Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krzywy hak przerzutki przedniej


30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gothic

Gothic
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 luty 2009 - 12:04

Witam, mialem takie "szczescie" skusic sie na tanie ramy stalowe z allegro: http://www.allegro.p...edyne_59zl.html

pierwsza rama doszla, byla w kilku miejscach obita (wiadac ze ktos sie z nimi nie cackal, sprzedajacy dostal za to nautrala od jednej osoby), ale ogolnie nic nie wskazywalo na jakies wady, do czasu kiedy nie zabralem sie za skladanie roweru, po przykreceniu przerzutki zauwazylem, ze wyglada ona nie inaczej jak tak:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
napisalem sprzedawcy o tym, wyslalem zdjecia i zgodzil sie na wymiane, oczywiscie wszystko trwalo ok 1,5 miesiaca, ze trzy razy pisal ze juz wysyla, po czym po tygodniu okazywalo sie ze nic nie wyslal.
W kazdym razie wczoraj doszla druga rama, nie zdarzylem jej jeszcze odpakowac, patrze na hak, a tu :
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Oczywisicie napisalem do niego, cwaniak odpowiedzial, ze rama jest w 100% dobra i ze to ja nie umiem zamontowac przerzutki (ciekawe zatem czemu odnosnie pierwszej ramy nic takiego nie napisal).
Na moje oko te ramy to odrzuty, a hak powinien byc przylutowany bardziej w kierunku glowki ramy, wowczas bylby pod wlasciwym katem/

Poniewaz chce byc pewny zatem pytam sie Was czy da rade jakos zamontowac przerzutke zeby byla normalnie tj. prostopadle do osi supportu i rownolegle do tarcz kobry, czy po prostu rama ma zgibany hak?

#2 Gosc_zawodowiec_;)_*

Gosc_zawodowiec_;)_*
  • Gość

Napisano 04 luty 2009 - 13:45

Nie wiem czy da rade ustawić przerzutke pod dobrym kątem w tym przypadku, ale jeśli nie da rady, to można odciąć hak i zastosować przerzutke na obejme. Zawsze jakieś wyjście ;-)



Pozdrawiam 8-)

#3 Gothic

Gothic
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 luty 2009 - 14:21

No wlasnie tam nie ma za bardzo mozliwosci jakiejs regulacji (poza ustawieniem przerzutki wyzej lub nizej). Obciecie haka to juz ostateczna ostatecznosc, zreszta kupilem juz przerzutke na hak.

Prosze jeszcze inne osoby o wypowiedz w temacie.

#4 Amon

Amon
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądŚwieradów-Zdrój

Napisano 04 luty 2009 - 14:26

hmmm to stal, wiec moze spróbować go delikatnie odgiąc tak aby wszystko pasowało.

#5 Gosc_zawodowiec_;)_*

Gosc_zawodowiec_;)_*
  • Gość

Napisano 04 luty 2009 - 14:27

tutaj link do takiej obejmy pod przerzutke:

http://allegro.pl/it...j_szosowej.html

ale dostaniesz ja bez problemu w kazdy sklepie rowerowym (np na starołence) ;-)

sam nie chiałbym odcinak haka. Może jest możliwość "wyprostowania" go? np kombinerkami lekko przekrzywić w odpowidnia strone? ;-)

#6 Gothic

Gothic
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 luty 2009 - 14:52

Chyba zaniose jutro rame do Pawlaka i zobacze co oni o tym mysla, wiem ze mozna probowac wyginac, ale boje sie zeby hak "nie strzelil".

A co samej przerzutki to mam tez stara przerzutke na obejme, wiec po ucieciu haka moglbym ja zalozyc, ale to znowu klopot bo musze sprzedawac te nowa na hak.

Najbardziej wkurza mnie ten sprzedawca, wpycha bubla i jeszcze bezczelnie twierdzi, ze jest dobry. :evil: Przestrzegam innych przed kupowaniem u pana "Xander-XXX".

#7 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 04 luty 2009 - 17:23

Sam oglądałem te ramy na allegro i jakbym składał teraz szosówkę to bym się napalił. Jednak taniość tej ramy utwerdzała mnie w przekonaniu, że to zwykła stal Hi-Ten, a teraz wyszło szydło z worka.

W tym przypadku pozostaje tylko odcięcie haka, a potem spiłowanie nierówności - oby tylko tutaj był jedyny mankament, a rama służyła długo.

