Skocz do zawartości


Precyzyjnie ustalona wysokosc siodelka


82 odpowiedzi w tym temacie

#81 Jacek Anioł

Jacek Anioł
  • Użytkownik
  • 186 postów
  • SkądKatowice, Międzylesie

Napisano 05 wrzesień 2015 - 17:57

No tak, a jak chciałem dobrać empirycznie to było, że trzeba wziąć ciężarek i zmierzyć.



#82 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 05 wrzesień 2015 - 18:25

7cm? Chyba w czasowym. W obydwu rowerach co mam mam idealnie pion od kolana do ośki i takie ustawienie pozwala mi uzyskać pełną moc. Jak ustawiam szosę do jazdy na czas to wtedy przesuwam siodło na max do przodu i sztycę ofsetem do przodu. Może 7cm wtedy by wyszło, ale to wiadomo, lemondka i inna pozycja, ale o wygodzie codziennej jazdy mogę zapomnieć.



#83 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 wrzesień 2015 - 18:54

No tak, a jak chciałem dobrać empirycznie to było, że trzeba wziąć ciężarek i zmierzyć.

 

Trzeba było czytać:

 

 


Musisz podnieść siodło aby nie dochodziło do tego przesunięcia, ale jeśli uznasz że musiałeś podnieść tak wysoko, że kolana już za bardzo się prostują to dopiero wtedy  się zastanawiaj nad cofaniem siodła.

 

 

7cm? Chyba w czasowym. W obydwu rowerach co mam mam idealnie pion od kolana do ośki i takie ustawienie pozwala mi uzyskać pełną moc. Jak ustawiam szosę do jazdy na czas to wtedy przesuwam siodło na max do przodu i sztycę ofsetem do przodu. Może 7cm wtedy by wyszło, ale to wiadomo, lemondka i inna pozycja, ale o wygodzie codziennej jazdy mogę zapomnieć.

 

Być może moja pozycja jest cokolwiek agresywna, ale jakiekolwiek jej wydłużenie spowoduje, że będę bardziej wyciągnięty. A i tak nie siedzę tak, że tył czterech liter pokrywa się z tyłem siodła, ale właśnie siodełko wystaje jeszcze nieco spod tyłka. Po prostu tak mam naturalnie, że moje ciało chce skrócić pozycję.

A przesunięcie siodełka do tyłu spowoduje, że będę się czuł wyciągnęty i tak dziwnie wypięty do tyłu. Sięganie do kierownicy jak na MTB. Szosa ma być agresywna.

 

Zresztą zobaczmy jak jeżdżą zawodowcy:

 

tourpoland13_st4_majka_11.jpg

 

147940397.jpg

 

1f5124604a641c978547e2ef84ba46fc.jpg

 

I zastanówmy się, czy przypadkiem większość amatorów nie jeździ w bardzo kiepskiej pozycji.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 




Dodaj odpowiedź