Skocz do zawartości


Zdjęcie

Liczniki SIGMA


360 odpowiedzi w tym temacie

#281 Kufir

Kufir
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 05 lipiec 2016 - 11:17

Witam. Mam problem z Licznikiem Sigmy BC 16.12

Użytkuje go około 7 miesięcy, do tej pory nie było problemów ale kilkakrotnie zdarzyło mi się już że przestał on pokazywać prędkość i naliczać dystans. Wystarczy jednak go wyciągnąć z gniazda na kierownicy i z powrotem włożyć aby działał dobrze.

Jednak to irytujące bo wymusza częste "sprawdzanie" czy wszystko działa.

 

W czym może tkwić problem ?


Moje rowerowe foty z Jury:

https://www.instagra...ufir_jura_bike/


#282 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 lipiec 2016 - 11:33

Bardzo możliwe, że styk licznika z podstawką z jakiegoś powodu nie łączy.

Zobacz, czy obie powierzchnie są równe, nie ma zabrudzeń i czy licznik nie ma jakiegoś luzu po osadzeniu na podstawce. Jeżeli problem faktycznie ustępuje po wyjęciu i włożeniu licznika do podstawki, to na 99% problem tkwi gdzieś na połączeniu obu elementów.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#283 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 29 lipiec 2016 - 19:31

Mam prostego Bontragera i Sigmy już nie chcę oglądać. Ostatnimi czasy to zawodne liczniki. Znajomy zgubił podczas jazdy zaślepkę baterii w bezprzewodowym. Inny kolega mówi, że 16.12 przestał działać z dnia na dzień. Teraz kupił VDO i jest OK.



#284 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 06 sierpień 2016 - 11:01

Mam pytanie czy sensor w liczniku bezprzewodowym (ten na widelcu) Sigma 8.12 Ats mam mrugać przy każdym obrocie koła?



#285 paragonn

paragonn
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 25 sierpień 2016 - 23:28

mam pytanie czy można kupić ramkę dolną do licnika sigma 1909



#286 Slim92

Slim92
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • SkądGorzów/Wrocław

Napisano 24 wrzesień 2016 - 19:20

Mam pytanie odnośnie pulsometru w liczniku Sigma Rox 6.0. Obecnie używam pulsometru Sigma Pc 25.10 i jest z nim taki problem, że czasami przy niskim tętnie ok. 40 uderzeń na minutę opaska nie komunikuje się z pulsometrem co utrudnia mi pomiar tętna rano. Planuje kupić licznik z pulsometrem i zastanawiam się nad ww. Czy spotkał się ktoś korzystający z niego z podobnym problemem?



#287 gielu

gielu
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 20:07

Rox 6.0 pokazywał mi puls poniżej 50 i nie było problemu z komunikacją
  • Slim92 lubi to

#288 smolar16

smolar16
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • SkądRadom

Napisano 31 styczeń 2017 - 19:30

Ma ktoś pomysł jak zastąpić to małe coś, żeby otworzyć wieczko od baterii do czujnika prędkośći do sigmy bc 16.12 sts? Próbowałem, już wielu konfiguracji z drucikiem, ale moje wynalazki nie dawały rady.
Sigma BC 16.12 STS Cza 2

 

 



#289 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 06 luty 2017 - 22:28

Nowy licznik Rox 11- od Rox 10 różni się  min. o ....Bluetooth smart (BLE)

( opis pierwsza lepsza polska strona np .https://www.simserwi...oth-p26352.html ) trochę zmyłka- nie wiem czy dobrze rozumiem 

 

Dla mnie przejście na Rox 11 miałoby sens tylko w przypadku kiedy licznik odczytywałby np. puls z opaski BLE ( Ant oczywiście również ale to potrafi prawie każdy licznik w tym Rox 10 który posiadam)

 

Teraz trochę namieszam-ale liczę, że mnie ktoś zrozumie

 

Według tego powyższego opisu wcale nie wynika, że licznik to potrafi( tzn.widzi dane z BLE)

BLE jest do połączenia ze Smartfonem - po kiego czorta to komu potrzebne- ?

 

Jest opaska 2 syst. combo ( Ble+ant+) jak rozumiem idea taka , że niby na Sigmie byłby puls przez Ant a na podłączonej do Sigmy komórce puls z tego czujnika Combo przez Ble--- ale to chyba wcale nie oznacza, że na Sigmie będzie możliwość odczytu danych z czujnika BLE.

