Skocz do zawartości


Zdjęcie

Decathlon - Seria Triban


2332 odpowiedzi w tym temacie

#61 Agent Otmek

Agent Otmek
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 24 czerwiec 2013 - 20:27

barthas, dzięki za info ! na dniach kupuje ten sam i szukałem jakiegoś takiego opisu ^^ patrze jeszcze na Merida Race 880-16, ale ciezko by mi ja było znaleźć za mniej niz 2 tyś :/ wiec raczej b'twin, jak kupie to dorzuce swoją opinie ;)

#62 woytaz

woytaz
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 25 czerwiec 2013 - 22:48

dziś zamówiłem w decatlonie Tribana 3 rama 60cm ;)

ma być do 2 tygodni..... no to czekam :D

#63 bans

bans
  • Użytkownik
  • 464 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 26 czerwiec 2013 - 07:58

Aha PS. wkurza lancuch - troche halasuje.


Nasmaruj :)))

#64 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 26 czerwiec 2013 - 12:10

Wlasnie nie jestem do konca pewien czy smarowanie wystarczy, bo nowych lancuchow sie przeciez nie smaruje bo one maja na sobie ten preparat co jest lepszy od smarów.

U mnie nie było możliwości zamówienia, a na stronie jak klikałem żeby poinformowali mnie kiedy rower będzie dostępny to czekałem ponad miesiąc i cisza.

#65 gustlik

gustlik
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • SkądKraków/Dobczyce

Napisano 26 czerwiec 2013 - 21:53

Witam. Ja mam b'twina tribana 3 2011 (ten czerwony) i powiem wam że jestem bardzo zadowolony z tej szosy. Jest to moja pierwsza szosa i myślę że dalej nią pozostanie przez minimum 2/3 lata. Rowerek sprawuje się świetnie, oczywiście wymieniłem w nim parę rzeczy bo wiadomo na czymś musieli zaoszczędzić (suport, linki, pancerze, korba, pedała). Rama jest bardzo fajna, sztywna, geometrię ma dobrą a co najważniejsze za 1500 jest carbonowy widelec, który dobrze tłumi nierówności. Wbrew pozorom te b'twinowskie oponki są niczego sobie bo zrobiłem na nich już koło 5000km i zrobię jeszcze koło 2;)
Rowerek użytkuję prawie 2 lata i mogę go (i każdy inny z decathlony) polecić z czystym sumieniem.

#66 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 26 czerwiec 2013 - 22:07

Aha PS. wkurza lancuch - troche halasuje.


Nasmaruj :)))


Problem w dużej mierze zniknął :) Jeszcze tylko kosmetyczne ustawienia. Najsmieszniejsze jest to ze ten Mikroshift nie ma instrukcji obslugi nigdzie w internecie, a ja w rowerach to ciemnota jakich malo :P

#67 gustlik

gustlik
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • SkądKraków/Dobczyce

Napisano 26 czerwiec 2013 - 22:11

No to pozostaje Ci je regulować metodą prób i błędów ;)

#68 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 26 czerwiec 2013 - 22:45

Ja mam b'twina tribana 3 2011 (ten czerwony)

Chyba widziałem Cię na tym rowerku parę razy na trasie i w mieście.
Muszę przyznać, że byłem zaskoczony bo z daleka rower prezentuje się naprawdę fajnie. Lekko jakoś. Jak z bliska zobaczyłem na ramie b'twin to się lekko zdziwiłem.

#69 gustlik

gustlik
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • SkądKraków/Dobczyce

Napisano 27 czerwiec 2013 - 09:58

Rowerek prezentuje się świetnie, szczególnie jak zmieniłem owijkę, sztycę i mostek na białe;) Co do napisu, jeżeli kogoś bardzo denerwuje zawsze można go czymś zakleić i dać inne napisy (np folią karbonową i walnąć na nią napis).

#70 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 27 czerwiec 2013 - 18:26

jeżeli kogoś bardzo denerwuje zawsze można go czymś zakleić


Siriusli ? :roll: Wigry 3 naklejke najlepiej dygnac ;D Nikt sie nie będzie spodziewał ze to taka rakieta :D

#71 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 28 czerwiec 2013 - 15:20

To tak odnośnie tych opon w Tribanach :) Przebieg blizej dalej 100km. 7bar ( na oponie bylo napisane max 8 )

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Odniesiona do Decathlonu :) Zobaczymy jak to rozwiążą :)

#72 DawidW.

DawidW.
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 czerwiec 2013 - 11:19

Taka ciekawostka co do Tribanów 5a. Rozmawiałem ze sprzedawcą w sklepie Decathlona w Poznaniu i mają rzekomo zamówione we Francji 128 sztuk na całą Polskę w różnych rozmiarach, ale kiedy i czy rzeczywiście w takiej ilości zostaną przysłane to już pewnie nie jest...

#73 Agent Otmek

Agent Otmek
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 30 czerwiec 2013 - 14:35

Ja jednak dołożyłem troche więcej i zamówiłem Meride Race 880-16, we wtorek ma przyjść ^^

#74 emjotek

emjotek
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 czerwiec 2013 - 14:56

Jesli to nie tajemnica, z jakiego powodu? Bo tez wlasnie mam dylemat. ;-)

#75 FJ

FJ
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądKuj-Pom/Kraków

Napisano 30 czerwiec 2013 - 16:24

Z tego co wiem, to pojawiają się powoli na magazynach. Póki co przyszły większe rozmiar (60). Ale do sklepów powoli zwożą :) Na Zakopiance pojawił się Triban 5 w rozmiarze 54.

#76 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 30 czerwiec 2013 - 17:53

:) jbc. usterka opony wymieniona na gwarancji w 10 sekund. Dostalem nowa oponke i hej.

#77 Dziaduuu

Dziaduuu
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądToruń

Napisano 30 czerwiec 2013 - 22:33

Ja w piątek widziałem w Bydgoszczy Tribana 3A w rozmiarze 60 - czyli taki jak potrzebuję (mam 190 cm wzrostu). Zastanawiam się czy czekać na 5A, czy brać tego 3A -kusi mnie osprzęt Microshifta :-)

#78 woytaz

woytaz
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 01 lipiec 2013 - 12:20

ja zamówiłem tydzien temu 60. tribana 3... caly czas czekam.

brachol w tym roku kupił meride 880, wiec jak troche pojezdzimy zrobimy test merida 880 vs. triban 3 :)

pzdr
miro

#79 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 01 lipiec 2013 - 15:42

Co to Microshifta to cieżko wyregulować przednią przerzutkę. Caly czas mam wrażenie ze łancuch o nia ociera a kiedy przesuwam regulacja przy klamkomanetce to gubi 1 ( najmniejszy ) blat.

#80 Gosc_miszelik_*

Gosc_miszelik_*
  • Gość

Napisano 03 lipiec 2013 - 07:33

Cześć, mam prosbe o doszczegółowienie: dlaczego zalecacie wymienić koła w nowym tribanie na coś lepszego? Macie na myśli obręcze czy opony?

Pozdrawiam,
Marcin



Dodaj odpowiedź