Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koła


41 odpowiedzi w tym temacie

#1 wlosek92

wlosek92
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • Skądod znajomych

Napisano 21 listopad 2012 - 16:13

Chce wymienić swoje stare koła. Jeśli macie ciekawe propozycje i sami posiadacie koła z których jesteście zadowoleni to proszę polecać. Cena do 800zl. Moja waga to 74 kg i trasy przeważnie płaskie.

#2 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 21 listopad 2012 - 17:26

Campagnolo Vento Reaction. Ladne, mocne, swietnie sie tocza - bebenek na C i Sh. Cena 600pln , najtaniej dewielershop.de . I nie, nie mam prowizji :( .

Waze 95 kg i nie mialem zadnych problemow. Poszly z rowerem... teraz kupilbym Scirocco - ale tylko dlatego, ze moglbym miec wiekszy budzet.

psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 


#3 wlosek92

wlosek92
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • Skądod znajomych

Napisano 21 listopad 2012 - 23:02

http://www.wertykal....kpl.-2011r./130


Myslalem tez nad czyms takim. Co sadzicie?

#4 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 21 listopad 2012 - 23:10

Straasznie drogo ! 2 letnie kola (model) ????

za te kola mozna dac GORA 600PLN. 160-170e kosztuja 2013

Racing 5 jest welce ok- mam odpowiednik w mtb. to jest niemal to samo co Campa Vento... Fulcrum to Campa.

psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 


#5 wlosek92

wlosek92
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • Skądod znajomych

Napisano 21 listopad 2012 - 23:14

A te:

http://www.bike4race...zerwono-czarne/

#6 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 21 listopad 2012 - 23:24

czerwono-czarne to 2011. 2012 to cz-b. JEST ROZNICA - od 2012 Fulcrum nie ma serii wadliwych lozysk. W mtb nawet zmienili nazewnictwo.

7 i 5 rozni obrecz - 5 ma inne osadzenie szprych . no i waga- ciut lzejsze. Pomijalnie

Zobacz tu : http://www.dewielers.../Wielen?sort=3a

Kupowalem u nich kilka razy i zawsze wszystko perfekt. Wysylaja DHL-em od razu, w 3 dni masz towar w domu. Z wymiana, gwarancja tez nie ma problemu. Lubie ten sklep.

I nikt nie ma takich cen jak oni. I nie sprzedaja "antykow". A jesli nawet - to wyraznie zaznaczaja i jest duzo taniej.

psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 


#7 wlosek92

wlosek92
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • Skądod znajomych

Napisano 21 listopad 2012 - 23:30

A powiedz mi.. Bo ja wchodze w ten swiat rowerow szosowych na razie, czy jak mam piasty joytecha teraz to czy obecna moja kaseta bedzie pasowala do tych kol? Czy kasete tez musialbym dokupic? Mam 8 rzedowa.

#8 wlosek92

wlosek92
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • Skądod znajomych

Napisano 21 listopad 2012 - 23:34

Bo pierwsze ktore proponowales zauwazylem ze mno musialbym kasete dokupic bo tam jest 9/10/11 rzedow.

#9 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 21 listopad 2012 - 23:38

musiz wybrac w opcjach "shimano/sram" - wtedy normalnie przekladasz kasete (Shi/sra ma ta sama jasete na 8/9/10 ).
Campagnolo ma 9-10-11.

TRZEBA wyraznie zaznaczyc wopcjach "shimano body". Niekotre kola maja tylko na Campagnolo- jesli nie ma opcji wyboru- to wlasnie tak bedzie przy kolach Campa/Fulcrum.

opcje sa pod cena

edit <.

http://www.dewielers...-7-wielset.html

te kola nie maja opcji- wiec nalezy zaznaczyc w info, ze maja byc pod shimano i juz.

jak nir beda mieli to napisza maila - i ew zwrot kasy na paypal/karte- idzie to od razu.

#10 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 21 listopad 2012 - 23:42

tam jest 9/10/11 rzedow.

