Skocz do zawartości


Zdjęcie

smartfon + rower


29 odpowiedzi w tym temacie

#21 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 10 listopad 2012 - 17:07

Ja używam omnii2 przymocowanej na mostku. Uwazam ze to najlepsze rozwiazanie jesli chodzi o uzywanie telefonu na rowerze. Mysle ze nie ma sensu wybierania telefonu patrzac tylko na baterie. Gdy mam cały czas wlaczony ekran (uzywam telefonu jako rozbudowanego licznika) bateria wytrzymuje 4h. Zawsze mozna dokupic 2 za 30zl. Obecnie "oplaca sie" kupic tylko telefon z androidem (ewentualnie wp). Inne systemy (np windows mobile, symbian) sa juz dosc przestarzale, nie ma nowych programow, wsparcia od producentow. Jesli ktos chce kupic telefon wylacznie do gpsa na rower to polecam nie wybierac telefonu ze zwyklym ekranem tft,

Ja natomiast myślę że nie ma sensu wybierania telefonu ze względu na pierdołowate programiki z google play :mrgreen: - no ale każdy może mieć inne zdanie. Dla mnie bateria i GPS, to była podstawa wyboru. Myśl o kupieniu drugiej baterii i wymienianiu na trasie jest dość zabawna. Nie używam telefonu jako licznika, bo jako licznik służy mi (i tu was zaskoczę...) licznik, a telefon ma być telefonem (w tym przypadku też GPSem) - wyznaje zasadę, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Moja metoda, to przyczepienie pokrowca z telefonem na kierownicy. Zwykle nawet na niego nie patrze, bo wystarczą mi komendy głosowe. No i korzystam z tego rozwiązania tylko na długich trasach, zwykle 8 - 15h, bo w promieniu 50km od domu raczej się nie zgubie, dlatego potrzebuje telefonu który działa jak najdłużej na baterii. Dodatkowo na symbianie odpalę sobie Garmina XT z mapami topo i mam przydatny sprzęt na górskie wycieczki. Powiem, że ten telefon uratował nam kiedyś dupy podczas załamiania pogody na babiej, zeszliśmy tylko dzięki mapą Garmina, a 30 innych osób tego weekendu ściągał z tamtąd GOPR - w takich warunkach wyświetlacz superamoled czy ciągły dostęp do facebooka nic mi nie da ;-)

I nie wpychajcie ludziom symbiana, bo to jest stary system z którym są same problemy

hmm, użytkuję od prawie 2 lat i jakoś nie zauważyłem, idealny nie jest, ale nie ma co przesadzać. Znajomi mają super smartphony i dużo bardziej narzekają. Czasem dzieją się z nimi takie cuda, że nawet półbóg elektrowniczy by tego nie ogarnął, dlatego uważam, że im starczy telefon tym pewniejszy.

#22 GalGavu

GalGavu
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 listopad 2012 - 18:07

Dodatkowo na symbianie odpalę sobie Garmina XT z mapami topo i mam przydatny sprzęt na górskie wycieczki. Powiem, że ten telefon uratował nam kiedyś dupy podczas załamiania pogody na babiej, zeszliśmy tylko dzięki mapą Garmina, a 30 innych osób tego weekendu ściągał z tamtąd GOPR - w takich warunkach wyświetlacz superamoled czy ciągły dostęp do facebooka nic mi nie da ;-)

I pewnie masz oryginał :) Nie mówię, że nie masz - bo możliwe, że masz. Jednak 95% ludzi z symbianem piraci te mapy, a szkoda bo tak może jakby każdy zapłacił to jakość byłaby jeszcze lepsza.

hmm, użytkuję od prawie 2 lat i jakoś nie zauważyłem, idealny nie jest, ale nie ma co przesadzać. Znajomi mają super smartphony i dużo bardziej narzekają. Czasem dzieją się z nimi takie cuda, że nawet półbóg elektrowniczy by tego nie ogarnął, dlatego uważam, że im starczy telefon tym pewniejszy.

No ja akurat mam inne wymagania telefonu. Co do symbiana - miałem 2 telefony z nim (n95 i omnia hd) i nie mogę polecić tego systemu w żaden sposób. Ale tak jak mówię ja mam inne wymagania typu: dobra przeglądarka, dobry klient pocztowy, itd. Z doświadczeń na razie najlepiej wypada mi iOS i czekam teraz na win 8 w lumiach (miałem 5 telefonów z androidem: sgs, desire hd, lg optimus 3d, sgs 2 i jeszcze jakąś xperię i też nie mogę polecić z powodu zacinania się tego systemu na jakimkolwiek sprzęcie). Co do symbiana jeszcze - ja nie lubie jak coś mi działa wolno, zacina czy cokolwiek, a Twój nie jest asem w tych kwestiach :) Co do baterii - mi wystarczy jak działa cały dzień albo jak na gpsie pociągnie te 3-4 godziny z włączonym ekranem.

A wracając do tematu: smartphone + rower to jest dość dobre rozwiązanie ale trzeba zadbać o dobry uchwyt i ochronę, bo mi już raz wyleciał iPhone z uchwytu :/

#23 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 11 listopad 2012 - 00:35

i ostatnio na endomondo przejechałem 80km, z tego 40 z muzyką i zużyło tylko 40% baterii.

