Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pompki co2


107 odpowiedzi w tym temacie

#41 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 26 wrzesień 2016 - 14:07

Nakręcam na wentyl, odkręcam troche zawór,żeby lekko nabić, zakręcam zawór, układem dętke i ponownie odkręcam zawór w celu nabicia do max. Raz tylko używałem i po powrocie jak sprawdzilem było 6,5. Może z innym nabojem pojdzie więcej ale nie chce się przekonywać;-)



#42 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 wrzesień 2016 - 15:02

Ja dwa wbilem ;D na pewno więcej niż 6.5 bylo ^^

#43 Frania.Bania

Frania.Bania
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 27 wrzesień 2016 - 15:01

Ja nie spotkałam się jeszcze z przebitą dętką, jestem ciekawa co się stanie jak mnie to spotka ?



#44 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 15:07

Telefon do przyjaciela;-)



#45 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 wrzesień 2016 - 15:27

Albo turystyka piesza :)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#46 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 15:40

To już lepiej taxi. Taniej wyjdzie niż nowe bloki.



#47 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 27 wrzesień 2016 - 19:44

Zawsze może boso zasuwać. O ile jeździ w koło komina i bez zapasu, pompki itd. Jak jeździ dalej to PKS, PKP, a najlepiej wezwanie wozu serwisowego jeśli na dodatek nie umie zmienić dętki...

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#48 Frania.Bania

Frania.Bania
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 28 wrzesień 2016 - 06:43

Zawsze może boso zasuwać. O ile jeździ w koło komina i bez zapasu, pompki itd. Jak jeździ dalej to PKS, PKP, a najlepiej wezwanie wozu serwisowego jeśli na dodatek nie umie zmienić dętki...

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

 

Boso nie bo mam buty na nogach, dętki nie umiem zmienić, szczerze to nie zastanawiałam się nigdy co bym zrobiła. Nie wożę ze sobą zapasu, pompki, wszyscy dbają o wagę to nie zabieram



#49 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 wrzesień 2016 - 08:52

Spokojna głowa, to mija po pierwszej awarii ;)


  • mess i Prozor lubią to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#50 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 28 wrzesień 2016 - 08:57

Też zapasu nie woziłem. Poźniej zacząłem bo wszystcy przestrzegali, że kiedyś sie zdaży ale gdyby nie to,że chciałem dojezdzićdo końca opony (około 14 tys przebiegu) to nic by się nie stało. Porządne opony to połowa sukcesu. 



#51 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1989 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 28 wrzesień 2016 - 08:58

kolarze dzielą się na dwa typy - na tych, którzy wożą zapasowe dętki, i na tych, którzy będą wozić zapasowe dętki :P

 


  • Prozor lubi to


53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png


#52 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 wrzesień 2016 - 09:04

Dbać o wagę to można na wyścigu. Pompki co2 fajne, ale jak się przeoczy to co spowodowało dziurę tkwiące w oponie to mamy nabój w plecy, jak przedziurawimy dwa koła na raz też problem. Czasu na rower jest mało trzeba wozić pompki dętki łatki i dbać o opony. Szkoda tracić przyjemność jazdy z powodu szkiełka na drodze, a na samochód trzeba czekać, im dalej od domu tym dłużej, dobrze jak jest jeszcze ciepło.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#53 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 28 wrzesień 2016 - 09:08

Dbać o wagę to można na wyścigu. Pompki co2 fajne, ale jak się przeoczy to co spowodowało dziurę tkwiące w oponie to mamy nabój w plecy, jak przedziurawimy dwa koła na raz też problem. Czasu na rower jest mało trzeba wozić pompki dętki łatki i dbać o opony. Szkoda tracić przyjemność jazdy z powodu szkiełka na drodze, a na samochód trzeba czekać, im dalej od domu tym dłużej, dobrze jak jest jeszcze ciepło.

I dlatego pompka z zaworem dająca możliwość zakręcenia i ponownego dopompowania jest lepsza.



#54 Frania.Bania

Frania.Bania
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 28 wrzesień 2016 - 09:32

Koledzy żartowałam z tą wagą, poruszam się zawsze w okolicy domu, najdłuższy przejazd to 60km, tzw wokół komina to i pompka nie potrzebna.

