Skocz do zawartości


Zdjęcie

zaciski token TK223


23 odpowiedzi w tym temacie

#1 korkus83

korkus83
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 26 listopad 2008 - 19:49

witam,

jak w temacie. chodzi o takie zaciski

http://allegro.pl/it...oken_tk233.html

mam okazje kupić je sporo taniej z UK, stąd pytanie i prośba o opinie.

Dzięki !

#2 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 listopad 2008 - 20:15

Prawie identyczne jak M2Racer/Enigma. Lekkie i skuteczne zaciski. Nie podam Ci laboratoryjnie zmierzonej sztywności, ale złe nie są :D Na pewno warto je kupić.

#3 dyki

dyki
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądTwickenhamus

Napisano 26 listopad 2008 - 20:18

korkus83, mam bardzo podobne zaciski co prawda nie pod nazwa Token, rozniace sie tylko brakiem karbowania na dzwigni. Otoz powiem tak, zaciski sa bardzo fajne jak na ta mase i cene, ale musisz uwazac bo przy mocnym scisku na dzwigienki. Na tej polkolistej podkladce; ma tendencje do "zrywania" alu z dolnej czesci dzwigni. Zaciskaja ok, ale mankamentem jest wlasnie to, ze ta podkladka nie jest polaczona w nijaki sposob z dzwigienka. Zawsze trzeba sprawdzac aby dzwigienka byla ustawiona dobrze w wyzlobieniu. Sprezyny uposledzaja dokrecanie aluminiowej nakretki. Zmiana kola trwa troche dluzej niz przy np zaciskach DA w moim przypadku... ;-)

#4 korkus83

korkus83
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 26 listopad 2008 - 20:24

dzięki za szybkie odpowiedzi :-)

myślałem również nad zaciskami kcnc

http://www.sklep.bik...roducts_id=2084

wersja mtb ma ośki trochę dłuższe niż dla szosy, ale tu dźwignie wyglądają solidniej...waga identyczna...

#5 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 listopad 2008 - 20:28

KCNC mają za krótkie dźwignie jeśli ktoś lubi zaciskać tak jak Shimanowskie szybkozamykacze. Na LB pisali koledzy, że jak sie po męsku je zamknie to trzeba podważać narzędziem.

#6 dyki

dyki
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądTwickenhamus

Napisano 26 listopad 2008 - 20:31

jak sie po męsku je zamknie to trzeba podważać narzędziem


Ten cytat jest jak najbardziej na miejscu przy tych zaciskach Tokena rowniez :)

KCNC wydaja mi sie byc lepszym wyborem; posiadaja mosiezna podkladke pod dzwignienka, ktora niweluje niepotrzebne naprezenia na podkladke. Wyglada na to, ze problem z obracajaca sie podkladka z tych a la Tokenow zostal kompletnie wyeliminowany w KCNC.

#7 korkus83

korkus83
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 26 listopad 2008 - 20:36

karbon, rzeczywiście nie zwróciłem uwagi na te krótkie dźwignie.
ogólnie KCNC i Token to chyba podobna półka, mam racje ?

jeśli chodzi o materiały to mam nadzieje, że nie ma się o co martwić. [/b]

#8 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 listopad 2008 - 20:37

Masz rację. Alu na alu stawia duże opory - tak jak nyple aluminiowe w aluminiowych, nieoczkowanych obręczach. Zastosowanie mosiężnej podkładki to bardzo dobre wyjście. To jeszcze nie połączenie samo smarujące się, ale nie to co alu na alu.

karbon, rzeczywiście nie zwróciłem uwagi na te krótkie dźwignie.
ogólnie KCNC i Token to chyba podobna półka, mam racje ?

jeśli chodzi o materiały to mam nadzieje, że nie ma się o co martwić. [/b]

Ja zastanawiałem sie jakie wybrać i wezmę KCNC.

#9 korkus83

korkus83
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 26 listopad 2008 - 20:41

na forum http://weightweenies...bike.com/forum/ bardzo sobie chwalą właśnie KCNC

o tokenach w ogóle nie ma. być może to kwestia niedostępności w niektórych krajach.

czyli jednak KCNC ?

