Skocz do zawartości


Zdjęcie

PĘTLA TORUŃSKA - 11/12.05.2013


41 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_dAb_*

Gosc_dAb_*
  • Gość

Napisano 12 maj 2013 - 22:30

dziala.

fajne foty, dzieki

#22 Galuan

Galuan
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • SkądToruń

Napisano 12 maj 2013 - 22:37

właśnie poprawiałem...

#23 Galuan

Galuan
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • SkądToruń

Napisano 12 maj 2013 - 23:50

Wyniki II etapu i generalki za 2 etapy Pętli Toruńskiej
http://www.roadmarat...ii_etap/wyniki/
Pozdrawiam

#24 Gosc_Cyborg_*

Gosc_Cyborg_*
  • Gość

Napisano 13 maj 2013 - 08:23

Byłem :-) , kraksę zaliczyłem :evil: , dojechałem :mrgreen: , ale wynik, który powodów do dumy nie daje :-| . Rzeczywiście łatwo nie było. Nie spodziewałem się, że od początku taki ogień pójdzie. Co ci ludzie jedli?? ;-)
Teraz trzeba szlify opatrywać i rower po umyciu obejrzeć. Na pierwszy rzut oka tylko rysy na jednej klamce. Cóż, podobno kolarze to twardzi ludzie :-D

#25 Gosc_Andrzej M_*

Gosc_Andrzej M_*
  • Gość

Napisano 13 maj 2013 - 08:58

Wyniki w kat. H nie są prawdziwe. Np. Tomasz Młynek był czwarty, nie siódmy.

#26 Pedziwiatr

Pedziwiatr
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądPierdzieszewice

Napisano 13 maj 2013 - 09:20

Pierwszy w kat. H na drugim okrążeniu osiągnął czas 7 sek - brawo wysyłać na vueltę!, mamy pewniaka do wygranej. Drugi i trzeci w kat. H wycofali się z wyścigu...

#27 Galuan

Galuan
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • SkądToruń

Napisano 13 maj 2013 - 17:57

7 sekund? Rewelacyjny wynik - pewnie był z Pierdzieszewic!
A tak na poważnie...
W kategorii H nagrodzeni zostali zawodnicy zgodnie z osiągniętymi wynikami na mecie. To co pojawiło się w zestawieniu jest oczywistym błędem i prawdopodobnie wynikało z pierwotnego zczytania chipów, ale skąd przy sporządzaniu ostatecznego zestawienia w kategorii H to się znalazło, nie wiemy (chochlik komputerowy?). Przykładowy 7-sekundowy "orzeł" to prawdopodobnie zawodnik, który się wycofał po pierwszym okrążeniu za linią mety i ponownie ją przekroczył cofając się. Stąd system zarejestrował kolejny czas po 7 sekundach. Tego typu przypadki podlegają weryfikacji, dlatego ten zawodnik mimo pierwszego miejsca w zestawieniu nie zaliczył podium...
Tomasza Młynka możemy tylko przeprosić za pojawienie się takiego zestawienia. Nagrodzony został jednak zgodnie z zajętym miejscem.
Czekamy na właściwe zestawienie i wówczas uzupełnimy zestawienie. Na razie w wynikach kategoria H jest białą plamą... ;-)
Pozdrawiam

#28 Tomek Wójcik

Tomek Wójcik
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 maj 2013 - 22:13

Kurde jakaś masakra z tymi wynikami.
Andrzej na Waszym profilu na FB jest fotka z finiszu.Na kreskę wchodzą za kolejnością:

1.Robert Milogrodzki czas 3,05,37,97 miejsce 9
2.Kuba Gospodarczyk czas 3,05,37,97 miejsce 10
3.Piotrek Szafraniec czas 3,05,07,00 miejsce 8

Widać że zmierzony czas nijak się ma do tego jak wyglądał finisz i miejsca open też w tym wypadku są inne.
Piotrek powinien mieć 10, Kuba 9 a Robert 8 no przynajmniej tak się wydaje :-/ bo tak na prawdę to chyba nic tu nie jest pewne

#29 Galuan

Galuan
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • SkądToruń

Napisano 14 maj 2013 - 06:34

Wyniki podwieszone przez Michała są jako nieoficjalne. Są dwie kategorie, które wymagają wyjaśnienia: C i H. Tu czekamy na spływ wszystkich zdjęć, aby poddać je szczegółowej analizie. Te w C miejsca 2-5 mamy praktycznie załatwione, chodzi o następne... Problemem tu był m.in.źle założony numer przez Piotra (zawinięty) i dlatego nie zadziałał chip.
W każdym razie, gdyby były jakieś spostrzeżenia co wyników na II etapie to prośba - przesyłajcie mi info, będziemy sprawdzać.
Widać nie tylko pogoda... :oops:
Pozdrawiam

#30 Tomek Wójcik

Tomek Wójcik
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 maj 2013 - 07:28

Nie no , spokojnie, impreza była fajna. Pomiar to nie była Wasza robota.

