Skocz do zawartości


Zdjęcie

Endomondo I Strava


590 odpowiedzi w tym temacie

#41 seb2k6

seb2k6
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 11 wrzesień 2013 - 20:44

Z tego co mi wiadomo to TYLKO przez net czyli przez stronę www Stravy :)



#42 spi630

spi630
  • Użytkownik
  • 189 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 wrzesień 2013 - 20:57

czyli przez net nie?

 

ipbike ma opcję automatycznego wysyłania do wielu serwisów, min. też do stravy. Działa to genialnie! po treningu naciska się tylko guzik UPLOAD w telefonie. Na stravę wędrują także dane dodatkowe jak temperatura, kadencja, moce, rower którym jechałeś.

Szegóły: http://www.iforpowel...?page=uploading



#43 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 11 wrzesień 2013 - 23:05

Co takiego ma endo a nie ma Strava? pytam poważnie, bo myślałem zacząc używac endo, ale obawiam sie, ze tylko zapcha mi pamieć telefonu. 

Na szybko to zauważysz rekordy z poszczególnych dystansów, czasy poszczególnych km, kalorie itp. W dłuższej fali wydaje mi się, że treningi są bardziej przejrzyste. Ja używam obu, bo nieźle się uzupełniają.



#44 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 wrzesień 2013 - 06:44

Tomo pięknie wszystko ujął. No i jak już ktoś kupuje, to endo jest po prostu tańsze



#45 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 12 wrzesień 2013 - 08:15

Dzięki Tomo :) 

Ja sobie czasem-często włączę stravę i kręcę po prostu by kręcić, być może do jakiś powazniejszych treinngów Endo się lepiej sprawdzi. Tak czy siak chyba sobie zainstaluję i przejadę kilka tras dla porownania.


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#46 emilioni

emilioni
  • Użytkownik
  • 322 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 wrzesień 2013 - 08:54

endo gubił mi strasznie zasięg dlatego zmieniam

#47 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 12 wrzesień 2013 - 09:34

Endo czy inna aplikacja nie ma nic do gubienia zasięgu.
U mnie doskonale uzupełniają się Strava z Navime.
System

#48 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 12 wrzesień 2013 - 18:15

Dzięki Tomo :)

Ja sobie czasem-często włączę stravę i kręcę po prostu by kręcić, być może do jakiś powazniejszych treinngów Endo się lepiej sprawdzi. Tak czy siak chyba sobie zainstaluję i przejadę kilka tras dla porownania.

No ja nie będę ukrywał, że dzięki takim programom śmigam więcej niż wcześniej. Niby taka drobnostka a zachęca do częstszej jazdy :D

Co do gubienia sygnału, to kwestia gpsu. Zmiana programu raczej nic nie da. Trzeba byłby zmienić fona :D



#49 seb2k6

seb2k6
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 12 wrzesień 2013 - 18:34

Owszem kwestia samego GPS to kwestia telefonu ale każda aplikacja jest inna, jedne są bardziej stabilne inne mniej. Aplikacja może się zawiesić, nie liczyć dystansu z niewiadomego powodu, przerwać działanie lub błędnie obsługiwać czujnik GPS, wyłączyć się itp itd. Z mojego doświadczenia Endomondo jest najgorszą aplikacją i opinie na stronach sklepu google potwierdzają, że nie tylko u mnie tak się działo. Dawno z niej przestałem korzystać mimo szczerych chęci ale jeśli komuś działa OK to tylko się cieszyć :)



#50 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 wrzesień 2013 - 21:14

u mnie dziala super, u dziewczyny juz nie tak dobrze, wiec to zalezy od telefonu po prostu.



#51 major

major
  • Użytkownik
  • 70 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 listopad 2013 - 19:39

Mam taki problem licznik stravy pokazuje mi o 5-6minut mniej niż Endo, ST, sprawdzałem nawet z stoperem w telefonie. Miał ktoś taki przypadek?



#52 skaramanga

skaramanga
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 listopad 2013 - 22:27

Może w jednym w opcjach masz auto pauzę włączoną a w drugim nie?



#53 major

major
  • Użytkownik
  • 70 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 listopad 2013 - 06:56

A można wyłączyć autopauze w stravie?

#54 skaramanga

skaramanga
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 listopad 2013 - 08:51

Tego nie wiem, stravy na telefonie nigdy nie używałem. 
Możesz zawsze mieć uruchomione tylko endo, później ze stronki eksportować trening do pliku i wgrać na stravę. 
Na pewno więcej roboty z tym jest, ale będziesz mógł porównać wyniki - jak z tego samego pliku czasy będą inne, to problem leży po stronie serwisów - inne przetwarzanie treningu. Jak będę takie same to raczej wina aplikacji na telefonie.
Ale pierw z ta auto-pauzą bym powalczył.



#55 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 07 listopad 2013 - 09:27

endo gubił mi strasznie zasięg dlatego zmieniam

zasięg ci gubi GPS w twoim telefonie a nie Endomondo

 

Tompoz



#56 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 07 listopad 2013 - 09:28

Może w jednym w opcjach masz auto pauzę włączoną a w drugim nie?

trafna uwaga

 

Tompoz



#57 emilioni

emilioni
  • Użytkownik
  • 322 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 listopad 2013 - 13:07

zasięg ci gubi GPS w twoim telefonie a nie Endomondo

Tompoz

Raczej nie, bo od kiedy mam strave problemu nie ma

#58 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 07 listopad 2013 - 13:27

Endomondo ma ten problem, ze nie z wszystkimi telefonami dziala dobrze – niektore wersje gubia sygnal, jest to znany problem i zrodlo frustracji wielu uzytkownikow. Teraz uzywam przede wszystkim garmina jako zrodlo danych, a endo tylko i wylacznie dla ‘live tracking’, coby zona nie musiala sie o mnie martwic w przypadku dluzszych wyjazdow. Na tym samym telefonie mam tez zainstalowane kilka innych aplikacji do gps i gdy testowalem wszystkie na raz, tylko endomondo mialo problemy z gubieniem sygnalu. Problem rozwiazalem poprzez zainstalowanie starej wersji endomondo – metoda prob i bledow znalazlem wersje, ktora nie gryzie sie z moim telefonem i od tamtego czasu nie mam z nim zadnych problemow.  



#59 Gosc_amrek1_*

Gosc_amrek1_*
  • Gość

Napisano 21 luty 2014 - 18:04

odświże temat.

używałem dzisiaj strave, sama aplikacja jest fajna a segmenty to świetny pomysł ale nigdzie nie mogę znaleźć ręcznego wpisu pulsu średniego i HR max ! Według mnie to duża wada stravy. W endomondo można te wartości sobie wprowadzić ręcznie. 

 

Czy ktoś się orientuje czy jest taka opcja w stravie ?? 



#60 seb2k6

seb2k6
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 21 luty 2014 - 18:07

Ręcznie nie widzę takiej szansy. Jeśli się upierasz przy tym to możesz sobie te dane zanotować w opisie "wycieczki" bo w sumie i tak wykresu nie będziesz miał nawet jak zrobią do tego odpowiednie pola.





Dodaj odpowiedź