Skocz do zawartości


Zdjęcie

Decathlon - Seria Triban


2332 odpowiedzi w tym temacie

#41 sts

sts
  • Użytkownik
  • 290 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 13 czerwiec 2013 - 08:08

nie wiem jakiego rozmiaru potrzebujesz... ale Tribany 3A widziałem niedawno w Piasecznie. chyba że też już się rozeszły...

Czy mógłbyś któregoś dnia zaleciec do tego sklepu i sprawdzić czy mają roz 57 i podac tutaj info lup na pw.

Nie liczy się sprzęt tylko serce.


#42 aretzky

aretzky
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądPolska

Napisano 13 czerwiec 2013 - 21:55

wiesz co... w najbliższym czasie nie będę nawet przejeżdżał w okolicy... niestety...

spróbuj do nich zadzwonić może?

Decathlon Piaseczno
ul. Puławska 37 , 05-500 Piaseczno
Telefon : 227013500

bedzie najszybciej i najpewniej...

#43 Agent Otmek

Agent Otmek
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 15 czerwiec 2013 - 00:19

tez jestem na etapie kupna szosy, dzwonił ktoś lub dowiadywał sie o tych rowerach?(TRIBAN 3 UK B'TWIN) są gdziekolwiek w Polsce dostępne? ;-)
i jakie są w nich regulacje przeżutek ? klamko-manetki?

#44 Gosc_Hasan33_*

Gosc_Hasan33_*
  • Gość

Napisano 15 czerwiec 2013 - 07:03

tez jestem na etapie kupna szosy, dzwonił ktoś lub dowiadywał sie o tych rowerach?(TRIBAN 3 UK B'TWIN) są gdziekolwiek w Polsce dostępne? ;-)
i jakie są w nich regulacje przerzutek ? klamko-manetki?


http://www.decathlon...id_8274036.html
Tutaj wszystko jest kolego. Ostatnio, jak byłem w Decatchlonie Warszawa-Marki, co cały rząd ich stał, jeszcze niektóre były w folii.
Klamki, masz takie, że po boku masz dzyndzel do zmiany biegów, a drugi bieg zmieniasz dźwignią hamulca przesuwając ją na bok.

#45 kaczmarek61

kaczmarek61
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Skądz okolicy

Napisano 15 czerwiec 2013 - 11:45

Witam!! Wtrącę swoje trzy grosze. Może złożyłby się przyzwoity rowerek na 105 w cenie ok. 2k -2,5k?
.Kiedyś poszedłem tym tropem i jestem zadowolony.

#46 Agent Otmek

Agent Otmek
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 15 czerwiec 2013 - 22:33

a z takiej ramy dało by rade cos zrobic ?
http://allegro.pl/gi...3307666977.html

#47 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 17 czerwiec 2013 - 12:03

Jeśli mówimy o składaniu z nowych komponentów to za 2-2,5k nie złożysz rowera na 105.

#48 kaczmarek61

kaczmarek61
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Skądz okolicy

Napisano 17 czerwiec 2013 - 16:46

Racja zerknęłem na cenę grupy, ponad 2k, sorki

#49 Agent Otmek

Agent Otmek
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 20 czerwiec 2013 - 19:37

Byłem dziś w decathlonie(Częstochowa) z bólem i żalem stwierdzam tych rowerków już nie ma.. może ostały się pojedyncze sztuki, ale gość mi sprawdzał w ich katalogu i w Polsce wyszły wszystkie :cry:
Z braku laku zainteresowałem sie TRIBAN 3 A B'TWIN http://www.decathlon...id_8239800.html (swoja drogą tez kilka ostatnich sztuk) ktoś coś może o tych rowerach powiedzieć ? warto ?

#50 FJ

FJ
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądKuj-Pom/Kraków

Napisano 20 czerwiec 2013 - 21:28

Na spokojnie z tego co sprawdzałem, Tribany 5 mają być niebawem w dostawie :) Jeśli się nie śpieszy pilnie (choć pogoda sprzyja "jeździe") to można trochę poczekać.

#51 Agent Otmek

Agent Otmek
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 21 czerwiec 2013 - 09:14

a ta wersja biała? bez widelca na karbo ? bo prezentuje się w sklepie bardzo ładnie, i zastanawiam się nad nim, czy warto kupić.

#52 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 21 czerwiec 2013 - 10:19

Już też powoli zdenerwowany brakiem Tribanów 5 i ciągłym czekaniem, składniam się ku zakupie 3jki. Ale dzwoniłem dziś do Poznania i mojego rozmiaru tam nie ma :(

#53 woytaz

woytaz
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 21 czerwiec 2013 - 15:34

ale cos sie dzieje w temaci tych szosówek
bo raz jak wchodze na strone decatlonu to dostepny tlko rozmair 60, innym razem pojawia sie tez np 53,57...wiec chyba produkuja ;)

#54 emjotek

emjotek
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 czerwiec 2013 - 13:26

Już też powoli zdenerwowany brakiem Tribanów 5 i ciągłym czekaniem, składniam się ku zakupie 3jki. Ale dzwoniłem dziś do Poznania i mojego rozmiaru tam nie ma :(

Jaki rozmiar potrzebujesz? Bo nie zawsze jest tak, ze strona pokazuje prawidlowo; wiem, bo sam szukam swojej pierwszej szosy i ostatnio bedac w Swadzimiu odczulem to na wlasnej skorze.