#8 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 luty 2009 - 17:37

odginaj ze spokojem :-)
Większym problemem będzie potem ułożenie przerzutki, bo jak zaczniesz giąć to otwór na śrubę się zniekształci i może będziesz musiał dawać jaką podkładkę.
Powodzenia uważaj jednak :-)

[ Dodano: 2009-02-04, 17:38 ]
ps. Ile to waży?

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#9 matheo

matheo
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • SkądOtwock

Napisano 04 luty 2009 - 17:46

Ja bym jednak starał się to oddać sprzedawcy, nowe ramy kupuje sie wlasnie po to, zeby nie było takich kwiatków. Za tą cene spokojnie mógłbyś wyczaić na allegro jakiegoś używanego klasyka na rurkach Columbusa czy Reynoldsa, który byłby o niebo lepszy od tego czegoś.

#10 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 04 luty 2009 - 18:29

Oddaj ten szmelc i kup normalna rame. Zaraz bedziesz nabijal stery i stwierdzisz ze glowka krzywa, pozniej ze gwint suportu niedorobiony, pozniej ze korba krzywo, a pozniej sie okaze ze caly rower nie trzyma geometrii i zostawiasz 2 slady za soba. Szkoda swoich nerwow i czasu... (=pieniedzy)

"Tani rower nie jest dobry, dobry rower nie jest tani"

#11 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 04 luty 2009 - 18:30

Złap w miarę delikatnie francuzem w miejscu spawania razem z rurą. Tam gdzie hak wygięty pod przerzutkę podłóz pręt lub śrubę odpowiedniej średnicy i delikatnie gnij. Za tą kasę to chyba rura kanalizacyjna, więc powinno się udać. Jak nie to obetniesz. pozdr

#12 Gothic

Gothic
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 luty 2009 - 19:34

Odsylac ramy nie chce, bo sprzedawca jest, ze tak powiem niepewny - boje sie ze zostane bez kasy i bez ramy w dodatku wydam 20zl na kolejna wysylke, poza tym sztyce i oparcia pancerza juz tez kupilem pod ta rame. Druga sprawa to to, ze rama w sumie mi odpowiada (pomijajac te wade), jezdze dla frajdy i nie potrzebuje jakiegos super sprzetu

Za tą cene spokojnie mógłbyś wyczaić na allegro jakiegoś używanego klasyka na rurkach Columbusa czy Reynoldsa

watpie ze za te kase, a na pewno juz nie w takim rozmiarze, ta rama ma 49cm (srodek supportu-srodek rury poziomej), wiekszosc starszego sprzetu ma wielkie ramy, bo takie sie kiedys robilo, a rozmiar ramy to glowny powod dla ktorego zmieniam z tego co mam teraz

Rama wazy ~3,1kg a widelec ~900 gram (nie mam super dokladnej wagi), na ramie naklejki CR-MO 4130, ale wiadomo naklejki to sobie mozna... nakleic ;-)
Ostatecznie i tak jest lzejsza od mojego gwozdziowego Rometa :-)

Jutro zobacze co da sie wykombinowac z tym hakiem, dzieki wszystkim za podpowiedzi.

#13 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 05 luty 2009 - 00:00

Tak szczerze hehe to zamieniasz siekierke na trzonek i jeszcze do tego doplacasz bo Twoj romet jest bankowo lepszy ;) Sprzedawca powinien Ci zwrocic pelne koszty przesylki w obie strony (Stosowna ustawe moge Ci przeslac daj znac na priv) Pomysl jeszcze nad zwrotem bo napewno bedziesz sie meczyl z tym stuffem - pracowalem w serwisie i mialem juz takie przeprawy. Rama to podstawa roweru i niewarto na niej oszczedzac zwlaszcza ze wraz z uplywem kilometrow napewno bedziesz inwestowal w sprzet i niepredko wymienisz ja na nastepna

BTW Ile masz wzrostu ?

#14 Gothic

Gothic
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 luty 2009 - 19:41

Hak bez wiekszych klopotow dal sie naprostowac, przerzutka teraz pasuje i mam nadzieje, ze z rama nie bedzie wiecej problemow heh...

Klaudiusz, na duzo lepsza rame nie mam kasy, gdybym mial dzis kupowac to wzialbym chyba: http://www.allegro.p...o_eurobike.html materialowo pewnie nie jest nic lepsza, ale w razie czego to mam Eurobike'a 10 min tramwajem od domu, a nie wysylam rame nie wiadomo gdzie.
Jeszcze co do zwrotu, to pisalem juz ze sprzedawca jest nazwijmy to "niepewny", jestem swiadom tego, ze mam prawo zadac kosztow poniesionych w zwiazku z reklamacja (i tak tez zrobilem), ale zdaje sobie tez sprawe z tego ze przepisy przepisami, a w rzeczywistosci moze nie byc tak latwo wyegzekwowac te kase.

