Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wasze najgorsze chwile


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
694 odpowiedzi w tym temacie

#1 piot

piot
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 luty 2007 - 13:41

Chyba fajny temat do podzielenia się tymi gorszymi momentami jeśli ktośjest odważny.

Jako pierwszy mogę opisać swoją przygodę, która wcale nie była miła. Otóż było to w zeszłym tyg już wracałem z przejażdżki temper była rekordowo niska ( odczuwalna -10, szaleństwo pokierowało mną żeby się przejechać). Tak więc jestem już w mieście na drodze rowerowej która krzyżuje się z droggą po której jedzie samochód. Więc zatrzymuję się i chcę ściągnąć nogę z pedała niestety zapominam że mam system looka i wpięte buty, co oczywiście kończy się stratą równowagi ( naszczęście w ost chwili wypiąłem buta ale i tak już prawie leżałem) muszę dodać że na przystanku było dużo osób i trochę się speszyłem chciałem, więc szybko odjechać ale... niestety łańcuch mi spadł, byłem sfrustrowany było zimno i chciałem już odjechać no i też tak zrobiłem tylko że dopiero w połowie drogi spostrzegłem się że wjechałem w drogę jednokierunkową... oczywiście jakby tego było mało pod prąd, naszczęście nic się nie stało ale mam uraz. Swoją drogą nie wiedziałem że to droga jednokierunkowa a wjeżdżając w nią ze ścieżki rowerowej nie było znaku, jest ustawiony przy ulicy i widzoczny dla samochodów. Byłem naprawdę załamany wkurzony i speszony. To nie był dobry dzień.
  • EuzeniO lubi to

#2 sp0097jg

sp0097jg
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądKamienna Góra

Napisano 25 luty 2007 - 16:48

hyhyhy :) to w sumie jeszcze nie aż tak źle :-P W zeszłym roku, pod koniec wakacji wybrałem się na przejażdżkę rowerem do Jeleniej Góry (mieszkam w Kamiennej Górze, 40km od Jelonki). Wszystko było ok. Do czasu.... w pewnym momencie w centrum J.G. złapałem gumę, na dwa koła. nie miałem dętek, było już po 18 00, więc sklepy zamknięte :) Do tego zaczęło się ściemniać, i zaczął padać deszcz :-P musiałem czekać, aż Tato po mnie wróci. ;-) Jak o tym myślę, to... Dziwnie się czuję... :-P

#3 roolez

roolez
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądBrodnica

Napisano 25 luty 2007 - 18:06

Teraz jest ten komfort, że są komórki i z dowolnego miejsca można zadzwonić po pomoc. Ja kiedyś dymałem z kapcia 20 km do domciu. To był ból!

#4 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 25 luty 2007 - 18:59

z tym dowolnym miejscem to chyba troche nieteges ;-)
szczegolnie jak sie pojedzie gdzies na jakies zadupie :-)

#5 sp0097jg

sp0097jg
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądKamienna Góra

Napisano 25 luty 2007 - 19:44

weź, nawet nie mów :-o

#6 pañcio

pañcio
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądGorzów Wlkp

Napisano 25 luty 2007 - 21:03

o kurna... już widzę jak w carbonowych ciżemkach z wielkimi plastykowymi
blokami pomykam 20 km szoską...
chyba od razu bym rzucił się pod tir-a :-)


chwil najgorszych było kilka ale na mtb - gleba na lodzie przy próbie wskoczenia na
wysoki krawężnk - rozdarta rękawica i rajtuzy, generalnie poobijany;
druga gleba po wymuszonym przez autko zjeździe ze ścieżki rowerowej na rozplantowaną
ziemię - klasyczne OTB z wpiętym rowerem, efekt min. pęknięte żebro od kiery i bolesność przy oddychaniu przez dłuższy czas

a-ha i jeszcze panika na zjeździe Sybiraków (gorzowiacy kumają o co chodzi) na kolarce
jako świeży nie mogłem sprawnie zahamować hehe ale budda czuwał

#7 Koral

Koral
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SkądTychy

Napisano 25 luty 2007 - 21:13

najgorszy był chyba moment jak leciałem... leciałem nad Rowerem, nad drogą nr.86* w samym centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Jechałęm za jakąś ciężarówką na małym zjezdzie około 70km/h omijając przy tym dość głębokie studzienki, które były na poboczu (pobocza tu nie było, one były na białej lini!), mogłem jechać centralnie na środku zderzaka, ale bałem się że gdyby hamował ja nie zdążyłbym uciec, wiec jechałęm przy białej lini. Mijałem znaki ZAKAZ JAZDY ROWEREM. Śpieszyłem się, bo musiałem zrobić ogromną ilość kilosów... no i wpadłem do jednej studzienki, przeleciałem przez kierownicę ale nie zrobiłem fikołka, wylądowałem jakos na boku (no to wskazują blizny). Rower przeleciał na lewy pas, gdzie jeszcze w niego uderzył TIR, i spowortem na prawy. Naszczęście ktoś jadący za mną zachował odstęp, i zdążył wychamować, bo ja już lezałem z Rowerem na prawym pasie... Powiem Wam ze sam lot nie by zły (OMG!), ale najgorszym/dziwniejszym uczuciem było to jak z v=70km/h po sekundzie juz siedziałem na środku prawego pasa tej drogi... to była masakra.

