Skocz do zawartości


Co z tą szosą?


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Wojtek3362_*

Gosc_Wojtek3362_*
  • Gość

Napisano 19 luty 2013 - 16:12

Witam, dostałem taką szosę i chce ją zrobić na cacy na dłuższe wyprawy i do miasta. Co wymienić aby ładnie się komponowało wszystko razem? Ramy na razie nie będę malował ale jak już będę to niebieski metallic. Jakie opony i częśći kupić bo mam budżet tylko 150zł.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Koła są proste, suport jest na łożyskach maszynowych których nie będe zmieniał, opony nie pasują do koloru ramy ale i tak są poprzebijane i widać już druty.

#2 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 luty 2013 - 16:42

kup hamulce (albo chociaż klocki, chyba że dobrze to działa) i oponki - maxxisy np, albo najtańsze vittorie, albo hypersonici (są różne barwy oponek) - odradzam najtańsze kendy kolorowe - straszny syf, szybko się przebijają, brak przyczepności.

#3 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 luty 2013 - 18:38

Akurat opony na zdjęciach nie wyglądają strasznie źle - co prawda ich jakość faktycznie nie zachwyca, ale jeżeli z bliska nie widać pęknięć, zostawiłbym je i zainwestował w nowe klocki hamulcowe, linki i pancerze, po tylu latach może też przydać się wymiana łańcucha. Nowe dętki też by się przydały - wg mnie to nawet ważniejsze od opon, a znacznie tańsze.

Jeżeli rower ma się nadawać na dłuższe wyjazdy, pomyślałbym też nad koszykami na bidon i bidonami, bo nie widzę ich tutaj.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4 Gosc_Wojtek3362_*

Gosc_Wojtek3362_*
  • Gość

Napisano 19 luty 2013 - 18:53

Łańcuch widać jest prawie nowy SHIMANO pancerze i linki też, więc zostają ;-) Osprzęt ogólnie nie jest stary ale bardzo słaby. Dętki są ok, ale opony są straszne, kamienie nawet z nich wyciągałem. Wystawiłem trochę rzeczy na znany portal aukcyjny, więc mam w planach cały rower uzbroić w shimano 105 oprócz kół. Oczywiście części będą używane.

#5 Gosc_Wojtek3362_*

Gosc_Wojtek3362_*
  • Gość

Napisano 20 luty 2013 - 08:51

A ile może być warty ten rower? Myślę żeby go sprzedać i złożyć na jakieś ramie z lepszą geometrią bo tutaj jest to trochę rozlazłe.

Obręcze: Mavic
Rama: NN chyba czechosłowacka, jest z roku 1952
Przerzutka tył: Shimano sis
Łańcuch: Shimano
Korba: NN alu jeden blat
Hamulce: Alhonga
Klamki: Balilla
Mostek: Marcel alu
Sztyca: NN
Baranek: ZZR Romet
Owijka: NN
Suport: Łożyska maszynowe NN
Opony: Kenda
Piasty: NN alu
Manetka: Sachs Huret.

#6 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 luty 2013 - 11:52

I tu jest pies pogrzebany - ani to robić, ani sprzedawać... Ja wiem? ze 200 może za niego skasujesz, chyba że jesteś dobry w targu to za 250, ale to ciężko.



Dodaj odpowiedź