Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór obuwia rowerowego


1428 odpowiedzi w tym temacie

#941 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 20:03

Kusząca cena 1079,- Nawet na popularnych brytyjskich sklepach sporo drożej mimo pozornej przeceny 10%. 



#942 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 04 styczeń 2017 - 20:30

Skoro już wymieniamy się doświadczeniami, u mnie zawsze było:

Mavic 42
Exustar 42
Fizik 42
Lake 42
Sidi 42
Shimano 43 (tylko turystyczne 42)

 

Przymierzam się do zakupu nowych butów. Obecnie posiadam Shimano R078 w rozmiarze 42. W necie wypatrzyłem Fizik R3 Uomo, rozmiar 41, w dość dobrej cenie.

​Jak wypada rozmiarówka Fizik-a w porównaniu do Shimano? Czy ktoś poza mikroosem używał butów obydwu marek i mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami?



#943 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 05 styczeń 2017 - 08:50

Ja używałem shimano r171 w rozm. 42 i były na mnie minimalnie  za duże, mierzyłem fiziki r3 uomo z zapięciem boa w rozm. 42 i one były już zdecydowanie za duże, co najmniej pół numeru. Te 41 to może być na styk lub za mało. Ale jeśli to zakup w sklepie internetowym to warto zaryzykować, najwyżej stracisz koszty odesłania.



#944 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 styczeń 2017 - 09:23

Uuu, serio Sidi wychodzą Ci większe niż Shimano? To ciekawostka, zwykle jest na odwrót :D

Skoro już wymieniamy się doświadczeniami, u mnie zawsze było:

Mavic 42
Exustar 42
Fizik 42
Lake 42
Sidi 42
Shimano 43 (tylko turystyczne 42)

Po ostatnich przymiarkach:

 

- Shimano SH-CT41: 43 (wcześniej, w modelu SH-MT60, było 42!)

- Force Carbon Devil: 42 (buty są szyte przez Exustar, a więc tak jak m.in. XLC)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#945 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 16 styczeń 2017 - 22:55

Przymierzam się do zakupu nowych butów. Obecnie posiadam Shimano R078 w rozmiarze 42. W necie wypatrzyłem Fizik R3 Uomo, rozmiar 41, w dość dobrej cenie.

​Jak wypada rozmiarówka Fizik-a w porównaniu do Shimano? Czy ktoś poza mikroosem używał butów obydwu marek i mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami?

 

Dzisiaj zakończyłem poszukiwania nowego obuwia. W założeniu miało być przede wszystkim bardzo wygodne, w miarę lekkie I jak najbardziej przewiewne.

Cały proces trwał ponad trzy miesiące podczas których przymierzyłem ponad 30 par butów róznych firm. Dzisiaj przymierzałem trzy ostanie i niestety musiałem odrzucić Fizil R3 Uomo. Były niestety trochę za wąskie. Pewnie by się rozbiły, ale zniechęciła mnie nie najlepsza jakość wykonania co uwidoczniło się dopiero po wyjęciu wkładek. Na wysokości piety tkwiły wkręty, które lekko wystawały I wbijały sie od spodu we wkładkę. W miejscu gdzie było nacięcie na wysokości gwintów pod mocowania bloku nawalono tyle kleju, że spora jego ilość po zastygnięcu wyszła do wnętrza buta podnosząc przy okazji część tektury zakrywającą mocowanie bloku. Poza tym wnętrze buta było na tyle ciasne, że mja stopa nie mieściła się zbytnio po włożeniu wkładek Body Geometry od Specialized, które pomagają mi zwalczać dolegliwości, które dopadały moje stopy w trakcie jazdy.

Na szczęście udało mi się w końcu znaleźć buty jakich szukałem. Northwave Sonic 2 Plus pasują idealnie. Są przy tym lekkie I naprawdę przewiewne. Bardzo spodobał mi się system zapinania SLW2, wersja BOA w wykonaniu Northwave. Wcześniej używałem tylko butów z paskami.

Podsumowując rozmiary. Noszę obuwie w rozmiarze 41. Pasują na moje stopy buty rowerowe Shimano 42, Mavic 42, Northwave 41, Fizik 41 (przy czym troche wąskie).



#946 amator_13

amator_13
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 30 styczeń 2017 - 22:14

Panowie szukam butów do szosy interesują mnie chwalone SIDI wire oraz Scott Road Team Boa.
Proszę o wasze opinie o butach scotta.
Mój budżet to do 1400 zł jazda amatorska.
I jakie kolory wybieracie? Dopasowane do roweru, kasku czy ubrań?

