Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pompki co2


107 odpowiedzi w tym temacie

#21 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 09 maj 2013 - 07:07

Wczoraj złapałem pierwszą gumę na trasie i miałem możliwość przetestować pompkę Sigma AeroJet. Nabojem Co2 16 gramowym nabiłem dętkę do ok 5 bar. Nie jest to dużo ale spokojnie mogłem kontynuować jazdę i wrócić do domu. Polecam szczególnie że pompka jest niedroga i mieści się do małej podsiodłówki Fizika.

#22 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 12 maj 2013 - 12:33

Ja postawiłem na na naboje: ZEFAL EZ PUSH + przejściówkę.
Ale odkąd zmieniłem opony na slickstery jeszcze nie przetestowałem zefala...odpukać;)

#23 smolar16

smolar16
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • SkądRadom

Napisano 11 czerwiec 2013 - 15:11

Polecam tą:
http://rowertour.com...-naboj-co2.html

Cudów nie ma ale mieści się w torbie podsiodłowej i cena jest zachęcająca.
Nawet pompuje, więc nie ma problemu :-P

#24 vanluke

vanluke
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądKrK

Napisano 11 czerwiec 2013 - 17:55

A jak jest z pompowaniem na trasie z tamim co2, jak mi pojdzie dentka do pierw musze lekko podpompować ją założyć oponę i dopiero dawać na full da się tak to zrobić czy on ładuje od razu fulla ?
  • Lojd lubi to

#25 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 czerwiec 2013 - 18:00

Zawsze zaczynasz od delikatnego napompowania - tylko na tyle, żeby dętka nabrała kształtu i była łatwiejsza do osadzenia pod oponą.

Dopiero jak wsuniesz oba ranty opony i upewnisz się, że dętka nie jest przyszczypnięta, możesz pompować do docelowego ciśnienia.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#26 vanluke

vanluke
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądKrK

Napisano 11 czerwiec 2013 - 19:01

tak wiem i dlatego pytam czy tą pompką to wykonam bo nie znam sie na pompkach z co2 wydaje mi sie ze nie będe w statnie tego tak zrobić. Powieccie jakie Wy wozicie pompki i jak je montujecie bo widziałem u niektórych zamocowane w miejscu na koszyk u innych pod siodłem

#27 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 11 czerwiec 2013 - 19:04

Kieszonka :!:

#28 pike

pike
  • Użytkownik
  • 62 postów
  • Skądwaw

Napisano 11 czerwiec 2013 - 20:06

Też tak mówiłem, ale jak zmieniałem koszyki to na próbę przykręciłem ten uchwycik i tak już zostało, że jeździ przy ramie. U mnie jest pompka w kolorze ramy, a montaż na rurce podsiodłowej i nie rzuca się w oczy zanadto.

#29 smolar16

smolar16
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • SkądRadom

Napisano 12 czerwiec 2013 - 15:09

tak wiem i dlatego pytam czy tą pompką to wykonam bo nie znam sie na pompkach z co2 wydaje mi sie ze nie będe w statnie tego tak zrobić. Powieccie jakie Wy wozicie pompki i jak je montujecie bo widziałem u niektórych zamocowane w miejscu na koszyk u innych pod siodłem


Tego nie wiem do końca, gdyż miałem już blisko do domu i tylko dopompowywałem,ale zdaje mi się, że wystarczy zamknąć zawór i nie lecie. Btw.zawsze można mieć przy sobie dwa naboje )

#30 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 czerwiec 2013 - 21:42

łoj panocki, ja kiedyś miałem lipę z pompkami co2, miałem akurat łatki, pech chciał że ktoś mi buchnął dętkę, i nie miałem zapasowej. Ale miałem łatki, więc stwierdziłem, jest ładnie i jadę. Niestety - TIR zepchał mnie na pobocze, no i dętka flak. No to ściągam i łatam. Pompuje lekko - ucieka. Patrzę, kolejna dziura wyszła. kleję łatam pompuje. Dziur było jeszcze 12 :shock: zmarnowałem naboje :P polecam więc tylko wtedy jak się ma zapasową dętkę ;-). Pompka barbieri, ogólnie działa git majonez, nie mogę powiedzieć, uszczelki są, małe to-to, ale wolę zostać przy małej zwykłej pompce :roll: - bezpieczniej.

