Skocz do zawartości


Zdjęcie

Torowe kaski na szosie- za i przeciw ...


38 odpowiedzi w tym temacie

#21 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 28 marzec 2013 - 08:21

Wiem ze nie są bjutifól, ale ja osobiście lubię inne rozwiązania. Rozumiem dobrze wasze podejście do tematu wyglądu i macie sporo racji

#22 Canyon990

Canyon990
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 10:30

Z tego co pamiętam, z różnych komponentów aero wykorzystywanych w jeździe na czas, to właśnie kaski aero dawały najwięcej zaoszczędzonych watów. Było takie fajne opracowanie, ale nie mogę tego znaleźć na szybko.

http://www.cyclingtips.com.au/2010/04/biggest-bang-for-your-buck-in-time-trial-equipment/

#23 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 28 marzec 2013 - 10:53

No i tu są gwózdki programu, fajny artykuł :mrgreen:

http://www.cyclingti...rial-equipment/

#24 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 marzec 2013 - 11:16

Właśnie o to mi chodziło, dzięki ! :)

#25 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 marzec 2013 - 11:23

Oj, ale nie wrzucajmy do jednego wora kasku aero szosowego i aero TT :)

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#26 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 01 kwiecień 2013 - 14:45

I wczoraj zauważyłem jeszcze więcej takich kasków na brukach :mrgreen: a jednak...

#27 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 kwiecień 2013 - 14:58

A jednak faktycznie skuteczniej chronią przed wychłodzeniem :-) Zresztą... o czym my rozmawiamy? Producent sobie życzy, zawodnik zakłada co mu każą i jedzie, bo za to mu płacą.

Chciałbym też zwrócić uwagę, że żaden z zawodników z pierwszej trójki nie miał kasku aero - a jednak :-P

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#28 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 01 kwiecień 2013 - 15:19

Ale uparty, jeden i drugi :mrgreen:

#29 mat777

mat777
  • Użytkownik
  • 274 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 01 kwiecień 2013 - 17:54

Kaski zawodników Sky z "zamurowanymi" otworami wentylacyjnymi nie są jeszcze takie złe, ale wersje aero od Giro.... na trening bym takiego nie założył.

#30 Canyon990

Canyon990
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 01 kwiecień 2013 - 19:12

Tak na chłopaki rozum, patrząc na te kaski aero to dzielą się one na kilka typów.

• normalny kask ze zdejmowaną osłoną (Lazer)
• kask specjalnie projektowany dla aerodynamiki (Giro, Specialized)
• kask normalny z "zaklejonymi" otworami (KASK, używane przez Sky,).


Btw. Czasowe kaski używane przez SKY, są chyba najbardziej podobne do kasków aero używanych na start wspólny. (KASK BAMBINO)

Nazwa tematu chyba trochę niewłaściwa, bo czy te kaski są torowe ? Może z wyglądu przypominają, ale ich zastosowanie i przeznaczenie jest na szosę.

#31 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 01 kwiecień 2013 - 22:52

Macie coś do poczytania i garść fot do obejrzenia http://www.bikeradar...details--36889/

Te 'nowe' wynalazki przypominają mi dzieciece odpowiedniki pokroju
http://img15.allegro...5/68/3114856891

#32 LoveBeer

LoveBeer

    Piwny Budda

  • Użytkownik
  • 702 postów
  • Skądz podium

Napisano 04 kwiecień 2013 - 08:34

jak sie komus podoba to pewno ze mozna sobie wydac te 800 pln i kupic takie cos. mi sie nie podoba.

natomiast inna kwestia jest ile amator moze na tym zyskac. szaman wiem ze lubi i dobrze jezdzi czasowki, ale do tego to chyba ma kask dedykowany ku temu, co Piotrus ? ;)

#33 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 04 kwiecień 2013 - 18:42

Off korse maj frend. Mam, jednak pod normalne starty cały czas rozkminiam Budda. Kasy nie ma, więc sobie marzę...palcem po szybie

#34 jabko

jabko
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądChrzanów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 20:55

"The talk of the peloton is about these ridiculous “aero” helmets they’re making us wear. I mean … seriously? They always put them on the big name riders first and then they start trickling down to the rest of us. You’ll see Specialized’s new helmet on Boonen right now. They had a great looking helmet and now what what they’ve done? Scott, Lazer, Kask, Uvex … almost all of them have gone backwards. We’re now on these absolutely ridiculous looking Giro helmets now and every iteration is getting worse and worse.

I remember seeing guys wear ones that looked like this back in the 80’s. Giro had the best looking helmet out of them all, and I can’t understand what they’re doing. Riders will say in public that they benefit from “marginal gains” with their aerodynamics, but really nobody cares. If you have the legs, then you’ll win. Simple as that. No helmet is going to make a difference with all the other variables thrown in there.

Helmet sponsors also tell us that these new-aged helmets will keep us warmer. They’ll also say that they keep us cooler (see Lotto Belisol’s helmets at the TDU). I can’t tell the difference. And whatever happened to a good old-fashioned cycling cap? I think everyone will look back on these and wonder what they were thinking. I pray that it’s just a passing fad. But the sponsors use us to sell more helmets, which ultimately pays our salaries, so we just play along."

#35 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 kwiecień 2013 - 21:16

Helmet sponsors also tell us that these new-aged helmets will keep us warmer. They’ll also say that they keep us cooler (see Lotto Belisol’s helmets at the TDU).

So true :lol: :lol: :lol:

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#36 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 07 kwiecień 2013 - 08:57

Te krotkie kaski nie wzięły się z nikąd a wzięły się z tunelu aero. Akurat giro air attack jest jednym z mniej ladnych ale sa inne calkiem niezle np to casco:

Dołączona grafika

ja testowałem lasa cxt - bardzo fajny kask. fotki jego tutaj:
http://snail.cad.pl/...-las-cxt-pista/

w końcu u mnie stanęło na kasku ekoi. choć ja glownie jeżdżę czasówki i trenuje też na takim rowerze.

#37 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 kwiecień 2013 - 17:24

A co o możliwym zastosowaniu kasków aero sądzą zawodowcy? http://3.bp.blogspot.../EiselBongo.gif ;-)

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#38 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 15 kwiecień 2013 - 18:59

Świetne :D Uśmiałem się nieźle, że oplułem ryżem monitor :)

#39 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 15 kwiecień 2013 - 20:13

Dobre :)



Dodaj odpowiedź