Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór obuwia rowerowego


1428 odpowiedzi w tym temacie

#41 John_Michael_Kane

John_Michael_Kane
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądPolska

Napisano 08 luty 2013 - 21:31

Gwarancja nie obejmuje linek i pokręteł. A one zajeżdżają się migiem. Koszt na jeden but to około 60zł. W zależności chyba od rocznika. Same linki to pikuś, gorzej z tymi wewnętrznymi zatrzaskami, kupujesz nowe. W tydzień przejedziesz 15 godzin mocnego treningu gdzie sobie przed sprintami regulujesz, popuszczasz itp i juz gorzej pracują..
Może trafiłem na trefny model, ale koledzy mają podobnie. Kiedyś od nowosci nie wymieniałem ich przez pol roku to w końcu wystarczyło stanąć na palcach a zapadki puszczały i but spadał z nogi. Nie było mowy o jeździe. Możliwe, że mi się tak eksploatowały ze względu na użycie mieśni, ja prawię w ogolę "nie pcham, głównie ciągne ile sie da do tyłu i do góry" i w trakcie jazdy linki co kilka minut też zazwyczaj trzeba podciągać.

Co do pęknięcia to spec nie uznaje gwarancji jeżeli buty były używane na zawodach.

Jedynym plusem była sztywność i brak mrowienia w stopach, uczucia ciepła - nawet przy maksymalnym sciśnieciu. Dodatkowo nie stukałem kolanami o ramę co wczesniej robiłem z zwykłych butach shimano. Spece faktycznie modelują ruch kolan.

#42 Canyon990

Canyon990
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 08 luty 2013 - 22:01

Sam używam butów Specialized, najwyższy model. W zimę w rowerze górskim również.
System BOA działa jak nowy, zero luzów.

Nie oszczędzam tych butów, często jeździłem w deszczu ale to nic dla tych butów, więc nie wiem skąd tak zła opinia


A tekst z nieuznawianiem gwarancji to chyba wymysł sprzedawcy, bo buty Speca są przedewszystkim projektowane do ścigania.

#43 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 08 luty 2013 - 22:34

BOA ma lifetime gwarancje.
TU masz stronke gdzie wpisujesz swoje dane, plus opis w czym problem i dostajesz czesci za free.

#44 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 08 luty 2013 - 22:52

Siemanko,
wyszedł nowy model shimano - SH R320
Co o nim sądzicie?

Chciałym sobie kupić buty do scigania na szosie. Poprzednio miałem specialized s-works, ale nie polecam - ciagłe wymiany linek i pokręteł (koszt 120zł na 1-2miesiące). Słabo trzymały pietę, carbon pękł mi w obu butach w przedniej częsci w tamtym roku jak były te duże mrozy.
Zawsze się mówi, że shimano to najgorsze, ale może niekoniecznie, nowy model? nowe możliwosci? No i cieplne formowanie, ktoś tego próbował? Do specialized raczej nie wrócę :)


Pozdro

Posiadam Shimano model 191 z poprzedniego roku i buty sprawują się świetnie i nie wydaje mi się aby odstawały od innych

#45 John_Michael_Kane

John_Michael_Kane
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądPolska

Napisano 09 luty 2013 - 06:24

BOA ma lifetime gwarancje.
TU masz stronke gdzie wpisujesz swoje dane, plus opis w czym problem i dostajesz czesci za free.



wow, faktycznie... dzieki. Napisze do nich i zobaczymy czy sie uda. W takim razie, czemu musze placic za pokretla w sklepie gdzie mam buty na gwarancji? Bo sklep uznaje gware speca, a nie BOA??
hmmm...

dzieki jeszcze raz, pozdrawiam!

#46 Canyon990

Canyon990
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 09 luty 2013 - 18:15

BOA ma lifetime gwarancje.
TU masz stronke gdzie wpisujesz swoje dane, plus opis w czym problem i dostajesz czesci za free.


A czy ktoś już korzystał z tego i dostał części ?

#47 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 09 luty 2013 - 19:30

Z tego co czytalem na forach, tak.

