Skocz do zawartości


Zdjęcie

LICZNIKI VDO


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 rowerowyfan

rowerowyfan
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • Skądkrakow

Napisano 11 kwiecień 2013 - 15:11

Witam co sądzicie o tym liczniku ?VDO MC 2.0 WL. Warto go kupić za 299 zl z wysylka stan idealny na gwarancji?Prosiłbym o odpowiedz w miarę szybka.

#2 Cycling

Cycling
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądGóry Świętokrzyskie

Napisano 11 kwiecień 2013 - 17:26

Miałem 3 liczniki VDO od najprostszego do takiego z pulsometrem i kadencją i tylko podjazdów nie mierzył. Kumpel miał taki sam z pulsometrem i też miał to samo co ja, padł wyświetlacz.
Każdy wysiadał w okresie 1-2 lat. Jedno czym mnie ujęli to szybki serwis i zwrot kasy oraz 5 letnia gwarancja. Ale jakość im jakoś nie wyszła, choć robią oprzyrządowanie dla Toyoty, ale to inna liga.
Ja przesiadłem się na inną firmę, w cenie 100 zł taniej niż ten model z pulsometrem i kadencją.
Od dwóch lat bez zarzutu.

#3 qqx

qqx
  • Użytkownik
  • 850 postów
  • SkądPiaseczno/Sochaczew

Napisano 11 kwiecień 2013 - 17:29

Nigdy już nie kupię licznika VDO miałem Z3co prawda to nie taki o którym piszesz, ale firma ta sama. Z3 to taki chłam jaki ich mało. Pierwsze zawieszenie po 14km :lol: Jak kupowałem w sklepie ten licznik to sprzedawca odradzał mi VDO.
Po kilku zawieszeniach oddałem na gwarancji i dostałem nowy i znowu to samo zawieszał się ciągle. Potem zażądałem zwrotu pieniędzy i na szczęście oddali kasę. Wtedy ten licznik kosztował 780zł (około 3 lata temu) dołożyłem i kupiłem Garmina, zero problemów.
Słabo też działał czujnik tętna.

#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 kwiecień 2013 - 17:33

Mam dokładnie te same odczucia. Ogromna liczba liczników pada po roku, maksymalnie dwóch latach - niby jest gwarancja 5-letnia, ale chyba nie o to chodzi, żeby połowa kupujących musiała z niej korzystać?

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 wymoczek

wymoczek
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • SkądRG

Napisano 11 kwiecień 2013 - 17:40

Mam licznik VDO MC 1.0 pięć lub sześć sezonów i jestem zadowolony.Raz był problem gdy licznik spadł na podłoge ale po ponownym włożeniu bateri wszystko jest ok. Nie twierdze ze inne firmy robią gorsze liczniki bo ich nie testowałem.

#6 comet1

comet1
  • Użytkownik
  • 215 postów
  • SkądPolska

Napisano 11 kwiecień 2013 - 18:38

Nie używałem VDO MC 2.0 WL ale mam złe wspomnienia odnośnie VDO Z3 PC-Link. Może się nie psuł ale często przekłamywał na pomiarze tętna i miał bardzo niewygodne i nieergonomiczne przyciski. Przesiadłem się na Polar CS500 i nie mam żadnych zastrzeżeń, tylko same pochwały.

O! Widzę, że wykasowano moją sygnaturę. To znaczy, że jej treść dotarła. Bardzo mnie to cieszy.


#7 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 11 kwiecień 2013 - 20:23

Proszę, abyście nie pisali "na jakie liczniki się przesiedliście". Mowa tylko o licznikach VDO.
Wskazane jest również podanie daty produkcji użytkowanego modelu.


#8 jarabl

jarabl
  • Użytkownik
  • 281 postów
  • SkądSierpc

Napisano 11 kwiecień 2013 - 22:45

VDO MC 2.0 WL nie polecam po tygodniu sprzedałem , gubił sygnał z czujników. Natomiast Z3 jak na razie żadnych problemów , wszystko działa idealnie , ANT+ naprawdę bez zakłóceń.

#9 Gosc_Castor Troy_*

Gosc_Castor Troy_*
  • Gość

Napisano 12 kwiecień 2013 - 08:15

Cześć,

Mam VDO MC 2.0 WL od lipca 2012. Działa bez zarzutu. Odczyt pulsu / kadencji dokładny, bez przekłamań. Polecam. :-)

#10 Gosc_amrek1_*

Gosc_amrek1_*
  • Gość

Napisano 16 maj 2013 - 19:58

ja posiadam VDO Z2 i stanowczo odradzam.
Liczniki VDO to szajs, pierwszy raz zepsuł się po 2 treningach. Naprawili w zimie i teraz znowu zepsuty.
Mi pokazuje puls z zakresu 220 - 240 :lol:

#11 Gosc_Castor Troy_*

Gosc_Castor Troy_*
  • Gość

Napisano 17 maj 2013 - 08:01

Cześć,

Na początek przeczytaj instrukcję obsługi i poprawnie go skonfiguruj...

#12 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 17 maj 2013 - 09:41

Liczniki VDO to szajs, pierwszy raz zepsuł się po 2 treningach.


Szajs ale mimo wszystko lepszy od Ciclomasterów ( np.CM8.3) Ciclosportu, ktore po zaledwie kilku latach siadają.
Mam na jednym z rowerów zamontowany chyba 12 letni VDO MC.1.0 i ciągle śmiga-choć coś mu zaczyna się mieszać z wysokościami.

#13 Gosc_amrek1_*

Gosc_amrek1_*
  • Gość

Napisano 17 maj 2013 - 20:34

Castor Troy co masz na myśli - konfiguracja ? jeżeli licznik pokazuje puls 240 to chyba nie jest to wina użytkownika



Dodaj odpowiedź