Skocz do zawartości


Bielizna termoaktywna pod softshell


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_baltazar76_*

Gosc_baltazar76_*
  • Gość

Napisano 05 listopad 2012 - 11:52

cześć. Z racji że nie jeżdżę zawodowo a typowo amatorsko jeszcze nie miałem do czynienia z wszystkim rodzajami odzieży. Planuje zakup bielizny termoaktywnej pod softshell który wydaję mi się odpowiedni w połączeniu z moim bezrękawnikiem do jazdy weekendowej w zimę. Jakiej firmy polecacie bieliznę brubeck czy hi-tec ?? Zima zbliża się dużymi krokami a decyzji jeszcze nie podjąłem. A zdania na temat produktów obu firm są podzielone oraz kwestia finansowa odgrywa dużą rolę. Chyba że ktoś ma inna koncepcję i termo +softshell +bezrękawnik to zły pomysł.

#2 Gosc_paulsen_*

Gosc_paulsen_*
  • Gość

Napisano 05 listopad 2012 - 13:50

cześć. Z racji że nie jeżdżę zawodowo a typowo amatorsko jeszcze nie miałem do czynienia z wszystkim rodzajami odzieży. Planuje zakup bielizny termoaktywnej pod softshell który wydaję mi się odpowiedni w połączeniu z moim bezrękawnikiem do jazdy weekendowej w zimę. Jakiej firmy polecacie bieliznę brubeck czy hi-tec ?? Zima zbliża się dużymi krokami a decyzji jeszcze nie podjąłem. A zdania na temat produktów obu firm są podzielone oraz kwestia finansowa odgrywa dużą rolę. Chyba że ktoś ma inna koncepcję i termo +softshell +bezrękawnik to zły pomysł.


Każdy chłód w zimie odczuwa inaczej. Jeśli jesteś zmarzluchem to prócz bielizny termoaktywnej, która ma szybko odprowadzić pot z ciała będziesz potrzebował drugiej warstwy z materiału trzymającego ciepło. Od wiatru i wilgoci ochroni Cię softshell. Generalnie bierz taki model, który jest lepiej dopasowany. Sprawdź ofertę Tchibo i Lidla - pojawiła się tam odzież termoaktywna, która może wyjdzie Cię taniej.

#3 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 05 listopad 2012 - 16:37

cześć. Z racji że nie jeżdżę zawodowo a typowo amatorsko jeszcze nie miałem do czynienia z wszystkim rodzajami odzieży. Planuje zakup bielizny termoaktywnej pod softshell który wydaję mi się odpowiedni w połączeniu z moim bezrękawnikiem do jazdy weekendowej w zimę. Jakiej firmy polecacie bieliznę brubeck czy hi-tec ?? Zima zbliża się dużymi krokami a decyzji jeszcze nie podjąłem. A zdania na temat produktów obu firm są podzielone oraz kwestia finansowa odgrywa dużą rolę. Chyba że ktoś ma inna koncepcję i termo +softshell +bezrękawnik to zły pomysł.


Każdy chłód w zimie odczuwa inaczej. Jeśli jesteś zmarzluchem to prócz bielizny termoaktywnej, która ma szybko odprowadzić pot z ciała będziesz potrzebował drugiej warstwy z materiału trzymającego ciepło. Od wiatru i wilgoci ochroni Cię softshell. Generalnie bierz taki model, który jest lepiej dopasowany. Sprawdź ofertę Tchibo i Lidla - pojawiła się tam odzież termoaktywna, która może wyjdzie Cię taniej.


Nie polecam Tchibo i Lidla do dużego wysiłku. Mam i więcej nie kupię. Mokre jak bawełna :mrgreen:
Używam bielizny oddychającej od 1995. Wtedy kupiłem pierwszy Rhovyl On. Na marginesie wtedy to była rewolucja.
Lidl i Tchibo plasuje się na odległej pozycji.

#4 Gosc_baltazar76_*

Gosc_baltazar76_*
  • Gość

Napisano 06 listopad 2012 - 14:14

cześć teraz jeszcze proszę mi doradzić. Po pracy wpadłem do jakiegoś sklepu sportowego przy firmie. Pracownik co tam był polecał brubecka że jest dobry itp. Brubeck Thermo Bluza Przyznam się że ceny takiej odzieży nie są niskie, koszt zakupu kompletu wyniósł by mnie ponad 200 zł. Wszedłem nawet na stronę producenta :D by się przekonać czy warto. Ale czekam nim się zdecyduję na jakąś dodatkową autoryzację czy ktoś używał tej firmy bielizny. Nie chciał bym się rozczarować po zakupie, a przecież jej nie zwrócę He he he . Pozdrawiam i dzięki za szybkie odpowiedzi.

#5 kryniu

kryniu
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądKórnik

Napisano 09 listopad 2012 - 20:19

używam średniej grubości kompletu termo Brubecka z długim rękawem od początku sezonu i powiem krótko: naprawdę daje radę , z czystym sumieniem mogę polecić ,dałem za komplet około 180 pln ale warto jak najbardziej.

#6 radziobiker

radziobiker
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • SkądBożepole Małe

Napisano 10 listopad 2012 - 09:31

Polecam http://allegro.pl/bl...2777364605.html Warta swojej ceny.

