Skocz do zawartości


Universal Jaguar


47 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_Sliwu_*

Gosc_Sliwu_*
  • Gość

Napisano 27 luty 2013 - 08:05

rurokura, wyklepać jak najbardziej, ale zwróć uwagę na pierwsze zdjęcie - wypierdziało cztery zęby :mrgreen:

#22 rurokura

rurokura
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • Skądslask

Napisano 27 luty 2013 - 09:07

oj tam oj tam .. będzie działać (sachs korby mają fabrycznie wywalone po2 zęby na stronę).. tylko możesz to tak ustawić blat ,żeby na ścięte ząbki działała najmniejsza siła

musisz uwierzyć ;-)

#23 Gosc_Sliwu_*

Gosc_Sliwu_*
  • Gość

Napisano 27 luty 2013 - 16:28

travisb, ręka już pospawana elegancko migomatem :mrgreen: .
rurokura, ja wiem że poprostu masz tych zębatek z pięć sztuk i nie chcesz się podzielić, dlatego uspokajasz moją podświadomość :-P .
A poważnie to od biedy założę taką, ale jednak wolałbym całą.

#24 tompajk

tompajk
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 marzec 2013 - 18:48

z owijkami będę bawić się za jakiś czas, to pokażę co z tego wyjdzie. na testowanie przyjdzie czas później. roboczo korzystam z wtórnie wykorzystanej dętki jako owijki. nie narzekam, ale chyba nie o to tu chodzi.
dobrze, że "tylko" takich obrażeń i strat doznałeś: )
zębatek mam niedobór, najprędzej ze Sporta dokładaj, chociaż ostatnio nie widziałem żadnych.
jeszcze myślałem o przerzutkach... to prawda, że jakiś Nuovo Record fajnie pasowałby do zestawu. moim zdaniem wczesne przerzutki Charkow też wyglądałyby z manetkami Campy (zwłaszcza tylna). no, ale wiadomo, to ciągle nie Campa.
a jakie Favority wziąłeś? PWB, czy Special?

#25 Gosc_Sliwu_*

Gosc_Sliwu_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2013 - 16:31

tompajk, dętka owijką? Sprytnie :mrgreen: . Campy może kiedyś się trafi, jak na razie mam favorit special. Może dziś się za nie zabiorę.

#26 Gosc_Sliwu_*

Gosc_Sliwu_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2013 - 22:24

Zdemontowałem przerzutki z dawcy. Po wstępnych oględzinach okazały się być w dobrym stanie technicznym, trzeba popracować nad stanem wizualnym. Dziś zająłem się przodem.
Poniżej małe bifo an afta (z angielska)
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Mam do Was pytanie. Zapewne rozbieraliście już tylną favorit special. Czy miejsca nitowane nitowaliście ponownie? Czy skręcaliście na śrubkach? Małe nierdzewne śruby chyba nie będą jakimś bardzo widocznym odstępstwem od oryginału?

#27 Gosc_Sliwu_*

Gosc_Sliwu_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2013 - 22:33

Coś nie chciało załączyć zdjęć. Teraz powinny być ;-)
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#28 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 03 marzec 2013 - 09:22

Mam do Was pytanie. Zapewne rozbieraliście już tylną favorit special. Czy miejsca nitowane nitowaliście ponownie? Czy skręcaliście na śrubkach? Małe nierdzewne śruby chyba nie będą jakimś bardzo widocznym odstępstwem od oryginału?

Chodzi o półplastika? Po co żeś roznitowywał to? Jak w każdej przerzutce masz tu cztery sworznie. W Special-u dwa przeciwległe są nitowane, pozostałe na pierścienie Segera. Pierścionki ściągasz i w takiej pozycji powinno się wszystko ładnie umyć, nasmarować, dalej nie ma potrzeby rozbierać.
Dodatkowa uwaga - lepiej do montażu kupić nowe pierścienie Segera, one lubią w tych przerzutkach wyskakiwać.

#29 Gosc_Sliwu_*

Gosc_Sliwu_*
  • Gość

Napisano 03 marzec 2013 - 12:45

h/k, dzięki za poradę, faktycznie chodzi o te dwa nitowane sworznie. Już są rozebrane. Powodem jest to, że aluminiowe części idą pod polerkę, a plastik nie za bardzo za tym przepada.

#30 Gosc_Sliwu_*

Gosc_Sliwu_*
  • Gość

Napisano 03 marzec 2013 - 19:58

Zastanawiałem się dzisiaj nad kolorem siodełka i owijki i zdecydowałem, że skoro klamki favorita są białe, naklejka na podsiodłowej jest biała, to i pancerze, siodełko i owijka też będą białe. Grzebałem trochę po allegro i w necie i ciężko o rozsądne siodełko w białym kolorze. Swallow w bieli to już jedynie marzenie chyba (limit 500szt. i wyprzedane), ale znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/si...3066581459.html
Co o tym myślicie?

