Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koszulki rowerowe - letnie


358 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_RafalPolo_*

Gosc_RafalPolo_*
  • Gość

Napisano 31 lipiec 2013 - 20:02

skuszony promocją w Skiteami (info z forum) na produkty Castelli pojechałem sobie przymierzyć i ewentualnie kupić.
Pierwsza L i mała, myślę sobie, ale Ci włosi drobni są ;)
Doszedłem do XXL oraz XXXL i teraz mam pytanie bo nie wiem czy tak ma być:
obie koszulki w tak dużych rozmiarach ściskały mnie na wysokości piersi, zaś w pozycji rowerowej, czyli ręce do przodu idealnie, ale stając wyprostowanym to czuje jak mnie ściąga na przodzie. Tak ma być? Dotychczas użytkowałem L rozmiary ot raczej budżetowe koszulki w okolicach 100zł, być może w takich pro firmach ma tak być?

#22 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 31 lipiec 2013 - 21:04

Jak normalnie nosisz L-ke, to kupujesz Castelli XL. 3XL, z L-ki? Przypuszczam, ze jestes nieprzyzwyczajony do tego typu koszulek (bardzo dopasowane kroje) i mniemam, ze ten rozmiar bedzie dla Ciebie duzo za duzy.

#23 Gosc_RafalPolo_*

Gosc_RafalPolo_*
  • Gość

Napisano 31 lipiec 2013 - 22:39

też, chodzę w koszulach zazwyczaj swobodnie leżących niż dopasowanych lub 77kg się odkształca tu i tam ;)
dzięki, pewnie to kwestia właśnie przyzwyczajenia

#24 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 01 sierpień 2013 - 21:49

Pierwsza L i mała, myślę sobie, ale Ci włosi drobni są ;)

U włoskich producentów ciuchów rowerowych to normalne, że zawyżają rozmiarówkę. Trzeba kupować 2 rozmiary "większe" niż normalnie. Druga sprawa, że ciuchy kolarskie są szyte (szczególnie przez wyspecjalizowanych producentów) na ... dość wycieniowane sylwetki. Przeciętny facet może się czuć trochę skrępowany w tych ubrankach. Producenci bardziej popularnych marek szyją ciuchy dostosowane do przeciętnych sylwetek.

obie koszulki w tak dużych rozmiarach ściskały mnie na wysokości piersi, zaś w pozycji rowerowej, czyli ręce do przodu idealnie, ale stając wyprostowanym to czuje jak mnie ściąga na przodzie. Tak ma być?

Tak ma być. Koszulki, kurtki powinny dobrze się układać przy pochyleniu i chwycie za kierownicę. Mam lekko ocieplaną koszulkę starej firmy AITOS i jest super wygodna podczas jazdy, ale jak w niej chodzę, to mnie ściąga w ramionach.

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#25 Perttu

Perttu
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 07 sierpień 2013 - 17:56

Szukam bezrękawnika na te upały (dodatkowo także, żeby opalić całe ręce :P) - coś lepszego niż marketowe czy chińskie koszulki.

 

Na razie znalazłem kilka nieciekawych koszulek na http://www.bobshop.d...veless-Jerseys/

oraz Rogelli Sarno (chociaż jakość ponoć średnia) http://www.mikesport...k-rowerowy.html

 

Znajdzie się coś jeszcze?


Radon RPS 2009 (Shimano 105 5600/Ultegra 6700) + Garmin Edge 500

#26 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 sierpień 2013 - 18:43

Accent Breeze. Miałem w rękach, wygląda solidnie i zdecydowanie oddycha jak należy.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#27 CezaryCezary

CezaryCezary
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 19 sierpień 2013 - 16:51

Na upalne dni polecam koszulkę Pearl Izumi Elite. Bardzo dobre wykonanie, szwy i materiał wysokiej jakości. Właściwa ilość elementów z siatki dobrze rozmieszczonych. Do tego dodatki w postaci dyskretnych odblasków, elementów zabezpieczających podwijaniu się koszulki w dolnej części. Używam trzeci sezon, piorę ręcznie lub w prace w płynie na 30 C. Przy 172 cm wzrostu nosze L. Oprócz tego dobre są też letnie koszulki teamu Specialized, bardzo dobrze przewiewne i dobrze wykonane. 

 

Dobra koszulka z krótkim rękawem, choć bez siatek wentylujących to także Pearl Izumi Quest. Co do wykonania to tak samo jak Elite, do tego dochodzi jeszcze dobrze zaprojektowany chowany zamek. 

 

Jeżeli chodzi o bezrękawnik to nabyłem Brubecka z drobnej siatki. Modelu nie potrafię określić. Wadą jest to, że kolor jest tylko ciemno siwy. 



#28 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 sierpień 2013 - 16:56

Moje niedawne odkrycie: Dare2b, stosunkowo nowa marka obecnej na rynku od lat firmy Regatta.

 

Miałem w ręku model Antics i muszę przyznać, że robi wrażenie. Koszulka kosztuje ok. 100 zł, a poziomem wentylacji i przewiewności bije wiele znacznie droższych koszulek - patrząc na wskroś przez dwie warstwy materiału spokojnie widać kontury przedmiotów znajdujących się "po drugiej stronie". Trwałości nie umiem ocenić, bo był to nowy egzemplarz, ale brak odstających nitek czy nierównych przeszyć dobrze rokuje.

