Skocz do zawartości


Pomoc w remoncie szosy


37 odpowiedzi w tym temacie

#21 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 29 styczeń 2009 - 22:59

Moja rama jest lutowana lutem srebrowym, malowałem ją proszkowo i nic jej się nie stało.

[ Dodano: 2009-01-29, 23:01 ]
BTW, vmax, koło świdnika była kiedyś galwanizernia (chyba tak się to zwie), miał ją znajomy mojego ojca, podobno robili dobrze i tanio, nie mam pojęcia gdzie, i czy w ogóle jeszcze istnieje, ale popytaj, może akurat.

#22 Gosc_vmax_*

Gosc_vmax_*
  • Gość

Napisano 30 styczeń 2009 - 03:46

Grzesiek colnago z historią , klasyczna stal . Daki a może jakiś bliższy namiar ? Z tym lutem to ładne kwiatki ,będe uważał

#23 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 30 styczeń 2009 - 18:12

Nie ma co uważac ,lutowanie twarde to ne cyna , żeby cos sie stało potrzeba ponad
700 C . Proszkowo malują na jeden kolor ,a jak ramka jest tego warta to może warto poszukac kogoś kto ją odrestauruje artystycznie .

#24 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 30 styczeń 2009 - 18:30

Nie wiem dokładnie jakie artystyczne malowanie masz na myśli Rebe, ale ja właśnie gdzieś w marcu planuje u znajomego w Lublinie pomalować swoja rame (główkę, górna i dolną rurę) aerografem. Długo szukałem, ale w końcu udało mi się znaleźć kogoś kto się tym zajmuje. Myśle, że jaby znaleźć jakiś ciekawy wzór to efekt mógłby być narawdę niezły.

#25 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 31 styczeń 2009 - 16:08

Właśnie malowanie aerografem . Na "forum rowerowym jest temat malowania i ktoś tam się reklamuje . Dawno tam nie zaglądałem ,ale był specjalny temat.
Pewnym rozwiązaniem są na jednym kolorze naklejki firmowe.

#26 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 31 styczeń 2009 - 21:26

nie chce zakładać nowego tematu

mam sore i interesuje mnie wymiana kółek prowadzących. Jakie sa odpowiednie do tej przerzutki i jakie gdzie umiescic ? jedna ma napis narrow czyli gdzie bedzie ?>

#27 Gosc_Karaszon15_*

Gosc_Karaszon15_*
  • Gość

Napisano 31 styczeń 2009 - 23:19

Powracając do poprzedniego wątku przypominam ze jesli chcesz idealnie odwzorowac oryginał to na głowce logo w colnago nie jest malowane tylko naklejane i lakierowane :)
Tak przy okazji... Jest ramka Colnago Dream Lux do odnowienia..a wlasciwie to naprostowania i odkształcenia . Samochod uderzył w okolicach suportu i jest zgięta skośna rura ...w tym modelu przekroj rury jest dosc finezyjny....
Malowanie da sie zrobić , ale pytanie jest takie :
Zna ktos moze kogos kto zajął by się próbą przywrócenia geometrii ramy i odkształtowania rury ?
Stuknięty suport pociągnął za sobą dół tylnych widełek , ale szkoda zeby taka rama sie zmarnowała... Prosił bym o rady , sposoby , namiary i pomoc... :)
Pozdrawiam :)

#28 xGx

xGx
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 luty 2009 - 00:47

podobno Gromada zajmuje sie takimi rzeczami http://www.gromada.waw.pl/

#29 Fifi

Fifi
  • Użytkownik
  • 174 postów
  • Skądtj�na pengar

Napisano 01 luty 2009 - 10:48

www.biobike.pl Moje koledze naprostowali tylne widełki, jest zadowolony.

#30 Gosc_Karaszon15_*

Gosc_Karaszon15_*
  • Gość

Napisano 01 luty 2009 - 20:33

Dzięki wielkie :) Każda wskazówka się przyda ...

#31 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 07 luty 2009 - 18:48

Co trzeba smarować i czym przy składaniu roweru, a czego nie wolnbo ?

#32 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 luty 2009 - 18:51

Przestań zadawać pytania, zanim o coś zapytasz, zwłaszcza takie podstawowe sprawy użyj, opcji szukaj, jest na pewno jakiś temat o smarach.

#33 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 08 luty 2009 - 00:24

Masz rację, to podstawowa i kluczowa sprawa i niekoniecznie banalna. Poza tym nie mam czasu przelatywać ponad 40 stron z tematami i setki z postami by znaleźć dwa zdania na temat co posmarować, a co nie. Tym bardziej, że temat tyczy sie remontu szosy, więc pisze na temat :roll:

#34 Gosc_Karaszon15_*

Gosc_Karaszon15_*
  • Gość

Napisano 08 luty 2009 - 01:19

Do tego co smarować nie trzeba mieć zaawansowanej cyklozy czy tez magistra z inżynierii...
Zapytaj ojca :D napewno ci powie :D

#35 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 08 luty 2009 - 12:39

To proste. Nie wolno tylko, obręczy, klocków i sztyca tylko śladowo bo ma skłonność czasem do zapiekania. pozdr

#36 xGx

xGx
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 luty 2009 - 12:46

a suport to po co smarować
a kierownice
a siodełko
a opony
a szpeje na kierownicy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :?: :?:

#37 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 08 luty 2009 - 13:59

Gdzieś mi sie obiło o uszy, że nie wolno smarować sztycy i widelca :lol:

Ja mam zamiar wszystkie cześci "karoserii" przed zamontowaniem posmarować preparatem z teflonem. Suport oczywiscie potraktować smarem do łożysk, a napęd odpowiednim olejem.

BTW. wole zapytać niż coś spieprzyć 8-)

#38 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 08 luty 2009 - 15:07

xgarfildx - masz rację, rąk, którymi trzymamy kierownicę, też nie. Zapamiętaj to Deadhorse. A w ogóle potraktuj to zdroworozsądkowo, i będzie po problemie. pozdr



Dodaj odpowiedź