Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki to rower


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 ratownik_999

ratownik_999
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądBlachownia

Napisano 15 maj 2013 - 16:29

Witam! Jestem nowy na forum ale stary jeśli chodzi o jazdę na rowerze. Dostałem w swoje ręce stary rower szosowy, który ktoś próbował doprowadzić tylko do stanu używalności i tak wygląda jak na zdjęciach. Ja chciałbym dać mu nowe życie i odrestaurować tak, żeby był cacy:). Moje pytanie brzmi jaki to rower. Z tego co udało mi się ustalić, to fakt, że oryginalnie był koloru żółtego i miał końcówki widełek chromowane. No i na ramie miał naklejkę firmy Universal. Był to rower na eksport więc dlatego ma osprzęt Shimano i miał być lepszą wersją tego w kraju. Czy możliwe, że jest to jakaś bogata wersja Huragana albo Jaguara? Bo firma Universal eksportowała rowery Romet (wcześniejszego ZZR). Wszelkie wskazówki bardzo mile widziane. Pozdrawiam

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#2 Jarek91

Jarek91
  • Użytkownik
  • 62 postów
  • SkądOpole

Napisano 15 maj 2013 - 17:38

Patrząc po blaszkach do mocowania tylnego błotnika i hamulca, to jakiś Wagant/Pasat/Mistral itp. Sam mam Pasata i z różnic na zdjęciach wypatrzyłem tylko tylne haki. Fajny rower do tłuczenia po mieście albo rekreacyjnej jazdy, ale kasy to ja bym w to nie pakował.

#3 ratownik_999

ratownik_999
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądBlachownia

Napisano 17 maj 2013 - 07:11

Kurcze nikt nie przypomina sobie czy miał błotniki. Ale nic nie stoi na przeszkodzie zrobić z niego Huragana:) Części, które muszę wymienić ale na oryginalne stare to może uda mi się dostać od Huragana więc jakieś geny się zaszczepi do niego:)

#4 Konik

Konik
  • Użytkownik
  • 540 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 maj 2013 - 07:39

Jak to powiadają: "Z g...a bata nie ukręcisz". O rowerze świadczy jego rdzeń - rama. Ta jest raczej podłego gatunku. Huragana z tego nie zrobisz. Ale - jeśli prosta rama, bo tylko wtedy jest sens - możesz go ładnie zrobić np. na commutera

#5 Jarek91

Jarek91
  • Użytkownik
  • 62 postów
  • SkądOpole

Napisano 17 maj 2013 - 12:13

Ale nic nie stoi na przeszkodzie zrobić z niego Huragana:)


Oprócz rozlazłej geometrii i ciulatego wykonania rzeczywiście nic nie stoi na przeszkodzie. Najlepsze w tym rowerze to są opony- szerokie, można jeździć po żwirach wszelkiej maści bez obaw.

Chcesz mieć Huragana- kup ramę i dokupuj części po trochu, albo kup całego. Ten rower jest dobry do miasta albo na jakieś przejażdżki po leśnych/wiejskich dróżkach itp. Sam tak wykorzystuję swojego Pasata i jestem bardzo zadowolony.

#6 ratownik_999

ratownik_999
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądBlachownia

Napisano 22 maj 2013 - 16:56

OK jestem po wstępnej fazie rozkręcania na części pierwsze i mam kilka pytań. Pierwsze pytanie odnośnie klamki hamulca. Brakuje jednego:( czy ktoś wie gdzie i czy w ogóle można dostać jeszcze takie klamki(taką klamkę)?
Dołączona grafika

http://imageshack.us...522171946.jpg

I moje drugie pytanie odnośnie owej klamki oraz innych części hamulca. Z jakiego materiału są one wykonane i czy można te elementy wypiaskować a potem oddać do chromowania??

Dołączona grafika

Pozdrawiam

#7 Zweitakter

Zweitakter
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 19 czerwiec 2013 - 09:48

a bałtyk to ocean czy jezioro :roll:

#8 Konik

Konik
  • Użytkownik
  • 540 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 czerwiec 2013 - 13:44

Klamki turystyczne czasem się pojawiają na allegro, ale trzeba czuwać.
Części ze stopów lekkich bym nie piaskował. Polerka i tyle. Natomiast śruby i inną stalową galanterię można chromować, ale to dużo zachodu...



Dodaj odpowiedź