#48 John_Michael_Kane

John_Michael_Kane
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądPolska

Napisano 09 luty 2013 - 20:38

Ciekawe :)
Wypełniłem ten cały "wniosek" na stronie. Zobaczymy co z tego wyniknie. Próbowałem tez się dodzwonić do nich przed chwilką(u nich akurat jest około 13 godziny), ale nikt nie odbierał. Wg strony internetowej powinienem dostać takie pokrętła za darmo + przesyłka USPS też za free. Kurde, niezły biznes ^^ :-P

#49 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 luty 2013 - 20:41

Kurde, niezły biznes ^^ :-P

Nie niezły biznes, tylko próba wyjścia z twarzą przy pełnej świadomości, że produkują bubla :)

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#50 John_Michael_Kane

John_Michael_Kane
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądPolska

Napisano 09 luty 2013 - 20:46

mikroos hehehe, no ale w porównaniu do oferty w moim sklepie czyt. 120zł raz na kilka miesięcy - to jednak biznes ^^

#51 Canyon990

Canyon990
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 09 luty 2013 - 20:48

mikroos hehehe, no ale w porównaniu do oferty w moim sklepie czyt. 120zł raz na kilka miesięcy - to jednak biznes ^^


Raz na kilka miesięcy? Kurde, nie wiem o co chodzi, ale w mi mogą po ponad roku ciężkiego traktowania działać jak nowe, a Tobie co miesiąc są zjechane. Dziwne

#52 John_Michael_Kane

John_Michael_Kane
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądPolska

Napisano 09 luty 2013 - 20:52

mikroos hehehe, no ale w porównaniu do oferty w moim sklepie czyt. 120zł raz na kilka miesięcy - to jednak biznes ^^


Raz na kilka miesięcy? Kurde, nie wiem o co chodzi, ale w mi mogą po ponad roku ciężkiego traktowania działać jak nowe, a Tobie co miesiąc są zjechane. Dziwne


Masz racje, to jest dziwne i to bardzo. Nie wiem czemu tak się dzieje. Mam jeszcze taki mały pomysł, że to może być wina tak mocnego ściskania tych linek. But mam o jeden numer za duży i aby nie było luzów bardzo mocno je sciskam. No i kwestia stylu pedałowania(staram się tylko ciągnąć).
Mam także wrażenie, że obudowa do której sie wsadza te białe zarzaski też już mi się zjechała trochę, a tego wymienić się nie da, no chyba, że cały but :) Tak więc żywot się jego kończy.

Jednak przyznam, że buty są bardzo sztywne, nie występuje taki tradycyjny ucisk na stopę - w tej kwestii są warte polecenia. Linki ściskam mega, mega mocno, po treningu stopa jest całą czerowa w miejscach styku, ale - uwaga - w ogołe nie mrowi mi jej ani nie czuje tego "ciepła". Więc git.. jak ktoś chce mieć mega dobry kontakt buta z rowerem.. Nie wiem jak działają pod względem tych zatrzasków modele 2012 czy 2013, możliwe, że już lepiej...
Jeżeli dostanę za darmo z USA komplet linek i pokręteł w ramach wieczystej gwarancji to powoli zaczynam się zastanawiać nad kupnem s-worksów tego modelu 2013. Wiem, dopiero co 3 posty wyżej tak narzekałem, jednak jestem mile zaskoczony tą gwarancją BOA. Szkoda, że wczesniej o tym się nie dowiedziałem.
Podobno model 2013 został całkowicie przeprojektowany, prezentuje się zacnie. Pisałem do airbike, na razie nie sa dostepne. Może za kilka tygodni.

Pozdrawiam

#53 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 09 luty 2013 - 21:42

Ujezdzam spece mtb od bodajze 2009, te z jednym pokretlem. Oprocz uszczerbkow powloki na linkach, nie mam z nimi zadnych problemow. Faktycznie bubel...... :-?

Takim trybem myslenia, to wszystko mozna by nazwac bublem. Bo poki co nie stowrzono perfekcyjnego, w 100% nie psujacego sie komponentu.

No i kwestia stylu pedałowania(staram się tylko ciągnąć).

:?: :?: :?:

#54 John_Michael_Kane

John_Michael_Kane
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądPolska

Napisano 09 luty 2013 - 22:02

tez jestem zdania, ze nie jest to bubel. Jednak fakt to fakt, w moim przypadku te pokretla denerwuja. Masz buty z 2009 roku, moze wtedy robili lepsze.. nie wiem.
Ostatni raz pokretla kupilem przed swietami czyli jakies 1,5 miecha temu. Aktualnie zaciskam je mocno, zakladam ochraniacze/ocieplacze na buty i nic tych pokretel nie dotyka. Niestety jak juz wracam z treningu sa na tyle luzne, ze jak wchodze po schodach to mi normalnie spadaja z nogi :-). To jest FAKT. zero sciem.

