Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krzywy hak przerzutki przedniej


30 odpowiedzi w tym temacie

#21 Pacek

Pacek
  • Użytkownik
  • 180 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 06 luty 2009 - 08:42

A jakoś tych kółek za 60-70 jest różna. Mam takie teraz przy góralu z tym że tylne musze centrowac srednio co 100km, dokręcac szprychy co 50 bo się luzują natomiast z przodu mam koło tej samej firmy kupione w tym samym czasie co tyle i jak dotąd przejechałem na nim jakies 1600km i nic sie z nim niedzieje, bicie boczne niewystepuje geometria idealna. Trzeba miec szczeście i trafic akorat na egzemplarz do ktorego przez przypadek dodano aluminium/stal o dobrych właściwościach apotem liczyc na jeszcze troszke szczescia ze ktos przez omyłke zamontuje dobre szprychy :D

#22 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 06 luty 2009 - 09:05

zastanawiam sie po czym jeździcie tymi kołami :P ja przez jakies dwa lata bujałem, sie na MTB z Reala za 170 zł i żadnej centry nie było, po roku tylko jedna szprycha odpadłą :D

#23 Gosc_cigane_*

Gosc_cigane_*
  • Gość

Napisano 06 luty 2009 - 09:15

W moim przypadku waga zrobiła swoje + breja z szosy która oblepiła cały rower , więc dodatkowe kilogramy mu nie pomogły...chociaż żeby nie wypadek to na starym dobrym kole jeździł bym jeszcze full km... ;-) do kolegi wyżej, cały czas bujam się po polskich szosach...
Jak je teraz wycentruję i znowu mnie zawiedzie to wywalam i daję nowe koło...ja lubię jeździć ;-) a nie grzebać się przy rowerze... ;-)

#24 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 09 luty 2009 - 18:08

No to ja mam troche inny problem, a mianowicie z hakiem z tyłu. Jeśli docisne go do wyżłobień, to część gdzie sie przykreca odstaje i nie da sie przykrecic. Gdy docisne tam gdzie sie przykreca to hak pasuje pol na pol do ramy. Jakbym przykrecił koło to mozliwe ze wszystko sie zejdzie, ale mimo wszystko bedzie to na siłe. Rama to Va Montana. Jakies propozycje ? jak cos to zykne foty tylko powiedzcie.

#25 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 09 luty 2009 - 18:19

To cyknij, bo dość to dla mnie niezrozumiałe. pozdr

#26 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 09 luty 2009 - 19:01

Trzy fotki, mam nadzieje, że coś widać :D

#27 rafalwspin

rafalwspin
  • Użytkownik
  • 118 postów
  • SkądUK

Napisano 09 luty 2009 - 19:29

Powiem krótko, tanie ramy tak mają z jakością wykończenia. Jak zaciśniesz szybkozamykaczem to powinno się docisnąć i usztywnić.

#28 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 09 luty 2009 - 20:48

Deadhorse, Może hak ma nie równą powierzchnie i tam gdzie piszesz jest "buła". Może pilnik pomoże. Hak jest raczej alu więc powinien się łatwo obrabiać. Skoro nie równo dociska to gdzieś jest nierówność. Odręć i glądnij ramę i hak.

#29 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 09 luty 2009 - 22:12

To Ci dociśnie koło. Taka uroda mocowania haka tylko od góry. Jak się chcesz pobawić, odkręć hak, i przeszlifuj na papierze ściernym gradacja 100 , który musi leżec na czymś idealnie płaskim. Jeśli miejsce przylegania haka do ramy jest zamalowane, wyskrob dobrze lakier. No a potem ewentualne popraweczki szaberkiem /skrobakiem/ pozdr

#30 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 luty 2009 - 22:24

Zacznij od tego, że położysz hak na czymś równym i sprawdź czy jest równy, jak tak to zmontuj wszystko i sprawdź jak wszystko działa. Dopiero jak coś będzie nie tak to ingeruj w rame. Po co coś robić jak wszystko działa?
I tak wygląda że będzie dobrze :-)

#31 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 09 luty 2009 - 23:10

dzęki za wskazówki.

Jutro odkrece, sprawdze i zdam raport ;)



Dodaj odpowiedź