Skocz do zawartości


Zdjęcie

Liczniki SIGMA


360 odpowiedzi w tym temacie

#321 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 24 sierpień 2017 - 16:31

Mam trzeci licznik Sigma 14.16 (pierwszy "zamakał" wewnątrz nawet przy malym deszczu, drugi nie "czytał" prędkości) i również z nim
jest problem. Często błędnie pokazuje kadencję, szczególnie przy jeżdzie pod górę i niższej kadencji
potrafi pokazywać 130 -140. Co z kupa...
Do tej pory, przez wiele lat używałem różnych Sigm i nie było problemów.
Chyba spróbuję Cateye - czy ktoś używał i może wyrazić opinię?

#322 zuczek342

zuczek342
  • Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 08 wrzesień 2017 - 18:33

Znalazłem drugi licznik(Sigma) oba gniazda pasują i kurczę też nie kręci ehhhhhhh. Poważnie może to być bateria?

 

Kujawiak może to głupie ale często tak mam i liże licznik od spodu. poprawia to stykanie z podstawką. przynajmniej u mnie pomaga.



#323 Krawiol

Krawiol
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 20 styczeń 2018 - 18:53

Mam do Was pytanie. Rok temu dostałem Sigmę STS 16.12 cad, działa bez zarzutów. Teraz dokupiłem do niej czujnik kadencji i tu już fajnie nie jest. Dziś w temperaturze ok +1°c działał czujnik przez ok 40 min. nagle od tak przestał mierzyć. Miałem ze sobą zapasową nową baterię, wymieniłem i nadal nic się nie pokazuje. Czujnik prędkości natomiast cały czas działa. Po powrocie do domu odstawiłem rower na ok 5 min i podszedłem zobaczyć czy nadal nie działa. No i działa. Czy możliwe jest że czujnik kadencji jest tak czuły na temperaturę!? Do lata nie chce czekać by mieć pewność bo czujnik kupiłem używany i nie wiem czy jest z nim coś nie tak i odsyłać. Nie mam gwarancji więc za pół roku nikt już go odemnie nie przyjmie.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka



#324 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 20 styczeń 2018 - 20:35

Jak masz zamocowany licznik? Najlepiej, jeśli nic nie ma pomiędzy licznikiem a czujnikiem, bo wtedy się zrywa połączenie. A niska temperatura dodatkowo znacznie obniża pojemność baterii. Ja miałem problemy z komunikacją, gdy licznik był na mostku.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



#325 Krawiol

Krawiol
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 20 styczeń 2018 - 21:12

Licznik jest po prawej stronie a czujnik po lewej. Ale myślę że to nie to bo w końcu przez pierwsze 40 minut działał. Bateria chyba też nie bo jak tylko przestał działać to wymieniłem na nową która była w kieszeni więc była ciepła. Po prostu jak przestał działać to już nic nie pomagało.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka



#326 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 20 styczeń 2018 - 21:15

Ale baterii w liczniku nie wymieniłeś? Przenieś licznik, problem minie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



#327 Krawiol

Krawiol
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 20 styczeń 2018 - 21:18

W liczniku też wymieniłem dzień wcześniej. Wszędzie wsadzone nowe baterie. Tylko nie w czynniku prędkości bo ten działa bez zarzutu. Spróbuję zamienić stronę na której jest licznik chodź nie ukrywam za prawa lepiej mi pasuje

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka



#328 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 20 styczeń 2018 - 21:23

Wymieniłeś, ale się wychłodziła i moc radia w liczniku spadła. Prędkość przeważnie jest blisko, bo na widelcu, dlatego radio daje radę. Problem z prędkością też miałem, gdy czujnik był z tyłu w rowerze trenażerowym, gdy licznik był na mostku.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



#329 Krawiol

Krawiol
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 20 styczeń 2018 - 21:29

Rano zamienię stronę licznika. Jak pogoda dopisze to w planach jest rower więc sprawdzę. Oby pomogło

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka



#330 kristo

kristo
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądToruń

Napisano 21 styczeń 2018 - 00:06

Mam 23.16 i ustawiłem podczas jazdy na trenażerze czujnik kadencji i prędkości przy sobie po tej samej stronie obok sobie i na początku również nie działało, musiałem bardzo precyzyjnie ustawić czujniki względem magnesów i teraz jest ok. Wydaje mi się że jeden czujnik zakłamuje przekaz drugiego.



#331 Krawiol

Krawiol
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 03 luty 2018 - 20:41

Zmieniłem stronę. Teraz licznik jest po tej samej ci czujnik kadencji. Dziś 3 godzinny test przy temperaturze ok 4 stopni Celsjusza. Wszystko działa. Dziękuję bo wygląda że problem jest rozwiązany.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka



#332 Adamsoon

Adamsoon
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 20 luty 2018 - 20:25

Witam, 

 

Mam taki problem...

 

Sigma Rox 6.0 - puls, prędkość, kadencja ( dokupione)

Puls działa i prędkość bez zarzutu. 

 

Kadencja w domu na stojaku działa super. sprawdzałem z 20 razy. 

 

Sparowanie, wyciąganie licznika wszystko super. 

 

Biore rower na dwór siadam... kadencja nie działa... 

 

prubuje włożyc wyciągnąc komputer, resetować, prędkość ok, kadencja echo. 

 

3,5km do pracy. w robocie w wolnych chwilach prubuje po 10x za każdym razem działa... 



#333 jano_3

jano_3
  • Użytkownik
  • 1982 postów
  • SkądWwa

Napisano 22 marzec 2018 - 09:56

Witam :)
Krótkie pytanie. Zamontowałem licznik SIGMA BC 16.16 CAD STS z czujnikiem po prawej stronie na widelcu i kadencji po lewej stronie roweru.Instrukcja mówi, że oba muszą być po lewej, czy to ma jakieś szczególne znaczenie? Licznik działa.

Załączone pliki



#334 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 22 marzec 2018 - 10:07

Może rwać transmisję, miałem z tym problemy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#335 Krawiol

Krawiol
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 22 marzec 2018 - 21:55

Może się gubić połączenie. Miałem czujnik prędkości i licznik po prawej stronie a kadencję po lewej. Działało i przestawało i tak w kółko, po ustawieniu wszystkiego z jednej strony dzieła jak należy

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka



#336 jano_3

jano_3
  • Użytkownik
  • 1982 postów
  • SkądWwa

Napisano 23 marzec 2018 - 11:38

Dzięki za odpowiedzi.



#337 jano_3

jano_3
  • Użytkownik
  • 1982 postów
  • SkądWwa

Napisano 26 marzec 2018 - 12:40

Zmieniłem czujkę od licznika na lewą stronę. Jeżdziłem w niedzielę, wszystko jest OK. Dzięki za podpowiedzi.



#338 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 04 czerwiec 2018 - 12:30

Na rynku jest już dostępna Sigma ROX 12. Wygląda ciekawie. Jeśli jest tak jak opisują na stronie producenta i w teście to rozważyłbym pozbycie się Garmina Edge 820 na rzecz tego ROX 12.



#339 Krawiol

Krawiol
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 04 czerwiec 2018 - 12:51

Nie na pierwszy rzut oka wygląda całkiem. Czyżby zaczęła Sigma gonić konkurencję? Ciekawy jestem opinii

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka



#340 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 04 czerwiec 2018 - 15:31

Mi się całkiem podoba, choć razi mnie trochę mały ekran względem samej, całkiem dużej obudowy.

Rozważyłbym zamianę mojego Edga 820 na ROX 12.





Dodaj odpowiedź