Skocz do zawartości


Zdjęcie

Liczniki POLAR


123 odpowiedzi w tym temacie

#21 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 październik 2011 - 23:42

Przeczytaj instrukcję obsługi cs600. W przypadku manualnego ustawienia: dwie - high i low. Ewentualnie ustawienie OwnZone, ale tu też minimum i maksimum jest wyznaczane.

Polary, w których można programować ćwiczenia np. CS600 mają domyślnie 5 stref.
Jednak w treningu można wybrać pomiędzy 2 trybami (cytat z instrukcji):
Sport zone: wybierz jedna z stref sportowych (np. Z1: 50-59% HRmax) dla cwiczenia. Nacisnij OK i przejdz do punktu 3..
Polar sport zones sa strefami intensywnosci wyrazonymi w procentach tetna maksymalnego. Domyslnie w odbiorniku zaprogramowanych jest piec róznych stref sportowych: bardzo niska (50-59% HRmax), niska (60-69% HRmax), srednia (70-79% HRmax), ciezka (80-89% HRmax), i maksymalna (90-99% HRmax).
Domyslne HRmax jest zwykle obliczane na podstawie wieku, jednak jezeli znasz swoje progi tlenowy i beztlenowy, miałes wyznaczone przewidywane tetno maksymalne (HRmax -p) poprzez Polar Fitness Test, wyznaczałes swoje maksymalne tetno we własnym zakresie lub w laboratorium, wtedy mozesz zdefiniowac sport zones własnorecznie, tak aby lepiej odpowiadały Twoim potrzeba treningowym.

Manual: Ustaw górny i dolny limit strefy jako bpm lub HR% / HRR%, nacisnij OK i przejdz do punktu 3.


Jak widać, szału nie ma - strefy domyślne są takie sobie, dobrze, że można je redefiniować. Być może nieco lepiej można zaprogramować trening w programie ProTrainer 5, ale nie mam takowego, a i nie mam czasu na szukanie instrukcji obsługi.

Nie wiem po co kombinujesz jak koń pod górkę, jeśli potrzebujesz stref typu 1,2,3,4,5a,5b,5c,6 (czy coś w tym stylu) do kontroli danego zakresu tętna podczas treningu, czyli np. utrzymywanie strefy 5b (strzelam) to zamiast ograniczać się pojęciem strefy, której fizycznie nie ma w komputerku treningowym (bo producent przewidział do 5 stref), wystarczy, że przyjmie się kontrolę określonego zakresu tętna. I to wszystko. Jeśli ta hipotetyczna strefa 5b to tętno na poziomie 170 - 175 bmp (wartości przykładowe, wyssane z palca), to zamiast ustawiać sobie trening w którejś tam strefie, ustawiasz trening na zakres 170 - 175 bmp. To akurat Garmin (prawie każdy) umożliwia i sam z tego korzystam.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#22 rzeznik

rzeznik
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Skądrzeszów

Napisano 05 listopad 2011 - 22:20

Prosba o pomoc skierowana jest do uzytkownikow polara cs600x z pomiarem mocy, moze ktos mi pomoze.Problem jest taki, ze chyba miernik nie widzi lancucha, swieci sie zielona lampka czyli kadencje widzi, natomiast czerwona zapala sie tylko wtedy, gdy magnesik mija czujnik mocy(tzn kadencji). probowalem zmieniac ustawienia czujnika, resetowac go, wyjmowac kable itd.nawet doczytalem sie ze kable bron boze nie moga byc zaplatane wokol siebie/pancerz(mialem tak przez 2 miechy ale moc gubil mi dopiero podczas dzisiejszego treningu, a w sumie to lapal 'zasieg' mocy na maks 5 min i pozniej tracil na dobre... czy ma ktos jakis pomysl jak rozwiazac ten problem?bede wdzieczny za kazda sugestie, pozdrawiam

#23 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 06 listopad 2011 - 09:35

Cześć, miałem identyczny problem, z którym sobie poradziłem, nie do końca.
Kilkakrotnie wyjmowałem wtyczki i instalowałem je ponownie (pamiętaj, żeby wcisnąć je mocno), jednak to nie działało. Myślałem, że może to wina baterii (nowych), ale to również nie to. Chociaż do końca nie jestem w stanie stwierdzić, co pomogło, to wydaje mi się, że było to właściwe ustawienie czujnika względem łańcucha. Może niechcący zahaczyłeś go nogą i lekko się przestawił? Spróbuj jeszcze raz na sucho go wyłapać (opcje-rower-pomiar mocy-szukanie czujnika, czy jakoś tak), a jak to nie pomoże, to zachęcam do przekopania internetu i ewentualnego skontaktowania się z polskim dystrybutorem.


