Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opaska (nadajnik) na puls -system ANT+


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 31 styczeń 2013 - 11:23

Gdzie w sieci szukać takich nadajników. Np. na Allegro nie ma osobnej kategorii , wszystko włożone do kilku ,,WORÓW'' jak pulsometry, liczniki, fitnes ,siłownia itd.
Co wpisywać nadajnik pulsu,czujnik pulsu,pasek tętna itd.???

Nie jest problemem znaleźć nadajnik Garmina (za ca.200zł) ale może są jakieś inne tańsze które również ANT+ obsługują. Jedyne co udało mi się znaleźć to informacja że pasek z Adidasa działa ale już oferty tego paska znaleźć nie potrafię.

#2 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 31 styczeń 2013 - 11:56

Uuuuu ... Umiejętność sprawnego korzystania z wyszukiwarki się kłania. Ale spoko - pomożemy ;-)
http://allegro.pl/li...egory=3919&sg=0
Sugestia: wpisuj kwerendę 'ANT+'.

#3 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 styczeń 2013 - 11:59

Trudno powiedzieć, raczej nie znajdziesz pod jedną nazwą - ale najczęściej spotyka się określenie "opaska". Jeśli wpiszesz hasło "opaska ANT+" i włączysz szukanie w opisach, to moim zdaniem będzie najlepiej.

BTW tutaj masz pełną listę urządzeń obsługujących ANT+ http://www.thisisant.com/directory/ . Używając filtrów, możesz ustawić wyszukiwanie tylko opasek.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 31 styczeń 2013 - 12:00

Można wpisać coś takiego i masz zaledwie jedną stronę do przeglądnięcia.
Tutaj masz parę gotowych linów:
http://allegro.pl/cz...2985946055.html
http://allegro.pl/mo...2986075385.html
http://www.decathlon...id_8181212.html

#5 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 31 styczeń 2013 - 12:16

Dzięki.

Coś takiego próbowałem wcześniej wpisywać ale coś nie chciało wyskakiwać.

Jeszcze taka sprawa-mam pasek do licznika Sigma Rox 9.1 tyle że tam niestety transmisja STS ( nie działa z ANT+) -Wygląda jak ten Holuxa -tzn pasek i nadajnik który możemy ściągnąć-odpiąć.

Teraz kupiłem telefon z ANT+ .

I ciekawy jestem czy jeden pasek ,,obsłuży'' 2 nadajniki -no bo nosić 2 paski trochę śmieszne.
Np. do paska sigmy założyć dodatkowo sam nadajnik np. z Decathlona. Może miałbym wtedy na Sigmie wskazania z nadajnika STS a na Xperii wskazania z Decathlonowego .

#6 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 styczeń 2013 - 12:35

Nie ma takiej opcji.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#7 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 31 styczeń 2013 - 16:31

Pewny jesteś? ( Te ,,opaski'' są takie mądre?)

Bo jakby dwa rodzaje tych opasek .

1.Nadajnik zintegrowany z paskiem- http://www.bike-comp...l?xtcr=2&xtmcl= .Tutaj nic nie można odłączyć.

2.Nadajnik osobno - możemy odpiąć od paska np. http://allegro.pl/mo...2986075385.html
albo ten z Decathlona z linku powyzej -chyba też można odpiąć od opaski sam nadajnik.

Nawet jest napisane ,że można prać ale samą opaskę bez nadajnika.

#8 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 31 styczeń 2013 - 17:25

do paska sigmy założyć dodatkowo sam nadajnik

- takiej opcji nie ma, czyli nie można dodatkowo założyć samego nadajnika (jako drugiego, dodatkowo do założonego już pierwszego). I jeśli to tak przyjmować, to mikroos ma rację. Nie ma takiej opcji.

Ale teraz z Twojego wpisu wynika, że chcesz po prostu odpinać jeden nadajnik i w jego miejsce wpinać inny. O ile zatrzaski będą pasować to taka opcja i owszem istnieje - pasek z elektrodami mądry nie jest, ale standard wpięcia odbiornika musi się zgadzać. Np. bez problemu mogę wpiąć do paska polara nadajnik adidasa (czy nowej generacji premium garmina) i odwrotnie. Sprawdziłem działa - choć testów robić chyba nie będę, bo mi adidasa bardziej pasuje (chyba identyczny jak nowy premium) - jest wygodniejszy od polara.

