Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z Tacx Flow T2200, pytanie do posiadaczy.


18 odpowiedzi w tym temacie

#1 saren86

saren86
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 październik 2012 - 22:49

Panowie, od dwóch dni jestem posiadaczem trenażera Tacx Flow T2200. Nówka, zakupiony przez internet. Jednak mam z nim taki problem jak ktoś na tym filmiku:



Dokładnie chodzi o to, że wskaźnik pulsu wariuje i pokazuje jakieś przypadkowe kosmiczne wartości. Najlepsze jest to, że dzieje się tak od razu po włączeniu trenażera i bez zakładania jakiejkolwiek opaski rytmu serca (posiadam od Sigmy 2209 STS). Dodam, że założenie tejże opaski nic nie zmienia, tzn. dzieje się to samo.
W instrukcji napisane jest, że "funkcja pomiaru tętna nie będzie widoczna, jeżeli przed rozpoczęciem treningu komputer Flow nie wykryje sygnału tętna."

I teraz pytanie, czy ktoś użytkujący ten trenażer spotkał się z takim problemem?
Wygląda to trochę tak, jakby coś zakłócało odbiornik. Pozdejmowałem z roweru czujniki kadencji i prędkości od Sigmy, bo są bezprzewodowe i mogły coś mieszać. Wyłączyłem nawet WiFi w mieszkaniu, jednak to wszystko na nic.
Jeżeli ma ktoś jakiś pomysł, będę wdzięczny za pomoc. Mam nadzieję, że nie będę musiał reklamować...
Z góry dzięki!

#2 Maks

Maks
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 październik 2012 - 20:29

Sprawdź czy są jakieś ustawienia, czy nie można zrestartować lub wgrać nowy firmware jeśli nie to czeka Ciebie wymiana :-(

#3 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 23 październik 2012 - 15:05

Mój flow się tak zachowywał ze słabą baterią w opasce, ale tylko w tedy gdy miałem ją założoną. Bez opaski faktycznie funkcja jest niedostępna (nie ma jej w ogóle w menu). Skoro wykluczyłeś zakłócenia, to komputerek musi być uwalony. No i ten licznik nie będzie działał z Twoim czujnikiem tętna, bo on współpracuje tylko z niekodowanymi, czyli nie powinieneś widzieć tej funkcji nawet po założeniu opaski.

#4 czegevara

czegevara
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądKobyłka

Napisano 23 październik 2012 - 22:54

Czujnik tętna może wzbudzac każde urządzenie elektroniczne w pobliżu. Mi czasem łapał i pokazywał jakieś dziwadła od MP3ki więc jak masz nadajniki bezprzewodowe od sigmy to mogą byc problemy. Komórka też może go wzbudzac...

#5 spros

spros
  • Użytkownik
  • 663 postów
  • Skądpolska

Napisano 24 październik 2012 - 07:45

ja tak mialem w 1680. odeslalem, naprawili i tetno bylo ok. zepsuli tylko dystans bo nagle okazalo sie ze zrobilem juz ponad 20000km i nie da sie tego wyzerowac :-)

#6 saren86

saren86
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 październik 2012 - 21:39

Potestowałem trochę i zauważyłem, że w innych miejscach w mieszkaniu zakłócenia nie występują lub są one minimalne. Najlepsze, że kombinowałem z każdym urządzeniem i nie mam dalej pojęcia co je powoduje.
Jeżeli przez zimę nie znajdę rozwiązania, to na wiosnę oddam do naprawy. Teraz nie będę się bawił w reklamowanie, bo sprzęt potrzebny do treningu a to pewnie potrwa. Na razie tętno będę mierzył licznikiem Sigmy.
Dzięki i pozdro! ;)

#7 SCRUBBY

SCRUBBY
  • Użytkownik
  • 183 postów
  • SkądKampinoski PN

Napisano 10 grudzień 2012 - 14:41

Witam,
Ja także mam FLOW'a, tyle, że z przystawką do PC :)

U mnie podobny objaw co na filmie wystąpił kilka dni temu, po roku użytkowania opaski od pulsometru MEDION, kupionego na alle.. za 75 pln, zgodnego z analogową Sigmą. Do owej usterki doszło u mnie w momencie, gdy wziąłem na rower (celem porównania) zegarek od tego zestawu. Tętno mi skoczyło w spoczynku do 120% HRm :D Zlikwidować zakłócenie udało mi się dopiero po przełączeniu zegarka w tryb bez pomiaru i po restarcie przystawki do PC (jak ktoś nie przystawki do PC, to pomaga restart tego pomarańczowego urządzenia /czytnika/odbiornika/sterownika).

Mam w domu WiFi 5GHz, WiFi 2,4 GHz, mikrofalówkę, psa i domowników. Żadne z nich nie zakłóca pracy pulsometru ;) Tylko ten zegarek, jak jest włączony w tryb odczytu danych z pulsometru.

