Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rdza na komponentach..


26 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 19 styczeń 2009 - 22:02

Wystarczy taki zasolony rower zotawić w ogrzewanym pomieszczeniu to jeszcze szybciej rdza go weźmie :lol: Nie od dziś wiadomo, że niskie temperatury spowalniają wszelkie procesy, czemu mięso trzymamy w lodówkach a nie na kaloryferach.

tak zdecydowanie polecam ciepłą kołderkę, albo kocyk elektryczny

#22 Von Munchhausen

Von Munchhausen
  • Użytkownik
  • 273 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 styczeń 2009 - 23:55

No to po kolei, coby zamieszania nie było:

Syberyjski mróz może uszkodzić łańcuch czy w ogóle rower w jednym wypadku - gdy metal zrobi się kruchy wskutek temperatury. Tyle tylko, że mrozów syberyjskich u nas nie ma. Pomysł z solą i mrozem - no cóż, lód korozji nie spowoduje. Ale sól min. obniża temperaturę topnienia wody i raczej nie sprzyja utrzymaniu maszyny w odpowiednim stanie - niby temperatura poniżej zera, wilgoć nie grozi a tu niespodzianka...

Co do przechowywania roweru - z uwagi na temperaturę lepiej przechowywać maszynę tam, gdzie jest nieco cieplej. Koc, cóż... :mrgreen:
W tym roku zdarzyło mi się trzymać MTB przez parę dni w ujemnej temperaturze, poniekąd z ciekawości (przybudówka, temperatura wewnątrz spadała do ok -5stopni).

Przy pierwszej próbie ruszenia maszyny okazało się, że manetki ledwo działają a jeden z hamulców zamarzł. Po przechowaniu maszyny w temperaturze +15 problemy zniknęły, po dokładnym oczyszczeniu.

Wniosek? Ujemne temperatury same z siebie mają się nijak do korozji, ale do sprawności maszyny bywa że i owszem. To sól jest problemem. Która sypana jest ghry temperatury odpowiednio spadną.

Wniosek Nr2 dla siebie: pisać bardziej zrozumiale, nie jednym ciągiem bo łatwo o pomyłkę :->
Pozdrawiam :mrgreen:

#23 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 styczeń 2009 - 21:15

Mi raz spd w mtb'ie pordzewiały w lato i bloki w butach, ale ta powierzchowna rdza tak szybko zniknęła jak się pojawiła :lol:

#24 Von Munchhausen

Von Munchhausen
  • Użytkownik
  • 273 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 styczeń 2009 - 21:53

Bo z powierzchniową nie ma większych problemów - bywało, że zwykłe przetarcie szmatką załatwiało sprawę.

#25 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 21 styczeń 2009 - 07:56

dokładnie, mój zimowiec co 2 trening kończy ze złotym nalotem na 2 dzień... standardowe czyszczenie i śladu nie ma. Głębszej rdzy nigdy na rowerze nie miałam więc się nie wypowiadam ;p

#26 sorton

sorton
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • SkądWawa

Napisano 26 październik 2009 - 13:53

u mnie sie rdza pojawila na szprychach co tu poczac ? wymienic wszystkie szprychy czy jest jakis tanszy sposob ?

#27 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 26 październik 2009 - 15:34

sorton, To masz jakiś makrokesz bo dobre są nierdzewne. Chyba zostaje przeszlifować i spray'em przejechać albo wymienić.



Dodaj odpowiedź