 

Ile będzie jechał samochód z drugim rowerem 15 min, dodam że używam butów MTB do 2 rowerów, żeby nie było o ma dwie Szosy

 

Wszystko zaraz Sero traktujecie, pożartować trzeba czasami

 

Życzę przejazdów bez Awarii Opon  i miłego dnia



#55 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 03 październik 2016 - 12:26

Nawet parę km deptania obojętnie w jakich butach może wyjść bokiem. Zwłaszcza szosowych. Coś na ten temat wiem, jak mi pompkę szlag trafił i 5km deptałem - niby blisko, ale godzina deptania i tak była. Teraz na wyposażeniu pompka zwykła (sprawdzana co jakiś czas czy działa), CO2 z głowicą do szybkiego wypełnienia (i alternatywny sposób napełnienia dętki, w razie awarii pompki), dętka i na wszelki wypadek komplet łatek. Strzeżonego...


  • ROZMIAR lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#56 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 03 październik 2016 - 13:04

Używam od dwóch lat zaworka co2 z deca. Wożę ze sobą dwa naboje plus dętkę plus łatki park toola gp-2. Taki zestaw nigdy mnie zawiódł na trasie. Taniocha przy ilości przejechanych kilometrów. 

 

Nota bene w tym roku jeszcze na szosie nie złapałem gumy. Mimo, że dojeżdżam opony z zeszłego roku (Vittoria Open Corsa CX 23mm), które do dzisiaj przejechały pewnie z 18-20k km. 

 

pozdrowienia



#57 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 04 październik 2016 - 16:08

Te ParkToolowe miałem i cudo to nie jest. Zdecydowanie wolę mini zestawik Tip Topa z tubką błyskawiczniego kleju.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#58 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 16 październik 2016 - 00:06

Boso nie bo mam buty na nogach, dętki nie umiem zmienić, szczerze to nie zastanawiałam się nigdy co bym zrobiła. Nie wożę ze sobą zapasu, pompki, wszyscy dbają o wagę to nie zabieram

 

Zapytam z ciekawości, od kiedy jeździsz na rowerze? Zadziwia mnie ta niefrasobliwość, podobno kobiecy mózg jest inaczej zbudowany niż męski i cechuje go umiejętność myślenia wielowątkowego, aż dziw że ani przez moment nie przewinęła się przez niego wizja przebitej dętki i kilkukilometorwego spaceru, ja o ewentualnym kapciu myślę przynajmniej raz podczas każdego treningu  :-) Zawsze mam przy sobie dętkę, łatki, pompkę ręczną i napój CO2, a od kiedy na prostej drodze zerwałem łańcuch nie rozstaję się również ze skuwaczem.


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#59 Frania.Bania

Frania.Bania
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 16 październik 2016 - 09:20

, ja o ewentualnym kapciu myślę przynajmniej raz podczas każdego treningu 

 

podobno kobiecy mózg jest inaczej zbudowany niż męski i cechuje go umiejętność myślenia wielowątkowego,

 

to wsiadając na rower masz wielki Stres, to pogarsza jakość treningu (żartuje)  myślisz podczas jazdy będzie kapeć, a dziś nie będzie

 

 

co do pytania, nie pamiętam od kiedy wsiadam na rower to było dawno dawno temu. Poważnie to na Szosie przejechałam 100km od dostania roweru, wolę MTB jest wygodniejszy dla mnie. Szosa dostanie szanse wykazania przydatności w 2017

 

Spoglądając na rower przed wyjazdem sprawdzane jest tylko ciśnienie w oponach i nie zastanawiam się czy wrócę na kołach czy w samochodzie. Dla mnie to zabawa, która ma sprawiać przyjemność z jazdy rowerem,



#60 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 16 październik 2016 - 10:02

to wsiadając na rower masz wielki Stres, to pogarsza jakość treningu (żartuje)  myślisz podczas jazdy będzie kapeć, a dziś nie będzie

 

 

co do pytania, nie pamiętam od kiedy wsiadam na rower to było dawno dawno temu. Poważnie to na Szosie przejechałam 100km od dostania roweru, wolę MTB jest wygodniejszy dla mnie. Szosa dostanie szanse wykazania przydatności w 2017

 

Spoglądając na rower przed wyjazdem sprawdzane jest tylko ciśnienie w oponach i nie zastanawiam się czy wrócę na kołach czy w samochodzie. Dla mnie to zabawa, która ma sprawiać przyjemność z jazdy rowerem,

 

IMHO dobrze dobrany rower szosowy jest wygodniejszy od MTB. Jezdże na jednym i drugim. Chyba, że nie udało mi się jeszcze dobrać MTB a przerabiałem już 9 sztuk.





Dodaj odpowiedź