Teraz ja mam do Ciebie pytanie, jak właściwie skalibrować urządzenie polara??
Wykonałem następujące kroki:
1. Zważyłem łańcuch
2. Zmierzyłem długość tylnych widełek
3. Ustawiłem pomiar mocy tak, by na każdym biegu odległość od łańcucha nie przekraczała 25 mm (w zimówce używam tylko blatu, lol)

NIBY powinno być wszystko ok, ale zdaję sobie sprawę, że minimalne obniżenie, czy podwyższenie sensora w jakimś stopniu zmienia otrzymane wartości. Jeśli możesz, to podziel się wiedzą.

PZdr

#24 rzeznik

rzeznik
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Skądrzeszów

Napisano 06 listopad 2011 - 18:15

dzieki za sugestie, obczaje i dam znac co z tego wyszlo. Powiem ci ze ja nei mierzylem ani nie wazylem lancucha- mam dane z ksiazeczki, choc lancuch byl skracany to wyczytalem w instrukcji ze to nei ma znaczenia(moze sie myle?). Wiesz co, napewno idealnie w polowie musisz miec kropke na czujniku, w polowie widelca, wlasnie sam mam problemy z odlegloscia wiec tu ci nie pomoge, ale mam pytanie, np tobie lancuch oceira o czujnik na 2-3 ostatnich zebatkach gdy z przodu tez masz mala? a np jak wlozysz blat, to lancuch mam strasznie wysoko od czujnika i mi wogole nic nie chce zlapac.... pamietam jak za 1 razem ustawilem czujnik wszystko bylo cudo, pozniej zaczalem kombinowac czy aby napewno jest dobrze ustawiony to sie wszystko spierniczylo...

#25 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 08 listopad 2011 - 14:49

Nic mi nie ociera, bo jeżdżę tylko na jednej tarczy z przodu. Z tego co czytałem, przy ustawianiu sensora MUSISZ podać dokładną (w gramach) wagę oraz długość (w milimetrach) łańcucha i długość widełek. Dodatkowo odl. sensora od łańcucha nie powinna przekraczać 25-35 mm. Przygotowanie do jazdy tego ustrojstwa to największa wada, bo sam czujnik działa bdb, trzeba się tylko na początku pomęczyć. Ktoś na forum pisał, że to jest zabawka dla turystów, ale to g. prawda. Wszystko zależy od właściwego ustawienia.
Wiele osób sobie chwali ten patent, trzeba być tylko cierpliwym. ;-)

BTW Chociaż wpakowanie czujnika mocy i kadencji w jeden wydaje się fajne, to szczerze wolałbym, żeby były osobno. Utrudnia to tylko sprawę..

Polecam dołączenie do grupy wattage na googlach i wpisanie w wyszukiwarce polar cs 600.

#26 rzeznik

rzeznik
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Skądrzeszów

Napisano 08 listopad 2011 - 21:54

juz sie zapisuje, a co do mojego miernika to sie poprostu zepsul.napisalem e mail do firmy sport konsulting, mam przyjsc z miernikiem do krakowa i mi wszystko naprawia.dokladnei opisalem sytuacjei i jest to prawie jednoznaczne ze zepsul sie glowny miernik mocy, aczkolwiek pani nie wyklucza zepsucia sie sensora mocowanego do przerzutki, na wszelki wypadek wszystko wezme i mysle ze sie pozytywnie sprawa zakonczy. jedyny bol, to ze dopiero 21 grudnia...


dzieki za sugestie

#27 roni

roni
  • Użytkownik
  • 112 postów
  • SkądGostyń

Napisano 30 listopad 2011 - 21:14

cyt. "wystarczy, że przyjmie się kontrolę określonego zakresu tętna"

Nie prozor, nie wystarczy, ponieważ strefy potrzebuję dla określenia trimpu i nie pytałem sie o 5 stref pulsu, tylko ile stref maja Polary, tak więc cyt. "nie kombinuj" z ilością stref

btw dla wiadomości innych, CS 500 ma jedna strefę pulsu

#28 oki

oki
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • SkądDębica/Kraków

Napisano 06 styczeń 2012 - 18:55

CS300 ma 3 strefy.
Dodatkowym minusem jest brak funkcji lap.

