Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koszulki rowerowe - wiosna/jesień


32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 11 styczeń 2013 - 19:10

Otwieram nowy temat, gdyż poprzedni był zbyt długi oraz rozciągnięty w czasie.
Poprzedni temat znajduje się TUTAJ.

W tym temacie rozmawiamy o koszulkach rowerowych zakładanych na chłodne dni.
Czyli te nieco grubsze oraz długie.
Aby temat utrzymać w porządku proszę o trzymanie się kilku zasad.

1. Przed zadaniem pytania poszukaj, czy ktoś nie zadał już podobnego pytania. Warto też przeczytać ten wątek.
2. Odpowiadając na czyjeś pytania używamy opcji "QUOTE", chyba że odpowiedź będzie zaraz pod postem pytającego.
3. W przypadku poprawienia swojego postu używamy opcji "EDYTUJ".
4. Swoje opinie najlepiej podeprzeć dowodami bądź rzetelnie przygotowanym przykładem.

#2 yaraelrun

yaraelrun
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 30 marzec 2014 - 16:47

Jakie koszulki polecacie dla początkującego kolarza ,lepiej kupić na internecie czy w jakimś sklepie ,jak dobrać odpowiedni rozmiar.



#3 Marek.

Marek.
  • Użytkownik
  • 139 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 kwiecień 2014 - 15:34

Jakie koszulki polecacie dla początkującego kolarza ,lepiej kupić na internecie czy w jakimś sklepie ,jak dobrać odpowiedni rozmiar.

 

szczerze to decathlon.... może market ale niektóre ciuchy mają bardzo fajne szczególnie jeśli jestes początkującym to nie bedzie Ci potrzebna jakaś super przewiewna z zaje... nwm jakiego materiału.

 Ja mam koszulke kolarską z decathlonu i musze Ci powiedzieć ze jest przyzwoita. A rozmiar to najlepiej przymierzyć ;) ale oczywiscie musi przylegać do ciała a nie powiewa jak szalona



#4 smolar16

smolar16
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • SkądRadom

Napisano 15 sierpień 2015 - 20:24

 Słońce zachodzi coraz wcześniej, pola skoszone, tylko temperatura nam pozostała letnia. Warto więc, już powoli myśleć o jesieni niestety, a na gorszą pogodę przydałoby się jakieś cieplejsze wdzianko. Rozglądam się za bluzą, w której mógłbym jeździć w temperaturze od 15 do 10 stopni. Budżet mam raczej ograniczony maks 150 zł. Pytam o poradę tutaj, gdyż ten temat wydaje się najodpowiedniejszy. Trochę czytałem na ten temat, ale wydaje mi się to nieco skomplikowany, więc wolę się poradzić bardziej doświadczonych.  



#5 laht90

laht90
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • SkądWrocław / Wałbrzych

Napisano 03 wrzesień 2015 - 18:28

Podobnie jak kolega wyżej rozglądam się za bluzą na przedział 5-15*. Softshell, bez żadnych membran, najlepiej jednolita (bez wiekszych grafik). Nie pytam tyle o konkretny model co o producenta. Gdzie się rozglądać za tego typu odzieżą. Ideałem była by mozliwość kupna w sklepie stacjonarnym(Wrocław), aczkolwiek nie jest to kryterium konieczne. Budżet "normalny" jak na amatora - powiedzmy do 400zł.
 

szczerze to decathlon.... może market ale niektóre ciuchy mają bardzo fajne szczególnie jeśli jestes początkującym to nie bedzie Ci potrzebna jakaś super przewiewna z zaje... nwm jakiego materiału.
 Ja mam koszulke kolarską z decathlonu i musze Ci powiedzieć ze jest przyzwoita. A rozmiar to najlepiej przymierzyć ;) ale oczywiscie musi przylegać do ciała a nie powiewa jak szalona

Z deca mam długie i krótkie kolarki a także podkoszulki z długim i krótkim rękawem (wszystko z serii 700 bądź 900)- przy 181cm i 75kg wagi wziąłem XL-ki. W mniejszych kolarkach czułem się niekomfortowo, a w podkoszulkach w rozmiarze L zwyczajnie brakowało pleców. Dlatego jak ktoś kupuje z wysyłką, to radzę sie nad rozmiarem zastanowić i w miarę wątpliwości brać wiekszy. Jakościowo OK.

#6 Grimst

Grimst
  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 10 wrzesień 2015 - 19:20

Witam,

Poszukuje wiatrówki rowerowej tak do 300zł, czy mógłby ktoś coś doradzić? Znalazłem Bontrager Race Windshell Jacket za 199zł czy jest godna polecenia? Może ktoś polecić jakąś kurtkę w tym przedziale cenowym, zależy mi tylko i wyłącznie na ochronie od wiatru :) 

 

Pozdrawiam


 

 


#7 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 10 wrzesień 2015 - 19:49

.................

Budżet "normalny" jak na amatora - powiedzmy do 400zł.

