Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyścig kolarski o Puchar Równicy w Ustroniu - 18.05.2013


82 odpowiedzi w tym temacie

#21 piatekan

piatekan
  • Użytkownik
  • 158 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 27 kwiecień 2013 - 19:59

Polecamy:
http://naszosie.pl/2...osa-na-rownice/
AP

#22 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 28 kwiecień 2013 - 11:57

Byłem wczoraj na częściowym objeździe trasy (bez wjazdu do końca na Równicę). Mogę powiedzieć, że trasa jest w porządku poza zjazdem ul. Turystyczną (od ul. Skalnicy do ul. Wczasowej). Droga jest zrobiona z kostki już trochę powykrzywianej ze starości i nie wiedziałem jak tam jechać, czy szybko przelecieć, czy lepiej wolno. Niestety i tak, i tak było niedobrze. Myślałem, że rower mi się rozleci. Nie byłoby jeszcze tak źle, gdyby nie to, że ten zjazd ma aż około 1100 m (około 5% nachylenia) i jedzie się tam dwa razy. Najlepiej byłoby pojechać ten odcinek w drugą stronę (zjazd ul. Wczasową, a wyjazd ul. Turystyczną) - ale wtedy trasa by się przecinała - albo w ogóle go wyeliminować - podjazd bezpośrednio na Równicę, bez zjazdu do Jaszowca.
Druga rzecz jaka mi się nasunęła, to to, że runda nie jest zbyt długa (nie liczyłem dokładnie, ale chyba jedzie się ją około 15 min. - zależy jakie tempo) i pewnie będzie zamieszanie z dublowanymi zawodnikami. Ale to jest już tylko kwestia dobrej organizacji.

#23 Remigiusz

Remigiusz
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 28 kwiecień 2013 - 19:10

Trasa jest super tylko "kostka" dramat . Będziemy tam przejeżdżać 3 razy - 2 razy zjeżdżać i raz podjeżdżać .
Zgadzam się z tobą , może zrezygnować z tej kostki ?

#24 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 29 kwiecień 2013 - 10:33

Runda wychodzi średnio ok 15 minut, 5 rund szacunkowo 1 - 1,5 h.

Z ostatniej chwili: Urząd Miasta Ustroń dokłada wszelkich starań aby przed 18 maja naprawić wszystkie drogi na naszej trasie - ekipy remontowe maja postawiony priorytet.

Kostka jednak pozostanie kostką, na to nie ma rady ;-)

#25 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 29 kwiecień 2013 - 13:02

to jak już przyjeżdżać to lepiej z rezerwowymi kołami niż carbony mavica?

#26 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 29 kwiecień 2013 - 13:58

to jak już przyjeżdżać to lepiej z rezerwowymi kołami niż carbony mavica?

Aż tak źle nie jest. Można założyć ochraniacz na zęby. :lol:
Na serio to tragiczny jest tylko fragment kostki na zjeździe - około 1100m (2 razy zjazd). Będzie tam też podjazd, ale wtedy nierówna kostka nie jest już takim problemem.
A z kołami to nigdy nie wiadomo - jak nie one, to może Ci strzelić rama albo widelec. :lol:

#27 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 29 kwiecień 2013 - 19:18

Maitre, ej ej ej, zęby nie grzyby... więc bez takich :-P :mrgreen: wezmę zapasowe kółka z niskim stożkiem ;-) przyjadę z Virenque = może udzieli mi się jego górska noga i może powalczę o ile harpagany nie porwą od razu peletonu :->

#28 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 30 kwiecień 2013 - 06:48

Jak masz wybór, to bierz kółka z jak najlżejszą obręczą. Trasa tego wymaga ;-) (są tylko podjazdy i zjazdy).

#29 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 30 kwiecień 2013 - 11:57

Krótki, intensywny, górski wyścig - jak najlżej ;-)
Choć ja stosuje raczej mocarne koła + więcej treningu w górach ;-)

#30 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 30 kwiecień 2013 - 13:07

Wiesiek Legierski, :lol: góry u mnie takie że wjeżdża się wszystko z blata , tam u Ciebie przyda się w końcu mała tarcza :lol:

#31 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 08 maj 2013 - 06:56

Tak, koronki się przydają ;-)

BTW
Z ostatniej chwili: Patronat honorowy nad wyścigiem o Puchar Równicy objął Starosta Cieszyński Jerzy Nogowczyk.

Trofea sportowe - kamienne puchary - otrzyma każda kategoria wiekowa za miejsca od 1 do 6.

3 najlepsze drużyny otrzymają puchary.

