Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór obuwia rowerowego


1428 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 11 styczeń 2013 - 19:52

Otwieram nowy temat, gdyż poprzedni był zbyt długi oraz rozciągnięty w czasie.
Poprzedni temat znajduje się TUTAJ.
Powyższy link odsyła od pierwszego postu napisanym w roku 2012.

W tym temacie rozmawiamy o butach rowerowych i ich akcesoriach poza wyborem systemu mocowania butów do pedałów.
Aby temat utrzymać w porządku proszę o trzymanie się kilku zasad.

1. Przed zadaniem pytania poszukaj, czy ktoś nie zadał już podobnego pytania. Warto też przeczytać ten wątek.
2. Odpowiadając na czyjeś pytania używamy opcji "QUOTE", chyba że odpowiedź będzie zaraz pod postem pytającego.
3. W przypadku poprawienia swojego postu używamy opcji "EDYTUJ".
4. Swoje opinie najlepiej podeprzeć dowodami bądź rzetelnie przygotowanym przykładem.
  • macieyW lubi to

#2 slababateria

slababateria
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 04 luty 2013 - 10:08

Straciłem wczorajszy post, więc piszę ponownie: potrzebuję butów na szosę. Rozmiar 43, podeszwa karbon, klamra, czarne lub czarno-czerwone, do 500 złotych. Czy http://www.wiggle.co...sbs-road-shoes/ to dobry wybór?

#3 migdal

migdal
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądŁódź

Napisano 04 luty 2013 - 14:11

Witam,

Poszukuję butów szosowych średniej klasy. W oko wpadły mi buty Sidi oraz Mavic. Sidi na pewno będzie to model Genius 5-Fit w kolorze żółtym, Mavic ma wiele fajnych modeli ale problem tkwi w szerokości butów. Do tej pory jeżdziłem w butach Shimano które są dla mnie zbyt szerokie, Sidi słynie z tego, ze pasują dla kolarzy ze szczupłymi stopami. Jak jest z Mavickiem? Czy ktoś może ma podobny problem?

Sidi: http://www.velo.pl/p...&pk=107&id=4146

#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 luty 2013 - 14:51

Mavic ma buty dość wąskie w górnej i środkowej części (choć zakres regulacji klamry jest bardzo szeroki i dopasują się do prawie każdej stopy - wiem co mówię, bo po złamaniu kości śródstopia mam wyraźnie asymetryczne stopy), z kolei miejsce na palce jest szesze niż w Sidi.

Od ok. 2 lat mam buty Pro Road (poprzednią wersję, ale pod względem dopasowania jest taka sama jak najnowsza) i mogę je tylko pochwalić - spisują się świetnie, dobrze oddychają i nie mam z nimi najmniejszych problemów. Na plus w stosunku do Sidi zaliczam przede wszystkim wentylację, na minus - jest nieco trudniej utrzymać je w czystości w porównaniu do butów z Loriki Vernice. Oprócz tego dochodzi oczywiście kwestia dopasowania - na mnie Mavic leży idealnie, ale u każego może to wyglądać inaczej.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 pimpf

pimpf
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądwAw

Napisano 04 luty 2013 - 14:57

moja stopa do wąskich nie należy ale SIDI się dopasowały. 4 lata buty mtb i rok szosa.
z doświadczenia już teraz poleciłbym raczej opcję rzep-rzep-klamra a nie rzep-żyłka-klamra. W butach mtb mam żyłkę i się szybko przeciera a rzepy w butach szosowych zdecydowanie dają radę.
Maviców nigdy nie miałem więc ise nie wypowiadam, na SIDI przesiadłęm sie z Shimano i zdecydowanie już nie wrócę i raczej pozostanę przy sidach

każdy dźwiga swoje brzemię
HongFu HF-FM039 - 6871,2g
Radon ZR Race - 8222,8g


#6 migdal

migdal
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądŁódź

Napisano 04 luty 2013 - 16:57

Znalazłem w Łodzi w sklepy w których mają buty Mavic oraz Sidi. Mam wątpliwości co do butów Mavica, w dużej części wykonane są z siatki któa moze po pewnym czasie się rozciągnąć, Sidi jest bardziej usztywnione.
Dobrze mi się wydaje?

