Skocz do zawartości


Zdjęcie

Endomondo I Strava


590 odpowiedzi w tym temacie

#501 teeveez

teeveez
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 17 kwiecień 2016 - 14:38

Witam wszystkich,
po dzisiejszej pierwszej w sezonie dłuższej wycieczce 70 km, Strava i Endomondo włączone jednocześnie pokazują dość duża rozbieżność w spalonych kaloriach...
Na stravie 1450, Endomondo 2780...
Czym są spowodowane tak duże rozbieżności i wg was, który z tych dwóch programów jest bardziej miarodajny?
Z góry dzięki za wszystkie sugestie 😉

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka



#502 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 17 kwiecień 2016 - 14:52

Ubiegły sezon jeździłem na Stravie. Teraz coś mnie podkusiło i przeszedłem na Endomondo. Już miałem wykupić wersję premium, ale wczoraj przydarzyło mi się coś dziwnego. Zakończyłem trasę odpaliłem neta i wszystko (czas, dystans itd) było OK z wyjątkiem mapki, która się nie pojawiła. Za pół godziny sprawdzam na PC i owszem mapka jest, ale tylko 1/3 trasy. Wszystkie dane treningu zostały z wyjątkiem dystansu, który zmalał z 50 do 17km. Oczywiście średnia też mi spadła. I z taką urwaną trasą już zostałem. Ręcznie poprawiłem dystans, ale to już nie to co było oryginalnie. Czy ktoś z Was miał podobny problem?

Tak, zdarzały się takie sytuacje, winowajca był telefon.

 

Hehe... kolejna wyższość urządzenia specjalizowanego (Garmin Edge) nad smartfonem?

Wszystko zależy od odbiornika GPS w telefonie. Zmieniłem marketowego kitajca, na sonkę E4 i nie mam najmniejszego problemu z żadnymi danymi( przekłamania, obcinanie trasy z tytułu zanikania sygnału), nawet w najgorszą pogodę.


CykloOpole !!! :)


#503 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 17 kwiecień 2016 - 15:28

Witam wszystkich,
po dzisiejszej pierwszej w sezonie dłuższej wycieczce 70 km, Strava i Endomondo włączone jednocześnie pokazują dość duża rozbieżność w spalonych kaloriach...
Na stravie 1450, Endomondo 2780...
Czym są spowodowane tak duże rozbieżności i wg was, który z tych dwóch programów jest bardziej miarodajny?
Z góry dzięki za wszystkie sugestie 😉

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

Pytanie, co masz powstawiane w obu programach w profilu (kg, wzrost, wiek). Bo one mają wbudowane swoje algorytmy.

 

Bliżej prawdy - z własnego doświadczenia - jest strava. I u Ciebie się to potwierdza. Prawie 3000 cal na 70 km raczej nie spaliłeś :)



#504 teeveez

teeveez
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 17 kwiecień 2016 - 16:04

W obu są te same dane 😉 poprzednio miałem xperie sp, również były takie przekłamania, tym wieksze, im wieksza odległość.
Teraz mam g4 i widze, że dane nadal przeklamane.


Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka



#505 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 334 postów

Napisano 17 kwiecień 2016 - 16:33

Również mam rozbieżności. ..używam edge 1000 z pulsometrem i garmin connect pokazał na 80km prawie 2000 kalorii, endo podobnie a strava niecałe 1500. Dodam że konta są połączone tzn jest automatyczny przesył do endo i stravy z garmin connect ....

#506 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 17 kwiecień 2016 - 17:03

Mi dziś znów endo się rozlaczylo, żonie też czy też macie takie problemy?

#507 znajomy

znajomy
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 02 maj 2016 - 07:35

Witam

 

Czy wszyscy użytkownicy stravy chcący oglądać wykres pulsu wykupują wersję premium - czy korzystacie z innych programów (stron)?

 

Pozdrawiam



#508 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 02 maj 2016 - 07:40

Na Stravie nie trzeba mieć premium aby oglądać wykres tętna.


Trzepak 

"MAMIL"


#509 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 02 maj 2016 - 08:10

Pewnie chodzi o histogram stref tętna. Stravistix ma coś takiego - ale ostatnio próbowałem dogrzebać się do tych wykresów i nie znalazłem.

 

Na pewno coś takiego  -i nawet bardziej rozbudowane statystyki ma Veloviewer - jest tańszy niż Strava, chyba 5 GBP rocznie.



#510 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 02 maj 2016 - 08:29

Tak, zdarzały się takie sytuacje, winowajca był telefon.

Czy Samsung S4 naładowany na 90% jest aż tak słaby :).