#32 LoveBeer

LoveBeer

    Piwny Budda

  • Użytkownik
  • 702 postów
  • Skądz podium

Napisano 08 maj 2013 - 08:11

Wiesiek Legierski, :lol: góry u mnie takie że wjeżdża się wszystko z blata , tam u Ciebie przyda się w końcu mała tarcza :lol:


jesli rzeczywiscie jest 2000 przewyzszen to jest generalnie stromiej lubi podobnie nachyleniowo jak na maratonach mtb Grzeska Golonki - tak wiec najlepiej kompakt i 28 z tylu :P choc zaznaczam ze nie jechalem, ale jestem bardzo ciekawy tej trasy i startuje oczywiscie :)

#33 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 08 maj 2013 - 11:00

Wiesiek Legierski, :lol: góry u mnie takie że wjeżdża się wszystko z blata , tam u Ciebie przyda się w końcu mała tarcza :lol:


jesli rzeczywiscie jest 2000 przewyzszen to jest generalnie stromiej lubi podobnie nachyleniowo jak na maratonach mtb Grzeska Golonki - tak wiec najlepiej kompakt i 28 z tylu :P choc zaznaczam ze nie jechalem, ale jestem bardzo ciekawy tej trasy i startuje oczywiscie :)


sugerujesz możliwość kłopotów przy przełożeniu 39x27?

#34 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 08 maj 2013 - 11:28

Według moich obliczeń wychodzi około 1600m przewyższenia (w górę oczywiście, bo w dół będzie mniej o wjazd na Równicę na metę :-) ). Maksymalne nachylenie to około 10-11%. Może jest gdzieś stromiej, ale to na bardzo krótkim odcinku (niezauważalne). 39/27 powinno starczyć, choć jak ktoś nie jest mocny w górach (lub w chwili kryzysu; ale to nie ten dystans, żeby myśleć o kryzysie), to lepsze będzie minimalnie lżejsze zestawienie, np. 34/25.

#35 rafalek940

rafalek940
  • Użytkownik
  • 194 postów
  • SkądPiekary Ślaskie

Napisano 08 maj 2013 - 16:31

gdzie oprócz równicy jest jakaś ścianka ? boo ja mam np 39-23 i w zeszłym roku spokojnie nawet Cisowice brałem wiec nie mówcie że jest coś stromszego !? :D

#36 LoveBeer

LoveBeer

    Piwny Budda

  • Użytkownik
  • 702 postów
  • Skądz podium

Napisano 08 maj 2013 - 16:47

ja jak pisalem nie znam trasy, teraz kolega pisze 1600, ale gdyby rzeczywiscie bylo 2000 to sila rzeczy musza gdzies byc te %-ty ;) 2000@60km to jest BARDZO duzo.

#37 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 maj 2013 - 16:52

Panowie spokojnie, 2000 m na 60 km to dużo ale bez przesady, to tak jakby zaliczyć dokładnie 4 razy Równicę systemem góra dół.
Żadnych ścianek tam nie ma, poniżej macie profil:
http://www.genetyk.c...y/rownica1.html

Jedyne co wybija z rytmu i jest upierdliwe to ta kostka pod górę.
pzdr

#38 LoveBeer

LoveBeer

    Piwny Budda

  • Użytkownik
  • 702 postów
  • Skądz podium

Napisano 08 maj 2013 - 17:38

Panowie spokojnie, 2000 m na 60 km to dużo ale bez przesady, to tak jakby zaliczyć dokładnie 4 razy Równicę systemem góra dół.
pzdr


4 i pol jakby nie bylo. no ale idac tym tropem to tu jest prawie 6% srednio, tak wiec takie bedzie takze srednie nachylenie wyscigu (moze troche mniej jak zauwazyl Maitre bo jednego zjazdu bedzie brakowac do wyroewnania podjazdow i zjazdow). dla mnie to duzo (tdpa na tym dystansie mial afair kolo 1300 przewyzszen i mimo ze mial troche plaskiego to podjazdy wiemy jakie tam sa)

no nic, tak czy siak zabawa bedzie, ja jade na miekko i zobaczymy komu bedzie wygodniej (i szybciej :D)

#39 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 maj 2013 - 17:41

Jedno jest pewne - będzie się działo, ostrzymy ząbki :)

#40 rafalek940

rafalek940
  • Użytkownik
  • 194 postów
  • SkądPiekary Ślaskie

Napisano 08 maj 2013 - 19:56

ja znam tamte tereny tym bardziej moje zdziwienie a profil nie jest do końca czyli bez tej czerwonej sekcji pow 10% ; D



Dodaj odpowiedź