#947 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 styczeń 2017 - 22:26

Kolor oczywiście biały.

 

Ja mam te Scotty co wymieniłeś, z tymże model ze starszego rocznika. Rzep z przodu + pokrętło boa. System boa zdecydowanie polecam - bez problemu można dociągnąć but podczas jazdy i fajnie się to dopasowuje do stopy. Wentylacja jest na bardzo dobrym poziomie. Na temat sztywności ze swoimi wymaganiami nie jestem w stanie wypowiedzieć. Tyle, że ja je kupowałem na pewno za mniej niż 400zł, 1400zł to one na pewno nie są warte. :)



#948 amator_13

amator_13
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 30 styczeń 2017 - 23:34

Scott road team boa na 2017 kosztują ok 750zł białe z czerwonymi akcentami Scott ma również kask w tej samej kolorystyce. Mam taką wizję kompletu kkurat mam szosę
Scotta). Czy tylko te scotty buty/kask jakościowo będą ok? Czy może lepiej jakieś SIDI, bontragery, spece?

#949 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 31 styczeń 2017 - 09:40

Co do Scott Team Boa, to model 2017 wygląda prawie identycznie jak 2016 oraz 2015. Przymierzałem się kiedyś do wersji 2015 i jakościowo (na tyle na ile da się ocenić w sklepie) były bez zarzutu. W tym modelu nie ma w pełni karbonowej podeszwy więc cena trochę przesadzona, aczkolwiek po krótkiej rozmowie udało mi się w sklepie uzyskać na nie cenę ~580. 

Kaski Scotta są jakościowo bardzo ok, ale to w osobnym temacie.



#950 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 styczeń 2017 - 15:54

To za 460-480 są do wyrwania Northwave Torpedo Plus. Konfiguracja identyczna jak wyżej wspomniane Scott Team Boa czyli rzep plus żyłka, waga ta sama ale za to sztywna podeszwa karbonowa.

 

http://www.bikecente...zosa-black.html

 



#951 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 31 styczeń 2017 - 17:16

Co do scott team boa - mam starszy model, ale myślę, że nowsze różnią się głównie kolorystyką. Boa to duży plus, jednak lepszy byłby system z dwoma pokrętłami - może to kwestia budowy stopy, ale jeśli dopasuję naciąg linki, tak, aby stopa mi nie latała, to czuję, że w palcach ustaje krążenie. Dziwna jest też w tych butach rozmiarówka - są wąskie ale długie. Podeszwa sztywna. W sumie buty ok. ale nie za taką kasę, jaką za nie wołają.

Tutaj widzę, że mają dosyć dobre ceny na te scotty: http://www.chaussure...com/en/12_scott



#952 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 31 styczeń 2017 - 18:21

Bardzo dobre są Bontragery XXX spokojnie można kupić poniżej 1400zł http://www.trekbikes...er-xxx/p/11649/



#953 veeye

veeye
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 04 luty 2017 - 18:02

Witam, wbrew trendom, z uwagi na nierozwiązany problem z bóle stóp i podejrzeniem, że jest on spowodowany sztywną podeszwą szukam butów SPD SL jak najbardziej miękkich. Miałem Shimano RP3, teraz Bontrager Spectre, teraz szukam czegoś z miękką podeszwą ale do bloków SPD SL. Można tanio kupić buty Specialized Sport Road i moje pytanie czy ktoś kto ich używał ma porównanie do ww. butów i może powiedzieć o sztywności podeszwy. Ewentualnie znacie jakieś buty z miękką podeszwą?

#954 Marqs

Marqs
  • Użytkownik
  • 477 postów

Napisano 04 luty 2017 - 18:52

Jesli szukasz butów z miekka podeszwa to fizik uomo r5 beda dobrą opcja. Dodatkowo bardzo lekkie ☺

#955 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 04 luty 2017 - 20:08

Witam, wbrew trendom, z uwagi na nierozwiązany problem z bóle stóp i podejrzeniem, że jest on spowodowany sztywną podeszwą szukam butów SPD SL jak najbardziej miękkich. Miałem Shimano RP3, teraz Bontrager Spectre, teraz szukam czegoś z miękką podeszwą ale do bloków SPD SL. Można tanio kupić buty Specialized Sport Road i moje pytanie czy ktoś kto ich używał ma porównanie do ww. butów i może powiedzieć o sztywności podeszwy. Ewentualnie znacie jakieś buty z miękką podeszwą?

