Skocz do zawartości


zapieczona sztyca


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 01 grudzień 2008 - 19:03

Słyszałem, że sztyca potrafi zapiec się w rurze i jest ją wtedy bardzo, bardzo trudno wyciągnąć. Czy sprawa dotyczy tylko sztycy aluminiowej w rurze stalowej ? Czy może zapiec się sztyca aluminiowa (na dodatek czarna) w rurze ramy alumuniowej ? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej kwestii ?

Pzdr
Stas

#2 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 01 grudzień 2008 - 19:25

bardzo może. dlatego dobrze jest co jakiś czas profilaktycznie wyciągnąć i wyczyścic. nie od rzeczy będzie delikatne przesmarowanie, a potem przed włożeniem wytrzeć, żeby nie miała poślizgu a warstewka ochronna i tak zostanie. pozdr

#3 bezdred

bezdred
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • SkądPTB

Napisano 01 grudzień 2008 - 22:21

Ja miałem w aluminiowej ramie "zapieczoną" sztycę aluminiową ...fakt stary rower to był i pewnie gdzieś przeleżał w nie wiem jakich warunkach. Wyciągałem a właściwie wykręcałem ją aż się nagrzewała w 2 osoby i zeszło sporo czasu że już w pewnym monecie straciłem nadzieje:) Warto dbać jednak o takie rzeczy czasem. Poza tym musiałem lekko potem papierem wodnym potem przejechać wnętrze rury bo zostały nierówności...masakra. pozdr

#4 Gosc_serwisant_*

Gosc_serwisant_*
  • Gość

Napisano 07 grudzień 2008 - 13:46

najbardziej zapiekaja sie aluminiowe sztyce w niskiej jakosci ramach stalowych praktycznie sie spawaja ze soba
warto wiec zabezpieczyc to smarem
alu z alu tesz sie zapieka
najmniejsza szanasa na zapieczenie carbonu z ramą



Dodaj odpowiedź