 

(Trik polega na tym że Orux Map widzi moc tylko przez Ant , do tego na razie nie zapisuje w formacie Fit czy Tcx-dlatego chcąc korzystać z Oruxa i jednocześnie mieć możliwość analizy po jeździe konieczny jest drugi licznik - taki który odczyta moc przez Ble.

Do tej pory miałem tak:czujniki/sensory 2 systemowe - komórka (Locus)transmisja Ble , Sigma Rox 10 - trans. Ant.

Ale jak okazało się że Orux widzi moc , a Xperia ma wbudowane ANT  to pojawiła się ciekawa odwrotna opcja.

(Sigma Ble-komórka(Orux) Ant)

 

 

 

 



#290 Blackthrone

Blackthrone
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 16 luty 2017 - 10:13

Witam wszystkich na forum. Mam pytanie co do licznika Rox 11  jeżeli ktoś już posiada te urządzenie to czy mógł by napisać jak to teraz wygląda z ustawieniami ekranów po fotkach widać ze można ustawić 6 pól danych na jednym ale ile idzie ustawić maksymalną ilość ekranów i czy są jeszcze np. na ekranie wysokościowym tak jak było w Rox 10 pod ekrany z polami  z danymi.



#291 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 12 marzec 2017 - 21:04

Panowie i Panie, czy ktoś z Was używa Sigma Rox 11? Chciałbym zakupić coś co pokaże "wszystko" (choć szczegółowa nawigacja mnie nie interesuje). Posiadam czujniki HR, prędkość i kadencję Bontragera z ANT+ i BT więc chciałbym kupić tylko sam komputerek. Jakieś opinie, spostrzeżenia zwłaszcza praca zw stravą? Dziękuję z góry za pomoc.

#292 Blackthrone

Blackthrone
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 10:39

Panowie i Panie, czy ktoś z Was używa Sigma Rox 11? Chciałbym zakupić coś co pokaże "wszystko" (choć szczegółowa nawigacja mnie nie interesuje). Posiadam czujniki HR, prędkość i kadencję Bontragera z ANT+ i BT więc chciałbym kupić tylko sam komputerek. Jakieś opinie, spostrzeżenia zwłaszcza praca zw stravą? Dziękuję z góry za pomoc.

 

Witam.No właśnie temat martwy coś a też chciałem się dowiedzieć coś więcej o ROX 11.,ja posiadam ROX 10 i waham się nad zmianą ponieważ z tego co wyczytałem na zagranicznych forach i obejrzałem dwa filmiki na youtube w 11 można ustawić max 6 ekranów z max 6 polami danych czyli wychodzi 36  danych maksymalnie a ROX 10 posiada Ulubione A i Ulubione B które można przełączać w czasie jazdy a w każdym ulubionym można ustawić po 28 pól czyli wychodzi 56 danych + 1 pole nie ustawialne aktualna prędkość.Ja wybrałem Sigme ROX 10 chyba z tych samych powodów co ty chcesz czyli statystyki,dane , miałem wcześniej Garmina edge 520 super sprzęt super zabawka ale dla mnie mało użyteczna w razie potrzeby  do nawigacji używam telefonu z Locusem, albo Oruxem i innymi programami pod android ale potrzebowałem jakiś licznik co zastąpił by mi IPBIKE z telefonu z danymi a i bateria żeby długo trzymała a w ROX 10 jeżeli nie używasz GPS to bateria wytrzymuje kilka dni !! tak ze na forach czasem wypisują straszne głupoty co do 13-15h wytrzymałość, tak działa w przypadku  używania GPS.Wracając do ROX 11 narzekają na forach właśnie na tą ilość danych ponieważ dodali mnóstwo nowych danych a zmniejszyli możliwość ich odczytu w czasie jazdy może coś Sigma doda w nowych softach,tu masz filmiki z youtube w komentarzach rozmowę prowadzę ja z autorem filmików tak że może coś się z nich dowiesz.

 

 



#293 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 13 marzec 2017 - 11:09

Dzięki Blackthrone za odpowiedź. Czekam z niecierpliwością.

#294 kakam

kakam
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 12:07

Osobiście też się zastanawiam nad pierwszym w ogóle licznikiem, max. do 1k i pomyślałem o Sigmie Rox 11, wygląda całkiem OK, ta "nawigacja" w moim przypadku mogłaby się sprawdzić bo nie mam jakiejś dużej ilości skrzyżowań w okolicy, a chciałbym jeździć według tego co wcześniej sobie zaplanuje. Może ktoś jeszcze ją ma i mógłby się podzielić opiniami?