No to zdecyduj się i jasno określ - czy chcesz jednocześnie nadawać z dwóch nadajników, czy też tylko z jednego? Jeśli z dwóch to dwa paski (ale po co?!), jeśli z jednego to jeden pasek, tyle tylko, że standard zapięć samego nadajnika musi być identyczny.
Najlepiej użyć jednego paska z nadajnikiem ANT+ i dowolną ilość odbiorników w tym standardzie. Czyli jednocześnie możesz odczytywać tętno na kilku edge (oraz naręcznych), smartphonie, komputerze PC, laptopie... O ile mogę zrozumieć użycie smartphona do transmisji danych, ewentualnie komputera do monitorowania treningu, a edge do kierowania nim (na laptopie puszczam film, pod spodem mam wyświetlone dane hr, pw, cad, jednocześnie e500 dyryguje mi jak mam w danej chwili ćwiczyć i rejestruje trening), to nie widzę powodu dlaczego Ty kombinujesz z dwoma niekompatybilnymi standardami?

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 31 styczeń 2013 - 18:33

Żeby to miało sens to musiałby być jeden pasek i dwa nadajniki na nim. Nie chodzi mi o wypinanie, bo wtedy mam ten albo ten. ( sam pasek bez nadajnika kosztuje grosze nie w tym problem)

Nie widziałem tych innych pasków ,( jak z Decathlona) nie wiem jakie tam wypięcie jest ( może np. wsuwa się jakoś nadajnik na pasek a nie wpina jak w Sigmie czy jak piszesz w Polarze albo Adidasie) na zdjęciach w sieci kompletnie nic nie widać.


Wiem, że jeden pasek z Ant+ mogą odczytać w tym samym momencie np dwa liczniki.
Ale Sigmy Rox 9.1 nie mam zamiaru się pozbywać bo jest super licznik. Gps tez musi być. (Garmin 800,810 odpada bo pod względem funkcji mapowych jest o wieki za Locusem albo TwoNav do tego kosztuje za dużo.)

Problem w tym, że Sigma Rox nie ma GPSa i zapisuje log ( dużo b.fajnych danych) po swojemu ale bez danych GPS a to istotne.

Z drugiej strony Xperia z np.Locusem albo Oruxmap zapisuje dane Gps , puls,kadencję itd do tego widzę mapkę ,wysokości podczas jazdy -ale znowu nie zapisuje tego co Sigma.



Rozwiązania widzę 3 ( w tym 1 teoretyczne-może nierealne jak piszecie)

1.Dwa oddzielne paski na puls.( STS+ANT) Z kadencją nie ma tego problemu bo to mała ,,pierdołka'' i nie przeszkadza ale dwa paski chyba nie za bardzo wygodne. Choć brat sobie radził ( Polar + Ant) i jakoś mu specjalnie nie przeszkadzało z tym, że nie podczas jazdy rowerem a podczas chodzenia na nartach.

2.Puls tylko liczy Gps. Sigma pokazuje i zapisuje dane bez pulsu= nie mam założonej opaski z Sigmy
3. Teoretyczne -jeden pasek i dwa nadajniki.

Prawdopodobnie i tak się zdecyduje na kupno paska tego 2 rodzaju ( pasek +nadajnik), tylko chciałbym zobaczyć jakie są możliwości montowania nadajnika do paska .Może ktoś miałby jakieś wyraźne foto zaczepiania nadajnika do paska.( Dotyczy takiego typu pasków np.


http://www.eazymut.p...na-premium.html
http://www.amazon.de...pd_sim_sbs_sg_1
http://www.decathlon...id_8181212.html

#10 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 31 styczeń 2013 - 20:09

Aha. Trzeba było od razu konkretnie odpisać. Czyli jednak nie ma takiej opcji: jeden pasek i dwa nadajniki ;-).