#31 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 14 maj 2013 - 12:43

Zawinięty numer, moja wina, przyznaję się, jednak dziesiąte części sekundy nie miały żadnego wpływu na wyniki w kategoriach Tomaszku.Już Ci wspominałem że nie interesuje mnie klasyfikacja generalna, więc luzik ;-) Nagród żadnych nie otrzymałem, więc chyba ukarany zostałem wystarczająco :mrgreen:

#32 Tomek Wójcik

Tomek Wójcik
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 maj 2013 - 13:26

Eee, Piter, mnie nie chodzi o Twój wynik, czy wynik w kategoriach.Bez przesady.
Nie było Cię w Żmigrodzie, już tam były kłopoty z pomiarem. Przy czasówce to podstawa.
Teraz w tym zamieszaniu gdy by na kreskę szły osoby z tej samej kat. to bez zdjęć, z pomiaru samego chipa wyszły by zupełnie wypaczone wyniki.
Ja tam Ci współczuje, bo w końcu Twój wynik był zapracowany, nic samo nie przyszło.
Coś w tym poście lubię słowo "wynik"

#33 prescot

prescot
  • Użytkownik
  • 255 postów
  • SkądToruń

Napisano 14 maj 2013 - 17:01

Film z motocykla pilota wyścigu, czyli były szosowiec w nowej roli :-)

Część 1

Część 2

niestety musiałem trzymać trochę dystans od chłopaków, aby nie dać koła :mrgreen:

#34 Galuan

Galuan
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • SkądToruń

Napisano 14 maj 2013 - 22:21

Kolejne zdjęcia ze startu wspólnego można zobaczyć w galerii Andrzeja Kiejnowskiego
Pozdrawiam

#35 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 15 maj 2013 - 12:16

Nie było Cię w Żmigrodzie, już tam były kłopoty z pomiarem. Przy czasówce to podstawa.
Teraz w tym zamieszaniu gdy by na kreskę szły osoby z tej samej kat. to bez zdjęć, z pomiaru samego chipa wyszły by zupełnie wypaczone wyniki.


Żmigród - odczyt czipów był ze 100% skutecznością (nie było ani jednego nie- lub źle odczytanego chipa)
Korekty wymagał jedynie czas startu - i to skorygowano u wszystkich zawodników. Zsynchronizowano zegary startu i mety aby urealnić czas startu, to wszystko. Kolejność pozostała bez zmian.

W Toruniu na czasówce również odczytano na mecie wszystkie 100% chipów.
Na wyścigu skuteczność wyniosła 99% tj. nie odczytano chipa źle zamontowanego.

Powtarzam zawsze wszem i wobec - numer startowy mocujemy na kierownicy przodem do jazdy. Jeśli ktoś mocuje inaczej bierze na siebie ryzyko nieodczytania lub błędnego odczytania własnego chipa.

Odchodzę od sprawdzenia każdego zawodnika na starcie czy ma dobrze czy źle zamontowany numer, bo przy 200-400 osobach jest to spore utrudnienie. Traktuję uczestników poważnie i uważam że sam fakt startu w trudnych szosowych imprezach to dowód na dojrzałe i poważne podchodzenie do tematu. Zatem jako dojrzali dorośli ludzie trzymajmy sie zasad, które są proste i jednakowe dla wszystkich a unikniemy zbędnego zamieszania i ...pisania ;-)

Zachęcam do niekombinowania przy mocowaniu numeru, to się wszystkim opłaca!
W tym sezonie pewno zauważacie że są nowe lepsze numery których rozmiar naprawdę jest sprowadzony do minimum, spokojnie jest gdzie to założyć a punkty kontrolne na trasie, kibice i sędziowie pomocniczy widza numer startowy dla identyfikacji zawodnika.

P.s. Zapraszam na Ustroń! Decyzja na zamknięcie dróg jest! Trochę mały, ale historyczny moment, ale małymi krokami ciągle do przodu! Pogoda też dopisuje.

#36 Tomek Wójcik

Tomek Wójcik
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 maj 2013 - 15:10

Wiesiek, co do miejsc w Żmigrodzie się nie spieram, ale czas Łukasza, sorry, mało realny.
Dał średnią prawie prawie 50km/h , litości.

#37 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 15 maj 2013 - 18:17

Wiesiek, co do miejsc w Żmigrodzie się nie spieram, ale czas Łukasza, sorry, mało realny.
Dał średnią prawie prawie 50km/h , litości.


Wtrącę się w sprawie jego wyników na czasówkach. Koło (weekend majowy), dystans 10 km ze średnią ponad 46 km/h. Można też znaleźć jego inne wyniki w necie. Wyniki prawdziwe...

#38 piatekan

piatekan
  • Użytkownik
  • 158 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 15 maj 2013 - 18:38

Wiesiek, co do miejsc w Żmigrodzie się nie spieram, ale czas Łukasza, sorry, mało realny.
Dał średnią prawie prawie 50km/h , litości.


Tomku trzeba trenować a nie błagać o litość !

#39 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 maj 2013 - 19:41

No akurat Łukasz jest do tego zdolny :)

#40 chamer

chamer
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 maj 2013 - 21:47

Dzięki koledzy za wiarę we mnie, ale >49 km/h w Żmigrodzie, w tamtych warunkach to byłoby pewnie ponad 500W. Jeszcze nie w tym sezonie ;) Wszystkie czasy "oficjalne" są zaniżone o jakieś 1,5 min (konsultowane po zawodach z Markiem, Bartkiem...).

Moje zdanie jeśli chodzi o numerki jest takie:
- na czasówkach zmuszanie ludzi do wieszania numerków "pionowo" jest bez sensu; ludzie inwestują spore pieniądze w sprzęt, żeby zyskać kilka sekund, a tutaj ktoś im mówi, że mają sobie zamontować spadochron...
- na niektórych czasowych kierownicach w ogóle nie ma możliwości zamocowania numeru pionowo (bo by zahaczał o oponę)
- jeżeli numery muszą być widoczne to proponuje dodatkowe numery na plecach, albo na sztycy
- przy starcie wspólnym numery powinny być widoczne, bo w żaden inny spobób nie idzie określić kolejności na mecie przy finiszu z grupy
- jeżeli sposób mocowania numeru nie jest weryfikowany na starcie to jedynym wyjściem jest pozwolenie mocowania numeru z chipem jak się chce, na własną odpowiedzialność - jak cię nie złapie na mecie to twój problem...



Dodaj odpowiedź