A wzrostu mam 175 cm, dotychczas jezdzilem na ramie c-c 57, ta nowa ma 50 (poprzednio pomylilem sie i napisalem 49), jeszcze na niej nie jezdzilem, ale po wsadzeniu kol wydaje mi sie wysokosciowo idealna, nie wiem jak Ty, ale ja praktycznie nigdy nie widuje na allegro stalakow w podobnym rozmiarze (np. 54, a co dopiero 52).

#15 yaro1986

yaro1986
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • SkądJózefów

Napisano 05 luty 2009 - 19:52

Odnosnie zwracania kosztow przesylki to nie jest tak do konca. Byl w jakiejs gazecie caly artykul odnosnie wlasnie zwrotu kosztow przesylki, i wedlug tego nie sprzedawca nie musi zwracac pieniedzy za przesylke, nie ma jednoznacznego przepisu dotyczacego zwrtow. Sady i rzecznicy praw konsumenta potwierdzaja ze zwrot kosztu przesylki to tylko dobra wola sprzedawcy, i jak byly jakies sprawy w sadzie odnosnie reklamacji sprzetu kupinoego przez intenet to jesli konsument wygrywal to sprzedawca musial tylko zwrocic pieniadze za towar lub dac nowy towar ale nie zwrcal za przesylke.

#16 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 05 luty 2009 - 20:18

Pytanie:

wczesniej miałem przerzutke mocowaną na ramę, - jadąca do mnie rama jest przystosowana do montowania na hak.

i Co teraz ? :D ( z tyłem jest tak samo)

#17 Gothic

Gothic
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 luty 2009 - 20:35

Odnosnie zwracania kosztow przesylki to nie jest tak do konca. Byl w jakiejs gazecie caly artykul odnosnie wlasnie zwrotu kosztow przesylki, i wedlug tego nie sprzedawca nie musi zwracac pieniedzy za przesylke, nie ma jednoznacznego przepisu dotyczacego zwrtow. Sady i rzecznicy praw konsumenta potwierdzaja ze zwrot kosztu przesylki to tylko dobra wola sprzedawcy, i jak byly jakies sprawy w sadzie odnosnie reklamacji sprzetu kupinoego przez intenet to jesli konsument wygrywal to sprzedawca musial tylko zwrocic pieniadze za towar lub dac nowy towar ale nie zwrcal za przesylke.

Oj nie wydaje mi sie zeby faktycznie bylo tak jak piszesz, w momencie gdy mowimy o reklamacji, czyli o zwrocie towaru z powodu jego wady, a nie dlatego, ze nam sie nie podoba.

Czytalem opracowanie w ktorym jest napisane, ze:

Jeżeli w celu wymiany lub zwrotu towaru za zwrotem ceny, jak tez w celu naprawy, towar został dostarczony staraniem konsumenta, załatwiający reklamację na żądanie konsumenta zwróci mu poniesione przez niego koszty z tym związane (np. transportu, demontażu, ubezpieczenia).



#18 Gosc_zawodowiec_;)_*

Gosc_zawodowiec_;)_*
  • Gość

Napisano 05 luty 2009 - 20:37

Deadhorse, musi kupić nową przednia przerzutke, która bedzie mocowana bezpośrednio do haka ;-) np taka:

http://allegro.pl/it..._cena_71zl.html

i jeśli dobrze rozumiem, to przerzutka tylna powinna pasować bez problemu, bo też w nowej ramie bedzie przykręcona do haka ;-)

#19 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 05 luty 2009 - 20:58

nie no ten rower mnie wykonczy... :( a taka ładną tiagre mam

a jak tylną miałem do ramy, to można ją także przycumowac do haka ?

#20 Gosc_cigane_*

Gosc_cigane_*
  • Gość

Napisano 05 luty 2009 - 21:50

nie no ten rower mnie wykonczy... :( a taka ładną tiagre mam

a jak tylną miałem do ramy, to można ją także przycumowac do haka ?

Nie załamuj się...ja mam podobnie , ostatnio kupiłem tylne koło do górala , wczoraj zrobiłem po śnieżnej brei 60 km i dziś mam scentrowane koło...a nie mam czasu tego wycentrować...fakt te badziewie kupiłem niedawno w sklepie sportowym za około 70 zl...no ale żeby na tym setki km nie zrobić ,to już przesada z taka jakością...



Dodaj odpowiedź