#511 znajomy

znajomy
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 02 maj 2016 - 10:11

Na Stravie nie trzeba mieć premium aby oglądać wykres tętna.

Tak ale chciałbym informację ile czasu jechałem w danej strefie.

 

Pozdrawiam



#512 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 02 maj 2016 - 10:35

Zatem wtyczka StravistiX pod Chrome

https://chrome.googl...nklkbljcgicpckn


  • Pan_Wonsik i Cyklo Ziutek lubią to

Trzepak 

"MAMIL"


#513 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 25 lipiec 2016 - 08:24

Jakiś czas temu Strava dodała obsługę czujników ANT+ z poziomu aplikacji - przynajmniej na Androidzie, na telefonach z chipsetem obsługujacym anta. Ubocznym skutkiem jest to, że podczas jazdy można skanować wszystkie czujniki w okolicy - jeśli wejdziemy w "nearby sensors" - widać je - i co ciekawe widać też aktualne wskazanie, więc można zobaczyć kto na jakiej mocy/tętnie jedzie obecnie.

 

Nie da się tego nagrywać (chyba), można jedynie popodglądać - ot, taka ciekawostka.

 

A, w aplikacji doszedł też podgląd segmentów na żywo - w wersji bezpłatnej, bo premium miało to już od dawna. 



#514 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 lipiec 2016 - 11:03

Zawsze możesz się do któregoś ANT+ podłączyć, to i nagrywać dasz radę (oczywiście w granicach zasięgu).

BT ma ograniczenie ilości sparowanych nadajników/odbiorników (na ogół 1/1), nadajnik ANT działa jak nadajnik radiowy, do jednego nadajnika można podłączyć dowolną ilość odbiorników (jedynie sam odbiornik ma ograniczoną ilość kanałów I/O). Ma to swoje zalety, głównie takie, że można używać z jednym nadajnikiem HR/CAD/Power/itd. kilku odbiorników jednocześnie np. Garmin Edge i Fenix3, aplikacji treningowej Tacx'a i aplikacji Stravy.

Minus to właśnie otwarcie transmisji dla każdego w zasięgu, każdy może podglądać na jakich parametrach "ciągnie" jego rywal lub kolega, aczkolwiek nikt z tego wielkiego problemu nie robi ;).

A z podglądem live segments dla kont free to ciekawe (mam premium) - działa tak samo jak w premium?


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#515 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 25 lipiec 2016 - 11:15

Wiem, że ANT jest generalnie promiskuityczny, ale to jakoś inaczej jest zobaczyć podczas jazdy w grupie wskazania ośmiu pulsometrów na raz.

 

Z segmentami - chyba tak - wczoraj jechaliśmy akurat wg trasy - ale na mapce widać było zaznaczone segmenty, a podczas jazdy było widać spędzony na segmencie czas.


  • Prozor lubi to

#516 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 25 lipiec 2016 - 13:32

W Stravie można podzielić trening na 2 trasy. A czy z 2 plików zapisanych jeden po drugim można zrobić jeden jako suma cz1 i cz2?



#517 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 26 lipiec 2016 - 09:38

Coś takiego - ale raczej z palca trzeba zrobić

 

http://gotoes.org/st...X_FIT_Files.php

 

Albo stare dobre FIT File Tools - https://www.fitfiletools.com/#/top(File Combiner). 



#518 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 26 lipiec 2016 - 13:22

Coś takiego - ale raczej z palca trzeba zrobić

 

http://gotoes.org/st...X_FIT_Files.php

 

Albo stare dobre FIT File Tools - https://www.fitfiletools.com/#/top(File Combiner). 

Pierwszy link super zadziałał. Oczywiście nie obyło się bez wprowadzenia rodzaju aktywności.

Dla mnie bomba. Jedyne co musiałem przeedytować to bieganie zmiana na rower.

Wszystkie dane zachowane.



#519 Damiano

Damiano
  • Użytkownik
  • 321 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 28 lipiec 2016 - 20:05

https://www.strava.c...ities/656448707

Czy widać na śladzie, że telefon LG Leon 4G LTE H340N gubi sygnał? Bateria naładowana. I co robicie ze strava przed jazdą? Loguje się do stravy (przy włączonym necie i lokalizacji w telefonie), włączam "record activity", wyłączam neta i ruszam. Tak to ma wyglądać:) ?

#520 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 28 lipiec 2016 - 20:09

Możesz wejść na Stravę nawet przy wyłączonym necie. Sieć jest jedynie potrzebna do zapisania po treningu. Jedyne o czym należy pamiętać, to o włączonym sygnale GPS, chociaż jeśli go nie włączysz to aplikacja Ci o tym przypomni zanim włączysz nagrywanie.


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!



Dodaj odpowiedź