Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór obuwia rowerowego


1428 odpowiedzi w tym temacie

#1061 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 30 sierpień 2017 - 05:47

No właśnie te decathlony świetnie mi pasują i świetnie też opinają stopy. Obecnie mam scotty jeszcze z mtb, są na rzepy plus pasek ząbkowany i nie jest to to.
Gdzie można w Katowicach, lub okolicach, przymierzyć jeszcze buty Sidi wire dla porównania?

#1062 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 sierpień 2017 - 07:47

Ja we Wrocławiu SIDI mierzyłem w jednym z salonów z sieci "Dobre Sklepy Rowerowe"

 

W Katowicach i okolicach masz kilka takich salonów. 

 

http://dobresklepyro.../sklepy/slaskie

 

 

 



#1063 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 30 sierpień 2017 - 08:22

Rzecz gustu, ale dla mnie i Sidi i buty z Decathlonu przez te wielkie napisy wyglądają zbyt krzykliwie. 

Są firmy, które oferują zdecydowanie bardziej powściągliwą stylistykę.



#1064 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 sierpień 2017 - 11:27

Rzecz gustu, ale dla mnie i Sidi i buty z Decathlonu przez te wielkie napisy wyglądają zbyt krzykliwie. 

Są firmy, które oferują zdecydowanie bardziej powściągliwą stylistykę.

 

Prawda. Dlatego sam wybrałem jeszcze coś innego, ani SIDI ani B'twin. 

 

Ale to już kwestia gustu. Dla mnie b'twiny wyglądają ok. Miałem je w dłoni, przymierzałem. Np. czarne są naprawdę gustowne. Ten napis aż tak nie razi. 

 

Ostatnio w "Szosie" była krótka recenzja tych butów i chwalili, że jakość TOP.

 

A i podczas przymiarek jeden z pracowników decathlonu odesłał mnie do ich serwisanta, od którego dowiedziałem się, że gość dużo trenuje, startuje w zawodach itd. i od dwóch sezonów używa tego modelu b'twinów (wówczas oznaczone były numerem 700, zamiast 900 jak obecnie) i też zachwalał. Jedynie wymienił sobie wkładkę.

 

Moim zdaniem jakość tych butów potwierdza fakt, że używano ich w profesjonalnym peletonie: AG2R. 

 

http://photo.velo101...df_2015_6a1.jpg

 

i nawet można w nich wygrywać:

 

https://2bvtbvs0udt2...AFP-682x455.jpg

 

;)

 

ok, można mieć inne buty noszone przez prosów, np. Sidi Wire model Froome'a, ale to już sporo ponad tysiąc złotych. Co kto lubi. Nie twierdzę oczywiście, że trzeba mieć to, co noszą profesjonaliści.



#1065 bart miro

bart miro
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądBeskid Niski

Napisano 30 sierpień 2017 - 18:54

Siema, prosiłbym o poradę w konkretnym zakresie. Szukam wąskich butów szosowych, aktualnie od 5 lat jeżdzę w DMT i są idealne ale, już na wylocie mają swoje lata. Kupiłem parę dni temu Norhwave Phantom srs, jakość fajna, ale za szerokie (producent określił je jako regular fit) i odsyłam. Zastanawiam się oczywiście nad SIDI Level almo Maviciem Ksyrium Elite II. Kasa do 500 pln. Zależy mi by buty były pod szczupłą stopę z nie za wysokim podbiciem.
bart miro

#1066 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 30 sierpień 2017 - 20:27

No a mi właśnie decathlonowe żółte podobają się najbardziej! Moim zdaniem są takie krzykliwe pro. Ogólnie lubię żółty kolor na rowerze. Mam skarpetki, kurtkę. O ile noszenie na codzień czegoś żółtego przez faceta to obciach o tyle na rowerze ma to sens i jest to dość sensownie umotywowane widocznością. Więc pod tą przykrywką można na szosie się stylistycznie wyszaleć:))) oczywiście co kto lubi.

#1067 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 sierpień 2017 - 09:03

Siema, prosiłbym o poradę w konkretnym zakresie. Szukam wąskich butów szosowych, aktualnie od 5 lat jeżdzę w DMT i są idealne ale, już na wylocie mają swoje lata. Kupiłem parę dni temu Norhwave Phantom srs, jakość fajna, ale za szerokie (producent określił je jako regular fit) i odsyłam. Zastanawiam się oczywiście nad SIDI Level almo Maviciem Ksyrium Elite II. Kasa do 500 pln. Zależy mi by buty były pod szczupłą stopę z nie za wysokim podbiciem.

