Skocz do zawartości


Zdjęcie

Colnago Extreme-C / Argon 18 Gallium/ Ridley Helium Sl Tdf 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#41 drBike

drBike
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 wrzesień 2016 - 19:21

Czy sztyca która jest zamontowana to ASP 6000 i czy nie było problemów z karbonowymi prętami siodełka. Bo z tego co widzę  są to pręty owalne i chyba nie są wskazane do takiego jarzma sztycy (zbyt ostre krawędzie). Jeśli można to czy zaobserwowałeś jakieś ślady zużycia na prętach siodełka, pęknięcia??



#42 hof

hof
  • Użytkownik
  • 82 postów
  • Skąddolnośląskie

Napisano 15 wrzesień 2016 - 05:58

Klamka już poprawiona, koszyk Colnago na razie zostaje :)

Co do sztycy, to ASP 6000 leży w szafie nowa, tutaj zamontowana jest chińska sztyca od ICAN. Miałem ją w poprzednim Argonie i nie sprawiała żadnych problemów na połączeniu siodełko/sztyca. Zero jakichkolwiek śladów zużycia na prętach w postaci pęknięć i innych uszkodzeń, a już trochę czasu używam takiego zestawu. Siodełko wcześniej na sztycy Colnago też było w porządku. Może kwestia sztycy? Moja jest z modelu 2013, pamiętam, że później w Gallium ją pozmieniali, na taką bardziej paskudną:). Jakby co to też jestem z Wrocławia, więc można się ustawić i sprawdzić temat na żywo:)



#43 drBike

drBike
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 wrzesień 2016 - 19:38

A ta sztyca która leży w szafie :)  to może taka jest?

 

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

 

 

bardzo chętnie zobaczę Twojego bika na żywo :)

 

 



#44 hof

hof
  • Użytkownik
  • 82 postów
  • Skąddolnośląskie

Napisano 15 wrzesień 2016 - 22:39

Tak, tylko to model jeszcze starszy ( z roku 2011 chyba- wtedy argonit miał takie specyficzne malowanie).



#45 hof

hof
  • Użytkownik
  • 82 postów
  • Skąddolnośląskie

Napisano 18 listopad 2016 - 21:22

Udało mi się dostać ramę Ridley'a, konkretnie Helium SL, która była zapasem dla grupy Lotto Soudal w roku 2015. Argon powędrował na ścianę :) i zaczęło się przekładanie gratów do Helium.

Jako, że do wysokich nie należę, wybór padł na rozmiar S. Przy nodze 83.5 spasowało się elegancko. Nauczony na błędach innych postanowiłem od razu do korb Campy zastosować miski suportu z większym polem kontaktu- padło na C-Bear. Składając wszystko do kupy powstała rakietka widoczna na zdjęciu poniżej. Lata się na tym cudownie, charakterystyką bardziej przypomina mi Kolanko niż Argona. Teraz tylko czas poszukiwania jakiegoś rozsądnego mostka w zakresie -8 do -10 stopni i długości 110-120mm.

Kolanko natomiast zostało zdjęte ze ściany i będzie składane w miarę wolnego czasu.

20161028_111639.jpg

 

 



#46 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 19 listopad 2016 - 09:48

Rakieta kierowniku!

 

W realu też robi wrażenie :)

 

 



#47 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 21 listopad 2016 - 13:29

No, no. piękny ten ridley, gratulacje!!



#48 drBike

drBike
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 listopad 2016 - 16:10

Petarda:)

A możesz coś napisać o miskach suportu w campie? Jeśli to o wklejane chodzi bo u mnie coś dziwnie się zachowują po ok 3000km ;/



#49 hof

hof
  • Użytkownik
  • 82 postów
  • Skąddolnośląskie

Napisano 21 listopad 2016 - 19:15

Petarda:)

A możesz coś napisać o miskach suportu w campie? Jeśli to o wklejane chodzi bo u mnie coś dziwnie się zachowują po ok 3000km ;/

 

Generalnie były przypadki spadającego łańcucha przy sprintach. Okazało się, że miski pracowały. Założyli "dłuższe" miski od c-bear i po problemie. Wypowiedź bodajże mechanika Lotto Soudal.

Z tego co pamiętam, masz Argona Gallium. Tam jest bb86 osadzany na solidnym aluminiowym kołnierzu, więc może tylko syf się dostał. Imbus 10 i jedziesz z robotą:) Miałem w swoim Galium miski Campy i były bezproblemowe.


  • drBike lubi to

#50 hof

hof
  • Użytkownik
  • 82 postów
  • Skąddolnośląskie

Napisano 14 lipiec 2017 - 09:04

Trochę się pozmieniało więc aktualizuję:

-zmieniona sztyca na taką z zerowym offsetem,

-wiekowy mostek zipp 120, -17 stopni jeszcze z Colnago.

 

Lata nadal pięknie :).

 

nN2KlXe.jpg


  • EverRestOnTheBike i Ulepekin lubią to

#51 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 14 lipiec 2017 - 10:27

Malowanie świetne. Jak się trzyma ten lakier, są jakieś odpryski ?

#52 hof

hof
  • Użytkownik
  • 82 postów
  • Skąddolnośląskie

Napisano 14 lipiec 2017 - 20:50

Lakier też jest sl:). Odprysk jeden jest, ale powstał podczas serwisowania. Ogólnie jestem zadowolony, tylko gór w okolicy mało.

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka



#53 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 15 lipiec 2017 - 06:57

@hof

 

Nie marudzić, zapier....ać ;D Góry, góry, fanaberie jakieś - Pożarzysko+Tąpadła w tempie lepsze niż góry ;P



#54 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 19 lipiec 2017 - 13:40

A jak ze sztywnością tej ramy, bo gdzieś czytałem że nie jest imponująca. Wiadomo gazety są sponsorowane i piszą różne rzeczy, a jakie są twoje odczucia ?

#55 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 19 lipiec 2017 - 14:06

To jest rama która ma zapewniać komfort i lekkość.

Górna rura jest miękka jak pcv ale tylko przy naciskaniu palcem.

Jak chcesz sztywność i aero to bierzesz Ridley Noah.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#56 hof

hof
  • Użytkownik
  • 82 postów
  • Skąddolnośląskie

Napisano 20 lipiec 2017 - 10:05

Sztywność jest w porządku, nie jest to gumolit jak poprzednia kierownica kolegi adazz :D.

Przed kupnem zrobiłem rozeznanie i ludzie chwalili heliuma sl za jego charakterystyke. To taka rama do wszystkiego.

 

Co do komfortu... to już zależy jak zbudujesz ten rower. Ze sztyca 0 offset i 8atm w kołach komfortu na brukach nie widać.



#57 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 20 lipiec 2017 - 18:20

Dzięki za odpowiedź :)