#7 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 luty 2013 - 17:30

Siatka się nie rozciąga.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#8 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 04 luty 2013 - 17:33

Deichman albo ccc :)

u2250y2014v3.gif


#9 .bast'ia:n

.bast'ia:n
  • Użytkownik
  • 99 postów
  • SkądKamieniec Ząbkowicki

Napisano 04 luty 2013 - 22:57

buty Mavica są w rozmiarówkach normalnych butów Adidas, więc o ile w takich chodziłeś kiedyś to będzie Ci łatwo dobrać rozmiar

#10 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 luty 2013 - 23:29

Dokładnie tak, rozmiary możesz dopasować wg butów Adidasa (lub Salomona, bo to ta sama firma - w obu przypadkach rozmiarówka potwierdzona doświadczalnie ;) ). Poza tym Mavic ma podaną bardzo dokładną rozmiarówkę na stronie: http://www.mavic.com...zeChart_eng.pdf

UWAGA: tabela dotyczy długości STOPY, nie wkładki! U mnie (rozmiar 42) sprawdziła się perfekcyjnie, nie zdarzyło mi się też źle wytypować rozmiaru dla klienta, kiedy jeszcze je sprzedawałem. Rozmiar podany w tabelce traktowałem jako średni dla danego rozmiaru, tzn. wybierałem zawsze buty w rozmiarze najbliższym długości stopy, bez zaokrąglania w górę.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#11 migdal

migdal
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądŁódź

Napisano 05 luty 2013 - 00:08

W butach Adidasa chodziłem, niestety nie pamiętam w jakim były rozmiarze. Na pewno w tym tygodniu pojadę przymierzyć jakiekolwiek buty Mavica oraz Sidi, będę miał ogólny pogląd na to która marka jest lepsza.

Długość mojej stopy to 253mm więc będzie to jeden z mniejszych rozmiarów Mavica, tylko który?

Mavic: http://allegro.pl/bu...2977591811.html

Sidi: http://www.mbike.pl/...t(4,23383,23589).aspx?pp_attr=1

Które lepiej się prezentują? Dodam, że Sidi mogę mieć za o 590zł.

#12 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 luty 2013 - 00:17

Zgodnie z opisaną przeze mnie metodą stawiałbym na rozmiar 40 w Maviku. Najlepiej byłoby jednak, gdybyś po prostu przymierzył.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#13 pimpf

pimpf
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądwAw

Napisano 05 luty 2013 - 07:23

mam dokładnie ten model sidi (białe) i po przejechaniu w nich ok 4000km nie zauważam wad i wszystko z nimi ok :)

każdy dźwiga swoje brzemię
HongFu HF-FM039 - 6871,2g
Radon ZR Race - 8222,8g


#14 migdal

migdal
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądŁódź

Napisano 05 luty 2013 - 08:53

pimpf, powiedz kolego, jak jest z utrzymaniem czystości tych butów? Powszechne wiadomo, że biały lubi się brudzić. Okolice tylnej części buta są nadal białe? ;-)

#15 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 05 luty 2013 - 11:44

Jak to ma być podeszwa karbonowa, to te buty odpadają.

#16 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 05 luty 2013 - 12:15

Co oznacza symbol "E" w oznaczeniu SH-M300E ? http://allegro.pl/sh...item=2996834308

#17 migdal

migdal
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądŁódź

Napisano 05 luty 2013 - 13:14

Kupiłem Sidi Laser Vernice : http://www.bikestacj...iale-41-48.html

Okazyjna cena, doradzono mi rozmiar 41 z możliwością wymiany na inny.

#18 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 05 luty 2013 - 16:41

ładne laćki jaki koszt ???

u2250y2014v3.gif


#19 migdal

migdal
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądŁódź

Napisano 05 luty 2013 - 16:49

Trzewiki katalogowo kosztują 979zł, kupiłem nowe za 659zł. Będziesz miał okazje niedługo je podziwiać jak będziesz próbował trzymać mi koło :D

#20 slababateria

slababateria
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 05 luty 2013 - 18:38

Jak to ma być podeszwa karbonowa, to te buty odpadają.


"a polyamide matrix with fiberglass and carbon reinforcements"
Faktycznie, nie doczytałem.



Dodaj odpowiedź