 

Jeżeli chcesz wąskie buty, które ściśle obejmą Twoją stopę, to również polecam b'twin 900, o których tutaj ostatnio rozmawiamy. 

 

 

No a mi właśnie decathlonowe żółte podobają się najbardziej! Moim zdaniem są takie krzykliwe pro. Ogólnie lubię żółty kolor na rowerze. Mam skarpetki, kurtkę. O ile noszenie na codzień czegoś żółtego przez faceta to obciach o tyle na rowerze ma to sens i jest to dość sensownie umotywowane widocznością. Więc pod tą przykrywką można na szosie się stylistycznie wyszaleć :))) oczywiście co kto lubi.

 

Mnie też żółte fluo buty kolarskie się podobają, takich szukałem i takie kupiłem i jestem zadowolony. 



#1068 johnny_pl

johnny_pl
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 01 wrzesień 2017 - 16:03

Mam pytanie do osób użytkujących buty Gaerne. Czy, podobnie jak w większości włoskich (i w sumie nie tylko) marek obowiązuje w ich przypadku zasada "noszony zazwyczaj numer + 1"? Obecnie użytkuję buty Mavic Aksium w rozmiarze 43 1/3, które w moim odczuciu są minimalnie za duże (rozmiar 42 2/3 pewnie byłby idealny) oraz buty MTB Shimano w rozmiarze 43. Cywilne buty oczywiście prawie wszystkie mają rozmiar 42. Czy Gaerne w rozmiarze 43 będzie OK? Długość stopy mam niemal idealnie równo 27 cm - i tu właśnie tkwi szkopuł -  dostępna na ChainReactionCycles rozmiarówka Gaerne dla rozmiaru EU 43 pokazuje rozmiar JP 27 (czyli chodzi o dł. stopy w cm) - więc jeśli rzeczywiście taki by był, to rozmiar w moim przypadku mógłby być na styk? Z drugiej strony, trochę mi się wierzyć nie chce, żebym potrzebował rozmiaru 44. Już ostatnio wtopiłem z rozmiarem butów DMT (okazały się oczywiście za małe), bo podjarałem się mega wyprzedażą na ChainReactionCycles i postanowiłem zaryzykować, ale na szczęście udało mi się je odsprzedać.



#1069 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 01 wrzesień 2017 - 19:57

Raczej nie bierz gaerne większych o cały numer- ja mam długość stopy ok 26 cm i gaerne stilo/chrono w rozmiarze 42 były na mnie za duże, wręcz 41 pasowały na styk. Jak już, to szukałbym połówek, ale te są trudno dostępne. PS. czemu nie zwróciłeś do crc, tylko odsprzedawałeś?



#1070 johnny_pl

johnny_pl
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 01 wrzesień 2017 - 20:31

Raczej nie bierz gaerne większych o cały numer- ja mam długość stopy ok 26 cm i gaerne stilo/chrono w rozmiarze 42 były na mnie za duże, wręcz 41 pasowały na styk. Jak już, to szukałbym połówek, ale te są trudno dostępne. PS. czemu nie zwróciłeś do crc, tylko odsprzedawałeś?

 

Nie wiedziałem, że jest opcja darmowego zwrotu przy płatności PayPalem, i płaciłem kartą kredytową. Odsyłanie na własny koszt było nieopłacalne.

 

W tej sytuacji to chyba wybiorę się do jakiegoś lokalnego sklepu po chamsku poprzymierzać buty ;-)



#1071 johnny_pl

johnny_pl
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 01 wrzesień 2017 - 20:31

Raczej nie bierz gaerne większych o cały numer- ja mam długość stopy ok 26 cm i gaerne stilo/chrono w rozmiarze 42 były na mnie za duże, wręcz 41 pasowały na styk. Jak już, to szukałbym połówek, ale te są trudno dostępne. PS. czemu nie zwróciłeś do crc, tylko odsprzedawałeś?

 

Nie wiedziałem, że jest opcja darmowego zwrotu przy płatności PayPalem, i płaciłem kartą kredytową. Odsyłanie na własny koszt było nieopłacalne.

