Skocz do zawartości

Zdjęcie

Liczniki SIGMA

295 odpowiedzi w tym temacie

#281 Kufir

Kufir
  • Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 05 lipiec 2016 - 11:17

Witam. Mam problem z Licznikiem Sigmy BC 16.12

Użytkuje go około 7 miesięcy, do tej pory nie było problemów ale kilkakrotnie zdarzyło mi się już że przestał on pokazywać prędkość i naliczać dystans. Wystarczy jednak go wyciągnąć z gniazda na kierownicy i z powrotem włożyć aby działał dobrze.

Jednak to irytujące bo wymusza częste "sprawdzanie" czy wszystko działa.

W czym może tkwić problem ?

#282 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 5421 postów
  • SkądSzczecin/Poznań

Napisano 05 lipiec 2016 - 11:33

Bardzo możliwe, że styk licznika z podstawką z jakiegoś powodu nie łączy.

Zobacz, czy obie powierzchnie są równe, nie ma zabrudzeń i czy licznik nie ma jakiegoś luzu po osadzeniu na podstawce. Jeżeli problem faktycznie ustępuje po wyjęciu i włożeniu licznika do podstawki, to na 99% problem tkwi gdzieś na połączeniu obu elementów.
rowerplus-logo-2.png

#283 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądPuławy

Napisano 29 lipiec 2016 - 19:31

Mam prostego Bontragera i Sigmy już nie chcę oglądać. Ostatnimi czasy to zawodne liczniki. Znajomy zgubił podczas jazdy zaślepkę baterii w bezprzewodowym. Inny kolega mówi, że 16.12 przestał działać z dnia na dzień. Teraz kupił VDO i jest OK.

#284 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 85 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 06 sierpień 2016 - 11:01

Mam pytanie czy sensor w liczniku bezprzewodowym (ten na widelcu) Sigma 8.12 Ats mam mrugać przy każdym obrocie koła?

#285 paragonn

paragonn
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 25 sierpień 2016 - 23:28

mam pytanie czy można kupić ramkę dolną do licnika sigma 1909

#286 Slim92

Slim92
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądGorzów/Wrocław

Napisano 24 wrzesień 2016 - 19:20

Mam pytanie odnośnie pulsometru w liczniku Sigma Rox 6.0. Obecnie używam pulsometru Sigma Pc 25.10 i jest z nim taki problem, że czasami przy niskim tętnie ok. 40 uderzeń na minutę opaska nie komunikuje się z pulsometrem co utrudnia mi pomiar tętna rano. Planuje kupić licznik z pulsometrem i zastanawiam się nad ww. Czy spotkał się ktoś korzystający z niego z podobnym problemem?

#287 gielu

gielu
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 20:07

Rox 6.0 pokazywał mi puls poniżej 50 i nie było problemu z komunikacją
  • Slim92 lubi to

#288 smolar16

smolar16
  • Użytkownik
  • 92 postów
  • SkądRadom

Napisano 31 styczeń 2017 - 19:30

Ma ktoś pomysł jak zastąpić to małe coś, żeby otworzyć wieczko od baterii do czujnika prędkośći do sigmy bc 16.12 sts? Próbowałem, już wielu konfiguracji z drucikiem, ale moje wynalazki nie dawały rady.
Sigma BC 16.12 STS Cza 2

#289 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1056 postów
  • Skądpolska

Napisano 06 luty 2017 - 22:28

Nowy licznik Rox 11- od Rox 10 różni się  min. o ....Bluetooth smart (BLE)

( opis pierwsza lepsza polska strona np .https://www.simserwi...oth-p26352.html ) trochę zmyłka- nie wiem czy dobrze rozumiem 

Dla mnie przejście na Rox 11 miałoby sens tylko w przypadku kiedy licznik odczytywałby np. puls z opaski BLE ( Ant oczywiście również ale to potrafi prawie każdy licznik w tym Rox 10 który posiadam)

Teraz trochę namieszam-ale liczę, że mnie ktoś zrozumie

Według tego powyższego opisu wcale nie wynika, że licznik to potrafi( tzn.widzi dane z BLE)

BLE jest do połączenia ze Smartfonem - po kiego czorta to komu potrzebne- ?

Jest opaska 2 syst. combo ( Ble+ant+) jak rozumiem idea taka , że niby na Sigmie byłby puls przez Ant a na podłączonej do Sigmy komórce puls z tego czujnika Combo przez Ble--- ale to chyba wcale nie oznacza, że na Sigmie będzie możliwość odczytu danych z czujnika BLE.