#31 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 04 marzec 2013 - 07:56

Sliwu, a nie wolałbyś takiej np. przerzutki?
http://www.disraelig...derailleur.html
Mam takie coś w Jaguarze, na którym z pewnych względów nie jeżdżę. Ciekawostką jest, że wygrzebałem ją z roweru ZZR Rekord 10, możliwe, że zastąpiła tę zwykłą ZZR dośrodkową lub właśnie Favorit Special. Prezentuje się dobrze, konstrukcja raczej solidna (nity budzą zaufanie, pełna chromowana a może i nierdzewna stal, kółka łożyskowane na stożkach jak piasty) a działa też znakomicie. A z tymi Special to loteria nieraz była... :-?
No i PWB wydaje się być historyczna... ;-) Taka jakby czeska odmiana Campagnolo Record.

#32 Gosc_Sliwu_*

Gosc_Sliwu_*
  • Gość

Napisano 06 marzec 2013 - 18:50

h/k, PWB jest faktycznie fajna i mam nawet szytkę oryginalną z PWB to by się epokowo zgrało nawet ;-) , ale tak na poważnie to na razie zostanie special, a docelowo chcę wrzucić campy. Poza tym rower raczej nie będzie jeździł, do jazdy mam inne rowery.

#33 tompajk

tompajk
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 marzec 2013 - 15:18

również poleciłbym PWB, nie są drogie a stanowiłyby całość. Poza tym jak wypolerujesz Speciala a rowki zapuścisz farbką modelarską to podejrzewam, że na allegro ktoś capnie ją w cenie 2, czy nawet 3 PWB: ) Tymczasem jestem ciekaw jak wygląda tylna przerzutka po czyszczeniu. nie wiem, czy dobrze zrozumiałem- chcesz zmieniać manetki Campy na te bakelitowe Favority? Chyba mieszanka byłaby dozwolona (tak żeby zostawić manetki Campa).
No i jeszcze siodło: skoro mówisz, że Jaguar byłby na słoneczne popołudnia i nie miałby moknąć gdzieś na trasie to skórzane siodełko byłoby ok. Dodatkowo pasowałoby do oryginalnej sztycy, a rower byłby oryginał: )

#34 Gosc_Sliwu_*

Gosc_Sliwu_*
  • Gość

Napisano 07 marzec 2013 - 22:22

tompajk, co masz na myśli, mówiąc o farbce modelarskiej? Jakiś kolor konkretny? Ja myślałem o polerce także w rowkach. Poza tym założę manetki favorit, bo chcę, żeby było zestawione tematycznie.
Powiedz mi jeszcze o jakim skórzanym siodełku dokładnie mówisz?

#35 tompajk

tompajk
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 marzec 2013 - 20:22

akurat użyłem w tym wypadku czerwonego Humbrola. jeszcze sprostuję, bo pomyliłem się pisząc wyżej, w przypadku przerzutki pomalowałem szczyty i napis Favorit. po prostu tak bardziej mi się podobało: )

co do siodełek to Favorit, ZZR będą bardzo tanie np. za 20zł można znaleźć siodełko z niepopękanej skóry, ale po którym niestety widać, że jest wysiedziane. podejrzewam, że poniżej 100zł powinno trafić się jakieś ładne, zachodnie skórkowe siodełko.

#36 Gosc_Sliwu_*

Gosc_Sliwu_*
  • Gość

Napisano 10 marzec 2013 - 13:37

tompajk, gdzie można zobaczyć Twoje rowerki? Bo może źle patrzę, albo źle widzę, a chętnie pooglądam :-) .

Z siodełkiem jeszcze zobaczymy, na razie i tak nie mam czasu, muszę zrobić znajomemu renowację dueta i kilka innych tematów :-/

#37 tompajk

tompajk
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 marzec 2013 - 23:41

na Bikestatsie wystawiłem dwa, ale zdjęcia trochę się zdezaktualizowały; ) jak się odrobię to wrzucę pewnie coś jeszcze.

powodzenia z projektami!

#38 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 11 marzec 2013 - 18:41

tompajk, co do siodła - ze skórzanym można sobie czasem dobrze poradzić. Nawet takie wysiedziane na przykład zluzować śrubą pod spodem, do wody wymoczyć i wypchać gazetami. A potem znowu naciągać, ale z czuciem. Nie pomoże - porobić na skrzydełkach sporo dziur odpowiednio daleko od krawędzi skóry i jej punktów mocowań oraz przewlec przezeń sznurówkę.

#39 Gosc_Sliwu_*

Gosc_Sliwu_*
  • Gość

Napisano 12 marzec 2013 - 21:52

tompajk, rowerki bardzo fajne, mógłbyś tutaj zrobić temat renowacji lub zmian, niech się forum rozrasta:)
h/k, dobre rady! Mam właśnie starego strickera z ładnym siodełkiem ale ze bardzo stwardniałą i zdeformowaną skórą. Jak długo moczyć?
Odnośnie sznurówy to chyba niezbyt estetyczna wersja. Tak mi się przynajmniej wydaje.

#40 tompajk

tompajk
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 marzec 2013 - 22:11

Sliwu, można by wreszcie wrzucić jakieś zdjęcia na wiki, żeby artykuł o Jaguarze był pełniejszy; )
h/k, masz jakieś zdjęcia tak przyrządzonego siodełka?
znacie jakieś inne, skuteczne metody konserwacji skóry siodełek (oprócz pasty)?



Dodaj odpowiedź