P.S. mam taką bateryjkę (8000mAh) i na razie używałem jej jedynie przy jazdach > 6h gdzie cały czas muzyka w uszach.


Może dokładniej.Taki dla mnie wiarygodny test.

Ile bateria wytrzyma w TWOIM Iphonie jeśli -włączony Endomondo ( albo inny program mapowy np. TWO NAV ) ale ekran nigdy nie gaśnie -włączony non stop (tak jakbys caly czas na niego patzył) niego patrzysz , do tego podświetlanie ustawione na max. ( bez żadnej muzyki itp)

W takim układzie Omnia i-900 wytrzymuje max 7h

Ps. Możesz jakiegoś linka wrzucić co to za IPHONE -jakie wymiary , bateria rzeczywiście 8000 MAH??? Ma to urządzenie wbudowane ANT+?

#24 GalGavu

GalGavu
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 listopad 2012 - 09:24

@up
Czytamy ze zrozumieniem:
- mam dodatkową baterie, która niby ma 8000mAh i mogę do niej podłączyć np. iPhone (http://allegro.pl/ba...2778342858.html). Testowalem i naladowalem 4 razy telefon tą baterią i jeszcze troszkę zostało,
- przy włączonym ekranie działa ok. 4h na nawigacji wbudowanej. Z endomondo obstawiam, że może pociągnąć troszkę wiecęj,
- nie nie ma ANT+ - można dokupić osobny moduł,
- iPhone 4s więc 3,5".

i900 ma jeszcze starego Windows mobile tak?
I polecam czytać ze zrozumieniem :)

#25 Huskacz

Huskacz
  • Użytkownik
  • 127 postów
  • Skądtaka śląska wiocha

Napisano 11 listopad 2012 - 14:04

W moim telefonie jest taki problem, ze bateria jest niewymienna, zamontowana na stałe. Nie wiem, czy można wymienić na inną (wlutować czy coś) ale wymienianie jej w trakcie jazdy całkowicie odpada.
A jak ktoś zna się na tyle, żeby Androida zmienić na Symbiana... proszę bardzo :mrgreen:

Obecnie stwierdzam, że nie ma sensu wydawać więcej niż 500zł na telefon, ponieważ już wolę dołożyć parę stówek i kupić coś w stylu Garmina, no ale telefon za 2-3stówki jest bardziej opłacalny, ale wszystko ma plusy i minusy :)

#26 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 listopad 2012 - 14:28

Do telefonów bez wymiennej baterii dostępne są ogniwa zewnętrzne, np.:
- http://dx.com/p/aa-b...rger-pack-15048
- http://dx.com/p/2-aa...one-2g-3g-30251

Tego drugiego używam osobiście i moim zdaniem daje radę.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#27 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 12 listopad 2012 - 00:55

Dokładnie napisałeś tak

P.S. mam taką bateryjkę (8000mAh) i na razie używałem jej jedynie przy jazdach > 6h gdzie cały czas muzyka w uszach.



Z tego wcale nie wynika, że 8000 mah to ''bateria ładowarka ''

Ja tez mam bateryjke niby 2900 mah ( a są i 4900 mah) którą używam w Omni dlatego myślałem, że może te 8000 mah wkładasz jako normalną baterię do iphona.

Tak stara Omnia z Windows Mobile powoli zaczyna się psuć.

#28 syzygy

syzygy
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Skądpoznań

Napisano 19 listopad 2012 - 16:02

Jeśli chodzi o zegarek - szkoda, lepiej z licznika patrzeć. Sam zniszczyłem po pozornie głupim upadku. Od samych wstrząsów też można uszkodzić wnętrze.


kurde, tak właśnie myślałem, że te wstrząsy mogą być groźne dla mechanizmu.. to będę musiał ściągać i wkladać do plecaka chyba, bo chodzę miesiąc bez zegarka na ręce i średnio się z tym czuję :P tzn. chodzi o to, że rowerem jeżdżę do pracy (i ogólnie prawie wszędzie), więc to jest kłopot - ściąganie i zakładanie. Bo myślę, że w plecaku wstrząsy już są jakoś samo przez się amortyzowane i nic mu się nie stanie...

#29 Gosc_RD95_*

Gosc_RD95_*
  • Gość

Napisano 19 listopad 2012 - 16:47

ja mam sgs 2 i nic sie nie wiesza;)
co do iphonow one maja bardziej zoptymalizowane systemy dlatego sa szybsze ale za to ograniczone zeby nie te ograniczenia sam bym wybral iphona:)

troche z innej beczki taka moja opinia a co do smartfona na rower moim zdaniem bez zadnych problemow :shock:

#30 Huskacz

Huskacz
  • Użytkownik
  • 127 postów
  • Skądtaka śląska wiocha

Napisano 19 listopad 2012 - 20:21

Przecież te wszystkie Garminy w zegarku... przetrwają dużo, dobrze się na rowerze, na wybojach spisują, nic im nie ma... :)



Dodaj odpowiedź