Ekspertem od bikefittingu nie jestem, ale swoje też wycierpiałem zaczynając przygodę z obuwiem szosowym. Moim zdaniem miekka podeszwa może wcale nie rozwiązać twoich problemów, a wręcz je pogłębić. Oczywiście duzo zależy jakie dolegliwości odczuwasz. W zależności od przypadłości można próbować róznych rzeczy, żeby usunąć przyczynę bólu, czy też dyskomfortu.



#956 veeye

veeye
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 04 luty 2017 - 21:26

Próbowałem już różnych sposobów - najpierw miałem buty w miarę dopasowane, no to wyczytałem, że problemem może być ciasny but, kupiłem więc trochę większe - 0,5 cm dłuższe i szersze. Potem kombinowałem z blokami - przód tył, lekki skos, następnie były wkładki, żelowe, podwójne, metatarsalna, ostatnio currexole bikepro. Efekt - ból pojawiał się ie po 2 godz a po 2 godz i 15 min ;) Dalej był ortopeda, który stwierdził, że wszystko jest ok i on nie zna przyczyny, ale stwierdził, że to może być złe krążenie lub po prostu stopa ie trawi sztywnej podeszwy. Jak wcześniej jeździłem w zwykłych adidasach to ie miałem takich objawów. A teraz najpierw pojawia się mrowienie, pieczenie a po chwili ból pomiędzy śródstopiem a palcami. Jak wyjmę nogę z buta to po 20-30 sek ból ustępuje i mogę jechać dalej, jednak kolejny ból pojawia się już po kolejnych 30 min. Wyczytałem dziś, że ktoś pisał, że w butach sidi może jeździć 4 godz i są super ale do dłuższej jazdy ubiera właśnie buty o iej sztywnej podeszwie i dlatego mam zamiar spróbować z takimi. A te Specialized Sport Road są do kupienia za 35 ₤ tylko ie wiem jak z twardością i rozmiarówką. Shimano RP3 miałem 43 i były dopasowane, a Bontragery 43 są lużne



#957 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 05 luty 2017 - 08:45

@veeye

 

Ja jestem przekonany, na podstawie Twojego powyższego opisu oczywiście, że kłopotem nie są buty a Twoje nogi, uważam że zbyt mocno zapinasz/wiążesz buty, nie o sztywność podeszwy tu wcale chodzi *(!).

Powinieneś skonsultować to z jakimś ogarniętym fizjoterapeutom, moje podejrzenie jest takie że Twoje nogi nie pracują symetrycznie w pionie *(tzw. "noga piłkarza"), i musisz w bucie pozostawiać nieco luzu, tak aby stopa mogła swobodnie zmieniać pozycję w poziomie.

 

Sam mam taką specyfikę stawu kolanowego, po prostu przy obrocie nogą stopa nie jest idealnie nieruchoma, pracuje na boki, u mnie w większym zakresie - gdybym zapiął mocno buta to po chwili zaczyna boleć kolano, i się zaczyna ...



#958 veeye

veeye
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 05 luty 2017 - 09:53

Sęk w tym, że staram się nie wiązać mocno butów. A i w trakcie dłuższej jazdy czasami luzuję wiązania. Przynosi to ulgę ale krótkotrwałą.

#959 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 05 luty 2017 - 10:50

Mam podobnie jak kolega veeye. Miałem buty Speca, Shimano, SIDI a teraz mam Northvawe. Jedyna rada żeby spędzić pół dnia na rowerze to nie zapinać butów wcale. Są luźno na stopie a zapinam tylko jak szykuje się kreska lub wiem, że będę jechał mocno podjazd. Zaraz potem luzuje zapięcie. Sprawdziło się zarówno z SIDI jak i Northvawe, resztę sprzedałem wyklinając je bez powodu. Też szukałem przyczyn po lekarzach, sprawdzałem różne ustawienia i po prostu ten typ tak ma. Rozwiązanie znalazłem i skoro działa to już nic nie ruszam.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



#960 Maly_Mtb

Maly_Mtb
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 05 luty 2017 - 22:26

Ktoś miał styczność z tym butem http://allegro.pl/bu...6697120315.html trafiły się  tańsze o parę 100wek i przypadkiem kupiłem :) 





Dodaj odpowiedź