#29 Gosc_Pavulon_*

Gosc_Pavulon_*
  • Gość

Napisano 21 luty 2012 - 21:40

Witam
Jestem szczęsliwym posiadaczem tytułowego polara. Obecnie kręcę troche na trenażerze. Jest cięzkoale cóż. Na czym polega problem. Kiedy jadę i puszczam kierownicę i na chwilę się prostuję to odrazu przestaje pokazywać puls. Nigdy nie zwracałem na to uwagi w sezonie. Baterie mam nowe i w pasku i w zegarku. Czy to normalne? aha czujnik prędkości mam przy tylnim kole na czas zimy:) Może to ma jakiś wpływ na transmiję bo ewidentnie gubi się zasięg że tak powiem. Latem nie zwracałem na to uwagi ale wydaje mi się że nic takeigo nie mialo miejsca.

#30 umiarkowany

umiarkowany
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądPolska

Napisano 21 luty 2012 - 23:05

Cześć.
Cud, że działa ci sensor prędkości z tylnego koła, normalnie nie powinien, ale nie o tym miałem mówić.
To w tej wersji normalne, trochę lepiej jest w Wind , ale też nie koniecznie.
Szczerze powiedziawszy, jeżeli masz normalną dł. mostka i efektywną dł. ramy to problem ten nie powinien występować, choć się zdarza.
Przyczyną może, ale nie musi może być wada paska, wada nadajnika.
Polar częst miał wady i nie informował o tym odbiorców, Ci którzy zgłaszali reklamacje to wymieniał "błędne" urządzenia, a Ci co nie zauważyli tego używają nadal z błędem.
Używam Polara od jakiś 10 lat i też nim handlowałem, wiele przypadków widziałem.
Szczerz powiedziawszy urządzenia te starciły na jakości po przeniesieniu produkcji do Chin. Od tamtej pory nigdy już nie miałem pewności, że kupię w 100% sprawny sprzęt.

Rada, pożycz od kogoś pasek i nadajnik i wypróbuj na pożyczonym we wszystkich możliwych konfiguracjach.

Na pocieszenie:ja obecnie używam CS 600 i muszę nadajnik mieć na plecach bo inaczej nie pokazuje pulsu.
Powodzenia

#31 spros

spros
  • Użytkownik
  • 663 postów
  • Skądpolska

Napisano 22 luty 2012 - 09:50

w dokumentacji jest napisane ze zasieg opaski (oraz sensora predkosci) to 80 cm.
moze byc mniejszy jesli sa po drodze jakies metalowe elementy.

#32 Gosc_Pavulon_*

Gosc_Pavulon_*
  • Gość

Napisano 22 luty 2012 - 21:08

Dzięki za rady. Spróbuję z inną opaską. Ale ja obstawiam że problem tkwi w tym że mam czujnik na tylnim kole. Wydaje mi się że problem zniknie jak wyjade na drogę i sensor będzie we właściwym miejscu.

#33 Gosc_Pavulon_*

Gosc_Pavulon_*
  • Gość

Napisano 27 luty 2012 - 21:56

KOlejna sprawa. BYłem na rowerze na powietrzu problem który opisywałem zniknął:) ale pojawił się inny. kiedy wychodziłem na rower wyświetlał puls okolo 70 jak tylko wsiadłem i ruszyłem przez kilka km miałem cały czas 220. I na bank nie było to moje tętno:). Jes to juz mój drugi polar i pierwszy raz mam takie problemy. Ktos zna przyczynę?

#34 jac_m

jac_m
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądGłuchołazy

Napisano 27 luty 2012 - 22:21

Witajcie jestem nowy na forum ale jakoś próbuje :)

Mam pulsometr polara rs300x

problem następujący już drugi raz urwał mi się pasek od zegarka 1 raz udało mi się wymienić na gwarancji. Teraz minął dokładnie rok i 10 dni od kiedy była pierwsza wymiana i zonk. jeszcze nie dzwoniłem do sport konsulting pytać czy to normalne. Podzielcie się opiniami czy komuś się to przytrafiło

#35 spros

spros
  • Użytkownik
  • 663 postów
  • Skądpolska

Napisano 28 luty 2012 - 10:13

1. uzywasz innej elektroniki, lampki diodowej itp?
2. sprawdz baterie w opasce.

