Skocz do zawartości


Zdjęcie

Endomondo I Strava


590 odpowiedzi w tym temacie

#21 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 01 czerwiec 2013 - 16:57

Endomondo po prostu zgubilo sygnal, a Strava nadal pracowala, albo moze po prostu Strava sama pociagnela jakims cudem dalej trase, tam gdzie endomondo gubi sygnal i pozniej znajduje to tnie linie prosta miedzy tymi punktami.

#22 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 04 czerwiec 2013 - 19:00

Endomondo po prostu zgubilo sygnal, a Strava nadal pracowala, albo moze po prostu Strava sama pociagnela jakims cudem dalej trase, tam gdzie endomondo gubi sygnal i pozniej znajduje to tnie linie prosta miedzy tymi punktami.

to mam pytanie czy widziales wykres z endo i ze stravy czy nie?

Tompoz

#23 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 14 czerwiec 2013 - 13:24

Ostatnio patrzyłem na jeden z "Segmentów" w Stravie - podjazd 500m i na tym podjeździe straciłem do lidera jedną sekundę (średnia prędkość na tym podjeździe - 38,5 km/h), następnie wszedłem w szczegóły tego wyniku i były tam prędkości na podjeździe rzędu 28-32 km/h !! >> chyba ktoś zastosował "internetowe EPO" ?

System love

#24 emilioni

emilioni
  • Użytkownik
  • 322 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 wrzesień 2013 - 14:27

a co sądzicie o runasticu? Porównywał ktoś?

#25 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 09 wrzesień 2013 - 15:21

Testowałem prawie wszystkie aplikacje i teraz jeżdżę ze Stravą (segmenty są świetne !!!) i z Navime (niezłe statystyki).

Te dwie w.w. aplikacje pokazują praktycznie te same dystanse i zgodne z moim dobrze ustawionym licznikiem.

 

 

Emilioni, każdy ma inne preferencje.

 

Polecam jeszcze IbBike.

 

System

 

 



#26 seb2k6

seb2k6
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 09 wrzesień 2013 - 16:16

Ja jeżdżę z Navime a później dodatkowo wrzucam gpx do Stravy. Sama Strava jest świetna właśnie ze względu na segmenty ale ich aplikacja na moim SGS się wykrzacza przy uruchamianiu. Endomondo to najbardziej zawodna aplikacja GPS jaką znam :)



#27 iza

iza
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 09 wrzesień 2013 - 17:50

Ja mam problem z endomondo / stravą, a w zasadzie to problem tkwi w jakości gpsa w telefonie zapewne - i to już drugim telefonie z kolei. Po zmianie z samsunga galaxy y na galaxy young (ależ zmiana -_- ) ta sama sytuacja: wycięte średnio 5 do nawet 8km dystansu w porównaniu z wynikiem z polara, niewiele pomogło zainstalowanie aplikacji GPS Status, która miała lokalizować satelity i poprawiać jakość sygnału. Pech?



#28 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 09 wrzesień 2013 - 20:24

Ja mam Galaxy SIII ma GPS i GLONASS i Strava czy Navime pokazują dobrze dystanse.

 

Wyższa dokładność widać na nawigacji Naviexpert, gdzie musiałem się od nowa uczyć nawigować - dużo wyższa dokładność. 

 

System



#29 emilioni

emilioni
  • Użytkownik
  • 322 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 wrzesień 2013 - 16:57

Dobra, przeszedłem na Strave. I tu moje pytanie. O co chodzi z tymi segmentami? Przed jazdą muszę wybrać coś czy to samo podczas jazdy ładnie mi wczyta i załaduje mój wynik?

#30 seb2k6

seb2k6
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 11 wrzesień 2013 - 17:01

Jeśli przejedziesz jakiś segment to zostaniesz automatycznie dopisany do listy osób, które też go przejechały. Część segmentów Strava tworzy sama, część tworzą użytkownicy i Ty sam też możesz sobie stworzyć dowolny segment.


  • emilioni lubi to

#31 emilioni

emilioni
  • Użytkownik
  • 322 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 wrzesień 2013 - 17:41

a kiedy dowiem się że przejechałem dany segment i na którym miejscu?

#32 seb2k6

seb2k6
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 11 wrzesień 2013 - 17:42

Jak wgrasz trasę na stronę Stravy. Pod trasą będzie lista segmentów, które zaliczyłeś :)


  • emilioni lubi to

#33 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 11 wrzesień 2013 - 17:56

Możesz sobie przed trasą poszukać segmenty na tej trasie, żeby tam gdzie trzeba przycisnąć. :P

 

System


  • emilioni lubi to

#34 emilioni

emilioni
  • Użytkownik
  • 322 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 wrzesień 2013 - 18:09

Dzięki Panowie;) jutro spróbuje pobić kolege z forum, bo znam trasę i wiem ile tam jade;)

#35 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 11 wrzesień 2013 - 18:23

Nie bij nikogo z forum !! :P

 

System



#36 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 wrzesień 2013 - 19:47

btw, ja uzywam endo podczas jazdy, pozniej plik eksportuje i do stravy importuje. Jeden i drugi program maja swoje plusy i minusy i z zadnym rozstac sie nie moge :D



#37 emilioni

emilioni
  • Użytkownik
  • 322 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 wrzesień 2013 - 20:11

poprzez strone internetowa można przenieść?

#38 seb2k6

seb2k6
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 11 wrzesień 2013 - 20:14

Na Stravę można wrzucić trening z pliku GPX (i nie tylko) z dowolnego programu/urządzenia, które zapisze ślad w tym formacie.



#39 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 11 wrzesień 2013 - 20:27

Co takiego ma endo a nie ma Strava? pytam poważnie, bo myślałem zacząc używac endo, ale obawiam sie, ze tylko zapcha mi pamieć telefonu. 


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#40 emilioni

emilioni
  • Użytkownik
  • 322 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 wrzesień 2013 - 20:42

Na Stravę można wrzucić trening z pliku GPX (i nie tylko) z dowolnego programu/urządzenia, które zapisze ślad w tym formacie.

czyli przez net nie?



Dodaj odpowiedź