#295 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 21 marzec 2017 - 15:40

Rox 11 zamówiona, w sobotę odbiór, w niedzielę test na szosie. Dam znać o odczuciach.

#296 kakam

kakam
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 15:49

Super, czekam na info



#297 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 24 marzec 2017 - 10:28

Sigma jest. Jest to moja pierwsza sigma z wersji rox,nie miałem wcześniej styczności z tą serią. Jak dla mnie mało intuicyjny system przycisków. Wielkość ok, czytelny wyświetlacz choć lepiej żeby było mniej info na ekranie głównym wtedy byłyby większe czcionki. Ale jak to bywa kwestia przyzwyczajenia. Czujniki jakie mam to Bontragery Duo trapy oraz HR z Decathlona. Wszystko się ładnie połączyło. GPS łapie szybko, segmentów stravy jeszcze nie ładowałem. Szacunkową moc pokazuje (bez zewnętrznego czujnika mocy) choć już zauważyłem, że:
-zaniża na mniejszych wartościach mocy (przy 150-200w)
-przy 250w i więcej już pokrywalo mi się ze wskazaniami na trenażerze, które są w miarę dokładne bo kiedyś sprawdzałem jak miałem na chwilę czujnik w piaście.
To tyle na szybko.

#298 chrabu

chrabu
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 marzec 2017 - 14:30

Ja wybrałem Sigme ROX 10 chyba z tych samych powodów co ty chcesz czyli statystyki,dane , miałem wcześniej Garmina edge 520 super sprzęt super zabawka ale dla mnie mało użyteczna w razie potrzeby  do nawigacji używam telefonu z Locusem, albo Oruxem i innymi programami pod android ale potrzebowałem jakiś licznik co zastąpił by mi IPBIKE z telefonu z danymi a i bateria żeby długo trzymała a w ROX 10 jeżeli nie używasz GPS to bateria wytrzymuje kilka dni !! 

Czy krótszy czas pracy był jedynym powodem zmiany licznika, czy może Sigma oferuje coś więcej pod względem wspomnianych danych/statystyk od Garmina?



#299 Blackthrone

Blackthrone
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 24 marzec 2017 - 15:43

Czy krótszy czas pracy był jedynym powodem zmiany licznika, czy może Sigma oferuje coś więcej pod względem wspomnianych danych/statystyk od Garmina?

 

To zależy czego akurat ty potrzebujesz oba liczniki mają kilkadziesiąt danych które można sobie poukładać na ekranach ROX 10 ma około 60 danych ,Garmin edge520,820,1000  chyba nawet więcej ale sporo  danych typu  do nawigacji do pomiaru mocy do którego potrzebny jest vector .Napewno dla bardziej zaawansowanych pro lepsze są Garminy  ,dla takich jak ja trochę lepszych amatorów robię trasy 200-350 km ale nie tempem kolarskim tylko wycieczki średnią około 24-25km/h  po których lubię sobie po oglądać statystyki ile jechałem po płaskim ile pod górkę z góry i wiele innych lepsza jest Sigma ,ale to wszytko kwestia gustu ale zaś Garminy  mają super funkcje której brakuje na pewno ROXOm  Wirtualny partner i kursy  walka ze swoim czasem.Jak chcesz to mogę  ci po weekendzie zrobić screeny z data center  z ustawieniami danych jakie ja mam poustawiane w Rox 10.



#300 chrabu

chrabu
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 marzec 2017 - 19:48

Dzięki, nie ma potrzeby. Mam ROX 9.1 i też korzystam oprogramowania Sigmy.
Ogólnie jestem zadowolony. Do nawigacji używam odbiornika turystycznego Garmina. Teoretycznie EDGE 820 mógłby to połączyć.
Wspomniałeś o Garmine i zrozumiałem, że zmieniłeś go na Sigma. Wydawało mi się, że informacje, których wspominasz typu jazda pod górę/w dół są w obu. Przynajmniej na podstawie śladu, bo w końcu Garmin też rejestruje wysokość.
Drąże temat z ciekawości, bo analizując wady i zalety obecny zestaw odpowiada moim potrzebą najbardziej.



Dodaj odpowiedź