Skocz do zawartości


Nowa polityka rowerowa


50 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2009 - 04:43

Wow :-o to już rząd bierze się za polityke rowerową, albo przynajmniej tak zapowiadahttp://wiadomosci.on...18,11,item.html

#2 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 22 styczeń 2009 - 08:26

Ciekawe czy podczas tej szcztnej kampanii, chociaż raz zwrócą się do cyklistów o jakieś opinie bądź sugestie. Czy jak to zwykle bywa, zrobią po swojemu, a nam zamiast ułatwić "życie", jeszcze bardziej je skomplikują.

#3 Gosc_cigane_*

Gosc_cigane_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2009 - 08:52

Jak znam życie i polityków, to mamy przechlapane...najlepsze są komentarze pod artykułem, niektórzy kierowcy najchętniej by nam zrobili całkowity zakaz poruszania się na rowerach... :-)

#4 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 22 styczeń 2009 - 08:57

Ouu jee.. ;-)
Dobrze, że coś robią, ale już się boję co z tego wyjdzie. Na pewno będzie pełno różnych "ciekawych" rozwiązań ;-) Typu ścieżka donikąd.
Ech.. ale nie ma co marudzić, niech działają ... byle dobrze.

cigane poprostu... Polska.

Parę dni temu w radio euro była audycja na temat miejsc parkingowych przed marketami, urzędami itp dla niepełnosprytnych. Jeden z dziennikarzy tego radia, który przebywa na leczeniu w Szwajcarii (jest niedowidzący, wpadł pod pociąg metra) został zapytany jak wysokie są mandaty za parkowanie w miejscach dla inwalidów przez ludzi zdrowych.
Zanim koleś odpowiedział wiedziałem co powie... Szwajcaria to inny świat, inna mentalność. Szwajcar spaliłby się ze wstydu gdyby zajął miejsce dla niepełnosprawnych.. zresztą nie tylko Szwajcarzy, a cała reszta z bardziej cywilizowanych krajów. A co do mandatów to są one bardzo wysokie w porównaniu do Polski.
Gdyby w Polsce mandaty były równie wysokie co w innych krajach może te barany w blachosmrodach nauczyłyby się normalnie jeździć.

#5 dabdee

dabdee
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądPoznań City

Napisano 22 styczeń 2009 - 11:02

parkowanie w miejscach dla inwalidów przez ludzi zdrowych


Polska należy jeszcze do grupy krajów, w których obowiązuje reguła siły...

Silniejszy i szybszy zwycięża,
nie ma zbyt wiele miejsca dla osób starszych, chorych, niepełnosprawnych ...

Brutalna prawda o Polsce? - NIE !
To zwyczajnie brutalna prawda o Polakach, bo to wina ludzi, a nie kraju czy nawet systemu.
I nie usprawiedliwiajmy się tempem życia, frustracją z powodu niskich pensji etc...
Zwykłej kultury 'nam' brakuje ... może refleksji..

Przekłada się to na wszystkie inne dziedziny życia... stosunek kierwców do rowerzystów i do pieszych.

a z doswiedczenia wiem, ze próby grzecznego zwrócenia uwagi "wie pan co, na sciezce rowerowej nie powinien pan parkowac" ... no zgadnijcie jak sie konczy :)

ODP**** sie K**** !
ver.2.
MAM WYSIĄŚĆ K*** !?

Ręce opadają, serce się kraje ... za 3 miesiace koncze studia - wyprowadzam sie do Szwecji, to nie blef.

Vi ses mina kompisar !

#6 dawidek102

dawidek102
  • Użytkownik
  • 72 postów
  • SkądChoszczno

Napisano 22 styczeń 2009 - 11:45

Skoro maja coś budować powinno to sie to robić kompleksowo: drga, parking, chodnik i ścieżka rowerowa. Wtedy nikt nikomu nie będzie przeszkadzał. a co z tego ze wybudują ścieżkę jak nie będzie chodnika dla pieszych i np. cała szerokość ścieżki będą zajmowac piesi a ostatnio w naszym kraju staja sie popularni narciarze bez nart :) szczególnie upodobali sobie ścieżki rowerowe :) i trudno wyminąć taka grupe. Lub ścieżki rowerowe maja nie odpowiadania nawierzchnie do szosówek wiec wtedy juz wyklucza sie dość duza cześć rowerzystów z ich użytkowania. Musimy pamiętać ze nie wolno nam korzystać z jezdni gdy obok przebiega ścieżka rowerowa. Nie w ilości siła a w jakości wiec nie ma sensu poprawiac statystyki liczbami wybudowanych tras rowerowych a lepiej zrobic mniej ale tak aby większość była zadowolona :)

#7 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 22 styczeń 2009 - 17:01

Najbardziej lubię ścieżki w małych miastach prowadzące obok trasy . Na ogół jest tak -200m ścieżki po jednej stronie drogi , grzecznie przechodzimy na drugą stronę , jedziemy 300 m. , grzecznie przechodzimy przez jezdnię , znów jedziemy 200 m.
i tak do usr..śm... , przepraszam do tablicy kończącej miastko. Jak śię dziwić ,że jadę drogą?

