Skocz do zawartości


Zdjęcie

ZZR Huragan


51 odpowiedzi w tym temacie

#21 norris

norris
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądZgierz

Napisano 09 maj 2013 - 09:06

na Targowej

#22 norris

norris
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądZgierz

Napisano 14 maj 2013 - 20:40

Kolejne pytanie do kolegów od laika: nie było przy rowerku łańcucha. Znalazłem że powinien pasować łańcuch ,,106 ogniw". Czy to prawidłowe i jedyne kryterium wyszukiwania łańcucha (prócz ceny=jakości)?

#23 tompajk

tompajk
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 maj 2013 - 17:51

wydaje mi się, że łańcuch na sześć biegów powinien być dobry. w każdym razie pod 5 biegowy, oryginalny wolnobieg nic nie muszę skracać w Jaguarze. pytanie, czy chcesz włożyć narrow, czy szeroki łańcuch, taki jak był standardowo.

#24 five.ten

five.ten
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 maj 2013 - 12:12

Jeżeli norris będziesz wymieniać te obręcze pod szytki na inne 28" to ja chętnie odkupiłbym same obręcze.

#25 norris

norris
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądZgierz

Napisano 17 maj 2013 - 21:04

Nie będę zamieniać, najwyżej jako drugi komplet dokupię kiedyś obręcze. Teraz zamówiłem szytki.

#26 norris

norris
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądZgierz

Napisano 18 maj 2013 - 16:50

Kolejne zdjęcia z dzisiaj:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#27 tompajk

tompajk
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 maj 2013 - 20:57

dobra polerka i odświeżenie! osobiście razi mnie tylko czerwona śruba dociskająca mostek. czy tam nie była montowana śruba z okrągłym łebkiem?

jakieś postępy w malowaniu ramy? : )

#28 Zweitakter

Zweitakter
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 23 maj 2013 - 10:09

wydaje mi sie ze były i okragłe i kwadratowe zaleznie od tego jaki sie panu mnieciowi z magazynu wzioł worek ze srobkami....

#29 norris

norris
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądZgierz

Napisano 23 maj 2013 - 21:18

Śruba- była już taka i wygląda na oryginalną, ma ten dzyndzel taki więc taka zwykła to nie jest. Pomalowałem na czerwono żeby jakiś detal się odróżniał- owijki będą białe, reszta w polerce, coś chciałem żeby się odcinało, padło na kolor ramopodobny. Jak się nie spodoba to trafi na szczotę i polerkę:) Rama do odebrania na początku przyszłego tygodnia, już pomalowana ale chromują jeszcze te pierdoły wszystkie. Jutro przyjdą szytki łańcuch i owijki, pozostał mi zakup siodełka- chce smukłe skórzane... będę szukać:) następne zdjęcia w weekend. Pozdro!

#30 DAN-CTT

DAN-CTT
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 maj 2013 - 07:53

...pozostał mi zakup siodełka- chce smukłe skórzane... będę szukać:)...

Kross robi fajne siodło z czarnej skóry. A co najważniejsze w śmiesznej cenie.
Mój brat zamontował takie w swoim Huraganie - wygląda świetnie i pasuje do starych rowerów.
link do aukcji
Jeśli chciałbyś zainwestować większą kwotę, to np. Brooks. Szeroka oferta modeli i kolorów napewno pozwoli Ci coś wybrać.

#31 Jarek91

Jarek91
  • Użytkownik
  • 62 postów
  • SkądOpole

Napisano 24 maj 2013 - 10:54

Ja bym na Twoim miejscu polował na Favorit 52 albo starego Brooksa. Favorit 52 mam osobiście i mogę zdecydowanie polecić.

#32 norris

norris
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądZgierz

Napisano 28 maj 2013 - 17:58

Weekendowa robota:
Dołączona grafika

I podklejone szytki, zrobił mi to Jan Kudra:

Dołączona grafika
Dołączona grafika

A tutaj dostałem od Pana Jana autograf, będzie na Huraganie:)

Dołączona grafika

#33 Zweitakter

Zweitakter
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 29 maj 2013 - 08:42

Kross robi fajne siodło z czarnej skóry.

wygląda to na linie technologiczną w spadku po romecie czyli siodło rekord10/hura/jagi :)
po nieznacznej modyfikacji wykrojnika do skóry :)
PRZEPIEKNY ODKOP

#34 norris

norris
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądZgierz

Napisano 29 maj 2013 - 20:31

Rama odebrana z malowania:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#35 norris

norris
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądZgierz

Napisano 30 maj 2013 - 17:21

Finito! Huragan na kołach, wszystko zdaje się być ok. Pozostało doregulować przerzutki, pojeździć i polikwidować luzy. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i cierpliwość!!! :)

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#36 tompajk

tompajk
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 maj 2013 - 18:21

dobry lakier!

z 'purystycznych' uwag- kierownicę należałoby ustawić tak, żeby jej dolny chwyt był równoległy do rury łączącej główkę ramy i mufę podsiodłową nie tylko dla stylu, ale także dla ergonomii : )
no i siodło jakieś skórkowe koniecznie: )
daj znać na pw jak sprawa malowania wyglądała.

radości z użytkowania roweru: )

#37 norris

norris
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądZgierz

Napisano 30 maj 2013 - 18:34

Dzięki za uwagi, kierownica do poprawy bo źle się z góry trzyma, masz poradę jak klamki hamulców ustawić? Trzymając je ,,z góry" nie da się zahamować, tylko ,,z dołu". Siodło będę szukać. Malowanie- fajna sprawa, bardzo ciężko się rysuje, praktycznie trzeba się postarać żeby ryskę porobić. Niestety zużyłem do zera zestaw polerski i są do poprawy niektóre świecące elementy... jeszcze troszkę roboty:) wrzucę lepsze zdjęcia jak pogoda się poprawi- 5 minut po robieniu tych zdjęć przeszła burza...

#38 mz

mz
  • Użytkownik
  • 215 postów
  • SkądMława

Napisano 30 maj 2013 - 19:50

norris, no piękny ten huragan ! :-)
polerka wyszła bardzo ładnie :-D

#39 norris

norris
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądZgierz

Napisano 30 maj 2013 - 22:31

Bardzo mnie to cieszy:) pytanie kolejne: zamontowałem łańcuch i okazało się że miejsce które służy do łączenia dwóch końców łańcucha w całość (jest na taką spinkę) jest za grube na przerzutkę, tzn te dwa bolce na które nawleka się sąsiednie ogniwa za bardzo wstają. Tylna przerzutka jest za wąska. Mam to zaklepać młotkiem, zeszlifować czy nie tędy droga?

#40 tompajk

tompajk
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 maj 2013 - 20:28

norris jak ustawisz kierownice w takiej pozycji jak mówiłem to klamki przybliżą się do mostka, więc można będzie się na nich łatwiej opierać i spokojnie powinieneś również objąć je w tej pozycji hamując. mam w podobnym położeniu i jest wygodnie.



Dodaj odpowiedź