Skocz do zawartości


Zdjęcie

KAPEĆ NA TRENAŻERZE


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 eldomello

eldomello
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądRadom/OstrOFFiec

Napisano 04 luty 2009 - 17:59

ZŁAPAŁ KTOŚ KIEDYKOLWIEK KAPCIA NA TRENAŻERZE, MI TO SIĘ ZDARZYŁO JUŻ 3 RAZY CIĄGU MIESIĄCA UŻYTKOWANIA. { [TACX SPEEDMATIC]} Z trenażerem używam zimowej kolarki na starych oponach, dwa razy złapałem kapcia na jednej oponie, w tym samym miejscu, zamieniłem więc opony ( tył na przód) i też złapałem kapcia. Dziury robią się na środku dętki, od strony opony. Nie mam pojęcia w czym tkwi problem. Może docisk jest za mocno podkręcony( ale nie wydaję mi się aby to było to, bo opona nie jest zbytnio odkształcona w miejscu styku rolki z oponą.

#2 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 04 luty 2009 - 18:24

Sprawdz czy rolka dociskowa nie ma zadnych zadziorow, obrecz takze. Bardziej stawialbym jednak na to ze w miejscu gdzie trzymasz rower i trenujesz jest cos ostrego w podlozu co ciagle przebija opone (Sproboj dokladnie zamiesc/umyc/odkurzyc podloge) Zdarzylo mi sie kiedys tak w domu, ze w dywan wbil sie drucik od pancerza na sztorc i ciagle mi przebijal przednie kolo...

#3 Walen

Walen
  • Użytkownik
  • 38 postów
  • SkądŁódź

Napisano 04 luty 2009 - 18:28

U mnie zdarzyl sie wybuch detki, bo po 3h opona mocno sie nagrzala. Kiedys rowniez rozszczelnila mi sie detka, ktora byla klejona (pewnie tez ze wzgledu na temperature i wzrost cisnienia w oponie). Problem ustal po zakupie oponyy dedykowanej do trenazerow.

Jesli to stare oponki, to moga byc zuzyte, przez co latwiej sie grzac. No, chyba ze nie masz tego problemu.



Dodaj odpowiedź