 

W tej sytuacji to chyba wybiorę się do jakiegoś lokalnego sklepu po chamsku poprzymierzać buty ;-)



#1072 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 14 wrzesień 2017 - 14:39

Czy używa ktoś bontrager specter? Jak wygląda ich sztywnosc względem shimano RP5? Mają 8/14 wg bontragera a shimano 7/12 w indeksie shimano

#1073 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 15 wrzesień 2017 - 17:25

Tak je zachwalacie te btwiny a więc je nabyłem, trochę z przypadku bo raczej byłem zdecydowany na te diadory jet racer co podałem w linku na poprzedniej stronie, no ale ktos mnie uprzedził i nie ma już w moim rozmiarze :P w podobnej cenie są też jakies northwave w promocji no ale nie chciało mi się jeździć po sklepach więc wziąłem btwin, a teraz do sedna. Porównanie opieram na poprzednich tj shimano RP3... jest sztywniej, to nie ulega wątpliwości, to widać, słychać i czuć, sztywniej nie tylko podeszwa ale i cholewka,  w okolicach palców cały ten otok, który spełnia też trochę role przy ciągnięciu do góry  jest wręcz  twardy a ten w shimano przy tym to ceratka w dodatku siateczka wentylacyjna w tym miejscu moim zdaniem ujmuje sztywności. System zapinania ATOP też przypadł mi do gustu,w shimano jakieś takie bardziej kapciowate to wszystko. 

Teraz wady - rozmiarówka :P standardowa bolączka decathlonu. 44 ledwo weszły w nogę, a 45 ze sporym  luzem i to nie małym bo ok 0.5 cm 

brak elementów odblaskowych 

brak wentylowanych spodów, mógłby być chociaż jakiś  mały otworek w okolicach palców. 

no i kwestia niewiadoma to wytrzymałość.Przerobiłem już troche tych rzeczy z decathlonu,  nie tylko rowerowych ale i do trekkingu górskiego, no i w większości przypadkow które przerobiłem, przy intensywnym użytkowaniu nie są to  rzeczy wytrzymałe, nawet te z górnej serii. Są funkcjonalne tak jak te topowe odpowiedniki klasycznych producentów, no ale na dłuższą metę poddają się , miałem tak z butami, spodniami, kurtkami itd oby w tym przypadku było inaczej 



#1074 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 27 wrzesień 2017 - 12:05

Odświeżam.Tak jak przypuszczałem, gdzieś będzie chochlik, ale nie sądziłem że tak krótko wytrzymają dwa tygodnie niecałe, prawy blok mi po puścił - urwany gwint :P
PS. po wizycie w serwisie decathlon konkluzja taka - głęboko osadzone gwinty w podeszwie i zbyt krótkie śrubki, a przynajmniej te od tima i looka, być może od shimano będą pasować bo tam z tego co pamiętam były dłuższe

#1075 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 27 wrzesień 2017 - 13:32

Odświeżam.Tak jak przypuszczałem, gdzieś będzie chochlik, ale nie sądziłem że tak krótko wytrzymają dwa tygodnie niecałe, prawy blok mi po puścił - urwany gwint :P

Ale w bucie gwint się zerwał? Jeśli tak to masakra, nie do naprawienia.

#1076 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 27 wrzesień 2017 - 13:34

Ale w bucie gwint się zerwał? Jeśli tak to masakra, nie do naprawienia.


Tak, końcówka w bucie, przykrecili mi jakąś inną śrubke, głębszą, tylko że torx
Więc takie to te btwiny 👍

#1077 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 27 wrzesień 2017 - 14:07

Kurde a już miałem kupować. Dzięki, że napisałeś. W takim razie odkładam na sidi wire.

#1078 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 wrzesień 2017 - 14:08

W 99% znanych mi przypadków uszkodzenie gwintu było efektem dokręcenia bloków z nieracjonalnie dużą siłą - było to widać od razu przy próbie odkręcenia pozostałych śrub.

 

Nie wiem jak było w tym przypadku, nie oskarżam, przytaczam tylko własne obserwacje.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1079 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 27 wrzesień 2017 - 14:13

Kurde a już miałem kupować. Dzięki, że napisałeś. W takim razie odkładam na sidi wire.

Bardzo madra decyzja Sir.



#1080 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 27 wrzesień 2017 - 14:21

A więc shimano też nie pasuje, są za krótkie, pasują śrubki od looka, a przynajmniej tych look ów z decathlonu, są jakieś 2mm dłuższe od tima.
Nie wiem czy za mocno :P tam do czoła dochodzi jeden zwój, przynajmniej w przypadku tima gdzie górna śrubka ma dość grubą podkładkę. Po prostu odkręciłem je bo chciałem przykleić pod bloki tima te naklejki i już nie dało się przykręcić

Nie reklamuje tego, bo na dłuższej śrubie trzyma ale w moim odczuciu te gwinty mają słabą jakość i najlepiej od razu po zakupie założyć dłuższe śrubki



Dodaj odpowiedź