Poniżej wykres z PC tym błędem.
Dołączona grafika


A tutaj oficjalne info TACX dot. wsparcia dla poszczególnych typów pulsometrów/pasków.

The following heartrate belts do work with Tacx trainers

Genius - Bushido - Vortex
• Tacx ANT heartrate belt T1992
• Garmin ANT heartrate belt article number 010-10997-00
• Suunto ANT belt - article number 14543000
• Sigma analogue - article number 20303
• Polar coded T31 -article number 920135

Fortius - Flow - Flow MP
• Sigma analogue - article number 20303
• Polar coded T31 - article number 920135

The following belt does not work with Tacx
• Polar Wearlink W.I.N.D (specially coded)

How does it work?
The heart rate signal is initially received by the trainer’s handlebar display. When a Bushido or Vortex is connected to a PC and the heart rate doesn’t show, first of all check whether the connection with the interface is working. This is where the heart rate is read out. With the Genius, communication goes straight to the PC.

#8 sosha07

sosha07
  • Użytkownik
  • 193 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 grudzień 2012 - 20:59

Mój Flow łapie podobne zakłócenia jak u Sarena. Też pokazuje puls kiedy nie zakładam paska. Póki co również nie wyczaiłam co powoduje największe zakłócenia. Jednak w jednym miejscu są sporo większe w innym mniejsze. Najlepiej jest w piwnicy,tam rzadko kiedy coś zakłóca,ale nie chce w piwnicy jeździć. Niestety w innych miejscach jeżdżąc z paskiem również czasami odczyt świruje i na koniec okazuje się,że miałam max. tętno np. 230albo i więcej :shock:

#9 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 grudzień 2012 - 19:28

Czasami były wypadki, że urządzenia WiFi i BT gdzie transfer odbywa się na częstotliwości 2,4GHz zakłócały pracę pulsometrów.


#10 sosha07

sosha07
  • Użytkownik
  • 193 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 grudzień 2012 - 15:10

A czy miał ktoś z Was taki problem z odczytem pulsu, który pojawiał się tylko w trakcie jazdy? Dziś zauważyłam, że kiedy siedzę sobie spokojnie to puls jest ok i pomiar nie świruje, a jak jadę to potrafi po chwili wskoczyć o 100uderzeń większy niż był chwilę wcześniej i za moment z powrotem spada o ok 100. Czyli np. jadę mam 130,a za moment 230 i znowu wraca na 130 albo na jakiś mega mały poniżej 100 i po chwili wraca do poprawnego odczytu i znowu jest okay.
Zastanawiam się czym to może byc spowodowane??

#11 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 18 grudzień 2012 - 15:36

Arytmia serca...? :mrgreen:
Jak bateria?

#12 SCRUBBY

SCRUBBY
  • Użytkownik
  • 183 postów
  • SkądKampinoski PN

Napisano 18 grudzień 2012 - 22:54

Ja tak mam z moją opaską Mediona do i_FLOW firmy TACX. Jednak u mnie skoki nie są aż o 100 bpm, tylko o jakies 6...9 bpm. Wszystko tylko przez chwilę. Tyle, że soft TTS 3.9 pokazuje ten skok i piszczy o przekroczenie zdefiniowanego progu pulsu ale do rejestracji używa jakiegoś algorytmu uśredniającego. Zdarza się to kilka razy na godzinny trening. Najczęsciej na początku, gdy klatka piersiowa jest zbyt sucha. Obecnie przed treningiem moczę miejsce przyłozenia pulsometru wodą i ilość skoków znacząco spadła.

#13 sosha07

sosha07
  • Użytkownik
  • 193 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 grudzień 2012 - 16:59

Arytmia serca...? :mrgreen:
Jak bateria?


Arytmii nie mam, no chyba, że od niedawna ale nic mi o tym nie wiadomo ;-)
A poza tym dziś na próbę kręciłam bez paska a na wyświetlaczu i tak był puls, nie stale, a właśnie dokładnie te zakłócenia, które pojawiają się gdy jeżdżę z paskiem. Po prostu co jakiś czas było widać serduszko i puls oczywiście jak i podczas zakłóceń 200+ a za moment o ok 100 niższy i znowu znika.
Jeśli pytasz o baterię jaką mam w pasku to jest CR2032.
Cały czas szukam co ma wpływ na te zakłócenia, myślicie że może mieć to coś wspólnego z internetem?? W miejscu, w którym obecnie stoi rower wyłapuję siec od kilku moich sąsiadów mieszkających w domkach na około, a tam gdzie tej sieci nie łapię to i zakłócenia są znacznie mniejsze

#14 SCRUBBY

SCRUBBY
  • Użytkownik
  • 183 postów
  • SkądKampinoski PN

Napisano 19 grudzień 2012 - 21:51

sosha07, generalnie, problemy mogą być TYLKO dwa. Albo nadajnik ma problem (bateria, usterka) albo odbiornik coś zakłóca. Ja mam także FLOW'a i nie mam większych (albo aż tak dużych jak Ty) problemów z odbiornikiem, choć jestem w zasięgu kilku sieci 2,4 GHz i kilku 5 GHz. Do tego GSM na 900 MHz i DCS na 1800 MHZ i cholera wie co jeszcze ;)

Zacznij od baterii w pasku a później walcz z zakłóceniami wpływającymi na odbiornik. Jeżeli masz pasek od kompletu z zegarkiem, to upewnij się, że zegarek nie jest w trybie obierania danych z paska (nadajnika). Oczywiście, musisz być jeszcze na 100% pewna, że Twój pasek pracuje w trybie zgodnym z odbiornikiem TACX FLOW (wszystkie typy kompatybilności podawałem już na forum).