 

W zasadzie jedyna wada to dość luźny krój (przynajmniej w tym modelu) i średnia rozciągliwość - to raczej koszulka rekreacyjna, więc ma prawo. Wyższe (choć wciąż niedrogie) modele na zdjęciach wyglądają na lepiej dopasowane, co jest miłą wiadomością :)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#29 jacekr

jacekr
  • Użytkownik
  • 25 postów
  • Skądwiśniowa

Napisano 26 sierpień 2013 - 19:54

a korzystał może ktoś ze strojów firmy agu? interesuje mnie albo koszulka agu dobiacco, albo ewentualnie stroje teamowe bdc? nie wiecie może jak z rozmiarówką tej firmy?



#30 wilku

wilku
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 19 październik 2013 - 19:13

Witam! Chciałbym dowiedzieć się, czy vitesse robi jakieś promocje albo przeceny po sezonie od bardziej siedzących w temacie użytkowników. Nie wiem czy czekać czy już kupować.:)

#31 arek_wlkp

arek_wlkp
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądNowy Tomyśl

Napisano 29 grudzień 2013 - 13:52

Witam,

Jestem tutaj zupełnie nowy.

Mam pytanie: zainteresowany kupnem odzieży rowerowej ze stronki:"http://www.odziezdlakolarzy.pl/"

Dokładnie chodzi mi o koszulkę Tour de France. Czy w cenie 211 zł można kupić orginał ??

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Arek



#32 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 grudzień 2013 - 13:57

Na 99% to podróbki.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#33 Solar

Solar
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 grudzień 2013 - 14:07

Witam,

Jestem tutaj zupełnie nowy.

Mam pytanie: zainteresowany kupnem odzieży rowerowej ze stronki:"http://www.odziezdlakolarzy.pl/"

Dokładnie chodzi mi o koszulkę Tour de France. Czy w cenie 211 zł można kupić orginał ??

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Arek

 

Po tym: http://www.odziezdla...rancja-jakosci/  wnioskuję, że sami je szyją - czyt. są to repliki. W takiej cenie kupisz  sobie profi koszulkę Vitesse, albo 2 x Attiq np :)



#34 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 grudzień 2013 - 15:04

Pomijam już fakt, że to ta sama strona co http://www.cyklodresy.sk/

Pomijam też fakt, że produkty z tego sklepu to ewidentne podróby.

Ale zapisy w regulaminie ewidentnie naruszające prawa konsumenta: http://www.odziezdla...wanie-warunkow/ (np. zapis o czasie na rozpatrzenie reklamacji) to już grube przegięcie.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#35 Gosc_chalomRX8s_*

Gosc_chalomRX8s_*
  • Gość

Napisano 20 styczeń 2014 - 15:52

Noszę koszulki Crafta. Bardzo wygodne i wytrzymałe ;)



#36 Gosc_Małopolanin_*

Gosc_Małopolanin_*
  • Gość

Napisano 19 luty 2014 - 20:30

Miał ktoś do czynienia z koszulkami letnimi Mimo ? Bradzo prosze o jakieś opinie na temat jakości jak i rozmiarówki użytkowników tej  marki,Tnx



#37 Gosc_Małopolanin_*

Gosc_Małopolanin_*
  • Gość

Napisano 19 luty 2014 - 20:30

Miał ktoś do czynienia z koszulkami letnimi Mimo ? Bradzo prosze o jakieś opinie na temat jakości jak i rozmiarówki użytkowników tej  marki,Tnx



#38 kryniu

kryniu
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądKórnik

Napisano 20 luty 2014 - 18:28

Miał ktoś do czynienia z koszulkami letnimi Mimo ? Bradzo prosze o jakieś opinie na temat jakości jak i rozmiarówki użytkowników tej  marki,Tnx

 

Przed zeszłym sezonem kupiłem żonie w prezencie i : 

 

- jakość mocno średnia , mniej więcej adekwatna do ceny

- tkanina tradycyjna "łezka"

- nic specjalnego jednym słowem



#39 Gosc_Małopolanin_*

Gosc_Małopolanin_*
  • Gość

Napisano 20 luty 2014 - 19:54

Przed zeszłym sezonem kupiłem żonie w prezencie i : 

 

- jakość mocno średnia , mniej więcej adekwatna do ceny

- tkanina tradycyjna "łezka"

- nic specjalnego jednym słowem

A szkoda. Model Winton mi się podoba,ale chyba jednak pozostane przy pearl izumi. Dzieki za odpowiedz



#40 kujawiak

kujawiak
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • SkądKruszwica/Bolesławiec

Napisano 06 kwiecień 2014 - 16:30

panowie małe pytanko, mianowicie kupiłem taka koszulke   http://www.decathlon...id_8296103.html

 koszulka świetna szkoda że nie znalazłem nic w podobnych kolorach z długim rękawem ale do brzegu.... czy pod taka koszulkę można włożyć koszulke termo z długim rękawem? pytam bo koszulka świetna a jeszcze troche za zimno na nia a w tych kolorach z dlugim na mnie rozm. nie było. pozdrawiam





Dodaj odpowiedź