Skocz do zawartości


wymiana detki


32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_zbigniew2_*

Gosc_zbigniew2_*
  • Gość

Napisano 23 grudzień 2008 - 00:26

witam!
mam stara szosowke, w ktorej zepsulem wentyl. nastepnie zdjalem kolo, opone i detke. do obreczy byl przyklejony taki jakby gumowy pasek. i tu moje pytanie, do czego on byl? jezeli kupie nowa detke, to czy bedzie tam taki pasek, czy on jest niezbedny? ten co byl oderwalem, mial taki zoltawy kolor i byl stary, zniszczony.

mialem jeszcze szytke, ktora nalozylem na ta obrecz. szytka pasuje idealnie, niczym jej nie kleilem i trzyma sie swietnie, wiec po co uzywa sie klejow do klejenia szytek? i czy moge tak zostawic i jezdzic, bo z tego co wiem to sa obrecze do szytek i detek, ktore roznia sie od siebie...?

ostatnia sprawa to pompowanie kolo. przy pompowaniu pilki mozna uzywac samej igly, ale sa takze takie wezyki, przedluzenia, ktore ulatwiaja pompowanie i przy pomocy ktorych igla sie nie lamie. czy istnieje cos takiego do pompki szosowej?

pozdrawiam ;]

#2 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 grudzień 2008 - 20:31

Opaska na obręcz musi być bo inaczej dętka sie przetnie od otworów wierconych pod nyple (większość obręczy je ma). Opaskę kup nową - kosztuje od 1 zł.
Szytka musi być stosowana z odpowiednią obręczą i koniec :D
Wężyki przedłużające można kupić.

#3 Gosc_zbigniew2_*

Gosc_zbigniew2_*
  • Gość

Napisano 23 grudzień 2008 - 21:11

o wlasnie, o opaske mi chodzilo ;) ona ma juz klej na sobie, czy nalezy dokupic jakis? poza tym spytam sie w rowerowym jak cos ;p

no to moze takie pytanie dla mnie na przyszlosc, jak odroznic obrecz dla szytki od tej dla zwyklej opony?

i to ostatnie, czy klejenie szytek jest obowiazkowe ;d?

pozdro

#4 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 23 grudzień 2008 - 21:15

Klejenie szytek jest konieczne, inaczej grozi to poważną glebą.
Obręcze pod szytki są płaskie, takie jak na zdjęciu poniżej.

Dołączona grafika

Obręcze pod opony wyglądają tak.

Dołączona grafika

#5 Gosc_zbigniew2_*

Gosc_zbigniew2_*
  • Gość

Napisano 23 grudzień 2008 - 21:35

dzieki ;)

wszystko juz wiem

#6 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 grudzień 2008 - 21:44

Opaski się nie przykleja do obręczy. Te, najczęściej dostępne są wykonane z alastycznego materiału i wystarczy je naciągnąć na obręcze. Są oczywiście wersje w postaci taśmy z klejem, ale nie spotkasz takich w sklepach rowerowych.

#7 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 23 grudzień 2008 - 22:25

przypuszczam, że masz szytki, które były klejone na taśmie dwustronnej do szytek. chyba nawet mam gdzieś taki komplet na 2 koła. pozdr

#8 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 23 grudzień 2008 - 22:27

Ok, tylko w takim razie - w jaki sposób była tam wcześniej założona opona z dętką?

#9 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 23 grudzień 2008 - 22:32

faktycznie kolega pisze o oponie z dętką. może poprzednik po prostu nakleił co miał pod ręką. pozdr

#10 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 grudzień 2008 - 22:40

może poprzednik po prostu nakleił co miał pod ręką

Ale jak? :D To nie miało prawa działać. Nie możliwe.

#11 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 23 grudzień 2008 - 22:58

Lepiej to wyjaśnijmy zanim kolega wsiądzie na rower i zrobi sobie krzywdę ;-)

Mam kolegę w pracy co jak kiedyś zobaczył, że przyjechałem do roboty na kolarce to powiada:
"Fajny rower ale ja już na kolarkę w życiu nie wsiądę po tym, jak wyremontowałem sobie kolarzówkę wujka i na pierwszej jeździe na zakręcie spadła mi opona" :mrgreen:

#12 Gosc_zbigniew2_*

Gosc_zbigniew2_*
  • Gość

Napisano 24 grudzień 2008 - 01:23

ale w czym jest teraz problem?