#36 DINO_1972

DINO_1972
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądKLEMBóW

Napisano 28 luty 2012 - 10:30

Standard. Miałem to samo, potem było tak że pokazywał tętno nie większe niż 50 bpm, zmniejszał sie kontrast wyświetlacza, aż w końcu komunikat memory failed. Dzwoniłem do sportconsulting i powiedzieli że pada jakiś moduł. Jak zapytałem o cenę okazało sie że moduł ten jest zintegrowany i trzeba całe bebechy wymienić (700PLN) Miałem go i użytkowałem intensywnie 2 lata (trochę krótko) Od tego czasu trzymam się z daleka od polarów. Tylko ANT

#37 radeczek13

radeczek13
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądPrzemyśl

Napisano 28 luty 2012 - 16:50

Mam ten sam pulsometr, podoba sytuacja pierwszy raz wymienili na nowy pasek nie było problemu:))) mam nowy używam już 3 miesiąc. Producent stwierdził że stare paski pękały, ten niby jest już poprawiony-czas pokaże....sam nie wiem co się stanie jak ten też pęknie....

#38 jac_m

jac_m
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądGłuchołazy

Napisano 28 luty 2012 - 20:38

Dzwoniłem dziś do sport konsulting i niestety jak by to się stało miesiąc temu to było by ok dało by się wymienić w ramach gwarancji na części serwisowe ale czas skończył się 1 lutego pospinam opaskami zip i założę na stałe do roweru i może jakiś będzie jakiś pożytek z takiego rozwiązania :)

#39 Gosc_Domel_*

Gosc_Domel_*
  • Gość

Napisano 28 luty 2012 - 21:03

Kupiłem rok temu: http://allegro.pl/li...2118577905.html
Problem jaki się pojawił to odsłuchiwanie uderzeń akcji serca, prawdopodobnie spowodowane jest to niskim stanem baterii paska, albo sprzęt się psuje bo pojawiło się to jakieś 2 miesiące temu. Dawniej wystarczyło kilka kropel wody na pasek, a już pracował jak należy, teraz muszę zwilżać całą klatę, cały pasek, a do tego ślinić w miejscu styku i dopiero to powoduje, że mam odczyt i to nie zawsze! Jest to irytujące, bo niekiedy wsiadam na rower i nawet po 2h gdy jestem mocno spocony, nie mogę trenować z kontrolowanym pulsem, także kręcę "w nieznane" :D
Gdyby tego było mało, za cholerę nie mogę się dostać do baterii, próbowałem na wszelkie sposoby, z początku delikatnie, a ostatecznie z całej siły i ani drgnie. Złuszczona skóra dostała się w szparkę i trzyma jak nie wiem co (podobnie było z komputerkiem, ale w końcu udało mi się otworzyć), dlatego wymiana baterii nie jest możliwa.
Co zrobić w takiej sytuacji? Nie wiem czy sprzęt jest na gwarancji, z opisu aukcji wynika, że nie. Obudowa paska jest mocno zmasakrowana, robić wcięcie z plastiku (całkiem starty śrubokrętem po setkach prób otwierania), idioctwo!

#40 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 28 luty 2012 - 22:49

Ten pulsometr to mój najgorszy zakup rowerowy... Kupiłem go pod koniec 2006 roku a przygody jakie z nim miałem przez cały 2007 rok to jakaś masakra. Ja też próbowałem sam wymienić baterię, udało się bez problemu otworzyć komputerek ale jak już przyszło do zamontowania nowej to pulsometr zaczął szaleć. Wcześniej miałem mnóstwo problemów z użytkowaniem. Pokazywał jakieś kosmiczne prędkości, nawet podczas przystanków, w związku z tym nie wiedziałem jaki mam dystans przejechany. Pokazywał kosmiczny puls, też podczas spokojnych wycieczek. I to wszystko na wiosnę 2007 czyli parę miesięcy po kupnie. Oczywiście można wymienić baterię w autoryzowanym punkcie w jakimś sklepie ale to koszt rzędu 150-200zł jeżeli się robi to samemu to traci się gwarancję. Nigdy nie udało mi się zgrać z tego pulsometru danych do komputera. Normalny pulsometr łączy się z komputerem poprzez wyjscie mini usb a ten mój trzeba było przystawić do mikrofonu i wydawał jakieś dziwne dźwięki, porażka totalna... Doświadczenie z tym sprzętem tak się odbiło na mojej psychice że już więcej żadnego pulsometru nie kupiłem a jak w zeszłym roku pożyczyłem rower razem z pulsometrem od MiSzY to byłem w szoku że w ogóle pulsometr może poprawnie działać. No ale to był pulsometr na poziomie...



Dodaj odpowiedź