PS: jak coś to mogę odsprzedać tą pompkę komuś, użyta na 3 naboje :mrgreen:

#31 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 17 czerwiec 2013 - 14:37

Opłacało się to łatać 12 dziur?
Ja wożę tylko zapasową dętkę. Nie chciałoby mi sie łatać, pieprzyć się z tym gdzieś na poboczu czy w krzakach. Wymiana detki, nabijasz z nabojów i wio w trasę!
Pompka na naboje ma swoje plusy jak i minusy. Tak samo jak ręczna, jednak postawiłem na naboje i jest git.

#32 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 czerwiec 2013 - 21:40

nie wiedziałem że tam jest dwanaście dziur, co Ty. dopiero jak dojechałem do celu to sprawdziłem, a jechałem na stopa TIRem ;-) . No zawsze jeździłem z dętką, ale nie miałem już kasy, żeby kupić ;p. A łatać i tak biorę łaty, miałem kiedyś nieprzyjemne doświadczenia z accentami i już nie ryzykuję. A łatanie przecież nie zajmuje długo, góra 5 minut, więc mi to nie robi problemu.

#33 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 18 lipiec 2014 - 14:01

czy raz załadowany nabój u ciut użyty można wyjąć czy ucieknie wszystko powietrze z naboju?

 



#34 piotrfala

piotrfala
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 lipiec 2014 - 14:58

Nabój ma jednorazową "błonę" , którą przebijasz przy pierwszym mocowaniu. Mozesz liczyć na to ze zawór w pompce jest szczelny i jak zakręcisz to bedzie trzymać. Ja myślałem że mój trzyma ale po 2 tygodniach juz nic nie było.


www.facebook.com/strato.bike

 

gallery_2798_164_47484.jpg


#35 Fazi

Fazi
  • Użytkownik
  • 134 postów
  • SkądCzapury

Napisano 09 maj 2016 - 19:08

Ktoś ma opinie na temat tej głowicy: http://www.decathlon...id_8346099.html

Ostatnio trzy razy machałem i troszkę szkoda mi czasu.  :P



#36 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 24 wrzesień 2016 - 09:27

Trochę się bałem pompki co2 a kupiłeł bo rozmiar mi odpowiadał ;-) Pierwszy raz dzisiaj użyłem. Napisze tylko tyle, że jest rewelacyjna. Mała, poręczna i pompuje w kilka sekund. Lepszej do roweru szosowego nie miałem. Wpis dla tych co się jeszcze zastanawiają.



#37 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 wrzesień 2016 - 19:26

potwierdzam :>



#38 bogas

bogas
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądW-wa

Napisano 26 wrzesień 2016 - 09:08

Ktoś ma opinie na temat tej głowicy: http://www.decathlon...id_8346099.html

Ostatnio trzy razy machałem i troszkę szkoda mi czasu.  :P

Niedawno kupiłem i miałem okazję już wypróbować "w boju"

Opona/dętka 700x23 nabita do 6,5 bar i pewnie dałoby radę więcej bo jeszcze trochę gazu zostało.

Zaoszczędzone siły i czas co najmniej 15 min "dymania" małą pompka na poboczu - bezcenne.

Teraz nie ruszam się w trasę bez tego wynalazku. 



#39 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 26 wrzesień 2016 - 10:08

Niedawno kupiłem i miałem okazję już wypróbować "w boju"

Opona/dętka 700x23 nabita do 6,5 bar i pewnie dałoby radę więcej bo jeszcze trochę gazu zostało.

Zaoszczędzone siły i czas co najmniej 15 min "dymania" małą pompka na poboczu - bezcenne.

Teraz nie ruszam się w trasę bez tego wynalazku. 

 

Wydaje mi się, że więcej się nie nabije. Też mi doszło do okoł 6 i koniec a w naboju jeszcze trochę zostało. Całe szczęście ,że nie nabiło mi więcej bo okazało się, że opona ma przecięcie i przy większym nabiciu dętka wyszła na zewnątrz i byłaby powtórka z rozrywki a więcej dętek nie miałem. Co do głowicy to mam taką co się wkręca na wentyl, nie trzeba dociskać i jest troche łatwiej. 



#40 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 26 wrzesień 2016 - 13:20

Ale z czym jest latwiej?

Te bez nakrecania, nakladasz na wentyl, jak masz taki bez gwintu i trzymajacej go nakretki (wszystkie lateksy, co najmniej te z ktorymi mialem do czynienia) druga reka przyciskasz wentyl do strony opony i bum nabite.

Po co kombinowac z nakrecaniem, odkrecanymi zaworkami itp? Prostota i szybkosc dzialania.

16g pojemnik nabija 23mm do co najmniej 8.

 





Dodaj odpowiedź