zdjalem opone z detka i usunalem stara gume opaske. teraz mam nowa detke, ktora chce zalozyc, ale pierw kupie opaske i gitara gra ;p

cos nie tak w tym co pisze? ;p

#13 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 24 grudzień 2008 - 04:36

ale w czym jest teraz problem?

zdjalem opone z detka i usunalem stara gume opaske. teraz mam nowa detke, ktora chce zalozyc, ale pierw kupie opaske i gitara gra ;p

cos nie tak w tym co pisze? ;p


Wszystko w porządku tylko jak to na forach każdy z kolegów chce być tym, który doradzi Tobie najskuteczniej a że nie raz zboczą z tematu to już trudno. :mrgreen:

#14 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 25 grudzień 2008 - 19:30

Problem jest w tym, że ja na przykład dalej nie wiem czy ty masz koła na szytki czy opony.
W pierwszym zdaniu pisałeś, że zdjąłeś dętkę i oponę, a w drugim, że na to samo koło założyłeś szytkę - jak pisał Karbon - to nie ma prawa działać.
A puenta z historyjki o moim koledze jest taka, że on nie mając bladego pojęcia o różnicach między oponą a szytką nie wiedział że te drugie przykleja się do obręczy - nie zrobił tego i zaliczył glebę zniechęcając się do jazdy na szosówce :mrgreen:
To wszystko z czystej troski, żeby kolejny fan szosy nie zniechęcił się nam przypadkiem.

#15 Skeletor

Skeletor
  • Użytkownik
  • 128 postów
  • SkądTarnobrzeg /Krk

Napisano 26 grudzień 2008 - 15:30

no właśnie jak ty założyłeś sztyke jak powinna być opona i dętka (przynajmniej tak wynika z pierwszego zdania w pierwszym poście)?

#16 Gosc_zbigniew2_*

Gosc_zbigniew2_*
  • Gość

Napisano 27 grudzień 2008 - 19:49

kola mam na opone, rok juz jezdzilem na oponach na tym rowerze, ale myslalme ze nie ma roznic jakie kola i dlatego nalozylem szytke. nastepnie zostalem doinformowany tutaj i wiem, ze musze miec detke, dlatego szytke zdjalem ;p

[ Dodano: 2008-12-30, 13:29 ]
dzien dobry, znowu ja.

mam teraz kolejny problem z zalozeniem opony, a myslalem ze wymiana detki to bedzie najlatwiejsze co mozna zrobic w rowerze ;/.
w oponie na krawedziach mam druty i najpierw zakladam polowe opony, tzn jeden drut na calej dlugosci obreczy. juz przy tym sie troche nameczylem... nastepnie wkladam detke na obrecz zaczynajac od wentyla. no i na koniec probuje 'zamknac' calosc, wsadzajac druga polowe detki - drugi drut, na obrecz. zostaje mi 20-30 cm do konca i kicha... drut jest taki naprezony, ze nie chce dalej wejsc i koniec. silowalem sie z nim dosc dlugo i kurde sam nie wiem co mam teraz zrobic... podwazyc nie probuje, bo po pierwsze moge przebic detke, a po drugie to predzej sie drut wygnie, a jak juz delikatnie probowalem nieostrym narzedziem, to mi opona schodzila w nizszej czesci kola.

wstyd z takim problemem pisac na forum, ale juz sam nie wiem czemu to za cholere nie chce wejsc... albo cos robie zle lub mam jakies lewe kolo/opone.
sa opony bez druta? bo masakra z tym co teraz mam...

[ Dodano: 2008-12-30, 13:34 ]
czy mozna temat jakos podbic? ;p

#17 matheo

matheo
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • SkądOtwock

Napisano 30 grudzień 2008 - 14:02

up!

#18 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 30 grudzień 2008 - 14:13

zbigniew2, najlepiej polecam kupic opone zwijaną. nie ma tyle kłopotu z jej założeniem...

http://bikeserwis.pl...ijana--czerwona

chocby taka.. taia a dobra..
sam zbieram kase aby ją sobie zamówić.. :-)
z drutami to nawet problem aby zdjąc oponke :-?

#19 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 30 grudzień 2008 - 14:21

najlepiej polecam kupic opone zwijaną. nie ma tyle kłopotu z jej założeniem...

A z innymi jest problem ? :shock:

#20 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 30 grudzień 2008 - 14:29

Arnoldzik, przeczytaj post zbigniewa...
sam tez wiem z wlasnego doświadczenia..



Dodaj odpowiedź