Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyroweruj marzenia dla Szymona, czyli rowerem dookoła Polski


44 odpowiedzi w tym temacie

#21 mad

mad
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądSompolno

Napisano 19 marzec 2013 - 19:47

maciej1986, Dziękuję.
Postanowiłem do zakładki "linki" dodać info o Drużynie Szpiku, której z resztą jestem członkiem.
charles7310, Raczej Poznań traktowałbym przelotowo, więc raczej nie zawitam, ale dziękuję za propozycję. Kiedyś tam zapewne wjadę.

#22 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 marzec 2013 - 20:41

Jak widze to kolega leci przez Kraków .
Jakby co to masz serwis gratis, regulacje, itd co tam będzie potrzebne z technicznego punktu widzenia.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#23 Gosc_RafalPolo_*

Gosc_RafalPolo_*
  • Gość

Napisano 19 marzec 2013 - 22:12

jesli chodzi o trase, z pyskowic wjezdzasz na gliwice i z toszeckiej wjezdzasz na ulice jana jerozianskiego, tamtedy nie wjedziesz bo to ulica szybkiego ruchu, policji pelno etc
Nie wiem czy to jest Twoja finalna trasa, ale ta ogolnie przez slask gliwice,zabrze,chorzow etc jest mocno naszpikowana glownymi trasami, gdzie ruch jest niesamowity. Szczere doradzam objechanie jakos calego GOPu. Np mozesz zjechac prostopadle do giwic/zabrza przez knurow, mikolow, tychy, oswiecim i wiedz sobie do krakowa. Takze bedziec jechac glownymi trasami, ale chociaz bedzie troche zielonego, a nie sam smog miedzy miastami ;)

#24 mad

mad
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądSompolno

Napisano 23 marzec 2013 - 21:37

Wracam właśnie z forum podróżerowerowe. Ależ się nachodziłem hah, ale nie o tym. Chciałem podzielić się gościnnością (lub wyżalić - jak kto woli), jaką tam zastałem, a właściwie jej brakiem. Zamieściłem tam zdecydowanie więcej informacji, niż w pierwszym poście tego tematu, a zostałem posądzony o "reklamę" i wykorzystanie forum jak słupa ogłoszeniowego. Myślałem, że to poważne forum, a tymczasem ocenia się tam ludzi po numerkach - liczbie postów i przejechanych gmin, a resztę zlewa ciepłym moczem. Jest mi tym bardziej przykro, że od półtora roku jestem jego użytkownikiem.

Tymczasem dziękuję Wam za zainteresowanie, zaoferowaną pomoc i życzliwość. Trasa uległa lekkiemu rozszerzeniu. W zakładce mapa znajdziecie również orientacyjnie wytyczone etapy.

Etap 1. to jedynie plan. Start podlega negocjacjom. Prawdopodobnie rozłożę to na dwa dni. 370 km pierwszego dnia wyprawy nie byłoby zbyt mądre, a również nie chcę korzystać z usług PKP, ani innego transportu. W wypadku sprzyjających warunków - wiatr w plecy + chętni do jazdy na dłuższym dystansie spokojnie byłoby to wykonalne.
Jeżeli bylibyście chętni zorganizować jakąś grupkę to nie widzę przeszkód.

Niebawem pojawi się też informacja o samym Szymonie dla którego to wszystko ma miejsce.

Trzymajcie się!

#25 mad

mad
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądSompolno

Napisano 25 marzec 2013 - 15:11

Nowy post, nowy patron medialny, krótkie słowo na dobry początek tygodnia:

http://wyroweruj.blo...-medialnym.html

#26 michal2

michal2
  • Użytkownik
  • 140 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 marzec 2013 - 17:55

Wracam właśnie z forum podróżerowerowe. Ależ się nachodziłem hah, ale nie o tym. Chciałem podzielić się gościnnością (lub wyżalić - jak kto woli), jaką tam zastałem, a właściwie jej brakiem. Zamieściłem tam zdecydowanie więcej informacji, niż w pierwszym poście tego tematu, a zostałem posądzony o "reklamę" i wykorzystanie forum jak słupa ogłoszeniowego. Myślałem, że to poważne forum, a tymczasem ocenia się tam ludzi po numerkach - liczbie postów i przejechanych gmin, a resztę zlewa ciepłym moczem. Jest mi tym bardziej przykro, że od półtora roku jestem jego użytkownikiem.

Jako osoba z tego forum odpowiem Ci tutaj, bo zarzuty są przesadzone.