Dla systemu Shimano to nie ma znaczenia. Do 6/7 rzędowych kaset jest bębenek węższy, dla 8/9/10 jest odpowiednio szerszy - dodatkowo kaseta 10-biegowa nierzadko wymaga dodatkowej podkładki. Oczywiście kasety, które wymieniłem z systemu HG wchodzą na wszelakie bębenki tego samego systemu, odpowiednio wymagając podkładki (np. kaseta 7s do bębna 8/9/10) lub zdjęcia jednej zębatki (kaseta 8/9/10 do bębenka 7). Pewna kompatybilność pomiędzy HG a UG też jest, ale ograniczona.
Do rzeczy, żeby nie zanudzać zbyt dużą porcja informacji - jeśli masz kasetę pod wpusty HG i nowe kółka z bębenkiem dla Shimano, to kaseta 8 rzędowa bez problemu podejdzie pod ten bęben 9/10.

#11 wlosek92

wlosek92
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • Skądod znajomych

Napisano 21 listopad 2012 - 23:44

Hmm.. No to z tych koł ktore z ktorych bym wybieral to kasete musialbym dokupic.. i teraz probem czy moja klamkomanetka bedzie pasowala do 9 rzedowej kasety. Mam shimano sore. I przerzutke z tylu tez.

#12 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 21 listopad 2012 - 23:46

sa 8ki hg...

psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 


#13 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 21 listopad 2012 - 23:51

No to z tych koł ktore z ktorych bym wybieral to kasete musialbym dokupic..

Dlaczego? Często piasty firm mniej znanych Joytech, Sovos itp. pod kasetę - mają bębenki HG. Wiec Twoja kaseta 8 rzędowa powinna wtedy podpasować pod nowe koła. No chyba, że to jednak jakiś inny, wymyślny patent. ;-)
No a jeśli masz zasadę "jak nowe, to po całości nowe" - na Allegro nawet są kasety Tiagra/Sora 8 rzędowe.

oja klamkomanetka bedzie pasowala do 9 rzedowej kasety.

Powinno grać, ale ideału może nie być - zalecane inne prowadzenie linki przy przerzutce niż klasyczne. No i jednego biegu nie będzie na kasecie, bo klamkomanetka Ci nie wybierze.

#14 wlosek92

wlosek92
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • Skądod znajomych

Napisano 21 listopad 2012 - 23:54

Dzieki juz powoli ogarnalem na czym to polega. Wiec mowisz ze moja 8ka hg bedzie pasowala do 9/10/11?

#15 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 21 listopad 2012 - 23:55

http://www.dewielers...ssettes?sort=3a

8 rzedow :)

psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 


#16 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 21 listopad 2012 - 23:55

tak, bedzie pasowac.

psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 


#17 wlosek92

wlosek92
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • Skądod znajomych

Napisano 21 listopad 2012 - 23:56

Nie no to juz zostawie swoja kasete i klamak bedzie pasowala;) Dzieki za odp;) ogarniam temat;)

#18 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 22 listopad 2012 - 00:01

powodzenia !

pamietam swoje dylematy... ;)

fajny sklep tez : bike-discount.de - tanio i szybko- i swietne ceny. bo to co pokazales w polskich sklepach jest ....nieakceptowalne.

psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 


#19 wlosek92

wlosek92
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • Skądod znajomych

Napisano 22 listopad 2012 - 00:04

Ja do tej pory jezdzilem na bmx. Wiecie te triki itd. I nadal mam bmx i dla mnie tam wszystko jest proste;) Postanowilem kupic szosowke, z zamilowania do rowerow po prostu i na dluzsze trasy. Tu to jest czarna magia;) Ale powoli sie poducze poczytam i mysle ze lepiej bedzie;) A co do sklepow.. szukalem jakichs na necie ktore ktos poleca ale nie moglem znalezc wiec po prostu bralem pierwsze lepsze.

#20 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 22 listopad 2012 - 00:14

najtansze "szosowe" to te dwa ktore ci podalem. PLUS chainreactioncycles.com - najwiekszy na swiecie rowerowy sklep wysylkowy. czasem maja fajne promocje, ale generalnie nie sa najtansi- ale maja niemal wszystko. I powyzej 50e wysylka gratis.

NIE polecam Evanscycles - biora kase, towaru nie ma i nie bedzie a zwrot kasy niepelny i trzeba sie gradlowac... ja juz tak mialem :(

psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 




Dodaj odpowiedź