Skocz do zawartości


Zdjęcie

Endomondo I Strava


590 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gosc_amrek1_*

Gosc_amrek1_*
  • Gość

Napisano 22 luty 2014 - 08:56

to trochę lipa, niby aplikacja stworzona z myślą o kolarstwie a jednej z podstawowych wartości nie można wpisać.

Z tego co wiem żeby puls był na wykresie to musiałbym zaopatrzyć się w specjlaną opaskę na bluetooth, ale dla mnie to zbędny wydatek bo mam już opaskę do licznika.

W endomondo jest ten plus, że po wpisaniu wartości pulsu automatycznie zmiania ilość spalonych kalorii, co nawet zgadza się z wynikiem na moim liczniku i w historii aktywności jest to ładnie wypisane na liście przy każdym treningu.

 

Chyba zostanę przy endomondo ablo będę użwał obu naraz 



#62 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 luty 2014 - 09:23

ehlo,

 

Twórcy strava.com doszli do wniosku, że korzystając z ich serwisu jesteś wyposażony we wszelkie możliwe czujniki: tętna, kadencji, temperatury, mocy... :-)

 


-- 

Marcin Trzaska


#63 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 luty 2014 - 09:45

amrek1 ale jak Ty chcesz miec wykres pulsu? przeciez bez pomiaru to bedzie jedna prosta kreska na srednim poziomie :F



#64 seb2k6

seb2k6
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 22 luty 2014 - 10:19

Strava została stworzona głównie do rywalizacji na segmentach a nie do wpisywania sobie pulsu z ręki i liczenia kalorii :)
Zawsze możesz używać Endomondo a później jako dodatek wrzucić sobie gpx'a na stravę.


  • Solar lubi to

#65 Gosc_amrek1_*

Gosc_amrek1_*
  • Gość

Napisano 22 luty 2014 - 10:24

mess, nie napisałem że na endomondo jest wykres pulsu, tylko ze w ogóle jest opcja wprowadzenia pulsu średniego i HR max do statystyk. Na stravie w wersji free takiej opcji nie ma, może w płatnej wersji ?  



#66 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 luty 2014 - 10:33

wiesz, ja robilem tak, ze w endo wpisywalem puls z pulsometra, a jak juz trening caly zapisalem, to eksportowalem do stravy i wtedy mialem tam puls wpisany, bo edytowac w samej stravie juz chyba nie moglem o ile pamietam.


  • maciej1986 lubi to

#67 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 22 luty 2014 - 12:09

W płatnej wersji Stravy też tego nie ma. Akurat jeśli chodzi o ręczną edycję danych i ich wprowadzanie, to Strava jest bardzo uboga w funkcje. 



#68 Solar

Solar
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 luty 2014 - 13:02

Jak chcecie porządnych wykresów to Garmin Connect, Strava jest pod segmenty. Uważam zresztą, że to najlepsza tego typu platforma. Zresztą jaki sens by miała ręczna edycja w Stravie? W jaki sposób KOMy miałby być wtedy mairodajne jak każdy by mógł wpisać co mu się podoba z ręki?



#69 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 luty 2014 - 13:21

mowimy o pulsie tak, nie kazdy ma mozliwosc zapisu tetna bezposrednio w slad gps... Garmin connect nie wiem no, za wiele nie oferuje... tylko endo i strava jak dla mnie.



#70 Solar

Solar
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 luty 2014 - 14:58

Jeśli chodzi o Garmina to właśnie zaczyna się rewolucja u nich!

 

http://garmin.blogs....ml#.UtFuBdLuITA



#71 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 luty 2014 - 15:27

wyglada znajomo ;)



#72 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 22 luty 2014 - 22:55

Tak a propo tętna. Poszukuje fajnej (najlepiej darmowej) aplikacji mierzącej czas przebywania w strefach. Niestety atech nie posiada takiej funkcji. Smart bez technologi ant+. Możecie coś polecić?



#73 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 luty 2014 - 07:46

ale poczekaj, chcesz aplikacje na smarta ktora bedzie mierzyla czas w danej strefie na podstawie czego? masz pasek bt? 



#74 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 23 luty 2014 - 10:51

Ok. Nie było pytania. Sądziłem, że wszystkie, albo prawie wszystkie działają w technologii bt, a tu zonk...



#75 seb2k6

seb2k6
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 24 luty 2014 - 16:59

Szybkie pytanko do użytkowników Stravy... Widzicie obecnie jakieś przyszłe wyzwania? Jak pamiętam to zawsze mogłem sobie zerknąć co tam ciekawego szykują na kolejny miesiąc albo bliski termin a teraz nic nie widzę.. Są tylko obecne i zakończone. Zauważyłem też kilka dni temu, że osoba, którą obserwuje dołączyła do wyzwania, którego nigdzie nie mogę znaleźć samemu. Jak to możliwe? Czy niektóre wyzwania pokazują się tylko wybranym użytkownikom?



#76 Beymont

Beymont
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądPodkarpacie

Napisano 01 marzec 2014 - 13:14

Obecnie widzę tylko 2 rowerowe wyzwania.
 

Zawsze możesz używać Endomondo a później jako dodatek wrzucić sobie gpx'a na stravę.

Dobrze w ten sposób zlicza segmenty?



#77 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 marzec 2014 - 14:05

zlicza jak strava :) nie ma problemu, slad moze pochodzic z roznych urzadzen. Ja np nagrywam garminem i uploaduje i do stravy i do endo. Wczesniej nagrywalem endo, z endo eksportowalem plik i wgrywalem na strave, tez nie ma problemu.



#78 seb2k6

seb2k6
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 01 marzec 2014 - 15:46

Ja korzystam z Navime a później wrzucam gpx'a na Stravę. Wszystko łącznie z segmentami działa jak należy :)



#79 Beymont

Beymont
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądPodkarpacie

Napisano 01 marzec 2014 - 21:39

Fajna sprawa. Przerzuciłem treningi z poprzednich sezonów na Stravę. Dzięki temu, mogę zobaczyć jakie czasy kręciłem wcześniej, a jakie teraz. Widać duży progres :)

Pozdrawiam



#80 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 03 marzec 2014 - 18:00

Da się jakoś przerzucić wszystkie treningi z Endo na Strave ?





Dodaj odpowiedź