Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spodenki rowerowe - zimowe


94 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 11 styczeń 2013 - 19:08

Otwieram nowy temat, gdyż poprzedni był zbyt długi oraz rozciągnięty w czasie.
Poprzedni temat znajduje się tutaj.

W tym temacie rozmawiamy o spodenkach a właściwie o spodniach rowerowych zakładanych w zimowe dni czyli te grube i długie.
Aby temat utrzymać w porządku proszę o trzymanie się kilku zasad.

1. Przed zadaniem pytania poszukaj, czy ktoś nie zadał już podobnego pytania. Warto też przeczytać ten wątek.
2. Odpowiadając na czyjeś pytania używamy opcji "QUOTE", chyba że odpowiedź będzie zaraz pod postem pytającego.
3. W przypadku poprawienia swojego postu używamy opcji "EDYTUJ".
4. Swoje opinie najlepiej podeprzeć dowodami bądź rzetelnie przygotowanym przykładem.

#2 biker1981

biker1981
  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 08 październik 2016 - 13:33

Witam!

Jakie polecacie spodnie do maks 300zł. z dobrą wkładką na zimne dni - od 5st. w dół?

Spodnie z Decathlona odpadają - przy wzroście 196cm. nie mogę dopasować żadnego rozmiaru.

Posiada ktoś spodnie Rogelli:

http://www.rogelli.p...zarno-czerwone/

http://www.rogelli.p...-zelowa-czarne/

 

 

 



#3 SILESIAN

SILESIAN
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • SkądRudy

Napisano 20 grudzień 2016 - 18:16

Witaj , jeśli to aktualne posiadam spodnie zimowe Rogelli Fondo , do dnia dzisiejszego testowałem je na trasach 2-4h w temperaturach najczęściej od minus 3 do plus 10 , czasem pod spodem miałem spodnie termoaktywne ale i bez nich w tych temperaturach było komfortowo...miałem taki wypad że na trasie w ciągu godziny w okolicach wschodu słońca przy rzecze temperatura spadła do -10 i powrót do -2 i nie odczułem jakiegoś problemu z komfortem cieplnym.

Wszystko zależy od osobistych odczuć , dodam że w lekkim deszczu czy mżawce godzinnej nie przemokłem , w biodrze mam 98cm w udzie 63 wybrałem rozmiar XL jest idealnie.



#4 jerezano

jerezano
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • SkądOkolice grodu Mieszka.

Napisano 21 grudzień 2016 - 20:35

Jesienią kupiłem spodnie Stanteks z windstoperem. Przód spodni jest nieco sztywniejszy, ale całkowicie nie przepuszcza wiatru. W środku bardzo miłe w dotyku i ciepłe.Doskonałe podczas jazdy. Dzisiaj jeździłem (-3 stopnie) nawet bez oddychającej bielizny pod spodem. Uważam je za doskonały zakup, tym bardziej, że były niedrogie.

Są na aukcjach: http://allegro.pl/sp...5743640790.html



#5 Wojtek_DW

Wojtek_DW
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 22:30

Ja polecam Rogelli Manzano. Kosztuja ok 170 zl, sa ocieplane z wkladka. Jezdze w nich bez problemu do 0, nawet ponizej. Jakosciowo dobrze wykonane. Zamowie chyba takie same druga pare. 

Jak cos to mam nowe spodnie ocieplane (firma Racmmer) z Aliexpress rozmiar XL (faktycznie bardziej L niż XL) na sprzedaz (80zl).

 

Pozdrawiam



#6 Vegeta

Vegeta
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 26 luty 2018 - 09:51

Jakaś opinia o spodniach firmy Force? Np. o tych FORCE Z70 ?



#7 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 26 luty 2018 - 11:06

Jeździłes w jakichkolwiek spodniach zimowych?
Są ocieplane przewiewne, ocieplane nieprzewiewne z przodu i ocieplane nieprzewiewne w całości.
Te Force są typu drugiego.
Izolacja termiczna gorsza ale oddychalnosc lepsza niż typ trzeci.
W zależności od temperatur oraz Twojego krążenia będziesz marzł w nich lub nie - tył ud i tyłek. Komfort to pierwsza sprawa, aspekt zdrowotny druga.

#8 Vegeta

Vegeta
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 26 luty 2018 - 15:17

Jasne, ale bardziej chodzi mi opinie o jakości spodni/produktów tej firmy (np. słaba wkładka, pruje się, materiał się szybko przeciera) niż o komfort termiczny (bo to indywidualna sprawa).



#9 cowall

cowall
  • Użytkownik
  • 156 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 wrzesień 2019 - 21:30

Panowie,
Odgrzewane temat, bo niestety zbliża się czas w którym trzeba będzie albo przestać jeździć na świeżym powietrzu, albo się porządnie ubrać.
Pytam konkretnie i zimę i temperatury poniżej 5 stopni z przyjacielem wiatrem :)
W zeszłym roku jeździłem w nieodpowiednich spodniach i pamiętam, że strasznie marzyłem z tego powodu. Na tą zimę chce się odpowiednio przygotować, wątek już przeczytałem i wiem co jest w ofercie. Niestety większość polecanych rzeczy już nie jest dostępna w sklepach.
Co Wy kupowaliscie i polecacie na chłodne dni z bieżącej oferty? Nadal dominuje rogelli?