P.S. Dziś miałem kilka skoków w wykresie pracy serca. Było tego kilkanaście w czasie godziny.

Dołączona grafika

#15 sosha07

sosha07
  • Użytkownik
  • 193 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 grudzień 2012 - 22:46

Scrubby pasek sprowadzono mi w sklepie zajmującym się tacx'em na życzenie specjalnie pod mój model trenażera, więc z tym problemu raczej nie ma. Skłaniam się najbardziej w stronę zakłóceń odbiornika. Tak jak wspomniałam wyżej, jeżdżąc bez paska zakłócenia też są. A na dobrą sprawę wtedy odbiornik nie powinien w ogóle pokazywać tej funkcji z pulsem Więc nie sądzę, że jest to spowodowane nadajnikiem. Zostaje mi raczej taka opcja, że odbiornik szwankuje z powodu jakiejś usterki lub z powodu tych zakłóceń. Nie wiem najłatwiej byłoby mi sprawdzic to u kogoś innego, kto również korzysta z takiego modelu flow'a i po prostu sprawdził by czy i u niego wystąpił by ten problem. Ale niestety nie znam nikogo kto miałby ten model :)

#16 SCRUBBY

SCRUBBY
  • Użytkownik
  • 183 postów
  • SkądKampinoski PN

Napisano 19 grudzień 2012 - 22:54

Jak rozumiem, chciałabyś zamienić się paskami na kilka dni? Ja nie widze problemu - hutę mam w Wawie. Jeżeli o to Ci chodzi, możemy sie dogadać na PW

#17 Andrzejnm

Andrzejnm
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 21 styczeń 2014 - 12:08

Witam posiadam trenażer tacx flow + upgrade do i-flow od niedawna podczas treningu co chwila wyskakuje mi pauza prędkość chwilowo rośnie do 98km/h potem spada i tak co chwila aż program przestaje działać co mam robić

Załączone pliki

  • Załączony plik  i-flow.jpg   104,63 KB   0 Ilość pobrań


#18 TKK

TKK
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądKarkonosze

Napisano 22 styczeń 2014 - 09:01

Napisz maila do obsługi tacx. Przyczyna może tkwić w oprogramowaniu. Ostatnio miałem dwa razy problem ze swoim trenażerem i dokładnie w mailu napisali co mam robić. 

Niepotrzebnie straciłem cały dzień na szukanie rozwiązania na forach;)


#19 Pacek

Pacek
  • Użytkownik
  • 180 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 10 luty 2014 - 09:28

Witam,
Podpinam się pod temat żeby nie zakładać nowego.
Noszę się z zamiarem kupienia trenażera TACX Blue. Mam pytanie odnośnie mocowania koła. Rozumiem że trenażery przystosowane są z góry do współpracy z "nowoczesnymi" zapięciami dźwigienkowymi. Ale co w przypadku posiadania chińskiego roweru z piastą mocowaną nakrętkami? Mianowicie chcę używać trenażera ze starym wysłużonym rowerem "górskich" made in trzeci świat. Ale tylne koło ma tradycyjne prostackie mocowanie na gwint i nakrętkę. Czy ktoś z was ćwiczył już takie tematy? Troszkę rozglądałem się w internecie i widziałem że istnieją nakrętki na gwint które przysosowywują rozwiązanie nakręcane na naciskane i umożliwiają współprace. Niestety nie należą do najtańszych :)
http://image.ceneo.p...-nexus-tacx.jpg
Teraz pytanie zasadnicze. Czy ktoś próbował używać trenażerów w takim zstawieniu, i jak sobie poradził z problemem. Czy wystarczy nakręcić na gwin jaką kolwiek nakrętkę która rozmiarem przypomina zamknięcia dźwigienkowe? A może nic nie trzeba nakręcać i zamknięcia trenażera wzgają się z gołym gwintem koła (w co niewierzę)

ps. Nie, nie mam zamiaru używać mojego głownego roweru szosowego z trenażerem (chyba tylko w ostateczności) bo nie mam najmniejszej ochoty kupować drugiego koła z oponą.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. I przepraszam że się wciołem w temat, ale kompletnie nie miałem ochoty zakładać nowego wątku.
Pozdrawiam,





Dodaj odpowiedź