Skocz do zawartości


Czego używacie do smarowania łańcucha ?


63 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gosc_mamarkowski_*

Gosc_mamarkowski_*
  • Gość

Napisano 13 grudzień 2007 - 08:23

a ja popsuję narodową zgodę co do rohloffa i wyskoczę z pochwałą produktu z kraju stars and stripes. white lighting, konkretnej nazwy nie pamiętam, ten woskowy na suche warunki. w góralu w suche dni ew. lekki deszcz jedno smarowanie starcza na 3-4 dni (insza rzecz że przy dystansach 50-60 km - ale za to w terenie). na szosie udało mi się kiedyś wyjeździć bez efektów dźwiękowych ze strony napędu tydzień. zimą głównie miasto, średnio dwie godz. jazdy dziennie, nawet przy syfie solno-błotnym jedno smarowanie starcza na dwa-trzy dni. wady - co miesiąc idzie buteleczka za 25 zeta. zalety - zero czyszczenia. łańcuch obrasta coraz grubszą warstwą, ale nie syfu, tylko smaru, niemal kompletnie izolującego od zanieczyszczeń. przy sezonowym czyszczeniu napędu wystarczy jedno płukanie łańcucha w cytrusowym odtłuszczaczu

#42 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 13 grudzień 2007 - 09:05

yhy pewnie.
tego samego srodka uzywal jeden z moich klientow i robil dokladnie tak samo. nie czyscil napedu, ten caly sie zasyfil, a efekt? wymiana calego napedu po 4 miesiacach jazdy.
gosc to turysta, ktory robi gora 600-700 km w miesiacu (po szosie).

#43 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 grudzień 2007 - 19:45

Jak łańcuch może obrastać coraz grubszą warstwą smaru? :lol: Jeśli widać coś na łańcuchu to jedynie syf...

#44 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 13 grudzień 2007 - 20:02

ravenol - ketten spray. cos takiego teraz testuje na swojej zimowce.
jak sama nazwa wskazuje srodek smarujacy jest w sprayu, w dosc duzych butlach jak na olej do lancucha. w dotyku to smarowidlo jest straaaaaaaaaaaaasznie klejace.. jak na razie zrobilem na tym 34 km i za wiele powiedziec nie moge ;-)
zobaczymy po weekendzie..

Dołączona grafika

#45 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 16 grudzień 2007 - 14:02

po 120km jazdy na ravenolu stwierdzam jedno...
!!ROHLOFF RULES!!
;-)

ravenol na poczatku wydaje sie byc ok, niestety na jednym smarowaniu przejezdzam ok 40 km i lancuch zaczyna zgrzytac, skrzypiec etc.
w terenie jest podobnie, tyle ze do tego dochodzi jeszcze syf, ktory strasznie sie klei do lancucha.
ravenol zostawia na lancuchu powlowke podobna do tej, ktora jest standartowo w lancuchach shimano (od jakiegos czasu lancuchy od hg53 w gore nie sa juz takie kleiste, sa nasaczone jakis smierdzacym czyms ;-)).

#46 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 16 grudzień 2007 - 16:47

Ja także należe do zagorzałych zwolenników tego oleju rohloff. Kupiłem dwa małe opakowania-butelki i nawet nie zużyłem połowy jednej.

#47 COST

COST
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądRADOM

Napisano 21 kwiecień 2008 - 22:30

a uzywał ktoś tego http://www.velo.com....=48&p=%&id=1260 ??

#48 Gosc_@ndy_*

Gosc_@ndy_*
  • Gość

Napisano 21 kwiecień 2008 - 22:32

Ja! Do kitu, nie kupuj, strasznie brudzi łańcuch.

#49 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 21 kwiecień 2008 - 22:45

Brudzi to raz, a dwa to, że średnio smaruje. Łańucuch strasznie głośno pracuje.
Czyli inaczej mówiąc/pisząc - rohloff rules.

