Skocz do zawartości


Zdjęcie

Endomondo I Strava


590 odpowiedzi w tym temacie

#541 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 01 luty 2017 - 13:35

 

Witam, który z poniższych telefonów byłby najlepszy do stravy (dobry gps, pojemna bateria)?

  • Huawei Y5 II
  • Lenovo C2
  • Lenovo K5
  • Samsung Galaxy J3
  • LG K10 LTE
  • Alcatel ONETOUCH IDOL 3

Huaweia bym chyba nie polecał do stravy, choć zaznaczam, że mam inny model (P8 lite). Mam go od stosunkowo niedawna i używałem do tej pory tylko do biegania ale juz parę razy mi się zdarzyło, że późno łapał sygnał albo gubił nagle w środku trasy. Przedtem miałem niższy model Samsunga i był niemal niezawodny, może ze dwa razy coś w tam się zdarzyło w ciągu prawie trzech lat używania. Żadnego gubienia sygnału ani nic takiego. W sumie od niedawna używam telefonu tylko do biegania bo kupiłem licznik z gps i mam spokój, wg. mnie jednak dużo wygodniejsza opcja, szczególnie właśnie na rower.



#542 budka

budka
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Skądz Internetu

Napisano 23 luty 2017 - 14:00

Czy ktos sie orientuje w jaki sposob mozna sciagnac pliki z treningow ze Stravy bez pokazywania mocy?

#543 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 luty 2017 - 14:59

Ściągnąć pliki ze Stravy bez pokazywania mocy? A na czym chcesz te pliki pokazywać bez mocy?

 

No chyba, że chcesz wysyłać pliki na Stravę, tak żeby tam nie była moc pokazywana, przed wysyłką należy usunąć dane mocy. Jeśli dane te były zarejestrowane np w Garmin Edge (i podobne rejestrujące pliki fit) to należy użyć narzędzi FIT: https://www.fitfiletools.com np. usuwanie niepotrzebnych danych (np. moc - tak teraz Kwiatkowski usuwa moc ze swoich plików  ;)), łączenie aktywności, zmiana czasu, dopasowanie mocy, usunięcie części danych, zmiana typu urządzenia oraz naprawa plików z błędnym czasem (częsty problem przy zmianie czasu na letni lub zimowy).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#544 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 11 marzec 2017 - 17:31

Brat założył konto na stravie i jest problem... zrobił przejażdżkę, ale nie zapisuje jego wyników na liście segmentów. Segment zarejestrowany, czas jest, ale już na liście rekordów nie widnieje. Jaki może być powód? Coś trzeba odblokować w ustawieniach? 



#545 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 11 marzec 2017 - 17:33

Ostatnio coś mieszali w ustawieniach prywatności - być może tam (o ile kojarzę, byłą chyba opcja ukrywania nas na Flyby i segmentach)



#546 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 11 marzec 2017 - 19:30

Dobra, już wyjaśnione. Młody nie ogarnia jeszcze i zaznaczył przypadkiem, żeby nie pokazywać na listach segmentów :) 



#547 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 marzec 2017 - 19:49

Właśnie chciałem to napisać: settings -> Hide from Segment Leaderboards

Your new activities will not appear on public segment leaderboards. This setting does not alter past activities, and you can change this on individual activities at any time.

Much like a private activity, the segment efforts from your activity will still show up on the "My Results" leaderboard, but not on "All Time" or other public ones.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#548 Robert74

Robert74
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądSANOK

Napisano 25 marzec 2017 - 19:47

Jak odblokować trasę na Stravie?,pojawiła mi się jakaś kłódka przy trasie i chyba nikt jej nie widzi .Kombinuję wszystkie ustawienia i nic nie pomaga.Do tego nie widzę opcji "flybys" :(



#549 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 25 marzec 2017 - 19:56

A nie zaznaczyłeś jej przez przypadek jako prywatną? Edit activity i tam zobacz.



#550 Robert74

Robert74
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądSANOK

Napisano 27 marzec 2017 - 16:10

Dzięki ,udało się .



#551 D88

D88
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 12:52

Panowie, problem ze stravą. Na danej trasie nie widzi większości segmentów. Np. jadąc z kolegą dokładnie tą samą rundę, on ma 40 segmentów zaliczonych, a mi Strava pokazuje np. 20. Używam Samsunga S3 mini.



#552 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 14:18

A kolega czym nagrywa jazdę? 



#553 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 09 kwiecień 2017 - 14:54

Mam pewien problem ze stravą i mio cyclo. Otóż podaje on błędne przewyższenie i muszę to za każdym razem korygować na stravie klikając correct elevation.  Wie ktos może jak zrobić by podawało prawidłowe dane w tym zakresie?



#554 D88

D88
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 17:49

Smartfonem.

A kolega czym nagrywa jazdę? 

 



#555 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 18:05

Najwyraźniej nie pokrywa dobrze śladów niektórych segmentów. Tydzień temu jechałem z bratem, ja Edge 520, on z telefonem. I pojedyncze segmenty też mu nie łapało, najczęściej np. na wylocie z lasu. 



#556 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 17 kwiecień 2017 - 11:55

Mam pewien problem ze stravą i mio cyclo. Otóż podaje on błędne przewyższenie i muszę to za każdym razem korygować na stravie klikając correct elevation.  Wie ktos może jak zrobić by podawało prawidłowe dane w tym zakresie?

 

Jeśli ten model cyclo ma wysokościomierz barometryczny, to podaje on przewyższenie bardziej zbliżone do rzeczywistego, niż korekcja na stravie, bo tam raczej będzie zawyżać przewyższenia. No chyba, że o to Ci chodzi...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#557 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 20 kwiecień 2017 - 19:49

Strava trochę zawyża to prawda, ale u mnie po wgraniu prosto z licznika(bez korekty stravy) pokazuje też błędna wysokość na tej mapce wysokościowej. Pokazuje wysokości poniżej poziomu morza zamiast prawidłowych np. 200 m n.p.m. Wydaje mi się, że wykres trasy i podjazdów jest ok, tylko tak jakby obniżony o jakieś 200 m. Zresztą jutro wrzucę screen tej mapki bo nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłem :)



#558 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 20 kwiecień 2017 - 19:53

A można w stravie wyłączyć korekcję wysokości, czasu, itp. Bo jak miałem o-synce, to strava np. nie uznawała np. w ogóle autopauz. Więc czas był o wiele dłuższy niż realnie.

 

A przewyższenia... Z kosmosu brała. W górach potrafiła pokazać 28-30%, a było co najwyżej 20%.



#559 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 21 kwiecień 2017 - 12:19

Strava trochę zawyża to prawda, ale u mnie po wgraniu prosto z licznika(bez korekty stravy) pokazuje też błędna wysokość na tej mapce wysokościowej. Pokazuje wysokości poniżej poziomu morza zamiast prawidłowych np. 200 m n.p.m. Wydaje mi się, że wykres trasy i podjazdów jest ok, tylko tak jakby obniżony o jakieś 200 m. Zresztą jutro wrzucę screen tej mapki bo nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłem :)

O takie dziwne wysokości mi pokazuje:

Załączone pliki



#560 Damiano

Damiano
  • Użytkownik
  • 321 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 06 maj 2017 - 08:28

Pytanie do biegłych w stravie: czy da się zalogować na strave z innego Konta Google ale mieć ten sam Nick i zachowane tamte aktywności ?



Dodaj odpowiedź