Taką reakcję sam sprowokowałeś. Piszesz, że jesteś użytkownikiem tego forum od 1,5 roku, ale widać, że przez te 1,5 roku spędziłeś na nim 3,5h czasu i nie napisałeś żadnego postu; innymi słowy założyłeś sobie konto 1,5 roku temu i z forum wiele nie korzystałeś, a sam nie wniosłeś w nie absolutnie nic. Swój wątek wrzuciłeś do wątku "Podróże i Wyprawy" zaśmiecając go, bo tam wrzuca się tylko relacje z wypraw ODBYTYCH, a nie dopiero planowanych, do tego jest specjalnie stworzony osobny dział. Ów dział został stworzony właśnie dlatego, że było mnóstwo osób, które chciały zareklamować swój blog na tym poczytnym forum umieszczając do niego link, tak by google go wyżej pozycjonowało; poza tym słowa nie napisałeś w jakimkolwiek innym temacie. Więc nie dziw się że wzięto Cię za kolejnego reklamiarza, bo poza wstawieniem wątku o swojej wyprawie - nie napisałeś na forum absolutnie nic, nie skorzystałeś z działu "Przywitaj się" itd. Takich osób jak wspominałem było bardzo dużo - zakładali konto wrzucali coś o swojej stronie internetowej, koniecznie linka i więcej się nie pojawiali.

Nikt Twojego wątku nie usuwał, nikt nie dawał ci ostrzeżeń (taka cenzura obowiązuje na tym forum, pewnie za tę wypowiedź tez dostanę takie ostrzeżenie za offtopa (sic, na tym forum moderatorzy dają ostrzeżenia za offtopy!) i szybko zostanie ona skasowana. A Ty zamiast rzeczowo odeprzeć zarzuty administratora o reklamowanie swojego bloga (mogłeś to zrobić w banalny sposób, wystarczyło spokojnie odpowiedzieć) - jak dziecko najeżyłeś się, zagotowałeś i skasowałeś swoje wszystkie posty; a teraz jeszcze tutaj oczerniasz podrozerowerowe.info.

Wiele osób by Ci chętnie pomogło, dało jakieś rady (jak dawałem Ci już parę razy), wystarczyłoby trochę spokoju.

#27 mad

mad
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądSompolno

Napisano 29 marzec 2013 - 18:42

Godziny zalogowania nie świadczą o tym, iż nie przeglądałem forum. Po formacie dysku twardego najzwyczajniej zapodziało mi się hasło. Zostałem osądzony po numerkach, jak już powiedziałem. Śledziłem z zaciekawieniem wątek wyprawy Emesa, Twoje, Waxmunda, porady sprzętowe etc. Nie miałem nic ciekawego do dodania w tak zacnym gronie, które wiele kilometrów przejechało i nie potrzebuje "porad" żółtodzioba. Za bezsensowne uważam również umieszczanie postów pod każdą wyprawą w stylu "super, zazdroszczę". Nie sztuka wstawić kilka beznadziejnych emotek, a wnieść coś ciekawego do wątku.
Naprawdę słowa z tamtego forum dały mi dużo do myślenia w kwestii organizacji wyprawy, biwaku, doboru sprzętu.
Inni użytkownicy biorący udział w dyskusji próbowali przetłumaczyć to adminowi, ale uparł się przy swoim.
Jakim sposobem oczerniam? Nic nie zmyśliłem.
Nie widzę sensu w trzymaniu wątku na forum, które każdemu wadzi. Nie zależy mi na poklasku, "reklamie", "spamie", ale widocznie inni tak to odbierają. Tak czy siak już tam nie zaglądam i nie mam zamiaru. Możesz traktować to jako dziecięcego focha. Niemniej jednak forum to straciło ogromnie w moich oczach.
Nie mam zamiaru kontynuować dyskusji na temat powyższego forum. Rozmowę/monolog uważam za zakończoną.
Moderatora proszę o wyrozumiałość.

A Tobie, Michale serdecznie dziękuję za udzielone rady. Również mi pomogły.

#28 michal2

michal2
  • Użytkownik
  • 140 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 marzec 2013 - 21:30

Godziny zalogowania nie świadczą o tym, iż nie przeglądałem forum. Po formacie dysku twardego najzwyczajniej zapodziało mi się hasło. Zostałem osądzony po numerkach, jak już powiedziałem. Śledziłem z zaciekawieniem wątek wyprawy Emesa, Twoje, Waxmunda, porady sprzętowe etc. Nie miałem nic ciekawego do dodania w tak zacnym gronie, które wiele kilometrów przejechało i nie potrzebuje "porad" żółtodzioba. Za bezsensowne uważam również umieszczanie postów pod każdą wyprawą w stylu "super, zazdroszczę". Nie sztuka wstawić kilka beznadziejnych emotek, a wnieść coś ciekawego do wątku.


