ze bym zapłacił za rower 500 CZK mniej.

SHI WHR501 black road koła - a tu 1500 CZK mniej za rower bym zapłacił.

Szybki Remerx koła / Tiagra - tu 3000 CZK mniej bym zapłacił za całość

które najlepsze ? mam jeszcze inne do wyboru ale dużo droższe wiec odpadają co doradzacie ?

#2 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 październik 2012 - 21:28

ale o co Ci chodzi bo nie kojarze co piszesz , masz koła do wyboru, ale do czego i w czym i jak , na co , z czym ??

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#3 Oslo

Oslo
  • Użytkownik
  • 165 postów
  • SkądPołomia

Napisano 08 październik 2012 - 22:13

a wiec to są koła do wyboru do nowego roweru szosowego..
www.maxbike.cz/silnicni-kolo-hawk-apex-1/
oto własnie on. i w zakładce
Zapletená kola(koła) są własnie to koła do wyboru ..
teren w którym będę śmigał to bym powiedział umiarkowanie troszkę góry troszkę płaskie moja waga to 74 kg, chciałbym wytrzymałe koła nie chodzi mi o wagę lecz o skuteczność działania :) spike o to Ci chodziło ;>? czy coś innego ?

#4 Oslo

Oslo
  • Użytkownik
  • 165 postów
  • SkądPołomia

Napisano 09 październik 2012 - 18:42

odświeżam..

#5 KubaG

KubaG
  • Użytkownik
  • 278 postów
  • SkądKrk

Napisano 09 październik 2012 - 20:05

Tak naprawde to te koła się niczym nie różnią. Każdy set waży gdzieś koło 2kg, kazdy ma tyle samo szprych, a i sztywnosc podobna. Jeżeli to pierwsza szosa to nie odczujesz roznicy miedzy aksiumami a tymi shimanowskimi - moim zdaniem. Ja gdybym musial wybrac, to wzialbym aksiumy, sprzedal jako nowe na allegro za 700 ( tyle chyba ostatnio kosztowaly ) i kupil uzywane aksiumy sprzed roku/dwoch za 350 zl, tylko wtedy chyba tracisz gwarancje. Chyba, że tniesz koszta to bierz jakies tansze z shimanowskich.

#6 Oslo

Oslo
  • Użytkownik
  • 165 postów
  • SkądPołomia

Napisano 09 październik 2012 - 20:34

Tak naprawde to te koła się niczym nie różnią. Każdy set waży gdzieś koło 2kg, kazdy ma tyle samo szprych, a i sztywnosc podobna. Jeżeli to pierwsza szosa to nie odczujesz roznicy miedzy aksiumami a tymi shimanowskimi - moim zdaniem. Ja gdybym musial wybrac, to wzialbym aksiumy, sprzedal jako nowe na allegro za 700 ( tyle chyba ostatnio kosztowaly ) i kupil uzywane aksiumy sprzed roku/dwoch za 350 zl, tylko wtedy chyba tracisz gwarancje. Chyba, że tniesz koszta to bierz jakies tansze z shimanowskich.


a pomijając twoją opcje z kupnem i później z sprzedażą jakbyś miał brać to które ? bo wnioskując po twojej wypowiedzi wychodzi na to że z tych najlepiej brać najtańsze ?

to moja 3 szosa będzie.

#7 KubaG

KubaG
  • Użytkownik
  • 278 postów
  • SkądKrk

Napisano 09 październik 2012 - 21:04

W shimanowskich kołach sie nie orientuje. Sam jeżdże na Aksiumach z 2008 albo 09 i nie narzekam, może dlatego, że nie jeżdziłem na lepszych ( czyt. lżejszych ). W kołach najwazniejsze sa waga i sztywnosc. Sztywnosc w tych tanszych kołach jest porownywalna, takze patrzylbym na wage. Jednak 50g dużej różnicy nie zrobi, wiec warto chyba wziac te tansze. Sprawdz jednak ich wagi, opinie ( chociaż opinie beda albo "no jakoś sie kręcą" albo gdy testowane przez tych bardziej doswiadczonych "totalny szajs" albo "nada sie tylko do rzucania przez okno" ). Porównaj też cenowo, bo moze sie okazac ze kola sa niewarte "odzyskania" 300 koron.

#8 Oslo

Oslo
  • Użytkownik
  • 165 postów
  • SkądPołomia

Napisano 09 październik 2012 - 21:12

hmmm... w komplecie (bez dopłaty) są te Mavic Aksium wiec chyba nie ma zbytnio co wymyślać jak można powiedzieć że są takie same hmm ..

#9 Oslo

Oslo
  • Użytkownik
  • 165 postów
  • SkądPołomia

Napisano 15 październik 2012 - 12:28

podpowie jeszcze ktoś coś ? ;>

#10 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 październik 2012 - 19:09

z dwojga złego to chyba Aksiumy, jak nie ważysz dużo ,rs 10 można było kupić za 300paredziesiąt złotych ostatnio nowe

30 i 501 to podbobne do siebie i pod aksiuma podchodzą, choć maviki chyba droższe są znacznie

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#11 Oslo

Oslo
  • Użytkownik
  • 165 postów
  • SkądPołomia

Napisano 15 październik 2012 - 19:52

Spike czyli "koła Mavic Aksium black oøech SHI" przy mojej wadze około 75 kg powinno być ok ?



Dodaj odpowiedź