#8 Gosc_felipe_*

Gosc_felipe_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2009 - 17:43

Ktoś w komentarzu napisał, że prawo powinno być równe dla wszystkich - kaski, OC. Szczerze mówiąc, to OC chętnie bym płacił. Na razie nie jestem w stanie jakkolwiek ubezpieczyć się od ew. wypadku. Co do kasków, to na pewno w Hiszpanii jest nakaz noszenia ich przez wszystkich rowerzystów, prócz pro. W Polsce ważną kwestią na początek było by wyeliminowanie batmanów - rowerzystów jeżdżących po zmierzchu bez świateł.

#9 Gosc_leszczo_*

Gosc_leszczo_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2009 - 21:03

Co z tego że będą budować skoro w Polsce zamiast dróg rowerowych buduje się dodatkowe chodniki?

#10 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 styczeń 2009 - 21:19

To jest forum szosowe, więc rozmawiajmy o takim aspekcie. Szczerze to mam ścieżki rowerowe w głębokim poważaniu, czasem ich używam gdy jadę na mtb, bo jest po prostu mi wygodniej i mogę się gdzieś szybciej dostać. Będąc na rowerze szosowym ścieżki rowerowe są bezużyteczne.

#11 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2009 - 21:27

Tutaj się nie zgodzę, bo dojeżdżając do domu z treningu korzystam ze ścieżki rowerowej i bardzo fajna sprawa bo nie muszę się stresować na samej końcówce.
No a co powiesz na zakazy jazdy rowerem i tak będziesz zmuszony z niej skorzystać bez względu na rodzaj dwukołowca.

#12 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 styczeń 2009 - 21:38

Łamię te zakazy z premedytacją, nie jestem z tego dumny, ale rower szosowy służy do jazdy po szosie i po niczym innym więcej.

#13 luka92

luka92
  • Użytkownik
  • 103 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 22 styczeń 2009 - 21:49

mi sie zdaje ze powinnismy jakos temu zaradzic niewiem robic jakies uliczne strajki czy cos w naszych miastach zeby wiedzieli o co nam chodzi i na pierwszym miejscu dalbym ponowne przeszkolenie wszystkich kierowcow bo oni na ulicy nie potrafia w wiekszosci wyprzedzic roweru :P moze to sie wydaje smieszne ale tak jest a pozatym wyszlo by kto sobie kupil prawko :D a co do sciezek rowerowych fakt powinny byc ulatwieniem niewiem np po 2 na jeden pas czyli 4m i po jednym pasie w jednym kierunku NO I PRZEDE WSZYSTKIM sciezka z asfaltu (ale nie 200m oddcinki)

#14 Gosc_felipe_*

Gosc_felipe_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2009 - 22:05

Łamię te zakazy z premedytacją, nie jestem z tego dumny, ale rower szosowy służy do jazdy po szosie i po niczym innym więcej.


Któregoś pięknego dnia, panowie w niebieskich mundurach przekonają Cię, jak powinieneś jeździć :)

#15 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 styczeń 2009 - 22:07

No nie mów mi felipe, że jak np. wracasz z babki to przy wiadukcie przed zjazdem na toruńską wskakujesz na ścieżkę bo nie uwierzę :lol:

#16 Gosc_felipe_*

Gosc_felipe_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2009 - 22:08

Tam nie, ale są momenty, gdzie w obawie o własne życie jadę ścieżką. Akurat taki rozjazd po treningu.

#17 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 22 styczeń 2009 - 22:28

Któregoś pięknego dnia, panowie w niebieskich mundurach przekonają Cię, jak powinieneś jeździć :)


Mnie już przekonywali i jakoś się nie udało ;-) , dalej jeżdże tam gdzie mnie zatrzymali i nie mam zamiaru jechać po ścieżce, ze względu na stan i rodzaj nawierzchni ;-) .

#18 Gosc_felipe_*

Gosc_felipe_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2009 - 22:34

Swoją drogą masz rację. Zawsze można uargumentować jazdę ulicą złym stanem ścieżki, który to zagraża bezpieczeństwu kolarza. Rower szosowy, to nie MTB z kilkucalowymi oponami.

#19 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2009 - 22:38

Rozumiem Was i sam zawsze jak mam okazję zjechać na ścieżkę (a jazda drogą jest dla rowerów zabroniona)- to jadę... drogą 8-) . Tak jest w dwóch miejscach w Markach, czy tuż za Nieporętem jak lecę na Wieliszew.

Zawsze można uargumentować jazdę ulicą złym stanem ścieżki, który to zagraża bezpieczeństwu kolarza. Rower szosowy, to nie MTB z kilkucalowymi oponami.


Też bym się tak tłumaczył ale wcale bym się nie zdziwił gdyby niebieski pan z czapeczką i lizakiem powiedział mi, że przepis to przepis i jego nie interesuje czy jadę wyścigową maszyną na cieniutkich oponkach czy zardzewiałym składakiem 8-) ...
Pozdro!

#20 Gosc_felipe_*

Gosc_felipe_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2009 - 22:47

No właśnie nie do końca. Nie możesz jechać drogą rowerową, która powoduje zagrożenie Twojego życia. Zawsze można się jakoś tłumaczyć... Ja jestem zwolennikiem ścieżek, ale nie jeżdżę po nich zbyt często szosą. Chyba, że po treningu, o czym wcześniej wspomniałem.



Dodaj odpowiedź