Ale przyznasz sam, że z boku wygląda to inaczej, administrator nie musi tego wiedzieć, a że było mnóstwo przypadków reklamiarstwa ma prawo podejrzewać że i tak jest w Twoim przypadku. Nikt Cię z forum nie wyrzucał, wątek usunąłeś sam, wystarczyło spokojnie wyjaśnić administratorom o co chodzi, poprosić o przeniesienie do prawidłowego działu - i wszystko byłoby OK

Jakim sposobem oczerniam? Nic nie zmyśliłem.


Napisałeś "Myślałem, że to poważne forum, a tymczasem ocenia się tam ludzi po numerkach - liczbie postów i przejechanych gmin, a resztę zlewa ciepłym moczem. "
A to jest oczywista nieprawda, nikogo nie ocenia się tam po liczbie postów, gmin, czy tym bardziej nie olewa; jak na forum internetowe panuje tam przyjazna atmosfera; było to klasyczne nieporozumienie, które można łatwo zażegnać; na uwagi administracji zareagowałeś za impulsywnie i dalej się już samo nakręciło.

Nie widzę sensu w trzymaniu wątku na forum, które każdemu wadzi. Nie zależy mi na poklasku, "reklamie", "spamie", ale widocznie inni tak to odbierają. Tak czy siak już tam nie zaglądam i nie mam zamiaru. Możesz traktować to jako dziecięcego focha. Niemniej jednak forum to straciło ogromnie w moich oczach.


Wątek nikomu nie wadził, po prostu było podejrzenie (jak wspominałem wyciągnięte na logicznych podstawach, bo wcześniej było wiele takich przypadków) że może chodzić tylko o reklamę (w tym przypadku bloga), a na tym forum jesteśmy uczuleni na tym punkcie. I to był jedyny zarzut, przecież nikt nie napisał cokolwiek negatywnego o Twoim wyjeździe, czy tym bardziej godnej pochwały chęci pomagania innym

A Tobie, Michale serdecznie dziękuję za udzielone rady. Również mi pomogły.


I tak samo jak ja chętnie Ci tam pomogą inni, bo idea Twojego wyjazdu znacznie bardziej pasuje do zakresu tematycznego podrozerowerowe.info (czyli podróże, wyprawy na rowerze, jazda z bagażem, sprzęt do tego potrzebny itd.) niż do forumszosowe.org, które ma tematykę dotyczącą głównie jazdy szosowej w stylu sportowym (treningi, osiągi, wyścigi, sprzęt szosowy itd). Nie jestem tam administratorem, ale myślę, że dałoby radę odkręcić tę sprawę i wątek z powrotem przywrócić, usuwając z niego wszystkie kwestie nie związane z samym wyjazdem, jak chcesz to mogę tę sprawę wyjaśnić administracji. W ten sposób możesz zainteresować swoim wyjazdem większą liczbę rowerzystów, może znaleźć jakiś chętnych na kawałek trasy, uzyskać jakieś porady co do trasy czy sprzętu itd.

#29 mad

mad
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądSompolno

Napisano 31 marzec 2013 - 02:32

Nowy wpis:
http://wyroweruj.blo...-pora.html#more
Zawsze jest pora na trening!

#30 mad

mad
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądSompolno

Napisano 12 kwiecień 2013 - 17:53

http://www.wyroweruj...e-proznuje.html
Od dzisiaj obowiązuje nowa domena: wyroweruj.pl
Serdecznie zapraszam.

#31 mad

mad
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądSompolno

Napisano 19 kwiecień 2013 - 12:20

Jeżeli macie ochotę poznać Szymona, to zapraszam http://www.wyroweruj...dzieciecym.html

#32 mad

mad
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądSompolno

Napisano 02 maj 2013 - 17:14

Kto tylko ma ochotę i trochę siły może potowarzyszyć mi kilka kilometrów na trasie - zależnie od możliwości. Byłby ktoś zainteresowany dołączeniem?
W zakładce Mapa są wytyczone orientacyjnie etapy podróży. Start nie jest jeszcze dokładnie określony, ale planuję 24/25 lipca start ze Sompolna do Poznania, potem Poznań - Szczecin.
Maćku, jeżeli zebrałbyś kilka osób do towarzystwa na kilka kilometrów, a nawet do samego Szczecina byłoby bardzo miło.

Przypominam o pocztówkach, które możecie zakupić pomagając Szymonowi w rehabilitacji.
Zapraszam na facebooka oraz stronę internetową po większą dawkę informacji http://www.wyroweruj.pl/

Co do początkowych zapytań o bagażnik: lecę z sakwą Bikepack.