(Trik polega na tym że Orux Map widzi moc tylko przez Ant , do tego na razie nie zapisuje w formacie Fit czy Tcx-dlatego chcąc korzystać z Oruxa i jednocześnie mieć możliwość analizy po jeździe konieczny jest drugi licznik - taki który odczyta moc przez Ble.

Do tej pory miałem tak:czujniki/sensory 2 systemowe - komórka (Locus)transmisja Ble , Sigma Rox 10 - trans. Ant.

Ale jak okazało się że Orux widzi moc , a Xperia ma wbudowane ANT  to pojawiła się ciekawa odwrotna opcja.

(Sigma Ble-komórka(Orux) Ant)

#290 Blackthrone

Blackthrone
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 16 luty 2017 - 10:13

Witam wszystkich na forum. Mam pytanie co do licznika Rox 11  jeżeli ktoś już posiada te urządzenie to czy mógł by napisać jak to teraz wygląda z ustawieniami ekranów po fotkach widać ze można ustawić 6 pól danych na jednym ale ile idzie ustawić maksymalną ilość ekranów i czy są jeszcze np. na ekranie wysokościowym tak jak było w Rox 10 pod ekrany z polami  z danymi.

#291 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 12 marzec 2017 - 21:04

Panowie i Panie, czy ktoś z Was używa Sigma Rox 11? Chciałbym zakupić coś co pokaże "wszystko" (choć szczegółowa nawigacja mnie nie interesuje). Posiadam czujniki HR, prędkość i kadencję Bontragera z ANT+ i BT więc chciałbym kupić tylko sam komputerek. Jakieś opinie, spostrzeżenia zwłaszcza praca zw stravą? Dziękuję z góry za pomoc.

#292 Blackthrone

Blackthrone
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 10:39

Panowie i Panie, czy ktoś z Was używa Sigma Rox 11? Chciałbym zakupić coś co pokaże "wszystko" (choć szczegółowa nawigacja mnie nie interesuje). Posiadam czujniki HR, prędkość i kadencję Bontragera z ANT+ i BT więc chciałbym kupić tylko sam komputerek. Jakieś opinie, spostrzeżenia zwłaszcza praca zw stravą? Dziękuję z góry za pomoc.

Witam.No właśnie temat martwy coś a też chciałem się dowiedzieć coś więcej o ROX 11.,ja posiadam ROX 10 i waham się nad zmianą ponieważ z tego co wyczytałem na zagranicznych forach i obejrzałem dwa filmiki na youtube w 11 można ustawić max 6 ekranów z max 6 polami danych czyli wychodzi 36  danych maksymalnie a ROX 10 posiada Ulubione A i Ulubione B które można przełączać w czasie jazdy a w każdym ulubionym można ustawić po 28 pól czyli wychodzi 56 danych + 1 pole nie ustawialne aktualna prędkość.Ja wybrałem Sigme ROX 10 chyba z tych samych powodów co ty chcesz czyli statystyki,dane , miałem wcześniej Garmina edge 520 super sprzęt super zabawka ale dla mnie mało użyteczna w razie potrzeby  do nawigacji używam telefonu z Locusem, albo Oruxem i innymi programami pod android ale potrzebowałem jakiś licznik co zastąpił by mi IPBIKE z telefonu z danymi a i bateria żeby długo trzymała a w ROX 10 jeżeli nie używasz GPS to bateria wytrzymuje kilka dni !! tak ze na forach czasem wypisują straszne głupoty co do 13-15h wytrzymałość, tak działa w przypadku  używania GPS.Wracając do ROX 11 narzekają na forach właśnie na tą ilość danych ponieważ dodali mnóstwo nowych danych a zmniejszyli możliwość ich odczytu w czasie jazdy może coś Sigma doda w nowych softach,tu masz filmiki z youtube w komentarzach rozmowę prowadzę ja z autorem filmików tak że może coś się z nich dowiesz.

#293 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 13 marzec 2017 - 11:09

Dzięki Blackthrone za odpowiedź. Czekam z niecierpliwością.

#294 kakam

kakam
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 12:07

Osobiście też się zastanawiam nad pierwszym w ogóle licznikiem, max. do 1k i pomyślałem o Sigmie Rox 11, wygląda całkiem OK, ta "nawigacja" w moim przypadku mogłaby się sprawdzić bo nie mam jakiejś dużej ilości skrzyżowań w okolicy, a chciałbym jeździć według tego co wcześniej sobie zaplanuje. Może ktoś jeszcze ją ma i mógłby się podzielić opiniami?

#295 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 21 marzec 2017 - 15:40

Rox 11 zamówiona, w sobotę odbiór, w niedzielę test na szosie. Dam znać o odczuciach.

#296 kakam

kakam
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 15:49

Super, czekam na info

Dodaj odpowiedź