#10 dyki

dyki
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądTwickenhamus

Napisano 26 listopad 2008 - 20:46

Moje Enigmy/M2Racer maja dzwignie 55mm wiec nie sa tez zbyt dlugie. 1.5 roku i zadnych problemow jak na razie....

korkus83, jak nie ma opinii o Tokenach, to poszukaj o zaciskach Omni Racer, Enigma albo M2Racer (to te same zaciski)

#11 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 listopad 2008 - 20:46

Oba są dobre. KCNC bardziej na siłę, a Tokeny mają dłuższą dźwignię, ale nie najlepsze podkładki jak wyjaśnił Dyki na podstawie własnych spostrzeżeń.

#12 korkus83

korkus83
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 26 listopad 2008 - 21:08

dzięki panowie, przejrzę cały internet ze trzy razy i zdecyduje ;-)

pozdrawiam

#13 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 27 listopad 2008 - 04:17

Muszą byc szybkozamykacze? jeśli nie to na imbus - np. takie - waga KCNC http://cgi.ebay.pl/w...:B:EOIBSA:PL:31

[ Dodano: 2008-11-27, 04:39 ]
Ja kupiłem 2 szt , zapłaciłem 58$.

#14 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 listopad 2008 - 07:59

mam kcnc, trzymają bardzo mocno, zaciski na imbus są o tyle niewygodne, że trzeba przy nich gmerać kluczem, koła muszą być mocno dokręcone, pewnie nietrudno o wyrobienie gniazda

#15 korkus83

korkus83
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 27 listopad 2008 - 11:12

Muszą byc szybkozamykacze?


patrząc z punktu widzenia użyteczności lepiej dołożyć 10-15 g i mieć szybkozamykacz niż ciągle martwić się o to, gdzie jest kluczyk, bez którego strach wyjechać w trasę (a on i tak swoje waży)..taki patent na kluczyk mam w mtb i sądzę, że lepsze są właśnie szybkozamykacze

Np. taki patent tokena(Atika)
http://www.centrumro...d=1&skid=1&l=pl

33g+kluczyk to na pewno wyjdzie tyle co kcnc lub tk233.

#16 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 27 listopad 2008 - 14:42

To ja już wole na imbusa , tych specjalnych kluczyków jakoś nie trawie,a imbusa zawsze woże ze soba.

#17 dyki

dyki
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądTwickenhamus

Napisano 27 listopad 2008 - 14:50

korkus83 To nie jest do konca patent Tokena, tylko te zaciski zostaly opatentowane przez M2Racer pare lat temu. Po zbankrutowaniu M2Racer, patent zostal sprzedany jakies tam fabryce na Tajwanie. Token raczej nic "swojego" to nie ma. ;-) Wracajac do zaciskow, to mam takie tez. Moje waza jak dobrze pamietam ok ~28g komplet. Wagi kluczykow nie pamietam niestety, ale pamietam ze byly lekkie. Nie jestem zbytnim fanem tych zaciskow, chociaz nie mam im nic do zarzucenia, bowiem latwo jest po prostu zgubic te kluczyki, jak mi sie przytrafilo :roll: Osobiscie bym kupowal KCNC.

#18 korkus83

korkus83
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 27 listopad 2008 - 21:34

stanęło na tym, że z UK ściągam inne rzeczy. kcnc są w podobnej cenie jak w Polsce to sobie zamówię przed sezonem.

A tak ogólnie to polecam zakupy na wyspach, jest około 30% taniej, większość sklepów nie bierze opłat za wysyłkę do UK (albo za zakupy ponad 30 lub 50Ł), u nas tylko cyklotur.com (chyba) i to za ponad 250zł. Mamy tam przecież sporo znajomych, dorabiają się na saksach, więc mogą pomóc nam - wyzyskiwanym przez importerów i dystrybutorów fanatykom kolarstwa wszelakiej maści. taka mała dygresja na koniec.

pozdrawiam

PS. aha dodam jeszcze, że przyjeżdżający do Polski znajomy nie ma złotówek ( a muszą je mieć przecież), więc daje mu je oczywiście przeliczając funty z zakupów na złotówki po cenie KUPNA w kantorze, więc jest jeszcze ciekawiej...

#19 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 27 listopad 2008 - 21:43

wiggle oferuje darmowa wysylke do pl juz od 50gbp
chainreaction wysyla do pl gratis juz od 100gbp

#20 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 listopad 2008 - 21:59

A tak ogólnie to polecam zakupy na wyspach, jest około 30% taniej

Tyle to jest na "dzień dobry". Jak się dobrze trafi to 50% albo jeszcze mniej :D Miałem to szczęście kilka razy ostatnio.



Dodaj odpowiedź