#55 Agent Otmek

Agent Otmek
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 23 czerwiec 2013 - 20:37

najgorsze jest to że o tej białej nie ma nic konkretnego w internecie, są opisy tej czerwonej a i tak mało tego, ktoś ją ma, poleca ? jutro wybieram sie do znajmego, który prowadzi serwis rowery popytam, moze on coś o niej powie..

miałem przyjemność przejechać sie nią po sklepie kawałek( ale co można powiedziec po ilkunastu metrach) wydaje sie być całkiem przystępna. Jakiego rozmiaru potrzebujesz ?

#56 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 24 czerwiec 2013 - 12:44

A wiec tak moi kochani. Dlugo szukajac rozmiaru pasujacego na moj wzrost i chcac juz w koncu wrocic na szose bo poprzednia umarla a sezon umyka nieublaganie kupilem rower. Wybor padl na Tribana 3 - tylko ten byl w rozmiarze 54. Choc chcialem Tribana 5, ktory niestety byl na mnie za duzy. To teraz moge opisac jak to wszystko dziala po pierwszych 50km przejechanych wczoraj przy przeszkadzajacym momentami deszczu.

Klamkomanetki - 3x lepiej rozwiazane niz np w kellysie arc 1.0 ktory kosztuje 2500zl lub meridzie 880-16 z 2012, do tego ogladalem jeszcze jakasc meride i wszystkie te rowerki mialy klamkomanetki z grupa shimano 2300 lub sora a zamiana przerzutki na nizsza byla mozliwa tylko z gornego chwytu bo odbywala sie za pomoca takiego dyndzelka. W tribanie 3 rozwiazanie jest podobne jak w grupie 105 ( na takiej jechalem i nie ma tam dzyndzelka tylko 2 lopatki, dzieki ktorym w dolnym chwycie bez problemu mozemy zmieniac biegi )

Idac dalej hamulce i wyklinane linki - przesiadalem sie z 20 letniej kolarki, grupa 105, hamulce w niej ledwo dzialaly ale zawsze jakos tam udalo mi sie przezyc kazdy wyjazd. Tutaj w tribanie 3 hamulce jak dla mnie bajka bez problemu mozna zblokowac kolo, co do uzywania duzej sily to wg mnie chodza jak w kazdym innym rowerku delikatnie naciskam i rowerek hamuje

Same przerzutki - microshift czy jakos tak - kupujac bylem pogodzony z tym ze i tak bedzie mnie czekac wymiana przerzutek na np 105. Mylilem sie i spokojnie na tym 2 latka pojezdze, rowere wyregulowano w sklepie i zmiana biegow czy to na plaskim czy pod gorke odbywa sie szybko i przyjemnie bez zadnych zgrzytow itp - jak za 1500zl wydane na rower - stosunek jakosci do ceny 11/10 ( IMHO )

Rama - lekka aluminiowa wygodna - nie wiem co tu wiecej napisac, rowerek bardzo ladnie sie prezentuje

kola i opony + widelec - rowerek bardzo ladnie jedzie po rownym asfalcie jak i nierownym. Jechalem troche w sloncu troche w deszczu, wywrotki nie zaliczylem takze jak na moje amatorskie szusowanie oponki sa spoko a widelec bardzo przyjemnie tlumi dziury

pedaly - koszyki, dla mnie katorga bo wlozenie w to nogi strasznie denerwuje, ale mam spd i je wkrece do klarki

siodelko - niewygodne, ale ponoc wiekszosc tych siodelek jest niewygodna.

Podsumowujac temat - jesli szukasz rowerka do regularnej jazdy amatorskiej to smialo bierz tribana, jesli chcesz brac udzial w wyscigach itp to jeszcze nie wiem :D pewnie jakis tam amatorski wyscig mozna sobie pojechac. Za 1500zl nie da kupic sie na rynku ( nowego ) lepszego rowerka. Jesli ktos bedzie koniecznie potrzebowal to wymieni sobie przerzutki na 105.

Aha PS. wkurza lancuch - troche halasuje.

#57 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 24 czerwiec 2013 - 12:48

PS 2. W Poznaniu jest jeszcze Triban 3- 54, Potem Triban 5a - 57cm, i Triban 5- 57cm

Ja na moj wzrost 172 wzialem 54 i jest spoko.

Licze, ze pomoglem komus w zakupie lub potencjalnym wyborze rowerka. Polecam

#58 KAEM

KAEM
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • SkądJawor

Napisano 24 czerwiec 2013 - 13:07

barthas, zrób jakieś fotosy i wrzuć do działu nasze rowery...
Fotki zrobione w plenerze zupełnie inaczej ukazują rower niż katalog na stronie decathlon.

#59 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 24 czerwiec 2013 - 13:18

Spoko jakoś na dniach powinno się udać bo na chwile obecna duży roboty bo koncówka semestru + licencjat ;)

#60 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 24 czerwiec 2013 - 15:24

Nie mogę już edytować, link z kilkoma fotkami zrobionymi na szybko jest w galerii naszych rowerków. Pozdrawiam



Dodaj odpowiedź