Mi się naszczęście nic nie stało. W BH poszło tylne koło (złamane), rama (złamana) i wiele odrapań... :!: Nie polecam takich zabaw! :!:

* czasami mówią na tenfragment że to niby jest DK1, ale to nie jest Jedynka - tu ruch jest większy. Jest to chyba jej stara trasa bo teraz DK1 leci obwodincą GOPu.

#8 Gosc_Bartek_*

Gosc_Bartek_*
  • Gość

Napisano 25 luty 2007 - 21:57

To może ja też napiszę parę słów.
Ponad cztery lata temu powrót rowerkiem z pracy. Gość jadący z przeciwka myślał, że zdąży skręcić w lewo przede mną, ja nie zdążyłem zahamować, ani go ominąć i ... obudziłem się w szpitalu. Wieloodłamowe złamanie panewki stawu biodrowego, zwichnięty bark, wstrząs mózgu i ogólne potłuczenia. Potem dwie operacje, miesiąc leżenia w szpitalu na wyciągu, kolejne dwa miesiące leżenia w domu, nauka chodzenia od nowa, śruby i druty na stałe i takie tam atrakcje. Generalnie jestem wdzięczny lekarzom, że mnie poskręcali do kupy i mogę jakoś dalej funkcjonować. Niestety tak to już jest, że trzeba naprawdę uważać, nawet jak jest to zwykły powrót z pracy do domu i robiło się to setki razy.
... aha nie miałem kasku. Ciekawe, czy przynajmniej głowa ucierpiałaby mniej ? Teraz raczej jeżdżę w kasku.
Ufffff, ale się pożaliłem, no ale nie ja wymyśliłem ten temat. Pozdrawiam

#9 Koral

Koral
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SkądTychy

Napisano 26 luty 2007 - 15:48

NAjgorsze jest to że Ty mozesz jechać 100% prawidłowo, ostrożnie i wporządku, a tu ktoś Ci nagle wyskoczy zza rogu i... bum... :/

Ja jechałem 100% wbrew zasadą, rozsądku i prawa :/

#10 Apache71

Apache71
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądPiekary Śl.

Napisano 30 marzec 2007 - 15:15

Ja miałem problem na górze Żar.
Nowiuśki rower - 2 miesiące dopiero miał.
Już w Bielsku łapałem 2 razy gumę, do tego upał. W końcu Żar zdobyty, choć w stylu raczej rozpaczliwym, zjeżdżam ze szczytu i na końcu najbardziej stromego odcinka, na zakręcie łapię gumę w przednim kole. No i fruwanko. Lewa noga, lewa ręka zdarte do żywego, dupsko z lewej strony wychodzi spod rozdartych spodenek. Do tego robi się późnawo i pociąg w Żywcu zagrożony. Tego dnia 4 razy łatalem "przednie koło" !

#11 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 02 kwiecień 2007 - 18:45

Ufff to moje wpadki przy Waszych to nic, teneralnie odradzam wszystkim jazdę bez śniadania. Ja głupi już dwa razy się tak wybrałem i zdychałem po drodze mimo że dojadałem ostro co chwilę. Chyba nie ma nic gorszego jak mieć dołek energetyczny gdy ma się do domu jeszcze 80 km.

BTW. Witaj Apache71! Fajnie że Ty tutaj też jesteś :-)

#12 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 05 kwiecień 2007 - 21:11

Witam, mój wypadek to również nic przy waszych. W zeszłym roku jechałem po drodze szutrowej z dwoma 5 litrowymi bańkami na wodę zawieszonych na kierownicy. Trochę mi się spieszyło więc jechałem szybko. Pęd powietrza sprawił, że bańki ułożyły się w pozycji poziomej a ja nieostrożny nadal pedałowałem ile sił. w pewnym momencie, jak się łatwo domyślić, kopnąłem kolanem w denko jednej z nich. W ułamku sekundy kierownica obróciła się o 90 stopni a ja pofrunąłem przez nią do przodu. Skutki niby nie wielkie; rower tylko porządnie odrapany a u mnie do dziś blizny na obu łokciach i kolanach. Generalnie to przez bezmyślność dlatego przestrzegam wszystkich; lepiej czasem zwolnić a jechać bezpieczniej. Pozdrawiam