A teraz konkretniej: pasek garmina z azymutu to stary typ premium. Ten ma problemy z przekłamywaniem tętna (częste piki hr), nowy premium wygląda tak:
http://img14.allegro...4/60/2985946055 i można kupić go na allegro zdecydowanie poniżej 200 zł.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#11 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 31 styczeń 2013 - 20:30

Dzięki , właśnie o takie fotki mocowania mi chodziło
Na zdjęciu powyżej podobnie co mojej w sigmie miejsca do wpinania i chyba tak jest w większości ale czy we wszystkich?

(Ciekawe jakby dorobić jeszcze dwa dodatkowe ,,sprzączki do wpinania)

Za nowy planuję dać góra 150 zł ,ten ze strony Azymuta tylko taki przykład.

#12 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 styczeń 2013 - 22:03

Nie zrobisz ot tak sobie dwóch dodatkowych zatrzasków do mocowania, bo musisz jeszcze stworzyć połączenie elektryczne z elektrodami/czujnikami.

Pytanie brzmi, czy np. Endomondo, MyTracks albo Strava nie spełniłyby Twoich oczekiwań. Przyznam się, że nie znam dokładnie tych aplikacji (korzystam Garmina i mam all-in-one ;-) ), ale obie te appki z tego co wiem zbierają bardzo dużo informacji. Może rzucisz okiem i sprawdzisz? Może się okazać, że Sigma okaże się całkowicie niepotrzebna.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#13 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 31 styczeń 2013 - 22:38

No właśnie -połączenie elektryczne - czyli opaska jednak jest ''mądra'' inaczej można by zwykły pasek założyć do tego przypiąć nadajnik i byłby czujnik tętna.

Co do Endomondo,Stravy i innych - Do moich zastosowań najlepszy będzie LocusPro(albo Oruxmaps) bo można odczytać mapy turystyczne nie tylko OSM, do tego ma rozbudowane funkcje mapowe w przeciwieństwie do Strawy, czy Endomodno , odczytuje czujniki ANT no i można sobie konfigurować ekran. Ipbike wygląda super ale mapy tez tylko z neta-czyli kiepskie.

Może obyło by się bez Sigmy ale ona też ma fajne funkcje jak np. prędkość wznoszenia, moc ( bez sprzętu za 1000 euro) na podstawie jakiegoś algorytmu i kadencji ( Strava nie bierze pod uwagę w tym wypadku kadencji). Do tego jest GHOST-RACE ale jakoś nie miałem czasu się tym bawić. W ogóle fajna zabawka.

#14 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 styczeń 2013 - 22:46

No właśnie -połączenie elektryczne - czyli opaska jednak jest ''mądra'' inaczej można by zwykły pasek założyć do tego przypiąć nadajnik i byłby czujnik tętna.

To nie ma nic wspólnego z "mądrością" opaski, tylko po prostu jeżeli chcesz odbierać sygnały elektryczne ze skóry, to działające przewody wydają się dość logicznym uzupełnieniem zestawu ;-)

Co do Endomondo,Stravy i innych - Do moich zastosowań najlepszy będzie LocusPro(albo Oruxmaps)

Spoko, nie spieram się - tak jak pisałem, nie znam się dobrze na appkach na telefony.

Co do Sigmy - wolałbym za bardzo podobne pieniądze Edge'a 500. Ale to oczywiście tylko ja.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#15 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 31 styczeń 2013 - 23:36

Nie tylko Ty. Ja też. Zresztą znam kilku innych i też wolą edka. No ale to poza tematem.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#16 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 01 luty 2013 - 00:12

Tylko 2 ostatnie zdania poza tematem. Za Sigme dałem rok temu niecałe 150 euro ( koszty transportu =0 bo akurat byłem przejazdem) a Edki 500 to już jednak koło 800 zł. Do tego jak kupiłbym edge 500 to i tak muszę mieć coś z mapami ( to dla mnie b.istotne) a wtedy nie byłoby miejsca na kierownicy na takie 2 dość duże urządzenia - Edek 500 jednak dużo większy od Sigmy.

#17 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 01 luty 2013 - 08:04

Ok, temat wyczerpany - zamykam.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect