Skocz do zawartości


wymarzone koła


34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_serwisant_*

Gosc_serwisant_*
  • Gość

Napisano 07 grudzień 2008 - 13:51

Wasze wymarzone koła hi-end moje mavic cosmic carbone ultimate 2008
opowiadajcie jakie wam chodza po głowie!

#2 korkus83

korkus83
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 07 grudzień 2008 - 14:46

mavic ksyrium elite 2009 to mój high-end :) możliwości finansowych

tak się przedstawiają
http://www.bike-cent...-elite-m10-2009

#3 xGx

xGx
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 grudzień 2008 - 16:56

takie co sie będą kręcić,nie centrować i będą ważyć malutko ;-)

#4 Gosc_serwisant_*

Gosc_serwisant_*
  • Gość

Napisano 07 grudzień 2008 - 17:39

te twoje mavic ksyrium elite 2009 zbytnio erodynamika nie grzesza raczej!

#5 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 grudzień 2008 - 18:22

niektórzy nawet twierdzą, że aerodynamika tych kół skutecznie hamuje rower, ja śmigam na ksyriumsl08 i jestem zadowolony

#6 korkus83

korkus83
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 07 grudzień 2008 - 18:51

te twoje mavic ksyrium elite 2009 zbytnio erodynamika nie grzesza raczej!


to jeśli masz jakieś propozycje aerodynamicznych kół w podobnej cenie to poproszę.

ja śmigam na ksyriumsl08 i jestem zadowolony


jako przykład podajesz koła o 900 zł droższe...

jeżdzę teraz na aksiumach. to co o nich powiecie ? Że ważą prawie 2 kg i lepiej je zezłomować. sorry, ale ja nie rozumiem takich uwag.

#7 Gosc_emka_*

Gosc_emka_*
  • Gość

Napisano 07 grudzień 2008 - 19:14

wymarzone = takie których nigdy nie będę mieć ?
jakieś wysokie zippy
moga byc te http://wertykal.com....kid=103&pid=541
ale ciężkie są więc tylko bym się na nie gapił, a drugie niskie i lekkie miałbym do jazdy ;-)

#8 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 grudzień 2008 - 19:32

korkus83, a czy ja powiedziałem coś złego na temat mavic ksyrium elite 2009?
ksyriumsl08 można kupić za niecałe 2 kafle w brytyjskich lub niemieckich sklepach, teraz może są nawet większe promocje po sezonowe, śmiem twierdzić że aerodynamika ksyrium elite 2009 i ksyriumsl08 jest taka sama.

#9 korkus83

korkus83
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 07 grudzień 2008 - 19:44

kr1zje odczytałem tego posta, jako deprecjacje elite, jak się okazało błędnie :-)

szukałem kiedyś aksiumów w UK i ciężko raczej spotkać na tyle tanio, żeby opłacało się je sprowadzać. jeśli pamiętasz, gdzie SLki były tak tanio to byłbym wdzięczny za jakiś namiar.

#10 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 07 grudzień 2008 - 20:14

Realne, które mam nadzieję będą:
Piasty Mack (fioletowe)
Obręcze Wolber Aspin 32h o niskim profilu
Szprychy Sapim CX-Ray czarne
Złote nyple DT ALu

Nierealne:
Lev pro-vt 1

#11 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 grudzień 2008 - 20:16

ksyriumsl08 już nigdzie nie mogę znaleźć, te na 09 są podobne a droższe?!
ale znalazłem elite z tego roku w dobrej cenie: http://www.jedi-spor...ilver-2008.html
288euro=1125pln za srebrne, dostępne pod sh/sram i campe, czarne o 10euro droższe i dostępne tylko pod sh/sram, srebrne z wysyłką wyszły by cię max 1200pln

#12 MartinezW

MartinezW
  • Użytkownik
  • 44 postów
  • SkądNowogród Bobrzański

Napisano 07 grudzień 2008 - 20:16

W tej chwili jeżdżę na Campagnolo Zonda. Ale Campa Bora Ultra mi się marzą.
Pozdr

#13 korkus83

korkus83
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 07 grudzień 2008 - 20:38

kr1zje dobra cena, ale moje wymarzone to dopiero na 2009 rok odkładam. będę miał zwrot od fiskusa właśnie tyle, że może na te elite 08 wystarczy (o ile jeszcze będą...). Model 09 jest jednak ponad 100g lżejszy...Aby wytrzeźwieje po sylwestrze lecę do skarbówki... :-D dzięki !

#14 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 07 grudzień 2008 - 21:03

O.T "Ja mam takie pytanie ekonomiczne czy takie koła Campagnolo Bora Ultra, Ghibli itd. są warte tej ceny wg. mnie warte są połowę mniej. Może cześci kosztują 5kzł a drugie tyle to cena wyglądu i marki :roll: W opisie jest że te carbonowe piasty są jakości rekordu. Obręcze capagnolo i szprychy napewno super ale napewno tyle nie kosztują."