#7 marcincin

marcincin
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądWrocław/Szymanów

Napisano 10 listopad 2012 - 23:29

Nie rozumiem koncepcji softshell + bezrękawnik. Ja używam softshell'a jako warstwę chroniącą przed wiatrem, termo jako pierwszą warstwę - jeżeli jest < -5 stopni to dokładam drugą warstwę pod softshell. Po co bezrękawnik na softhsell?

Jako termo używam między innymi brubecka - mogę go polecić z czystym sumieniem - wart swojej ceny.

#8 sherpa1

sherpa1
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 listopad 2012 - 14:35

Hej

Tez stosuje taką koncepcję. Ma to sens jeśli mamy lekki softshell bez membrany.
Używam Marmota Tempo który jest strasznie wygodny i doskonale oddycha ale przy silniejszym wietrze i szybkiej jeździe delikatnie go przewiewa.
Wtedy sprawdza mi się nieprzewiewny bezrękawnik.
Kurtki z Gore nie sprawdzały się gdyz poprostu pot kapał mi z rękawów.

Co do bielizny obecnie najczęściej używam Under Armour i z czystym sumieniem polecam.

Na pewno nie warto kupować byle czego gdyż różnica w jakości jest kolosalna - szczególnie jeśli chodzi o odprowadzanie wilgoci. Bez tego komfort termiczny strasznie szybko spada. Odczujesz to szczególnie jeśli na chwileczkę się zatrzymasz. Dobra bielizna momentalnie wyschnie i będzie o wiele cieplej

pozdrawiam

#9 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 27 listopad 2012 - 16:42

Przyjelo sie ze softshell to material wlasnie z membrana, stad pewnie ten komentarz.

#10 sherpa1

sherpa1
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 listopad 2012 - 17:33

Hej
W takim przypadku bezrękawnik faktycznie niewiele da choć też czasem zakładałem na gore, ale to dlatego że mam jaskrawy i jestem bardziej widoczny, a do tego łatwiej się pierze.

pozdrawiam,

#11 kolos_os

kolos_os
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • SkądGniew

Napisano 28 listopad 2012 - 01:57

Za brubeck-iem przemawia również fakt , że jest to wyrób polski, co wcale nie znaczy, ze gorszy.
Przy wyborze kierowałem się też tym faktem.
I zapisuje się do szerokiego grona zadowolonych z tej marki.
Jakoś bielizna firmy Under Armour nie przypadła mi do gustu.

#12 sherpa1

sherpa1
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • SkądŁódź

Napisano 28 listopad 2012 - 10:11

Trochę mnie dziwi że mogła komuś nie przypaść do gustu, ale każdy może mieć inne wymagania i doświadczenia więc rozumiem.

Co do Brubecka mogę potwierdzić że opinie są zasadniczo pozytywne.

Jeśli chodzi o Polskie produkty tych uznanych już Poskich to jakościowo są często znacznie lepsze, brakuje im zwykle głównie jedynie designu i renomy - a za to raczej nie warto przepłacać

Od siebie polecił bym jeszcze bieliznę Hi-Mountain. Kilku znajomych katuje ją w górach i bardzo chwalą

pozdrawiam,

#13 andkul2

andkul2
  • Użytkownik
  • 44 postów
  • SkądKatowice

Napisano 29 listopad 2012 - 10:04

Brubecka polecam używam klika lat i daje rade tylko prać w odpowiednich środkach i temperaturach ,kupiłem ostatnio Hi-teca koszulkę i też jest Ok

#14 Gosc_Rimon_*

Gosc_Rimon_*
  • Gość

Napisano 30 listopad 2012 - 15:08

Jeśli chodzi o Polskie produkty tych uznanych już Poskich to jakościowo są często znacznie lepsze, brakuje im zwykle głównie jedynie designu i renomy - a za to raczej nie warto przepłacać

Od siebie polecił bym jeszcze bieliznę Hi-Mountain. Kilku znajomych katuje ją w górach i bardzo chwalą

,


Niestety jest dokładnie odwrotnie. Polski przeciętny klient ma ograniczone zasoby finansowe, mniejsze doświadczenie i świadomość tego co dobre. Kieruje się głównie ceną. Bielizna termoaktywna stanowiąca pierwszą warstwę jest najważniejsza bo można mieć super kurtkę pod którą będzie kiepska bielizna i plecy mokre. Użytkowałem w górach, na rowerze wyroby od biedronkowo-lidlowych po te z "górnej " półki i zdecydowanie nie warto na tym oszczędzać. Zdecydowany lider z firm ogólnodostępnych to Odlo, później podobnej jakości Berghaus, Lowe Alpine, Gore Bike, Nike. Używam podczas uprawiania sportów jak i na codzień wyrobów tych firm. Są wysokiej jakości , trwałe doskonale odprowadzają wilgoć, te przeznaczone na chłody dobrze izolują. Hi-my, Brubeck Alvika przerabiałem również i mam porównanie a teorie o płaceniu kroci za metkę nie trafiają do mnie. Za każdy wyrób płacimy za metkę, reklamę itd. Jestem wygodny więc lubię wyroby najwyższej jakości i nie stać mnie na kupowanie czegoś pośredniego pomiędzy tandetą a czymś bardzo dobrym bo takie kompromisy się mszczą.



Dodaj odpowiedź