Skocz do zawartości


Zdjęcie

Blaszka na nos


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 PLr

PLr
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 05 grudzień 2008 - 16:31

Witam. Mam pytanie odnośnie blaszek naklejanych na nos za pomocą plastra. Jak nazywa się takie coś i czy to naprawdę ułatwia oddychanie? Pozdrawiam.

#2 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 05 grudzień 2008 - 16:47

ja się spotkałem tylko z plastrami, podobnymi do tych:

http://www.farmica.p...cej&id=26&mode=

trochę działają, ale amatorom to nie jest potrzebne... natomiast są bardzo fajne na katar! :-D

#3 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 05 grudzień 2008 - 16:48

W MR czytałem kiedyś, że to chyba musi działać skoro kolarze tego używają. Plaster- bo tak się potoczne mówi- jest szczególnie przydatny wtedy gdy ktoś ma np. krzywą przegrodę nosową. Niestety sam nigdy nie próbowałem więc nie mam pewności czy to działa...
Pozdro!

#4 PLr

PLr
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 05 grudzień 2008 - 17:06

Dzięki. Pytam ze względu na katar. Pozdro.

#5 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 05 grudzień 2008 - 17:06

Jak to działa? Żadna filozofia ... Skrzydełka plastra podklejone na brzegach otworów nosa podnoszą je przez co 'dziurki' są powiększone i łatwiej złapać wdech (można nabrać więcej powietrza na wdechu) organizm się lepiej dotlenia itd. itp. ...
Chociaż nie wiem do końca jakie to ma znaczenie w kolarstwie - nie wiem jak inni ale ja oddycham przez cały czas jazdy ustami i ilośc powietrza wdychana/wydychana wydaje się wystarczająca ;)

#6 Von Munchhausen

Von Munchhausen
  • Użytkownik
  • 273 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 grudzień 2008 - 00:16

Ma to spore znaczenie przy przeziębieniu lub krzywej przegrodzie nosowej - sprawdzone, takie plastry w obu przypadkach BARDZO ułatwiają oddychanie. Ale jeśli ktoś nie cierpi na żadną z wymienionych przypadłości lub oddycha przez usta, jak to z reguły bywa przy ostrzejszej jeździe...



Dodaj odpowiedź