Pytanie czysto teoretyczne czy jeśli by mi mack zrobił lekkie piasty a potem ktoś kto bawi się włóknem węglowym by mi je fajnie okleił, owinął to by się tak dało :?: Miał bym coś w stylu tych super piast campy z kół za 9kzł wzwyż

#15 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 grudzień 2008 - 21:28

A po co oklejać karbonem piasty? jeśli tylko dla wyglądu to jest czysta głupota, będzie to tylko cięższe, a będzie toczyć się jak piasta przed oklejeniem albo i gorzej.

#16 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 grudzień 2008 - 21:57

Pytanie czysto teoretyczne czy jeśli by mi mack zrobił lekkie piasty a potem ktoś kto bawi się włóknem węglowym by mi je fajnie okleił, owinął to by się tak dało Miał bym coś w stylu tych super piast campy z kół za 9kzł wzwyż

Kumpel okleił folią w wzór karbonu klamki Mirage i dał napis Chorus. Czy oznacza to, że ma Chorus'a? Nie sądzę. Wolałbym mieć czyste Mirage i nie robić sobie obciachu wytarciami folii w miejscach najczęstszego styku palców z klamkami.
Nie oznacza to jednak, że przekładam piasty Campy nad Mack'a. Osobiście wolę produkty Mack'a.

Czytając o Waszych marzeniach...szczerze współczuje. Jakbym miał takie marzenia to bym wolał odwiesić rower na hak :D
Jakby mi ktoś dawał Ksyriumy, lub jakiekolwiek inne koła fabryczne to bym je wziął tylko po to aby je sprzedać. W cenie byle jakich LEW'ów/Cosmic'ów Ultimate/Lightweight'ów mam takie oto dwa komplety:

Codzienne:
Obręcze: Ambrosio Crono F20, piasta przód: Tune Mig70, piasta tył: DT 190 Ceramic, szprychy Sapim CX-Ray, nyple alu Sapim Polyax.
Masa: 1350g/set, cena: 2700 zł.

Wyścigowe:
Obręcze EDGE 1.38, reszta ta sama. Masa: 1050g, cena: 6500 zł.

#17 Lubomir

Lubomir
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądWarszawa Bemowo

Napisano 07 grudzień 2008 - 22:36

kumpel podesłał mi takiego linka:
http://www.wdbike.bi...roducts_id=2009
natomiast sam nie wiem do jakich kółek się ślinić ;-)
marzy mi się za dwa lata start w Ironmanie - 180 km jazdy indywidualnej na czas, i jakieś fajne aero kółka mógłbym nakleić na skarbonkę, jako plan zakupowy na przyszłość - co polecicie?

#18 Gosc_serwisant_*

Gosc_serwisant_*
  • Gość

Napisano 07 grudzień 2008 - 22:47

korkus83 suchaj na twoim miejscu ja bym sie niepodniecał tymi mavic ksyrium elite 2009 bo to bardziej koła na teren niż na szose spójrz na obręcze zauwazysz kwadrat sporz na nyple zauwazysz jakies brutalnej srednicy nakretki itp.szosa to przedewszystkim aero walka z wiatrakami itp;
lebiej byłoby dołozyc pare stówek i:
przód tune mig 75 +mavic cxp33 na 24 h + sapim cxray
tył dt swiss 240s ta sama rajfa co wyzej na 28h te same szprychy
cena około 2000 lub mniej masa grubo poniżej 1500g
moze aerodynamika takiego zestawu tesz niepozostawia wiele do życzenia lecz
z wysokimi carbo rajfami za taka kwote to raczej nie bedziemy miec do czynienia chyba ze jakies planet x w promocjii moze by sie udało wychaczyc

#19 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 07 grudzień 2008 - 22:54

Elite bardziej w teren niż na szosę? :-D Jakieś nowe teorie w tym temacie powstają...


A co do aerodynamiki to bez przesady. Nie jeździsz treningów po 40 km/h, już prędzej osiągasz te prędkości co kolarze w górach. A tam liczy się bardziej waga od wysokości obręczy.

P.S. Karbon, Ty byś tylko składał i składał :-P

#20 dyki

dyki
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądTwickenhamus

Napisano 08 grudzień 2008 - 00:40

A co do aerodynamiki to bez przesady. Nie jeździsz treningów po 40 km/h, już prędzej osiągasz te prędkości co kolarze w górach. A tam liczy się bardziej waga od wysokości obręczy.


Na trening 40km/h to lepiej im mniej aerodynamiczna obrecz :P Na trening uzywam bardzo nie aerodynamiczne obrecze (i szprychy) i trzeba troche sie wyslic bardziej zeby te 40-45km/h utrzymac :arrow: odplaca sie pozniej jak sie wsiadzie na cos bardziej aero :-P

Wymarzone kola:

Codzienne: DA/Ambrosio F20/Sapim Laser/Race
Wyscigowe: Edge 1.38/Mack/CX Ray || Corima Aero/Mack/CX Ray || Ambrosio F20/CX ray/Mack
Zimowe: Novatec(Joytech)/Sapim laser/leader/Ambrosio Nemesis



Dodaj odpowiedź