Nowe pokretla maja te biale plastikowe blaszki twarde i sztywne. Po kilku tygodniach blaszki robia sie jak z gumy, sa miekkie no i wygiete to wewnatrz. Przez to nie trzymaja sie w zapadkach. Na forum light-bike udostepnilem kiedys sposob aby te blaszki wyginac do zewnatrz i dzieki temu taki zabieg starczal na kilka dni, ale finalnie na dlugo nie da rady tak kombinowac.

pozdrawiam

#55 Canyon990

Canyon990
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 09 luty 2013 - 22:08

Dołączona grafika

Mam takie buty. Może masz inny model BOA ?

#56 John_Michael_Kane

John_Michael_Kane
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądPolska

Napisano 09 luty 2013 - 22:14

BOA mam identyczne :-)

Dodam tylko ciekawostke, ze w lewym bucie to dolne pokretlo wymienialem tylko raz do tej pory - trzyma dobrze. Natomiast reszta niestety nie.

Hmm, moj znajomy kupil w 2011 model MTB i tez juz 2 razy wymienial wiec chyba nie jestem sam ^^. Z reszta.. w koncu po cos powstal produkt speca i boa - S1M product replacement... na stronie producenta koszt to chyba 15$. pisze z pamieci wiec nie znam dokladnej ceny itp.

#57 qqx

qqx
  • Użytkownik
  • 850 postów
  • SkądPiaseczno/Sochaczew

Napisano 10 luty 2013 - 00:04

Znam kilka osób które mają S-Worksy i żadna z nich nie jest zadowolona i adna z nich nie kupi więcej tych butów. Ja przymierzałem i bardzo nie podobała mi się zbyt miękka, "ciastowata" cholewka.
A czy mają one wymienne podkładki antypoślizgowe pod pięty ???

#58 Canyon990

Canyon990
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 10 luty 2013 - 00:23

Tak, można wymienić. Śruby są schowane pod wkładką do butów.

Ja ten model butów polecam, Wasze opinię są pierwszymi negatywnymi jakie słyszę od osób które używają tych butów, bo 'znawców' którzy nawet na w nich nie jeździli jest dużo. Wcześniej słyszałem narzekania na klamry w butach m.in. Sidi.

Wychodzi na to, że najlepsze są rzepy.

Btw. Ciekawi mnie opinia o nowych butach Speca. Wiem, że mają indeks sztywności 13. Poprzednie miały 12.

#59 justas

justas
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądKraków-Bronowice

Napisano 10 luty 2013 - 09:04

Dla mnie moje s-worksy to był strzał w dziesiątkę, miałem wcześniej różne modele shimano, jeden sidi. Żadne nie leżały na nodze jak spece( no może poza shimano z termoformowaniem) . Trzymanie b.dobre, wykonanie też, ale jak ktoś się dziwi, że mu but spada a pisze, że ma o rozmiar za duże no to ja przepraszam...Ja na początku też sobie wziąłem za duże, ale o połówkę, i faktycznie, trzeba by było dużo ściągać linkami, jak zmieniłem no to bajka po prostu.

#60 OpaQ

OpaQ
  • Użytkownik
  • 185 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 11 luty 2013 - 15:44

Jeżdżę obecnie w SH-077, 3 rzepy, wersja L, standardowa szerokość, jestem do nich przyzwyczajony ( takie tylko były do kupienia ), ale czasami miałem wrażenie, że but jest jednak za wąski, po dłuższych jazdach miałem czasami drętwienie stopy, etc, ( wiem, że mogą być tego różne przyczyny) ale się po prostu przyzwyczaiłem.

Właśnie chcę kupić nowy model z klamrą SH-R088, no i jest pytanie, czy nie brać wersji E, czyli szerszej.

Jak stawiam stopę na wkładce wyjętej z buta (R077), wystaje po obu stronach, bardziej od zewnątrz. Czy też tak macie?

Czy ktoś z Was wie, czym dokładnie się różni szerszy but shimano od standardowego i o ile? Czy ma szerszą podeszwę, czy tylko obszerniejszą górę buta ( skórę )?

Może ktoś miał z tym styczność, bo nigdzie nie mogę odnaleźć takiej informacji, nawet na japońskie stronie shimano.



Dodaj odpowiedź