#13 pingpongista2

pingpongista2
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądPołudnie

Napisano 08 kwiecień 2007 - 10:06

ja na szczescie jeszcze zadnego powaznego wypadku nie mialem ale pamietam kiedys juz ladnych pare lat temu jak sprawilem sobie "nowa":P kolazowke to pojechalem ja testowac z kumplem i zaczelismy sie scigac kto na niej wiecej wyciagnie;)droga byla calkiem laska jednak sporo zakretow i czasem kawalek prostej(wiejska dorga) no i na poboczu pelno drzew bo to bylo prawie ze w lesie. kumpel jechal pierwszy i pocisnal marne 55km/h wiec ja dosiadam i ccisne z calej sily jeden zakret drugi prostka to dowalam z calej pary, patrze na licznik - 58km/h no to juz banan na gebie ze go pobilem i akurat jak podnioslem glowe z nad licznika to zauwazylem ze droga skreca pod katem niemalze 90st.:D a na poboczu pelno dorodnych debow:P od razu lapu za hamulce i akurat mi sie linka zerwala(!)przednia o czym sie dopiero skaplem jak mnie kumpel pozbieral z ziemii. w sumie to przelecialem przez kierownice(jechalem w noskach) wpadlem dokladnie pomiedzy dwa drzewa poharatalem sobie reke i noge. tazke w sumie nic wielkiego:)
pozdrawiam i zycze wszystkim bezpiecznej jazdy.

#14 wikiyu

wikiyu
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 kwiecień 2007 - 12:48

1. kask
ktoś już pisał o tej trasie - DK1, tyle że nie w GOPie lecz wlot do Łodzi od południa, nie ma tam żadnych ograniczeń dla rowerów i wracałem sobie na góralu poboczem [szerokim że dwóch cyklistów może tam się mijać bez wjechania na pas ruchu] wracając z całkiem długiej eskapady po lasach, byłem co prawda solidnie zmęczony ale cisnąłem koło 30kmh żeby zdążyć na wieczorną imprezę...
tuż przed Łodzią za Rzgowem jest wiadukt, zjeżdżając zeń dokręciłem i zrównał się ze mną niewiele szybciej jadący TIR z Ukrainy... kolesiowi widocznie się nudziło gdyż stwierdził że zjedzie sobie na pobocze, szybka ucieczka do rowu przy przeszło czterech dychach. przywaliłem solidnie głową w ziemię, ale kask załatwił sprawę, miałem tylko trochę lewą nogę poodzieraną bo rower się po niej przetarł.

2. kask
zimowe zabawy w lesie nie zawsze są bezpieczne, szczególnie gdy nagle wjeżdżamy na drogę która w teorii była kiedyś odśnieżona i z kopnego, ale niezbyt głębokiego śniegu w którym mieliśmy sporo przyczepności wpadamy w ubity śnieg przemieszany z lodem, pierwszy lepszy zakręt i rower mimo skrętu kierownicy jedzie prosto, niewiele myśląc próbowałem zahamować... i wybrałem oba hamulce - przednie koło zblokowane i lecę już bez roweru w drzewo... znów uderzenie głową, tym razem jednak odczuwałem dłuższy czas strzykanie w odcinku szyjnym kręgosłupa, wg lekarzy było wszystko ok i faktycznie po paru miesiącach się unormowało.

teraz mam trzeci kask, znów taki sam i mam nadzieję że pozostanie mi wierny aż do czasu naturalnego zużycia a nie kolejnego wypadku.

#15 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 05 maj 2007 - 14:48

Dzisiaj ja przeżyłem chwile grozy :evil: .
Wracajac z treningu wjazd do miasta, to stromy zjazd z góry, więc na liczniku blisko 6 dych. Zbliżając się do skrzyżowania ( ja mam pierwszeństwo), widzę z przeciwka busa (merca) zamierzajacego skrecić w lewo, a za nim jeszcze żuka na tym samym pasie. Merc wymusił na mnie pierwszeństwo, ale odległość była na tyle spora, że nie zrobiło to na mnie wrażenia. Ręce jednak odruchowo powędrowały na klamki hamulców. I to okazało się zbawienne, bo żuk oczywiście podążył w ślad za mercem, a ja natychmiast po hamulcach. Dziadek z żuka w ostatniej chwili mnie zobaczył i zorientował się, że wymusił pierwszeństwo. Też dał ostro po hamulcach i zatrzymał auto na środku skrzyżowania. Błyskawiczny ruch ciałem i ominąłem go szczęśliwie, ale strachu się najadłem :shock: :lol: .

pozdro horny

#16 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 06 maj 2007 - 21:35

Współczucia Horny, ostatnio zauważyłem że coraz częściej kierowcy wymuszają na rowerzystach pierwszeństwo...