#33 Damiano

Damiano
  • Użytkownik
  • 321 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 02 maj 2013 - 19:53

A dlaczego pchasz się przez środek Śląska? Jeśli nie byłeś to możesz część jechać przez Jurę krak-częstochowską.
Z Krakowa na północny zachód i kierować się na Skałę lub Ojców, potem Sułoszowa, Olkusz, Klucze, Ogrodzieniec i Zawiercie.
Inny wariant to ze Skały na Wolbrom, Pilicę, Ogrodzieniec i Zawiercie (pożegnanie z Jurą). Dalej Myszków, Koziegłowy, Wozniki, Kalety , Tworóg, Toszek.
Od Myszkowa niezbyt znam tereny, więc nie wiem jak z ruchem np. Drogi możesz sobie sprawdzic na google street view. A jura to pagórki i raczej malownicze rejony, więc warto przejechać.

#34 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 02 maj 2013 - 20:40

Maćku, przez pierwsz km ja Ci z chęcią potowarzyszę.
Zawiedziony jednak jestem terminem Twojej wyprawy, myślałem, że będziesz mnie wspierał w Ślesinie na 1/4 IM i był świadkiem tego ja staję na pudle w kat. wiekowej :(((

#35 mad

mad
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądSompolno

Napisano 02 maj 2013 - 20:43

Ciekawy pomysł. Nie myślałem o tym. Pcham się przez środek, ponieważ w Chorzowie mam nocleg zagwarantowany.

Garenge, będę duchem. Jak będę narzekał, że słabo mi się kręci - zrobi mi się przyjemniej, że masz jeszcze bardziej mokro i jeszcze gorzej.

#36 Damiano

Damiano
  • Użytkownik
  • 321 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 20 maj 2013 - 18:26

Widzę, że lekko zmodyfikowałes trasę;)
Jeśli można jeszcze cos podpowiedzieć, to:
1. Trasa od Zawiercia do Dąbrowy i Będzina jest dośc obłozona min przez ciężarówki, ale jesli bedziesz jechał w niedzielę lub święto to mozna jechać.
2. Jęsli w dzień roboczy to lepsza opcją jest odbicie w Ogrodzieńcu na Dąbrowę - przez Niegowonice, Łosień. Ruch tu mniejszy.
3. Można jeszcze inną trasą: jak wyżej odbicie w Ogrodzieńcu na Dąbrowę, ale potam Rokitno, Łazy, Wysoka, Chruszczobród, Gołuchowice (można od razu do Trzebiesławic z pominięciem Gołchowic, ale z 1km złej nawierzchni) , Trzebiesławice, Podwarpie, Tuliszów, Toporowice, Dabie, Strzyżowice i dalej do Chorzowa. Ten wariant prowadzi drogami lokalnymi o raczej nieduzym ruchu.
Będąc w Ogrodzieńcu można zahaczyć o ruiny zamku na Podzamczu, ale to zależy od formy i sił;)

#37 mad

mad
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądSompolno

Napisano 12 czerwiec 2013 - 18:15

Będę w weekend w Warszawie, jeżeli jest ktoś chętny spotkać się, pogadać, pojeździć, oprowadzić, jestem otwarty na propozycje. Kontakt tylko e-mail.

#38 mad

mad
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądSompolno

Napisano 05 lipiec 2013 - 15:04

Widzę, że ktoś podkleił temat. Jest mi bardzo miło, dziękuję.
Akcja kręci się z dnia na dzień co raz szybciej. Do startu tylko 20 dni! Praktycznie wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Nawiązałem współpracę z kilkoma firmami, które bardzo pomogły mi w skompletowaniu potrzebnego sprzętu i serwisu roweru. Bez nich byłoby ciężko. Wkrótce na blogu pojawią się informacje o owych firmach/ludziach, a po wyprawie prócz relacji będziecie mogli znaleźć tam wiele recenzji i testów użytego sprzętu.

Nie zapomnijcie o sprawdzaniu postępów na stronie, oraz fanpejdżu: https://www.facebook.com/wyroweruj
Jeżeli macie jakieś pytania/problemy/spostrzeżenia - piszcie, postaram się odpowiedzieć.

Pamiętajcie o kartkach. Jest ich bardzo dużo i byłoby miło, gdyby każda pocztówka znalazła swojego właściciela.

#39 mad

mad
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądSompolno

Napisano 08 lipiec 2013 - 09:12

W najnowszym wpisie o tym, jak znaleźć sponsora. http://www.wyroweruj...c-sponsora.html

#40 mad

mad
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądSompolno

Napisano 15 lipiec 2013 - 15:10

O przygotowaniach http://www.wyroweruj...ygotowania.html



Dodaj odpowiedź