Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odżywka proteinowa


54 odpowiedzi w tym temacie

#21 schwepes

schwepes
  • Użytkownik
  • 109 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 styczeń 2013 - 18:52

Stawiam że gainer nie będzie miał odpowiedniej ilości elektrolitów, szczególnie rozcieńczony. Lepiej zastosować coś dedykowanego lub sypnąć "trochę" izolatu do izotonika.

Przytoczony wpis w blogu wcale nie potwierdza, że napój białkowy jest jakoś specjalnie korzystny podczas długiego wysiłku. Tzn. nie wpływa na maksymalny czas jazdy na danym obciążeniu. Jest tam informacja, że podczas wysiłku jedyny korzystny wpływ to większa ilość przyjętych kcal, co można osiągnąć także napojem czysto węglowodanowym i wtedy różnice są niezauważalne. Korzyść może być w regeneracji potreningowej, ale nie są przytoczone żadne źródła, ani faktyczny przebieg badań.

#22 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 19:49

bo białko pije się po treningu najlepiej 15 -30 min po

#23 Gosc_młody24_*

Gosc_młody24_*
  • Gość

Napisano 30 styczeń 2013 - 13:46

dobrze, że ktoś podniósł temat przyswajalności, bo niestety jest kupe odżywek z aminogramem bardzo słabym, gdzie wcale nie są takie korzystne(użyteczne) dla organizmu.

btw, nie zapominajcie o pewnych wartościach smakowych. Co to za życie na superprzyswajalnym jedzeniu, skoro nie sprawia przyjemności ?

#24 nikerox

nikerox
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • Skądrz

Napisano 01 luty 2013 - 21:40

panowie jesli mowa o suplementach mam pytanie akurat nie chodzi o bialko a o boster NO np to http://www.megapower...tab-p-3531.html co o tym sadzicie ? Wszystko pieknie tylko ta "Silnie odczuwalna i długo utrzymująca się ‘pompa’" nie bardzo pasuje nie ?

#25 p.o.s.t

p.o.s.t
  • Użytkownik
  • 1474 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 luty 2013 - 19:21

Moja odżywka proteinowa/potreningowa stosowana 2x dziennie to:
50g łososia, 50g drobiu, 50g wołowiny, czasami jakiś mały jogurt + kasza + jakieś warzywa.

#26 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 11 luty 2013 - 11:22

panowie jesli mowa o suplementach mam pytanie akurat nie chodzi o bialko a o boster NO np to http://www.megapower...tab-p-3531.html co o tym sadzicie ? Wszystko pieknie tylko ta "Silnie odczuwalna i długo utrzymująca się ‘pompa’" nie bardzo pasuje nie ?


Wszystko zależy od organizmu na jeden działa lepiej na inny gorzej podobnie jak z suplementami jedni chwalą ten inni tamten BSN robi niezłe produkty chwalony jest NO- Exploud ale uważam że nie są to suplementy dla początkujących

#27 Solar

Solar
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 październik 2013 - 11:23

Panowie... chciałbym wspomóc trochę moje mięśnie w regeneracji :-) zasadniczo nie chcę niczego stosować "na codzień". Chodzi mi głównie o większe dni treningowe i sytuacje gdy np mam 2 dni pod rząd solidnej jazdy. Kupiłem mass gainera (65-22g/100g). Kiedy go dokładnie stosować? Gdzieś wyczytałem, że powinno to wygladac tak:
1. Gainer przed treningiem (ile przed?
2. Gainer do 20 min po treningu
3. Bialko lub posilek wysokobialkowy 2 godz po treningu

Czy tak jest ok, czy jakoś inaczej? Zaznaczam jeszcze raz - na codzień jem normalnie, chodzi tylko o wsparcie dla lepszej i szybszej regeneracji mięśni.

#28 Solar

Solar
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 październik 2013 - 11:25

Przy okazji... jakie iluści? Jak na opakowaniu czy z uwagi na to, że to trening kolarski, trocgę mniej?

#29 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 17 marzec 2014 - 00:57

Białko przed treningiem i po treningu. W dni nietreningowe przed posilkiem najbardziej ubogim w bialko i przed spaniem. Na noc mozna tez wrzucic bialko wolno wchłaniające - kazeinowe. 



#30 Gosc_Filigra_*

Gosc_Filigra_*
  • Gość

Napisano 17 marzec 2014 - 14:36

Ja używam węglowodanową odżywkę do 20 min. po treningu. Po mocniejszym treningu dodatkowo białkową na noc.



#31 Gosc_JackoMazur_*

Gosc_JackoMazur_*
  • Gość

Napisano 01 maj 2014 - 21:52

Ja identycznie. A na trening biorę 2 banany.



#32 griff

griff
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądDolnyśląsk

Napisano 02 maj 2014 - 12:49

Ja po każdym treningu jem sobie białko WPC + trochę płatków owsianych + rodzynki i banan i myślę, że jest to świetny i szybki posiłek potreningowy i do tego lekki. Później jem już ryż/kaszę/makaron + kurczak + warzywa 


  • dawidr lubi to

#33 Bartz

Bartz
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 maj 2014 - 13:39

Przy okazji... jakie iluści? Jak na opakowaniu czy z uwagi na to, że to trening kolarski, trocgę mniej?

Kolarski trening należy do najcięższych.



#34 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 maj 2014 - 13:48

Ale trening kolarski nie wymaga ogromnego przyrostu masy.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#35 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 08 maj 2014 - 14:31

Wy trenujecie kolarstwo torowe i generujecie po 2-3K Watt ?

Czy ktoś tu kogoś chce przekonać że w amatorskim treningu nie wystarczy zbilansowana dieta?


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#36 budka

budka
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Skądz Internetu

Napisano 08 maj 2014 - 21:42

Pakowanie w siebie duzych ilosci bialka i innych specyfikow zupelnie nie ma sensu. Gainery? odzywki bialkowe? ale po co? bialko rano, bialko na wieczor.....jakas mania bialka, zapewne rozpetana przez producentow...bialka. Nie lepiej kupic cos do roweru za te pieniazki? :-D  Dobre odzywianie zalatwi wszystko. Ale jesli ktos naprawde chce to mysle, ze BCAA i witaminy w zupelnosci wystarcza.


  • dawidr lubi to

#37 salvadore

salvadore
  • Użytkownik
  • 62 postów
  • SkądGdynia

Napisano 12 maj 2014 - 08:47

Dokładnie.  

Dobrze dobrane posiłki to podstawa. Po kiego obciążacie sobie wątrobę takimi rzeczami?

 

NA trening Izotonik (i to tylko na te dluzsze) jakieś zarcie, banan, baton itp... po treningu BCAA, magnez na noc i wsio.

Czasem po ciężkim treningu białko wolno uwalniające sie na noc.



#38 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 maj 2014 - 09:19

Dieta jest dla tych których nie stać na suple, a suple dla tych których nie stać na EPO.
Jakoś tak to chyba było ;-)

#39 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 maj 2014 - 13:09

Dieta jest dla tych których nie stać na suple, a suple dla tych których nie stać na EPO.
Jakoś tak to chyba było ;-)

Suple to podobno dla tych co się boją igły :D


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#40 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 maj 2014 - 20:43

Suple to podobno dla tych co się boją igły :D

 

O - dokładnie, masz rację! 8-) 
Spaliłem :oops:  ;-)


  • nick lubi to



Dodaj odpowiedź