#10 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 06 wrzesień 2019 - 05:35

Ja z Rogelli miałem problem z zamkami w nogawkach. Notorycznie się rozchodziły i w końcu na reklamacji oddali mi kasę.
Teraz bardzo jestem zadowolony ze spodenek Martombike, szczególnie z rewelacyjnej wkładki, więc na tą zimę na pewno biorę od nich.

#11 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 wrzesień 2019 - 05:45

Ja od wielu lat jeżdżę w zimowych vitesse bez wkładki (jako base layer zakładam letnie spodenki). Membrana jest jedynie z przodu i to dobry patent. Mają też ocieplenie na nerki :)

#12 cowall

cowall
  • Użytkownik
  • 156 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 wrzesień 2019 - 05:51

A pamiętasz jaki to model vitesse?


Ja od wielu lat jeżdżę w zimowych vitesse bez wkładki (jako base layer zakładam letnie spodenki). Membrana jest jedynie z przodu i to dobry patent. Mają też ocieplenie na nerki :)



#13 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 06 wrzesień 2019 - 06:31

Vitesse można zamawiać od 1 sztuki? Bo nie widzę tego u nich na stronie.

#14 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 06 wrzesień 2019 - 07:16

Teraz robią chyba tylko "grupówki" czyli pewnie minimum 10-15 szt.

Rogelli są słabe, mało rozciągliwe, krój niezbyt dobry. 

Martombike dużo lepsze.


  • Bzyk lubi to

#15 cowall

cowall
  • Użytkownik
  • 156 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 wrzesień 2019 - 08:02

Vitesse można zamawiać od 1 sztuki? Bo nie widzę tego u nich na stronie.

 

rzeczywiście jest info na stronie, że minimum 10 sztuk. Zatem odpada, bo nie mam nawet tylu kumpli na osiedlu aby ich namówić na zakup :D



#16 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 wrzesień 2019 - 10:31

Kupowałem na maratonie sporo lat temu.

Generalnie przy zakupie bym patrzył na:
- na szelkach
- brak wkładki
- membrana z przodu na całości
- lekko ocieplane, fajnie gdyby na kolanach była grubsza warstwa,
- ocieplona także część zachodząca na plecy i to dosyć wysoko, moje są tak wysokie że mam nawet suwak z przodu
- suwak w nogawkach do wysokości połowy łydki, ułatwia zakładanie

A jak robi się naprawdę zimno to nic nie zastąpi zestawu techniczne „kalesony” + luźniejsze spodnie z windstopper-a.

#17 cowall

cowall
  • Użytkownik
  • 156 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 wrzesień 2019 - 10:59

Kupowałem na maratonie sporo lat temu.

Generalnie przy zakupie bym patrzył na:
- na szelkach
- brak wkładki
- membrana z przodu na całości
- lekko ocieplane, fajnie gdyby na kolanach była grubsza warstwa,
- ocieplona także część zachodząca na plecy i to dosyć wysoko, moje są tak wysokie że mam nawet suwak z przodu
- suwak w nogawkach do wysokości połowy łydki, ułatwia zakładanie

A jak robi się naprawdę zimno to nic nie zastąpi zestawu techniczne „kalesony” + luźniejsze spodnie z windstopper-a.

Dzięki za słuszne wskazówki. A dlaczego bez wkładki?

Czy letnie z wkładką i na to spodnie "zimowe" nie są za grube na tyłku? Spodnie bez wkładki, otwierają mi jeszcze możliwość zakupu czegoś niekoniecznie dedykowanego na rower.



#18 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 wrzesień 2019 - 11:48

Spodnie z membraną nie są tak elastyczne, więc i dopasowanie wkładki na tym cierpi. Zdarza się też że nie zdążę uprać zimowych spodni, a tak zmieniam letnie i luz.

#19 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 05:37

Jakieś jeszcze propozycje spodni zimowych? Z wkładką lub bez. Chociaż chyba jednak zdecyduję się bez i będę pod spód zakładał krótkie spodenki.

#20 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 702 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 07:41

Bez wkładki od lat używam Loffler BIB TIGHTS LONG WS WARM https://www.loeffler...-warm-ms-04956/i na super zimne dni sprawdzają się doskonale.

Z wkładką Castelli Sorpasso 2 Wind Bib Tights https://www.castelli.../451852019A-110

Oba produkty bardzo dobre jakościowo i warte swej ceny. Wcześnie przerabiałem spodnie zimowe od Rogelli, Pearl Izumi, Scotta i mocno odbiegały one jakością od tych co polecam.


  • Bzyk lubi to



Dodaj odpowiedź