.............................................

Ja polecam wyroby firmy ENDURA, dedykowane na szosę ( i nie tylko):

http://www.enduraspo...nitcode=E3057BK- mam taką - w zależności co się założy pod spód, można jeździć w dość szerokim zakresie temperatur.

http://www.enduraspo...nitcode=E3065BK- bardziej kolorowa, inny materiał (może lepszy ?), ale i droższa.

http://www.enduraspo...nitcode=E3068BK- wiatroszczelna


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#8 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 10 wrzesień 2015 - 21:47

Też jestem na tym etapie zakupu: zastanawiam sie nad:

http://www.enduraspo...nitcode=E9065BK

Może przy odrobinie szczęścia uda się pojeździć również na małym mrozie ;)



#9 Grimst

Grimst
  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 10 wrzesień 2015 - 22:06

A jest jakiś polski dystrybutor tej marki endura? Czy na śląsku można gdzieś przymierzyć ich produkty? Tyle osób je poleca więc coś musi w tym być :) 


 

 


#10 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 10 wrzesień 2015 - 22:30

http://endurastore.pl/

http://www.dobrerowery.com/?cPath=480

 

Sosnowiec, Jaworzno, Pszczyna... Do wyboru do koloru :D



#11 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 11 wrzesień 2015 - 19:54

Kupowałem w obu sklepach, bo .... zagustowałem w ciuchach Endury.

 

Pierwszym zakupem była ta właśnie bluza, z rozmiarem trafiłem idealnie, a fason jest na "normalną" figurę, a nie na wycieniowanego kolarza - tzn. jak ktoś ma górę trochę przypakowaną, to w klacie będzie dobra, a kieszonek nie trzeba szukać pod tyłkiem  :D . Tym mnie przekonała Endura do swoich produktów, przynajmniej bluzy pod tym względem są Ok..

 

Niestety nie sprawdziło się to w odzieży letniej z kolekcji na 2015 rok, tzn koszulki są szczupłe i długie, natomiast starsze koszulki (2014) były krótsze w danym rozmiarze, czyli dla mnie lepsze. Jak ktoś ma podobne odczucia z dopasowaniem odzieży kolarskiej, to należy wziąć to pod uwagę.

 

 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#12 zennez

zennez
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 05 październik 2015 - 18:05

Moglibyście mi polecić jakąś mocno wytaliowaną wiatrówkę? Mam 195cm wzrostu, każda którą do tej pory mierzyłem i miała dobre rękawy, była szerokości 120 litrowego worka na śmieci.

 

Wiecie jak ta wygląda pod tym względem?



#13 smolar16

smolar16
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • SkądRadom

Napisano 05 październik 2015 - 18:10

Nie polecam ten sam problem, jak jedziesz to masz spadochron na plecach, właśnie czekam, aż brat mi przywiezie kartę klienta i od razu oddaję ją do sklepu.


  • zennez lubi to

#14 bartek_s1992

bartek_s1992
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 19 luty 2016 - 22:05

Witam, jestem początkowym rowerzystą, kupiłem rower szosowy, aktualnie rozglądam się nad odzieżą. Mam już spodnie na szelkach z decthatolnu, buty szosowe i kask oraz koszulkę z krótkim rękawem rowerową 4F. Na wiosnę będzie mi jednak tak zimno, czy na wierzch będzie mi pasowała kurtka wiosenno/letnia 4f ?

Dzięki i pozdrawiam

 



#15 nakonwf

nakonwf
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 19 luty 2016 - 23:48

Mam coś takiego http://www.decathlon...id_8343998.html. Pod tym miałem tylko koszulkę termoaktywną i w okolicach 5 stopni było komfortowo. Nawet jak złapał mocny deszcz to też nie było źle. Myślę, że porównując cena - jakość nie znajdziesz nic lepszego. Prawie wszystkie ciuchy mam z deca i jestem bardzo zadowolony.



#16 bartek_s1992

bartek_s1992
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 20 luty 2016 - 10:17

A taka kurtka wiatrówka bez kaptura 4f nie będzie odpowiednia na koszulkę termoaktywna 4f oraz do spodni rowerowych btwin?

#17 nakonwf

nakonwf
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 20 luty 2016 - 13:09

Podeślij link o jaką kurtkę chodzi bo jestem ciekawy.



#18 bartek_s1992

bartek_s1992
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 20 luty 2016 - 13:36

https://www.google.p...6nshQb-WYXYU2M:

#19 bartek_s1992

bartek_s1992
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 20 luty 2016 - 13:38

Coś takiego mam jak w tym linku powyżej, z odpinanym kapturem. Nie chcę się naciągnąć na dodatkowe koszty eh, jakby ta kurteczka pasowała do do spodni rowerowych i nadawała się na wiosnę to byłoby super

#20 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 20 luty 2016 - 15:10

W linku powyżej jest masa zdjęć różnych modeli kurtek.



Dodaj odpowiedź