Ostatnio babka mi wyjechała, stała pod sklepem po prawej stronie jezdni i nagle wyjechała mi na czołówkę, nie wiem czy mnie nie zauważyła, ale szybko odbiłem na przeciwny pas, tyle koło mi się zablokowało i poślizgiem wyszedłem z tego jakoś, żałuję że pojechałem dalej bo przydałoby się kobiecie trochę nawciskać by czasem użyła wzroku.

#17 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 06 maj 2007 - 22:22

mnie strasznie wkurza ignorancja nie tylko kierowców ale także odpowiedzialnych za drogi, ścieżki rowerowe, itd.

jadę sobie ostatnio po mieście ulicą, wzdłuż wiedzie nowa ścieżka rowerowa (wiem, że powinienem jechać ścieżką) za mną trąbi autobus i kierowca klnie we wszystkich znanych światu językach, na zatoczce podjeżdżam i mówię spokojnie, że ja na szosówce a ścieżka jest posiekana uliczkami dojazdowymi i debile odpowiedzialni za to fundneli pięciocentymetrowe krawężniki (na góralu bym się nie przejął ale szosa to szosa), wiecie co usłyszałem? "To se pan kup inny rower albo na piechote chodź! noż ja p****** myślałem że mu twarz w kierownicę wkomponuję... normalnie brak słów dla takich debili!

Wymaga się od nas żebyśmy w miarę możliwości korzystali ze ścieżek, ok ale niech te ścieżki nadają się do jazdy!

#18 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 06 maj 2007 - 22:37

Aj szkoda gadać...w ogóle to kierowcy ciężarówek/autobusów uważają się za najmądrzejszych na świecie. Ostatnio na Rajdzie Wokół Beskidu Niskiego, dojeżdżałem już z kolegą do mety i prawie każdy tir trąbił za nami bo nie mógł nas wyprzedzić...i weź takiemu debilowi wytłumacz że:
-pobocze jest w fatalnym stanie i na szosówce no po prostu nie da sie jechać
-rowerzysta ma prawo jechać jeden metr od krawędzi
-powinien zachować odstęp 1m od rowerzysty podczas wyprzedzania

#19 £ukasz

£ukasz
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • SkądMałe miasto ;)

Napisano 07 maj 2007 - 08:38

Niestety kierowcy to masakra (oczywiście nie wszyscy ale większość) w dodatku zachowują się debilnie :-(

Wracając do tematu... Kilka dni temu miałem inną od Waszych "nieciekawą chwilę". Wracając do domu w lesie chciałem na chwilę się zatrzymać (silna potrzeba :-D ) i zatrzymałem się wypiąłem prawą nogę i... przechyliło mnie na lewą stronę :mrgreen: lewą nogę wypiąłem ale już za późno - prawie przy zaliczeniu gleby. Pewnie część winy stała po stronie silnego wiatru ale ja do tej pory NIGDY nie wywróciłem się przez spd. W ogóle nie wywróciłem się na szosówce! Pamiętam przed zakupem spd czytałem ostrzeżenia, że nie ma się co przejmować każdy się wywraca przy nauce, nawet sprzedawca tak mi mówił a mi się to nie zdarzyło ani razu no i teraz niestety.. zdarzyło się. Nikt mnie nie widział, było to w lesie no ale jakoś mi źle z tą myślą :-/

#20 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 07 maj 2007 - 08:54

A, to jeszcze ja trochę dołożę :-P
W przeciwieństwie do Łukasza, ja zawsze 1 raz w roku zaliczałem glebę. Podkreślam czas przeszły, bo na szosówce jeszcze nigdy.... i niech tak zostanie. Nawet trochę zadowolony byłem, jak miało to miejsce na samym poczatku sezonu, bo miałem z głowy :mrgreen: .
Najpoważniejszy upadek zaliczyłem kilka lat temu podczas dosyć stromego, a więc szybkiego zjazdu w lesie. Miedzy szprychy, a widelec wpadł mi kawał kija. Zablokowało przednie koło, a ja wywinąłem kozła. Widelec całkowicie pokrzywony, do wymiany. Mnie na szczęście, nie stało się nic poważnego. W związku z tym, że nie dało się jechać, ciągnąłem rower na tylnym kółku kilka kilometrów pieszo :cry: .

pozdro horny