#50 spros

spros
  • Użytkownik
  • 663 postów
  • Skądpolska

Napisano 22 kwiecień 2008 - 08:19

rohloff rules? - nigdy nie uzywalem. zawsze lalem FL zielony. wystarczalo ze 2x na zywot lancucha. teraz pytanie o tego rohloffa, bo byc moze dam sie namowic.
zalozmy ze musze jechac tydzien po 16h dziennie. nie mam ochoty wozic ze soba warsztatu. dajmy na to, ze trzeciego dnia bede jechal przez te 16 godzin w takim srednim deszczu. znaczy mokro, ale nie ulewa. pozostale dni suche.
czy z rohloffa cos jeszcze zostanie?? bo zielony fl ciezko, ale znosi takie warunki.

#51 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 22 kwiecień 2008 - 09:59

spros ty jestes extremista to cicho :P

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#52 dracorp

dracorp
  • Użytkownik
  • 313 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 22 kwiecień 2008 - 15:11

rohloff rules? - nigdy nie uzywalem. zawsze lalem FL zielony. wystarczalo ze 2x na zywot lancucha. teraz pytanie o tego rohloffa, bo byc moze dam sie namowic.
zalozmy ze musze jechac tydzien po 16h dziennie. nie mam ochoty wozic ze soba warsztatu. dajmy na to, ze trzeciego dnia bede jechal przez te 16 godzin w takim srednim deszczu. znaczy mokro, ale nie ulewa. pozostale dni suche.
czy z rohloffa cos jeszcze zostanie?? bo zielony fl ciezko, ale znosi takie warunki.

Nie wiem jak na takie długie wojaże, ale ogólnie rohloff oblepia łańcuch. Podczas jazdy czuć że bardziej miękko się na nim jeździ. Ale syf robi straszny pomimo że dawałem tyci kropelkę na ogniwo. Zielony FL szybko znikał a na jednym smarowaniu jeździłem przez 700km teraz częściej smaruję :)

#53 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 22 kwiecień 2008 - 15:24

Ja też jeżdżę na zielonym FL. Smaruję co najmniej 1x tydzień, albo jak jeździłem po mokrym, to zaraz po umyciu roweru. Mi FL pasi, ale rohloff kusi, więc pewnie niezadługo go kupię ;-)

pozdro horny

#54 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 22 kwiecień 2008 - 15:43

Czyli inaczej mówiąc/pisząc - rohloff rules.


Czy o ten smar chodzi? :?:

[ Dodano: 2008-04-22, 16:43 ]
http://e-rower.pl/pr...0ml-p-1305.html

#55 Gosc_@ndy_*

Gosc_@ndy_*
  • Gość

Napisano 22 kwiecień 2008 - 15:49

Tak.

#56 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 22 kwiecień 2008 - 18:01

ja ostatnio uzywalem fl pro road, najwiekszy minus to przyleganie brudu. chyba pojda za sugestia wiekszosci i wyprobuje rohloff.
odradzam pedros ice wax, poniewaz jest nieefektywny i przyciaga zanieczyszczenia

#57 Gosc_dablo1_*

Gosc_dablo1_*
  • Gość

Napisano 22 kwiecień 2008 - 18:18

od niedawna używam Rohloff do tej pory FL teraz wiem, że już chyba na zawsze pozostanę przy RF....... NAPRAWDę śWIETNE SMAROWANIE :mrgreen: POLECAM :mrgreen:

#58 Apache71

Apache71
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądPiekary Śl.

Napisano 23 kwiecień 2008 - 07:55

Czy ktoś próbowal kiedyś FL Kry Tech?
Jest też "polski" Rohloff - "Tomex" - gęsty, nie brudzi zbytnio, wydajny - próbował ktoś ?

#59 Arek74

Arek74
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • SkądDuszniki Zdrój

Napisano 23 kwiecień 2008 - 11:31

Czy ktoś próbowal kiedyś FL Kry Tech?


Nie polecam Kry Techa, wprawdzie łańcuch po tym smarze jest czyściutki i nie łapie brudów, za to po ok 30km zaczyna już mocno hałasować. Wg mnie ten smar dobry jest do smarowania linek i piwotów w przerzutkach a nie łańcucha.

Arek

#60 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 23 kwiecień 2008 - 20:41

Dokładnie tak.
To coś podobnego do ice wax'a tylko jakby rzadszy.



Dodaj odpowiedź